Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 00:58:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разположение на гостите по масите  (Прочетена 173096 пъти)
 
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: април 10, 2008, 14:29:12 »

Да, Wienerin е права, хубаво е да има тейбъл картички, това ще ти спести и притесненията и мисленето за настаняването на гостите в самия ден!Направи два списъка, единия от страната на младоженеца, другия от твоята страна, съответно измислете и двама представители, които да посрещат гостите и да им казват на коя маса да седнат.От ресторанта трябва да ти предложат и разпределението на масите , които ще си номерираш!Тейбълите обикновенно са само оринтировъчни, после всеки се мести непрекъснато/поне при мен бе така/. good
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #226 -: април 10, 2008, 16:22:55 »

fiamaa, защо не искаш тейбъл картички?
При 150 човека според мен е много желателно всеки да си има място, за да не настане пълна суматоха.
Аз също мисля, че няма да имам стандартния тип тейбълки, ами съм се спряла на вариант, в който сълфетката е обвита с хартиена или текстилна лентичка, на която са написани имената. Бях го видяла някъде и много ми хареса. Най-близкото, което мога да покажа е тази снимка, където съфетката е обгърната със зелена лентичка. Сега като се загледам в снимката, името е завързано за столчето на чашата. Също ми харесва като идея.

Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: април 11, 2008, 07:39:38 »

В началото,при организацията на сватбата,аз бях много "за" тейбълки.Но накрая реших,че не искам.Просто дадох списък на гостите и тяхната маса на управителката на ресторанта и на Аби (украса) и мога да ви кажа,че хем нямаше хаос,хем всеки седна там,където му е удобно,като ограничихме избора му.Много добре се получи
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #228 -: април 11, 2008, 08:39:06 »

Спроед мен тейбъл картичките създават ред. Аз много ги харесвам. Все пак всичко зависи от броя на гостите. При сватба от 40 човека спокоино може да мине и без тейбълки, но все пак те правят нещата по-оргонизирани , пък са и част от украсата
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: април 11, 2008, 09:13:50 »

Нашите гости бяха 70 човека и нямахме никакви проблеми с реда Girl_hide
А че са част украсата-за това може да се поспори,защото ако ти е празна масата ще се виждат,а при положение,че има достатъчно чинии,прибори,салфетки,чаши,бутилки и т.н. може да се заложи на по-обемна украса,по-висока,така че дори когато седнат гостите да се вижда-като свещници,икебани,ефектни номерца за масите и други
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #230 -: април 11, 2008, 09:27:57 »

Аз определено няма да имам тейбъл картички, защото според мен те не внасят ред. Някак си не си представям да се приближат хората до масата и да започне едно четене и търсене кой къде стои nea представям си и ако масите са по 10-15 души,ужас сега...аз съм тук, ти си там, не не. Според мен е достатъчно да има номера на масите и както fiamaa смята да възложи на някой близък да ориентира гостите кой на коя маса е.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: април 11, 2008, 09:35:39 »

Зависи! На една сватба тейбъл картичките бяха под формата на детелинки и внесоха много настроение blum ! Още си ги пазя и моята и тази на милото!
Активен
renka_87
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 486


Най-чакания месец Април


Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: април 11, 2008, 09:40:25 »

Нашите маси бяха под формата на сепарета за по 12-15 човека и също не бих могла да си представя да отидат на масата и да седнат в сепарето и да кажат "Ами я станете всички че моето място е по-нататък"
И да се местят и бутат.Слагаш табелка с номерчето и дадените гости определени за тази маса,сядат както си искат,без да се притесняват дали не са седнали на нечие друго място
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #233 -: април 11, 2008, 09:41:12 »

Определено внасят колорит и са хубаво допълнение към украсата, но поне според мен не улесняват настаняването на гостите. Това си е мое мнение де pardon
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: април 11, 2008, 09:49:38 »

Aко имате картички с имената,задължително трябва да има и някой който да настанява,защото още помня на една сватба на която масите вярно бяха малко на брой,да не кажа минимален и аз като лудите обиколих по 3 пъти масите<добре,че бяха малко>,за да си намеря името :angry:Което само по себе си е изнервящо малко или много.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: април 11, 2008, 09:55:11 »

Задължително трябва да има човек, който да упътва гостите по маасите! good
Но аз имам пример от друга гледна точка: на една сватба закъсняхме малко и какво се получи, компанията от едната страна, ние от другата, а до нас двама непознати. nea Та трябваше да се разместим малко blush blum
Все пак това си е въпрос на лично мнение и гледна точка! girl_wink
Активен
milenium80
Сватбар
***
Публикации: 293


Buongiorno Principessa!


« Отговор #236 -: април 11, 2008, 10:29:52 »

Според мен дори и да има тейбъл картички гостите като си решат да седнат на друго място, си го правят. Така или иначе ще става разместване, затова аз ще ги пропусна. Единственото което ще съобразя е да групираме хората така че всички да се познават на масата, а след това те да си решават кой до кого.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #237 -: април 11, 2008, 10:57:01 »

Aко имате картички с имената,задължително трябва да има и някой който да настанява,защото още помня на една сватба на която масите вярно бяха малко на брой,да не кажа минимален и аз като лудите обиколих по 3 пъти масите<добре,че бяха малко>,за да си намеря името :angry:Което само по себе си е изнервящо малко или много.
Напълно съм сагласна, трябва да има и човек , който да помага на гостите. Аз предварително ще кажа на всички номера на масата на която ще седят, а там вече ще си намерят тейбъл картичките. Според мен така е по-подредено, а пък те ако искатда се разместват после. Аз си познавам гостите и ще се опитам да ги подредя така ,че да им хареса.
А масите трябва да са разположени така,че да има достъп до местата без да се налага да стават останалите гости
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: април 11, 2008, 12:24:34 »

Според мен най-добре е да има на входа на ресторанта табло, на което да пише кой на кой номер маса е, всеки може да си прочете името. Отделно на самите маси може да има само по един номер, който да се вижда отдалеч. По-назад имаше много хубава идея - младоженците обичали да пътуват, това било известно на всички и те са решили да направят следното - кръстили всяка маса на даден място и всеки гост прочитал на коя маса трябва да седне - примерно о-в Бали, Тенерифе и т.н Това било съчетано и с украсата. Така че и аз мисля да направя нещо подобно - да кръстя всяка маса и да сложа табелка с името, а на входа на ресторанта да се сложи табло, където гостите да видят на коя маса са. На самите маси няма да слагам картички кой къде точно да седне, мисля, че гостите чудесно сами ще преценят това. Аз ще ги разпределя достатъчно добре по маси, така че вече как ще се разпределят на съответната маса е според техните предпочитания.
Активен
eli_m
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1131


Щастието на човека е в малките събития!


Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: април 11, 2008, 12:48:14 »

Да, идеята с табло е много подходяща! Ками е имала такова, даже ще го дам за пример /дано не се сърди/!  give_rose
И ние сме решили да кръстим масите не с номера, а с имена! Само че, при нас идеята е всяка маса да се кръсти с някакво веселяшко име, свързано с това от къде познаваме гостите на съответната маса! Смятам че ще се получи много забавно! smile blum girl_wink


* kam&sas%20093.jpg (23.94 KB, 500x375 - видяно 592 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines