Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 19, 2024, 20:23:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разположение на гостите по масите  (Прочетена 173046 пъти)
 
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: януари 20, 2008, 22:04:53 »

И аз да споделя нашия опит. pardon
И нашите кумове не са двойка, даже се запознаха няколко дни преди сватбата. Кумата ни е семейна, а кумът си има приятелка. Разбира се техните половинки бяха поканени, но самите те си решиха да на идват. С това си спестиха неудобството, че не познават никой. А и кумовете са си доста ангажирани през цялата сватба. Когато предложихме на кума да дойде с приятелката си, той каза:" Ами няма да й е комфортно, не познава никой, а и аз няма да мога да й обърна достатъчно внимание." По същия начин реагира и кумата. И в крайна сметка на официалната маса бяхме само 4-мата. Родителите бяха на отделна маса с роднините. И нямаше обидени, което е добре. Wink
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: януари 20, 2008, 22:11:31 »

plamik добре се е получило при вас. При нас обаче всички се стягат да идват и ще е голяма лудница.

Не знам дали тук е мястото да кажа, ако не извинявам се. Така, ние направихме първоначалния списък на гостите, като повярвайте не сме прекалявали- само най-близки роднини и приятели. Бяхме се подготвили или по-скоро искаше ни се да е малка сватба с около 70 човека гости и колко мислите излязоха- 117. Сега че чудим от къде да съкратим, но като гледам повече от 20 души няма как да махнем и те пак ще станат около 100. Не ми се искаше да са толкова много, но какво да се прави, колкото толкова  pardon
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: януари 20, 2008, 22:14:35 »

misskapriss, не се притеснявай. Ще се справите с бройката. Това си е вашия ден и когото решите него ще каните. Хич не се притеснявайте,че ако не поканите някой, той ще ви се сърди. Вие си знаете кое , как... най-добре. good
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: януари 29, 2008, 14:19:55 »

Оф да ви кажа и ние мислих че към 80-100 човека, но май и ние ще надхвърлим бройката, просто ти се иска този хубав ден да го споделиш с близките и приятелите, и особено има такива които не се виждаме постоянно, от други градове, но просто няма как да не дойдат та те са ни приятели.
А инъче за разположението още не съм мислила, защото има доста време, и още не се знае кой точно ще дойде и т.н., но имам бегла идея, но като се знам със сигурност пак нещо няма да съм доволна или ще се притесня в последния момент.
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: февруари 23, 2008, 22:42:26 »

момичета, то и аз мислих да се събера в 80 човека бройка , ама хоп - станаха 120 и сега Резиденцията ще се пръска по шевовете... sarcastic
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #200 -: февруари 24, 2008, 14:05:46 »

Много е хубаво когато всички гости са разположени така, че да няма хора с гръб. За съжаление в моя случай това неможе да стане. Чудя се дали гостите, които сложа с гръб ще се разсърдят, че именно тях съм избрала да имат такова разположение
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: февруари 24, 2008, 18:44:54 »

Много е хубаво когато всички гости са разположени така, че да няма хора с гръб. За съжаление в моя случай това неможе да стане. Чудя се дали гостите, които сложа с гръб ще се разсърдят, че именно тях съм избрала да имат такова разположение

Мисля че и при нас така ще  се получи все някой ще е с гръб, но аз мисля по принцип да реша кои хора на коя маса да са а не точно кой на кое място / стол / да седне, така че май ще се получи който първи свари на масата. Надявам се да успеем да направим такова разположение че възможно по малко хора да са с гръб.
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: февруари 24, 2008, 19:24:52 »

И при нас нямаше възможност да няма гости седнали с гръб sad. Когато решавахме как ще са разположени гостите основните ни правила бяха - по-възрастните гости, които знаехме, че няма да стават да танцуват - по-навътре далеч от дансинга, а по-младите по-близо и именно те бяха на местата с гръб. Но те ги използваха доста кратко, тъй като повечето време танцуваха и мисля, че нямаше сърдити smile.
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #203 -: февруари 24, 2008, 19:34:25 »

И аз мисля младите да са по-близо до дансинга. Държа обаче да има тейбъл картички и всеки да си има място, защото бях на сватба на която имаше само списъци кой на коя маса да седне и настана объркване. Наложи да спорим с една лелка която беше на нашата маса за да можем да седнем до тези хора които познаваме. 
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #204 -: март 03, 2008, 02:40:00 »

Ох, какви са тези сватби с по над 100 човека?  star Нашата ще е само с 35, тази в чужбина, и само с 15 тази в България. Ако тръгна да каня всички ... предпочитам после да ги черпя поотделно  blum
Както казва майка ми, с което аз съм напълно съгласна: "Сватба ли ще правим или манифестация?" То ако зависи от баба ми, ще покани цяла България с обява в Държавен вестник, но за щастие нея никой не я пита  Wink Просто за мен големите сватби са излишни разходи и не на всеки може да се обърне внимание ... в крайна сметка гостите не идват за едното хапване и пийване, нали?  girl_wink
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: март 03, 2008, 13:46:24 »

Precious по принцип съм съгласна с теб, но така излиза, че или трябва да сме само с родителите, или трябва да сме и с всички приятели. Не мога да поканя само 10 приятели, а другите да не ги поканя. Или най-малкото трябва да върнем жеста и на тези, които са ни канили нас на техните сватби. Ние решихме да поканим наистина само най-близките роднини, по около 10 човека от негова  и моя страна - стават 20 човека, + близките ни приятели, с които поддържаме постоянна връзка - от моя страна са 20 човека и от негова около 60 човека (защото са семейни), стават около 100 човека. Това са наистина близки наши приятели и роднини, никой излишен няма. Така че на теория е едно, на практика друго. В крайна сметка ние можем и да не се женим официално, чудесно си живеем и без брак. Но решихме да подпишем официално и да поканим нашите близки да се повеселим. За голям наше щастие имаме много приятели. Така от нищо се формират 100 човека. При нас вариантите бяха или да не каним никой, или да поканим всички важни за нас. Избираме второто.
Активен
kopche
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 555



« Отговор #206 -: март 03, 2008, 14:47:52 »

gadamer4e, браво на вас! Най-важното е да се веселите и всичко да е така, както искате  good
Относно подредбата на масите и гостите ... Тук си има строга подредба кой до кого сяда и така няма притеснения. Масите се нареждат във формата на подкова и никой не сяда с гръб към друг. Младоженците сядат в средата на масата, а другите се подреждат около тях в този ред:
Булката сяда отдясно на младоженеца, до нея сяда нейния баща, а до него сяда свекървата. Отляво на младоженеца сяда тъщата, а до нея сяда свекъра. Кумовете не сядат един до друг, а по един от двете страни на подковата. Нататък вече няма строг протокол, а младоженците сами настаняват кой до кого да седи. Децата сядат на отделна маса. Ако някой от родителите на младото семейство е починал, подредбата се нарушава, разбира се.
Активен
cveteto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 169



« Отговор #207 -: март 28, 2008, 11:03:14 »

това което ние обсъдихме в ресторанта е да се подредят масите на буквата П като нашата ще е в средата,или ако решим на помалки маси на две букви Г ,като нашата пак е в средата.А на булченската маса мисля да сме с кумовете и родителите,само се чудя за брат ми и сестрата на милото idea
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: март 28, 2008, 13:51:29 »

ние сложихме родителите и роднините на две маси от свете ни страни *THUMBS*при нашите беше брат ми защото е на 15 и не е подходящо да е сред общите приятели а брата на милото беше при неговите дружки и се чувстваше добре но той той си се местеше не седеше много на ено място @}->--ние бяхме сами с кумовете мисля че беше най-добре така защото да не се бутаме на и без това пълната маса /нали младоженската е украсна и има какво ли не на нея зветя питки/ good
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: март 29, 2008, 19:25:30 »

цялата тема изчетох, ама тъпото си е тъпо и пак има въпроси  girl_haha

кое е по-добре повече маси, но с по-малко хора примерно четворки или по-малко маси, но с повече хора? ние ще сме около 40-45 души и аз като че ли клоня за първия вариант, но ми се иска да чуя и вашето мнение кога е по-комфортно за гостите?  blush
нашите гости няма да се познават т.е. ще има негови роднини, мои роднини, мои приятели, които идват от чужбина заради мен, защото него не го познават, негови приятели, които пък мен не познават и малко общи приятели?  blush
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines