Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 16:44:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Голямото пазаруване-кое колко ви струваше?  (Прочетена 266265 пъти)
 
bettysys
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 142



« Отговор #165 -: февруари 24, 2007, 13:28:26 »

Благодаря ти Лил20, този ден беше моята мечта. Сватбата беше 44,758лв, украсата 6,648лв, халките -10,901лв, но съм сигурна, че подобна визия може да се създаде и с много по-малко пари - зависи какво търсиш и както рали, от какво си готова да се лишиш.
(много ви моля, не коментирайте дали е разточително или не да се похарчат толкова пари, аз платих лично моята половина и въпреки, че още усещам "удара" върху банковата сметка, не съжалявам нито за стотинка. Всеки си определя сам приоритетите  give_rose)




Здравеи от мен!абсолютно съм съгласна с теб!Аз също много обичам скъпите неща и съм на принципа че като се прави нещо трябва да се прави като хората,принципа ''няма смисал да си даваме парите за сватба'' не ми допада много.В краина сметка се прави веднъж(даи боже) и трябва да е незабравимо и да е точно така както си го представяш в мечтите си.не е това момента в които рябва да пестим.Всеки се разпростира според възможностите си и дава максимума които може да си позволи.Аз също ще платя своята половина.Моята сватба не е  същата сума като твоята(двоино по малко е) .но мисля ако имаш възможност да дадеш повече,не трябва да се ограничава.
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: февруари 24, 2007, 21:01:13 »

Silverarrow,стана ми много болно като прочетох коментара ти относно абсолютно добронамерения ми въпрос,наистина нямам представа дали някъде във форума е коментирана темата за шаферските покани,за което се извиних предварително и наистина не знам дали трябва да са различни и точно затова питам,мислех,че това е предназначението на форума и сме тук да си помагаме,а не да търсим сарказаъм в невежеството на хора като като мен,които в момента се учат на много неща благодарение именно на момичетата минали по този път!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #167 -: февруари 24, 2007, 23:10:57 »

Silverarrow,стана ми много болно като прочетох коментара ти относно абсолютно добронамерения ми въпрос,наистина нямам представа дали някъде във форума е коментирана темата за шаферските покани,за което се извиних предварително и наистина не знам дали трябва да са различни и точно затова питам,мислех,че това е предназначението на форума и сме тук да си помагаме,а не да търсим сарказаъм в невежеството на хора като като мен,които в момента се учат на много неща благодарение именно на момичетата минали по този път!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Оо, естрела, извинявай, ама изобщо не съм имала намерение да те обиждам  give_rose, нито пък ilusion, просто ми стана весело в какви детайли започна да се изразява подготовката на сватбата, но не по лош начин (защото е видно, че съм човек на детайлите), ами по-скоро по-хубав начин!!! girl_in_love

Просто се е получило сериозно недоразбиране, а истината е, че аз не те познавам и коментара, който беше направила звучеше точно като нещо саркастично дето и аз бих казала (не по лош начин, а по причината, която описах по-горе)

Искам всички да знаят, че се гордея, че съм част от този форум, в който атмосферата е единствено на добронамереност и подкрепа, и когато имам нещо не добро да казвам, просто не го.  bye
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: февруари 26, 2007, 10:14:28 »

момичета, аз съм в чуденка. Нашата сватба ще бъде за около 160 човека. Плащат я родителите ни. Гостите от моя страна ще бъдат 1/5 от всички гости. Как да постъпим с плащането на кувертите за гостите. Родителите ми с а с ограничени възможности и ми е съвестно да ги карам да делят разходите на половина. Как да изляза дипломатично от ситуацията.
Активен
Radost
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101


усмивки и любов


Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: февруари 26, 2007, 17:45:56 »

Доколкото разбирам основното, което имаш предвид, че съм се изхвърлила е куверта за ресторанта. Не искам да намесвам в спора и други момичета тук, но прочетох, че някои ще правят по-големи сватби от по 150- 200 човека например. И тогава дори с куверт от 20 лв. излиза към 3000-4000 лв. сумата за ресторанта.
Аз съм преценила, че за 75-80 човека мога да си позволя по-скъп куверт, защото както написах в една друга тема според мен атмосферата в ресторанта е най-важна за гостите. Избрала съм ресторант близо до църквата и гражданското и смятам, че съм направила добър избор. Сватбата ще си я плащаме сами аз и бъдещия ми съпруг с малка помощ от родителите евентуално ако имаме нужда. Така че харча пари, които сме си изкарали сами и правя сватбата така както искаме и двамата. За сметка на ресторанта съм готова да се лиша от излишни според мен неща като:
- чантичка за булката
- украса за ритуална зала
- украса за църква
- наем на кола
- воал и други
Те не са големи, но като се натрупат също се пести от това.
Просто не искам да пестя от неща, за които ще съжалявам. Така например моя позната няма нито една снимка от сватбата, защото не е наела фотограф и човека който снимал, снимал върху използвана вече лента (въпреки че беше преди 2 години, когато вече имаше по-съвременни начини за фото заснемане) или моя приятелка, която съжалява, че е наела фотографа само за ритуалната зала и църквата и сега няма хубави снимки от ресторанта, където смятам можеш да направиш най-хубави (или поне персонални) снимки с гостите си. Същата тази приятелка няма касетка от сватбата, защото плати само за камерата и снимането, а материалът трябваше да бъде прехвърлен на подходящ носител (касетка или DVD), което не стана, защото разчиташе на приятел, който се издъни и т.н. и т.н.
И като финал, ако нямах финансова възможност бих направила нестандартна сватба - само ние двамата и кумовете - малка и скромна, отколкото да си направя сватбата в ресторант, който не харесвам, за да спестя пари, но да угодя на родата.

Браво!!!!
Все едно аз съм го казала.
Ако парите не са ти достатъчни по-добре сватба с по-малко гости или да направиш кампромис с някои неща,но да не се лишаваш от нещата, за които си си  мечтала.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #170 -: февруари 26, 2007, 18:01:32 »

момичета, аз съм в чуденка. Нашата сватба ще бъде за около 160 човека. Плащат я родителите ни. Гостите от моя страна ще бъдат 1/5 от всички гости. Как да постъпим с плащането на кувертите за гостите. Родителите ми с а с ограничени възможности и ми е съвестно да ги карам да делят разходите на половина. Как да изляза дипломатично от ситуацията.

Моето предложение: Ако си в добри отношения с родителите на бъдещия съпруг - говори директно с тях и обясни, ако са хора на място, ще разберат. Ако не си, говори с твоя любим, той ТРЯБВА да разбере и да говори с родителите си. Ние бяхме точно 50/50, но ако родителите ми трябваше да плащат, бих им спестила всеки лев, който не е за техните гости, когато нямат възможност.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: февруари 26, 2007, 18:08:04 »

момичета, аз съм в чуденка. Нашата сватба ще бъде за около 160 човека. Плащат я родителите ни. Гостите от моя страна ще бъдат 1/5 от всички гости. Как да постъпим с плащането на кувертите за гостите. Родителите ми с а с ограничени възможности и ми е съвестно да ги карам да делят разходите на половина. Как да изляза дипломатично от ситуацията.

Моето предложение: Ако си в добри отношения с родителите на бъдещия съпруг - говори директно с тях и обясни, ако са хора на място, ще разберат. Ако не си, говори с твоя любим, той ТРЯБВА да разбере и да говори с родителите си. Ние бяхме точно 50/50, но ако родителите ми трябваше да плащат, бих им спестила всеки лев, който не е за техните гости, когато нямат възможност.

И аз така мисля!! Съгласна съм с теб, silverarrow good
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: февруари 27, 2007, 11:07:59 »


Ами те в общи линии са разбрани и се надявам да няма проблеми.
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: февруари 27, 2007, 15:02:53 »

Ние ще поемем по-голямата част от разходите по сватбата също сами  Curtsey Моето най-голямо притеснение беше (а и все още е  nea ) да не поставяме родителите си в затруднено финансово положение... Ние сами решихме, че ще се женим сега и сами преценяваме какво искаме за сватбата. Определяме ресторанта и кувертите по собствено усмотрение и в един прекрасен момент родителите "трябва" да плащат. Представяте ли си как се чувства родител, който много иска да направи прекрасна сватба на детето си, но просто няма откъде да вземе парите за това...  girl_impossible
В крайна сметка поставихме нещата по следния начин:
общо кувертите за ресторанта ще са около 120 - сумата се разделя на 3 (моите родители, неговите родители и ние двамата), което прави по 1100 - 1200 лв на семейство. Това е всичко, което искаме от нашите родители като помощ са самото празненство.
ВСИЧКО друго - костюм, обувки и за двамата, рокля, покани, плащането на самите ритуали, украса, по-голямата част от алкохола за в ресторанта, видео, DJ и т.н - поемаме си го сами.
И двамата с моя годеник искаме да отпразнуваме с най-скъпите си хора този празник на любовта по най-прекрасния начин, но в никакъв случай не искаме след това родителите ни да са затънали в заеми.
Вярвам, че когато една сватба се прави с добро настроение и всички са щастливи в този ден, няма значение колко пари са похарчени Dance
Успех на всички булки и не позволявайте на нещо толкова тривиално като парите да развали ВАШИЯ приказен ден  любов заедно  LOVING
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: февруари 27, 2007, 15:27:22 »

Когато заговорихме за сватбата, казахме на нашите родители, че те ще дойдат като наши гости. Няма да имат грижа за нищо около сватбата. Свеки малко настръхна. Как така? Как нямало да помогнат? Ама нямаше избор  pardon . После си намери повод и ни даде пари за халките  girl_wink
Единственото нещо за което моите родители ще платят е ремонта в апартамента където живеят и от там ще ме вземе младоженеца, както и за масата която се приготвя там.
Ние друго не искаме.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: февруари 27, 2007, 15:31:24 »

Когато заговорихме за сватбата, казахме на нашите родители, че те ще дойдат като наши гости. Няма да имат грижа за нищо около сватбата. Свеки малко настръхна. Как така? Как нямало да помогнат? Ама нямаше избор  pardon . После си намери повод и ни даде пари за халките  girl_wink
Единственото нещо за което моите родители ще платят е ремонта в апартамента където живеят и от там ще ме вземе младоженеца, както и за масата която се приготвя там.
Ние друго не искаме.
Леле при нас беше точно така! *THUMBS*Нашите си направиха ремонт и платиха за масата в къщи!Ремонта беше разбира се само освежаващо боядисване.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: февруари 27, 2007, 15:51:59 »

браво на всички момичета,които сами си плащате  сватбите. Bravo
заслужавате голямо уважение
Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #177 -: февруари 27, 2007, 16:10:59 »

Присъединявам се към maslinka  Bravo Bravo Bravo
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: февруари 27, 2007, 17:37:19 »

и а зпоздравявам всички които са си платили сами сватбата.ние нямаме такава възможност не разполагаме и с такива средства  че да стане такава каквата аз бих искала ама добре че имам сръчни ръце и доста неща ще си направя.и знам че въпреки всички проблеми и пречки ще бъда най-щастливата булка.нека да ви напиша част от нашите разходите които ние имаме засега:
рокля-310лв
костюм-52лв
риза-12лв
вратовръзка-15лв
покани с надписване и плик 36*1,40=50.4лв
бижута-ръчно направени-2лв
чаши-25лв
куверт ресторант 75*18=1350лв
ритуал-50лв+10лв за камера+10лв за фото=70лв общо
видеооператор 150 или 200лв в зависимост от камерите
хотел 40*12лв=480лв
фотограф-приятел
прическа-35лв
шампанско 2лв+5лв украса шампанско и чаши/сама си я направих/
халки 220лв с гравирането
букета+кошничките+булото-са ми от кумата
църковен ритуал няма да имаме
ами това са горе долу засега ама ще има още
Активен
Radost
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 101


усмивки и любов


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: февруари 28, 2007, 16:17:37 »

Момичета, тази работа с финансите е доста трудна. Не мога да разбера едно нещо. Защо цената в ритуалната зала и в черквата  са толкова различни? Ние решихме една част от нещата по свадбата да си поемем сами, но неговите и моите родители рекоха "Дума да не става!" и ние успяхме да се преборим pleasantry само за тези такси за венчавка и граждански ритуал.Те бяха по 160 лева. Но това, което ми направи впечатление бише, че другите момичета пишат различни цени (за София става дума) Защо знете ли???
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines