Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 22:51:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Голямото пазаруване-кое колко ви струваше?  (Прочетена 266292 пъти)
 
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #285 -: март 22, 2007, 11:22:03 »

Това е голяма глупост. Как така ще се плаща на персонала? Да не би като идват хора на свободна консумация да плащат на персонала? Той няма ли меню за тях обикновенно си хранят персонала.
Ами това е положението,ще потворя думите и ще кажа Когато има сватба хората се чудат как да ти одерат кожата....за съжаление!
Активен
Slancho
Ентусиаст
**
Публикации: 81


« Отговор #286 -: март 22, 2007, 11:22:12 »

Абсолютно съм съгласна с вас момичета. Та всички тези - фотографи, видеооператори и DJ са на работа. Ние сме си ги наели за да си изпълняват работата, за което им плащаме. Няма лошо да ги почерпиш с нещо, но куверт!!! shok. А за сервитьорите пък е абсурдно да се плащат куверти! Да оставиш бакшиш по-голям разбирам, но куверт Oh my .... Категорично отказвам и да посмеят само да ми искат! beating
Активен
rosi_ps
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #287 -: март 22, 2007, 11:49:24 »

Момичета, има ли сред вас булки от Бургас?  Girl_hide
Трябва ми инфо за цените - торти, украса, ди джей, видео и фото и изобщо всичко, за което сте дали или ще дадете парички. Ние разполагаме с ограничен бюджет и всякаква информация ще ми бъде много полезна, за да си разпределя правилно и точно разходите.
Благодаря предварително!  kiss2
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #288 -: март 22, 2007, 15:55:45 »

И аз съм съгласна, че персоналът на ресторанта не трябва да е включен в кувертите, но фотографът и видеографът поне от съжаление заслужават нещо да похапнат- като се има предвид, че следват булката и младоженеца през целия ден. А за алкохола...ако са професионалисти би трябвало самите те да знаят, че са на работа и че употребата на алкохол е недопустима.
Но разбирам от къде идват притесненията ви, момичета. Преди няколко години бях на сватба в БГ и DJ-ят така беше подпийнал, че към края на сватбеното тържество, не му се разбираше какво казва... sarcastic
Активен
junglegirl^84
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 246


обичай врага си,това ще го влуди!!!!


« Отговор #289 -: март 22, 2007, 20:43:35 »

И аз съм съгласна, че персоналът на ресторанта не трябва да е включен в кувертите, но фотографът и видеографът поне от съжаление заслужават нещо да похапнат- като се има предвид, че следват булката и младоженеца през целия ден. А за алкохола...ако са професионалисти би трябвало самите те да знаят, че са на работа и че употребата на алкохол е недопустима.
Но разбирам от къде идват притесненията ви, момичета. Преди няколко години бях на сватба в БГ и DJ-ят така беше подпийнал, че към края на сватбеното тържество, не му се разбираше какво казва... sarcastic
ужас,а какво да кажа за пияни музиканти или поклащаща се певица nea
Направо си е за срам
Така че внимателно трябва да се подбират хората
И все пак едно е да са на свободна консумация,друго е да са на куверт от 20 лв .примерно Girl_hide
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: март 23, 2007, 10:22:45 »

оххх аз тепърва ще се уговарямм за кувертите на рестотанта !!!!!!!!!!!! уж ми казаха кум 16-17 лв. и да си вкараме алкохола !!!!! за го слагам 20 лв. х 110 човека  = 2200.00 лв. / дадено капаро 200 лв. /
ритуал  56 лв.
църква  52 лв. / между другото таксата за църквата е 30 лв. и би трябвало да бъде навсякъде така, а останалите пари са за фото, видео и още нещо , но забравих вече /
свещи два комплекта по 6 лв. = 12 лв .
DJ 130 лв.
водеща към 100 лв.
оркестър за извеждане 100 лв.
видеооператор + фото  = 200 лв. / това включва 2 двд-та, а снимките после по 1 лв. всяка като ги изкарва доста голям формат и ти дава диск с изкараните снимки  /
украса за кола / наем . 15 лв.
арка / наем / 20 лв.
за сега това са !!!!!! 
Активен
rosi_ps
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #291 -: март 23, 2007, 10:34:07 »

Ели, че ти добре си се справила с разпределянето на разходите  good Ще си имаш и водеща  Party time
В крайна сметка има ли някой от този форум, който да подготвя сватба в Бургас?  girl_wink
Самичка ли съм?  Cray
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: март 23, 2007, 11:46:26 »

Ели, че ти добре си се справила с разпределянето на разходите  good Ще си имаш и водеща  Party time
В крайна сметка има ли някой от този форум, който да подготвя сватба в Бургас?  girl_wink
Самичка ли съм?  Cray

Да ти кажа, не знам да има някой от БУргас !!! виж от варна са многоооо !!! smile ще се справиш и ти !!!!! в по-големите градове се иска обикаляне, а в малките като моя всичко се знае !!!! smile smile
Активен
rosi_ps
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 75



« Отговор #293 -: март 23, 2007, 11:56:27 »

Аз знам, че ще се справя smile Да организираш собствената си сватба е прекрасно!  girl_in_love
Проблема ми е, че няма как да обикалям из Бургас - живея в София, но сватбата ще бъде на морето. И като съм постоянно на работа и няма кога да ходя до Бургас - сигурно ще имам възможност да отида само два-три пъти до сватбата. Така че всякаква информация е направо безценна за мен. Ако някой знае нещо за цени и т.н в Бургас, моля да помогне!  Girl_sing
Под "цени" имам предвид цените на услугите - фото, видео, ди джей, украса - минимална и т.н
« Последна редакция: март 23, 2007, 11:58:34 от rosi_ps » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: март 23, 2007, 12:19:07 »

свещи два комплекта по 6 лв. = 12 лв .
Ели, защо са ти два комплекта свещи  ohah
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: март 23, 2007, 14:01:04 »

свещи два комплекта по 6 лв. = 12 лв .
Ели, защо са ти два комплекта свещи  ohah


ами едни за църквата и ми искат една свещ на ритуала в гражданството , тъй като има такъв обичай идва едно момиче със запалена свещ и почва да говори на булката: че трябва да става да замесва питка рано сутрин, да се бори с болестите, да се гржи за къщата и т.н. и те пита ще се справиш ли, при което се отговаря да и се приема свеща !!! smile няма ли го другъде това:)
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: март 23, 2007, 14:05:23 »

аз не съм чувала за това,ти от къде си?
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: март 23, 2007, 14:07:08 »

ха и аз за първи път го чувам този обичай
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: март 23, 2007, 14:21:53 »

Димитровград  pleasantry pleasantry pleasantry
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: март 23, 2007, 14:32:44 »

свещи два комплекта по 6 лв. = 12 лв .
Ели, защо са ти два комплекта свещи  ohah


ами едни за църквата и ми искат една свещ на ритуала в гражданството , тъй като има такъв обичай идва едно момиче със запалена свещ и почва да говори на булката: че трябва да става да замесва питка рано сутрин, да се бори с болестите, да се гржи за къщата и т.н. и те пита ще се справиш ли, при което се отговаря да и се приема свеща !!! smile няма ли го другъде това:)

За първи път и аз чувам за такъв обичай  huhhuh.gif
В Хасково го няма, а сме много близо  pardon
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines