Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 07, 2024, 07:42:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разположение на гостите по масите  (Прочетена 168887 пъти)
 
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #360 -: април 23, 2009, 12:52:51 »

Момичета, имам едно питане. Какво е това с едни подноси и едни картички с имената на гостите? Нещо стоят там тези неща при входа при влизането в ресторанта. Дали на тях пише и масата и хостесите да им ги дават.. или какво е изобщо това? То взема ли се от подносите, или си стои там.. какво е изобщо? Аз като съм била на сватба май не е имало такова нещо.
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #361 -: април 23, 2009, 12:56:28 »

Ммм, това е интересно. Единственото подобно нещо, за което се сещам, е когато на господата се дават картички коя дама ще придружават до масата. Обаче май на сватби изобщо не се прави. И на мен ми стана любопитно.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: април 23, 2009, 20:57:48 »

Момичета, имам едно питане. Какво е това с едни подноси и едни картички с имената на гостите? Нещо стоят там тези неща при входа при влизането в ресторанта. Дали на тях пише и масата и хостесите да им ги дават.. или какво е изобщо това? То взема ли се от подносите, или си стои там.. какво е изобщо? Аз като съм била на сватба май не е имало такова нещо.

BASTET, аз съм била на такава сватба и системата беше следната - на специална маса до вратата има отделни тейбъл картички за всеки, като там пише на коя маса стоят гостите, съответно там могат да се сложат и подаръците за гостите и ти като влизаш, си взимаш тейбъл картичката заедно с подаръка и тази неща си остават за теб. Като стигнеш на масата там пак си има тейбъл картичка на мястото ти. Хората го бяха направили така, защото на практика нямаше никой, който да упътва гостите до масите им и всеки се оправяше сам. Искам само да уточня, че тази сватба не беше в България и системата работеше доста добре. Незнам ако го направите така дали няма да настъпи объркване за гостите ви обаче.
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #363 -: април 23, 2009, 22:53:19 »

На мен лично това доста ми допада. Културно, елегантно, ненатрапчиво и все пак с достатъчно внимание към всеки гост. Все пак наистина не е нужно на вратата да има някой, който да се разпорежда- ти седни тук, ти там... А и това с подаръците е много удобно с оглед вероятността масата да изглежда супер претрупана, ако те стоят до мястото на всеки и са по-обемни. С удоволствие бих го приложила на собствената си сватба, ако цялостната и концепция в завършен вид го позволява  smile
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: април 24, 2009, 00:32:49 »

BASTET, аз съм била на такава сватба и системата беше следната - на специална маса до вратата има отделни тейбъл картички за всеки, като там пише на коя маса стоят гостите, съответно там могат да се сложат и подаръците за гостите и ти като влизаш, си взимаш тейбъл картичката заедно с подаръка и тази неща си остават за теб. Като стигнеш на масата там пак си има тейбъл картичка на мястото ти. Хората го бяха направили така, защото на практика нямаше никой, който да упътва гостите до масите им и всеки се оправяше сам. Искам само да уточня, че тази сватба не беше в България и системата работеше доста добре. Незнам ако го направите така дали няма да настъпи объркване за гостите ви обаче.
Схемата е много готина и интересна ! Но все още има хора които не са ориентирани какво да правят ,защото това е нещо ново ! Повярвайте ми в Пловдив за един уелкъм дринк все още се налага да подканим хората да минат да си вземат чаша с шампанско и да поздравят младоженците ! Всеки стои и гледа . А с тейбълите на вратата половината ще минат и ще заминат и въобще няма да разберат че трябва да си я вземат ! В това няма нищо смешно ,защото традициите които сме имали в миналото много трудно ще се променят с новите американски начини ! Бавно но все пак вървим на пред !  good good good
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: април 24, 2009, 16:19:02 »

Ами да, и аз имах съображенията, които Наси изтъкна като казах, че може да не е много удачно. И на мен ми харесва, но реших, че за моята сватба няма да работи и не го приложих. Би ми било много интересно да чуя как е минало ако някоя съфорумка го предприеме.

За уелкъм дринка и при нас стана така - трябваше всеки да бъде подканен да си вземе.  pardon
Активен
Mila_
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 382



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: април 24, 2009, 17:00:38 »

Според мен този вариант е добър, ако не искаш точно да подреждаш кой до кой да стои smile Така хората ще вземат тейбъл картичките си и ще разберат на коя маса са, а вече на самата маса сами ще преценят къде точно да седнат Wink
Активен
Vasi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: април 28, 2009, 17:20:24 »

При нас си имаше тейбъл карти, но гостите все пак си се разместиха по маси.Аз използвах следната наредба.

Една маса родителите
Ние с кумовете на друга.
Шаферите и шаферките + половинките им на маса срещу нашата.
Моите роднини на една маса / не бяха много и успях да ги събера на маса за 12 човека/.
Роднините на мъж ми също така, като моите
Колегите ми на маса до роднините ми.
Общи приятели, според това кой с кой се познава, до колегите ми
Колеги на съпруга ми на друга маса.
И приятели на свекъра и свекърва ми на на маса до родителите.

Получи се прекрасно и се оказа, че по масите има винаги поне по 4 човека който се познават.
Ние имахме 2 правоъгълни маси за *10-12 човека и другите бяха кръгли за * 8-10 човека.
Получи се много добре
                                     
                                                                                   

                                                                                   
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: май 10, 2009, 09:42:49 »

  Имам една питанка?
 Наредила съм долу-горе нещата така:
 Булчинска маса- ние и кумовете само
 Родители- моите с моите роднини, неговите с неговите роднини. Приатели и колеги на отделни маси. Общо ми се получаеват около 7-8 маси по 10-12 човека.
 Обаче има и 3-4-5 деца  от 5-7 години и незнам при родителите им ли да ги сложа или на отдена маса сами? crazy
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: май 11, 2009, 09:32:07 »

  Имам една питанка?
 Наредила съм долу-горе нещата така:
 Булчинска маса- ние и кумовете само
 Родители- моите с моите роднини, неговите с неговите роднини. Приатели и колеги на отделни маси. Общо ми се получаеват около 7-8 маси по 10-12 човека.
 Обаче има и 3-4-5 деца  от 5-7 години и незнам при родителите им ли да ги сложа или на отдена маса сами? crazy

Мисля, че е по-добре да попиташ родителите им какво мислят по въпроса и как смятат, че е по-удачно и дали децата ще се чувстват добре сами на отделна маса..
А пък може и да ги сложиш сами, но масата да е до тази на родителите им, за да могат да ги държат под око... Wink
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: май 11, 2009, 11:19:54 »

При нас, където има хлапенца съм ги предвиждала с родителите им. Те и без това предимно ще търчат нагоре - надолу из краката на сервитьорите, поне яденето да е до мамите и те да контролират да се яде нещо, все пак. Пък те ще си общуват помежду си, не можеш да ги спреш, дори и през стена да ги сложиш.
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: май 11, 2009, 11:33:37 »

И на нашата сватба децата ще са при родителите си,аз смятам,че така е по-удачно,те са част от това семейство,все едно да разделим мъжете от жените.Пък те децата ще се намерят и ще си играят,няма да стоят по масите.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: май 11, 2009, 11:56:51 »

Аз също смятам, че децата трябва да са при родителите си. По този начин и родителите ще са по  спокойни и няма да се въртят като "шулави", за да ги нагледат. Другото, което си мисля, е че родителите (мойте и на младоженеца) трябва да са на една маса, защото по време на тържеството предполагам, че ще има какво да се обсъди и когато са на една маса ще бъде доста по - лесно, отколкото да се търсят в целия ресторант.  Wink
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: май 11, 2009, 13:06:23 »

При нас родителите ще са всеки с приятелите си. Тъй като техните бройки са запълнени предимно с приятели, не със стринки, които са от всички краища на България и се виждат веднъж, два пъти в годината, ще им е много по-приятно да си видят състудентите, отколкото много приятните, но отскоро познати сватове. Пък и те са ни гости, не смятам да ги товаря с някакви организации на тържеството.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: май 11, 2009, 19:34:36 »

Всеки си знае гостите и си прави разпределението така, че да е удобно и приятно на всички!  Wink
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines