Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 19:52:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Голямото пазаруване-кое колко ви струваше?  (Прочетена 266276 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: март 13, 2007, 18:34:50 »

Да имахме!И избрахме най-скъпия пакет.Защо не разгледаш снимките ни и ще добиеш пълна представа!Има ги тук
Активен
desito07
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: март 13, 2007, 18:46:17 »

Разгледах ги преди да пусна постинга, но като заредя албума ми излизат снимки само в ритуалната зала и църквата Плачещо момиче Последната е пред катедралата
Активен
desito07
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: март 13, 2007, 18:49:42 »

Извинявай, просто не съм задала следващите от падащото меню!!!Разглеждам ги, страхотни сте  Bravo Ама как сте се омазали с тази торта  drinks
Активен
bibi_best1
Новак
*
Публикации: 10



« Отговор #228 -: март 13, 2007, 22:29:17 »

Фиби на вашата сватба имаше ли балони???Защото се колебая между 2 пакета услуги - единия е с балони, а другия е без!!!Като цените са съответно 485лв с 435лв Иначе си включва същото, което беше споменала в предишните постинги - DJ, видео с DVD, сватбоводеща и аранжиране на зала!!!А под "зала" предполагам имат предвид ресторанта???

Страхотно! Даи има такива цени и в София? И ние сме на същия етап като desito07 и имаме същата дата и вече съм в стрес че няма да ни стигне времето и трябва да потърсим помощ от агенция.
Активен
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #229 -: март 14, 2007, 08:32:39 »

Свекито питала 8и и казали че на младоженците колата можело да спира... аз онзи ден миннавах оттам и видях отпред беше спряла една
Иначе някъде отзад се спирало но не съм ходила да видя
Малко е кофти, верно
И аз това знам - отпред може да спре само колата на младоженците, а другите коли отзад. Така или иначе отзад излизат младоженците - така че не е толкова кофти.  smile
Активен
desito07
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: март 15, 2007, 10:05:29 »

Фиби на вашата сватба имаше ли балони???Защото се колебая между 2 пакета услуги - единия е с балони, а другия е без!!!Като цените са съответно 485лв с 435лв Иначе си включва същото, което беше споменала в предишните постинги - DJ, видео с DVD, сватбоводеща и аранжиране на зала!!!А под "зала" предполагам имат предвид ресторанта???

Страхотно! Даи има такива цени и в София? И ние сме на същия етап като desito07 и имаме същата дата и вече съм в стрес че няма да ни стигне времето и трябва да потърсим помощ от агенция.


Аз също си мислех, че няма да ми стигне времето, но от агенцията ме успокоиха и сега гледам уверено напред girl_in_love  А и в агенцията,която съм си избрала има всичко от което се нуждая и цените са напълно нормални за този вид стока и услуга в сравнение с това което   прочитам тук по постингите. Просто няма да ми се налага да обикалям по магазини и други агенции, а и агенцията ми предоставя достатъчно отстъпки за мъжки костюм, за халки, за булчински букет, за прическа  yahoo
Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #231 -: март 15, 2007, 11:11:14 »

 Днес ходихме с милото до "Пиротска",за да си внесем таксата от 130 лева за ритуарната зала.Оказа се,че 90 лева плащаме за "хорово изпълнение Триадица"  Oh my ... .Нека поясня,че видях тази подробност едва,когато си разглеждах фактурата в офиса ми.Там нямаше никой,който да ми обясни,че това не е задължително!!!Аз си мислех,че по принцип толкова си струва да си ожениш  crazy .
 Знам че вината е моя,защото не съм питала,а дори не съм седнала и да прочета,че това са допълнителни екстри,за които се заплаща само в случай че желаеш да наемеш този хор,обаче въпреки всичко много се ядосах.Защото в ритуалната зала ще бъдем само ние,кумувете и родителите-гостите ще ни чакат направо в ресторанта.Не мисля,че има смисъл от този хор,но както и да е.....вече сме платили.Пиша това,за да съм в помощ на други момичета и момчета,които не искат да останат изненадани,когато видят за какво са си платили.Аз по принцип съм си такава и винаги така се получава,защото никога не питам,все бързам и т.н.
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: март 15, 2007, 11:21:30 »

Днес ходихме с милото до "Пиротска",за да си внесем таксата от 130 лева за ритуарната зала.Оказа се,че 90 лева плащаме за "хорово изпълнение Триадица"  Oh my ... .Нека поясня,че видях тази подробност едва,когато си разглеждах фактурата в офиса ми.Там нямаше никой,който да ми обясни,че това не е задължително!!!Аз си мислех,че по принцип толкова си струва да си ожениш  crazy .
 Знам че вината е моя,защото не съм питала,а дори не съм седнала и да прочета,че това са допълнителни екстри,за които се заплаща само в случай че желаеш да наемеш този хор,обаче въпреки всичко много се ядосах.Защото в ритуалната зала ще бъдем само ние,кумувете и родителите-гостите ще ни чакат направо в ресторанта.Не мисля,че има смисъл от този хор,но както и да е.....вече сме платили.Пиша това,за да съм в помощ на други момичета и момчета,които не искат да останат изненадани,когато видят за какво са си платили.Аз по принцип съм си такава и винаги така се получава,защото никога не питам,все бързам и т.н.
Не се ядосвай! :)Всяко зло,за добро!Така ще бъде по-тържествено!
Активен
geri84
Сватбар
***
Публикации: 150


« Отговор #233 -: март 15, 2007, 11:33:15 »

 Абсолютно си права,аз не се ядосвам толкова на тях,колкото на себе си.Но все пак мисля,че е редно някой да ти обясни-нали затова са там служителите!?Аз примерно за първи път сключвам брак(надявам се и за последен  sarcastic ) и не съм наясно с повечето неща,за мен беше нормално че струва 130 лева.Но когато видях 90 лева за хор  angry .Както и да е....наистина ще е по-тържестено и незабравимо  girl_in_love
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: март 15, 2007, 11:38:02 »

ЛОШОТО НЕ Е ЧЕР ДАВАШ ПАРИ А ЧЕ ВСЕКИ СЕ ОПИТВА ДА ТИ ВЗЕМЕ КОЛКОТО МОЖЕ ПОВЕЧЕ  beating
НАШАТА СВАТБА ЩЕ Е ВЪВ ВАРНА, ТУК В РИТУАЛНАТА ЗАЛА НИ ИСКАТ ОБЩО 280ЛВ, КОЕТО ВКЮЧВА, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ФОТОГРАФ (КОИТО Е КАМ 65ЛВ) ИСКА6 НЕ ИСКА6 ТИ ГО ПЛАЩАШ, РИТУАЛА И 30ЛВ ЗА ДА ВЛЕЗЕ ДА ТЕ СНИМА ОПЕРАТОРА КОИТО СМЕ СИ НАЕЛИ  crazy
А ИНАЧЕ ПИ6Е ЧЕ ВСИЧКО СТРУВАЛО 180ЛВ  Blush
А КАТО ОТИДЕ6 ДА СИ ЗАПИСВАШ ДАТА И ОСТАВАШ НЕПРИЯТНО ИЗНЕНАДАН  bad
АБЕ БЪЛГАРСКА РАБОТА  cray ВСЕКИ СЕ ЧУДИ КАК ДА ТИ ВЗЕМЕ ПАРИТЕ !!!
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: март 15, 2007, 11:39:44 »

ЛОШОТО НЕ Е ЧЕР ДАВАШ ПАРИ А ЧЕ ВСЕКИ СЕ ОПИТВА ДА ТИ ВЗЕМЕ КОЛКОТО МОЖЕ ПОВЕЧЕ  beating
НАШАТА СВАТБА ЩЕ Е ВЪВ ВАРНА, ТУК В РИТУАЛНАТА ЗАЛА НИ ИСКАТ ОБЩО 280ЛВ, КОЕТО ВКЮЧВА, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ФОТОГРАФ (КОИТО Е КАМ 65ЛВ) ИСКА6 НЕ ИСКА6 ТИ ГО ПЛАЩАШ, РИТУАЛА И 30ЛВ ЗА ДА ВЛЕЗЕ ДА ТЕ СНИМА ОПЕРАТОРА КОИТО СМЕ СИ НАЕЛИ  crazy
А ИНАЧЕ ПИ6Е ЧЕ ВСИЧКО СТРУВАЛО 180ЛВ  Blush
А КАТО ОТИДЕ6 ДА СИ ЗАПИСВАШ ДАТА И ОСТАВАШ НЕПРИЯТНО ИЗНЕНАДАН  bad
АБЕ БЪЛГАРСКА РАБОТА  cray ВСЕКИ СЕ ЧУДИ КАК ДА ТИ ВЗЕМЕ ПАРИТЕ !!!
Абсолютно съм съгласна!Всеки гледа да ти вземе парите!
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: март 15, 2007, 12:31:46 »

и а зпоздравявам всички които са си платили сами сватбата.ние нямаме такава възможност не разполагаме и с такива средства  че да стане такава каквата аз бих искала ама добре че имам сръчни ръце и доста неща ще си направя.и знам че въпреки всички проблеми и пречки ще бъда най-щастливата булка.нека да ви напиша част от нашите разходите които ние имаме засега:
рокля-310лв
костюм-52лв
риза-12лв
вратовръзка-15лв
покани с надписване и плик 36*1,40=50.4лв
бижута-ръчно направени-2лв
чаши-25лв
куверт ресторант 75*18=1350лв
ритуал-50лв+10лв за камера+10лв за фото=70лв общо
видеооператор 150 или 200лв в зависимост от камерите
хотел 40*12лв=480лв
фотограф-приятел
прическа-35лв
шампанско 2лв+5лв украса шампанско и чаши/сама си я направих/
халки 220лв с гравирането
букета+кошничките+булото-са ми от кумата
църковен ритуал няма да имаме
ами това са горе долу засега ама ще има още

да добавя и да уточня кои цени са от Варна и кои за Смолян
Варна
костюм-52лв
риза-12лв
вратовръзка-15лв
покани с надписване и плик 36*1,40=50.4лв
бижута-ръчно направени-2лв
чаши-25лв
шампанско 2лв+5лв украса шампанско и чаши/сама си я направих/ и за кошницата и за бутониерите
обувки на милого -25лв

смолян

рокля-310лв
воал-15лв
куверт ресторант 75*18=1350лв
ритуал-50лв+10лв за камера+10лв за фото=70лв общо
видеооператор 150 или 200лв в зависимост от камерите
хотел 40*12лв=480лв
фотограф-приятел
прическа-35лв

Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #237 -: март 15, 2007, 19:32:40 »

ЛОШОТО НЕ Е ЧЕР ДАВАШ ПАРИ А ЧЕ ВСЕКИ СЕ ОПИТВА ДА ТИ ВЗЕМЕ КОЛКОТО МОЖЕ ПОВЕЧЕ  beating
НАШАТА СВАТБА ЩЕ Е ВЪВ ВАРНА, ТУК В РИТУАЛНАТА ЗАЛА НИ ИСКАТ ОБЩО 280ЛВ, КОЕТО ВКЮЧВА, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ФОТОГРАФ (КОИТО Е КАМ 65ЛВ) ИСКА6 НЕ ИСКА6 ТИ ГО ПЛАЩАШ, РИТУАЛА И 30ЛВ ЗА ДА ВЛЕЗЕ ДА ТЕ СНИМА ОПЕРАТОРА КОИТО СМЕ СИ НАЕЛИ  crazy
А ИНАЧЕ ПИ6Е ЧЕ ВСИЧКО СТРУВАЛО 180ЛВ  Blush
А КАТО ОТИДЕ6 ДА СИ ЗАПИСВАШ ДАТА И ОСТАВАШ НЕПРИЯТНО ИЗНЕНАДАН  bad
АБЕ БЪЛГАРСКА РАБОТА  cray ВСЕКИ СЕ ЧУДИ КАК ДА ТИ ВЗЕМЕ ПАРИТЕ !!!
Абсолютно съм съгласна!Всеки гледа да ти вземе парите!

Даааам, и аз в началото недоумявах как може ритуалът да струва толкова, при положение, че някои момичета от форума бяха написали за други градове 60-90 лв. И аз съм от варна. Една позната ме предупреди за още нещо - освен всичките тези такси за фото-право и видео-право в залата, когато излезете пред ритуалната зала не може да си направите снимки там (напр. обща снимка на всички), з-то правото за снимки на територията около ритуалната е "закупена" от друг фотограф и за да се снимате трябва да му платите на него отделно, вашия фотограф няма право да снима там. Не знам до колко е вярно, поинтересувай се ако искаш, за да няма изненади на самия ден. Не че толкова ще стане нещо ако нямам снимка пред ритуалната, но е АБСОЛЮТНА излагация и алчност от тяхна страна.
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: март 15, 2007, 19:48:45 »

Днес ходихме с милото до "Пиротска",за да си внесем таксата от 130 лева за ритуарната зала.Оказа се,че 90 лева плащаме за "хорово изпълнение Триадица"  Oh my ... .Нека поясня,че видях тази подробност едва,когато си разглеждах фактурата в офиса ми.Там нямаше никой,който да ми обясни,че това не е задължително!!!Аз си мислех,че по принцип толкова си струва да си ожениш  crazy .
crazy Ами то на нашата квитанция, която е за 137 лв за зала Триадица пише, че освен ритуала и правото на снимане е включена "механична музика"  sarcastic а не хорово изпълнение
Факт е, че вече съм ги дала и не мога да съжаля изобщо  pardon
Активен
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #239 -: март 16, 2007, 08:52:12 »


 crazy Ами то на нашата квитанция, която е за 137 лв за зала Триадица пише, че освен ритуала и правото на снимане е включена "механична музика"  sarcastic а не хорово изпълнение
Факт е, че вече съм ги дала и не мога да съжаля изобщо  pardon
[/quote]

И при мен е така - но никой не ми е казвал опции, направо ми фактурираха 137 лв. и чак после видях какво включва тази цена. И при нас е механична музика. Абе като цяло това разминаване в цените на таксите за ритуални зали не го разбирам. какво значение има обедна, вечерна и през кой месец - всеки има право на граждански брак  angry
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines