Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 26, 2024, 19:34:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 48   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Голямото пазаруване-кое колко ви струваше?  (Прочетена 279029 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: февруари 28, 2007, 16:20:11 »

Радост, ние платихме (родителите ни) за Гражданския (в залата на Лъвов мост) 59.00 лв., а за Църквата (Света Неделя) 150.00 лв., но това беше миналата година Girl_sing
« Последна редакция: март 01, 2007, 11:49:40 от Bulechka_TS » Активен
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #181 -: март 01, 2007, 09:09:21 »

Различни са цените - според залата и часа доколкото знам. Даже се променяха цените в края на миналата година и ние чакахме, за да излезе новият ценоразпис, за да запишем чес - ние платихме 137 лв. за зала Триадица на Витошка, събота, 16 ч.
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: март 01, 2007, 09:15:29 »

В зала Оборище на Кракра таксата е 119 лв. Венчавката в "Света Неделя" е 190 лв., а в "Света София" - 230 лв.
Активен
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #183 -: март 01, 2007, 09:36:45 »

Аз в "Света Неделя" съм платила 160 лв. Сватбата е за април  tease
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: март 01, 2007, 10:05:50 »

когато ходих аз да питам за венчавка през май, ми казаха да си приготвя 190 лв. Възможно ли е април таксата да е една, а през май вече да е друга. ако е така, просто нямам думи. ако пък не е, тогава бих си помислила, че някой спекулира и опитва да си изкара нещо отгоре.
Активен
raly
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #185 -: март 01, 2007, 12:44:26 »

в този форум прочетох, че има официална такса (около 9 лв.) и всичко отгоре си е според както дойде и наистина тук ми прави впечатление, че има доста голямо разминаване на цените. Което както и да го гледаш си е дискриминация (незнам дали е правилна думата точно за това).
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #186 -: март 01, 2007, 17:33:58 »

Ами нас ни ожениха за 95лв и то извън съвета, което се брои за "екстра". Платихме на Леге 10, дадоха ни разписка и жената в уреченото време си дойде (даже и предния ден за "репетицията" дойде). Много бях доволна от церемонията, страхотна работа свърши!
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #187 -: март 02, 2007, 10:58:10 »

момичета, аз съм в чуденка. Нашата сватба ще бъде за около 160 човека. Плащат я родителите ни. Гостите от моя страна ще бъдат 1/5 от всички гости. Как да постъпим с плащането на кувертите за гостите. Родителите ми с а с ограничени възможности и ми е съвестно да ги карам да делят разходите на половина. Как да изляза дипломатично от ситуацията.
zuza мисля че родителите Ви трябва да се съберат и да обсъдят този важен въпрос.Нашите така направиха.Бяха решили да делят 50/50,но тъй като нашите гости бяха 15 човека, а на свекъра роднините поне 80,в крайна сметка всеки плати кувертите на "неговите" гости, и разделиха 50/50 кувертите за нашите приятели.Останалата част от разходите по сватбата  бяха 50/50.Мисля че така е правилно!
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #188 -: март 02, 2007, 11:52:28 »

Ясно е, че всеки гледа на този ден да одере колкото се може повече кожи от горките младоженци. Когато си запазихме датата за ритуалната зала в Красно село ни казаха цена 107 лв. Питах какво включва - казаха ми професионално хорово озвучаване. Питах не може ли без него, на което ми отоговориха, че може и цената ще е 47 лв. И че не е задължително да платим веднага.
Минахме миналата седмица да си платим за ритуалната и служителката ни каза, че дължим 107 лв.  Oh my ... Казахме, че искаме да е без хор и о чудо! не можело!! Всички си били платили да бъдат с хор на този ден и не можело само ние да сме без  aggressive Предложи ни да сме в друга зала, но ние вече сме запазили църква и ресторант в един район с тази в Красно село.
С 2 думи - изнудиха ни, много съм бясна, но какво да се прави  boxing Дано от тук нататък всичко да е наред.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: март 02, 2007, 12:07:33 »

Това наистина  е изнудване  hysteric

Вчера ние оточнихме някои цени и сега ще ги споделя:
кошнички - 0,30 лв
кошница за тях - 12-16лв.
окраса за шампанско - 8лв.
халки - 268лв
чаши - 35лв. - от кумата!
рокля не повече от 300лв
було - подарък от салона
бельо - 25лв.  с отстъпките  pleasantry
жартиер - 10лв.
свещи - 6лв.
държачи за тях - 8лв.

Друго за сега не се сещам  smile
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: март 02, 2007, 12:35:18 »

момичета, аз съм в чуденка. Нашата сватба ще бъде за около 160 човека. Плащат я родителите ни. Гостите от моя страна ще бъдат 1/5 от всички гости. Как да постъпим с плащането на кувертите за гостите. Родителите ми с а с ограничени възможности и ми е съвестно да ги карам да делят разходите на половина. Как да изляза дипломатично от ситуацията.
zuza мисля че родителите Ви трябва да се съберат и да обсъдят този важен въпрос.Нашите така направиха.Бяха решили да делят 50/50,но тъй като нашите гости бяха 15 човека, а на свекъра роднините поне 80,в крайна сметка всеки плати кувертите на "неговите" гости, и разделиха 50/50 кувертите за нашите приятели.Останалата част от разходите по сватбата  бяха 50/50.Мисля че така е правилно!


ами аз мисля че в крайна сметка точно така ще стане.
Активен
Slancho
Ентусиаст
**
Публикации: 81


« Отговор #191 -: март 02, 2007, 13:12:34 »

Ясно е, че всеки гледа на този ден да одере колкото се може повече кожи от горките младоженци. Когато си запазихме датата за ритуалната зала в Красно село ни казаха цена 107 лв. Питах какво включва - казаха ми професионално хорово озвучаване. Питах не може ли без него, на което ми отоговориха, че може и цената ще е 47 лв. И че не е задължително да платим веднага.
Минахме миналата седмица да си платим за ритуалната и служителката ни каза, че дължим 107 лв.  Oh my ... Казахме, че искаме да е без хор и о чудо! не можело!! Всички си били платили да бъдат с хор на този ден и не можело само ние да сме без  aggressive Предложи ни да сме в друга зала, но ние вече сме запазили църква и ресторант в един район с тази в Красно село.
С 2 думи - изнудиха ни, много съм бясна, но какво да се прави  boxing Дано от тук нататък всичко да е наред.
А пък ние за Красно село платихме 100 лв, странно и там ли на всички казват различни цени?  crazy
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: март 02, 2007, 14:28:05 »

Това наистина  е изнудване  hysteric

Вчера ние оточнихме някои цени и сега ще ги споделя:
кошнички - 0,30 лв
кошница за тях - 12-16лв.
окраса за шампанско - 8лв.
халки - 268лв
чаши - 35лв. - от кумата!
рокля не повече от 300лв
було - подарък от салона
бельо - 25лв.  с отстъпките  pleasantry
жартиер - 10лв.
свещи - 6лв.
държачи за тях - 8лв.

Друго за сега не се сещам  smile
ЮЛИ ОТ КЪДЕ СИ ВЗЕ РОКЛЯТА ?
Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #193 -: март 02, 2007, 14:52:27 »

Slancho, вашата сватба нали е дневна? Сигурно затова е с "цели" 7 лв. по-евтин ритуала  Mad girl
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: март 02, 2007, 15:30:04 »

PETKOVA  аз не съм я взела просто е уговорена и ми казаха тази цена. От бутик Алба до ритуалния дом.
Ако те интересув нещо питай на лични.  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 48   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines