Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 17:56:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 92   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за халките  (Прочетена 464124 пъти)
 
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1260 -: октомври 23, 2007, 22:57:37 »

милото само си търси повод да я свали и ме вбесява направо hysteric hysteric и все я губи в банята и ме вбесява и днес се скарахме и той тръгна за фитнес без нея ама се е сетил явно че не я е показвал там и се върна с надуто носле и си я взе :laugh:беше много смешен
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #1261 -: октомври 24, 2007, 08:31:47 »

Моя мъж пък никак не е свикнал да носи пръстен на безименния пръст (и затова сега тренира усилено) и го дразни много. Затова сме се разбрали, ако иска да я носи, ако иска да я слага на друг пръст, а ако иска изобщо да не я носи, но го помолих да вземе решение преди да ги купим, за да знае къде да я мери Wink

За мен няма значение дали ще си носи халката или не. Това няма да ме направи повече или по-малко негова съпруга
Активен
Venera
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #1262 -: октомври 24, 2007, 08:58:51 »

Честито Вероника!!! Халките ви са чудесни и как не - нали и нашите са почти 100% същите като вашите  laugh Много хубав модел е и всички като ги видят страшно много ги харесват, защото хем напомнят за класическа халка, хем са по-особени. Наистина са масивнички, нашите май повече и от вашите - двете излязоха 17 грама. Но пък са страшно удобни и много си ги харесваме.
Активен
siska_rs
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35


Важно е да има кого да обичаш!


Моят сватбен албум

« Отговор #1263 -: октомври 25, 2007, 17:55:13 »

 DANCE Урааааааааа!Успях да си кача снимчица! yahoo Както мисля че вече ви казах са от бяло и жълто злато и малко напомнят за Ин и Ян
Активен
korona
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 53



« Отговор #1264 -: ноември 08, 2007, 10:44:39 »

 ........за платината .......:

тя е най-твърдия метал и с нея се работи изключително трудно затова бижутерите не я обичат( отнема двойно и тройно време за изработка), смесва се с други метали и за бижута е подходяща е pt950, тя се драска по-трудно от другите метали и не пожълтява като бялото злато...платината е толкова скъпа защото е 31 пъти по-редка от златото и всяка година се добиват само по 3кг чиста платина в света.....
« Последна редакция: ноември 08, 2007, 10:46:36 от korona » Активен
Anny
Любопитен
*
Публикации: 25


Lead don't follow


« Отговор #1265 -: ноември 12, 2007, 12:36:05 »

А някой може ли да ми препоръча гравьор, но държа да е с ръкописни букви, защото когато си направихме халките навсякъде правиха гравиране с печатни букви, а ние искаме(т.е. аз предимно) ръкописни и го оставихме за по-късно и все се каня, но наистина не знам къде има човек, който гравира ръкописно .
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #1266 -: ноември 12, 2007, 16:28:44 »

А някой може ли да ми препоръча гравьор, но държа да е с ръкописни букви, защото когато си направихме халките навсякъде правиха гравиране с печатни букви, а ние искаме(т.е. аз предимно) ръкописни и го оставихме за по-късно и все се каня, но наистина не знам къде има човек, който гравира ръкописно .
В малкия ЦУМ на Пиротска гравират ръкописно! good
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #1267 -: ноември 18, 2007, 15:52:50 »

 Трябва ли задължително халките да са напълно еднакви? Моят приятел иска по-семпли ,а аз искам нещо по-завъртяно.
Активен
margi
Ентусиаст
**
Публикации: 133



« Отговор #1268 -: ноември 18, 2007, 15:59:27 »

аз знам че трябва да са еднакви брачните халки.Четох го някъде, не помня къде обаче така че не мога да гарантирам за сто процентова достоверност, но определено беше прието да са еднакви.Изключение е ггодежния пръстен, но то това даже не е изключение blum защото годежен пръстен ако има такъв, защото не е задължително според мен всъщност носи само жената.Моя е прекрасен да се похваля  :girl_in_love:Ако се сетя за източника ще го пиша
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #1269 -: ноември 18, 2007, 16:51:46 »

Аз искам да са ни еднакви халките, но исках и камъчета, а той не иска камъчета. За сега не сме решили въпроса.

Четох темата и видях, че платината много се драскала. А аз мислех, че е по-твърда и исках халките да са от платина. Но и бялото злато ми се стува, че се драска лесно,  халката се носи непрекъснато и много бързо ще си проличи. Дали има някаква по-специална обработка, при която по-трудно се драска?
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1270 -: ноември 18, 2007, 16:53:54 »

напротив платината се драска по трудно good
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #1271 -: ноември 18, 2007, 17:42:45 »

maslinka, и аз така мислех, но ето няколко мнения от тази тема:
Къде е Pleаsure да и благодаря, за това, което каза платината, беше орава, наистина много се драска, не била мека, но се драскал астрашно много и въобще не ми я препоръчаха за халки особено, хората при които ме пратиха да си направим халките са много коректни и точни, много са готини и просто ми обясниха, че не си заслужава парите, защото много се драска! Так, че ти сладурче се оказа мнооого права!!!!! Bravo Bravo Bravo Bravo Bravo give_rose give_rose give_rose
Когато моята бъдеща половинка е търсел годежния ми пръстен, се е посъветвал с няколко бижутера. Нито един от тях не го е посъветвал да предпочете платина пред бялото злато--дори единият от бижутерите казал, че не би купил дори и на съпругата си платина, защото както някой по-горе каза, се уврежда лесно и не трае дълго. Затова предпочетохме бялото злато с високи карати, заради по-светлия цвят и по-големия блясък. А сега и халките ни са в тон с годежния ми пръстен.
Има и още мнения, в които се казва същото, но не ми се занимаваше да цитирам всички. Вашите от какъв метал са? (може и да  си писала, но темите са дълги и не успявам да прочета всичко blush)
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1272 -: ноември 18, 2007, 20:28:00 »

........за платината .......:

тя е най-твърдия метал и с нея се работи изключително трудно затова бижутерите не я обичат( отнема двойно и тройно време за изработка), смесва се с други метали и за бижута е подходяща е pt950, тя се драска по-трудно от другите метали и не пожълтява като бялото злато...платината е толкова скъпа защото е 31 пъти по-редка от златото и всяка година се добиват само по 3кг чиста платина в света.....
а това прочете ли го blum,за мен лично бялото злато е едно голямо нищо защото след определен срок пожълтява,а за драскането да не говорим,на нас ни препоръчаха платина,но поради това че модела на халките ни неможе да се преправя когато ни станат малки,ни се стори безмислено да хвърляме пъти повече пари за платинени,и решихме след време да си направим по обикновен модел от платина Wink,незнам момичетата които са изказали мненията дали говорят от личен опит(аз също съм нямала платинени бижута),но едва ли ще е по скъпа ако е по некачествена pleasantry
а и чисто химично в периодичната система златото стои след платината(подредени са платина,злато живак) и следва златото да е по мек метал от платината,от където следва да се драска по лесно.
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #1273 -: ноември 18, 2007, 23:13:11 »

Халките от платина не могат да се променят като размер или вашите конкретно са по-особен модел и затова? Аз имам много бижута от бяло злато, които не са пожълтели и са много хубави, но пръстени не нося много често. Годежният ми пръстен е от бяло злато и не съм го сваляла, вече четвърти месец го нося и не изглежда както преди hysteric Милото казва, че само аз си го забелязвам, но ако платината е по-твърда със сигурност ще проверя за платинени халки. Все пак те са едно от нещата, които ни остават след сватбата и се ползва всеки ден.

Благодаря ти за отговора give_rose
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1274 -: ноември 19, 2007, 01:00:57 »

модела на халките ни не може да се променят за това Wink
и моя годежен пръстен долната част където е най-голямото триене е пожълтял,всимъсъл не че е станало жълто ама аз си го забелязвам че има по различен блясък sad
Попитай на повече места за платината и виж какво ще кажат бижутерите и си преценете good
Активен
Страници: 1 ... 83 84 [85] 86 87 ... 92   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines