Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 13:30:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разположение на гостите по масите  (Прочетена 168679 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: септември 09, 2009, 09:08:58 »

Точно 10-15 мин сме стояли на масата, през цялото време бяхме в движение, така че няма никакво значение кой къде ще седне.
Активен
ivkam82
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 103


сем.Маринови


Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: септември 10, 2009, 18:51:12 »

На нашата светба, която беше миналата година, разпределихме гостите така: най - голямата маса беше с роднини, другите ги съчетахме така, че семейните двойки с деца на едно маса, семейните двойки без деца на друга, несемейните момичета и момчета на друга и се получи моного добре. Едно от момичетата и момчетата на тази маса с несемейните двойки вече са двойка, а на масата със семейните двойки с деца беше много хубаво децата си нимериха нови приятелчета. И така според мен едно такова разпределение е добро, стига да ви пасва. Ние бахме с кръстниците на една маса, а родителите на друга.  smile
Активен
♥_Veni_♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584


Г-жа Ангелова


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: септември 11, 2009, 11:10:57 »

Родата на двете страни беше на отделни маси, а приятелите ни ги умешихме на няколко маси и ги сложихме близо до дансинга, защото се очакваше те да танцуват най-много
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: септември 11, 2009, 11:20:16 »

на нашата сватба на булчинската маса бяхме само ние с кумовете и тяхното дете. двете роди бяха разделени на отделни маси, като родителите ги редиха. приятелите и колегите бяха смесени по останалите маси.
като брой места - имаше маси по 8, 10, 16, 20 човека. такива бяха възможностите на ресторанта smile

иначе за оплаквали се не съм чула, само една двойка от родата на милото е искала смяна, но са се разбрали със съседната маса и е минало без драми.
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #424 -: септември 30, 2009, 09:14:57 »

На нашата сватба мисля да сложим родителите не само четиримата,ами да са си с техните гости на две близки маси...мисля си че така ще се чувстват и  те по добре ...макар че на всички сватби,на които сме били гости родителите са били отделно само те на маса четворка. Даже мисля,че май трябва да са отделно по обичай,но все пак в последно време виждам,че всеки прави празника си,както желае и май става по-добре така.
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #425 -: септември 30, 2009, 09:16:11 »

...... а за шаферките моите ще са три и няма как да са на една маса с  нас и с шафера,защото ставаме 8 човека ...... но едва ли някой ще се сърди
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: септември 30, 2009, 10:29:51 »

и ние сложихме родителите не на една маса, а с близките си - т.е. те оглавявата масите на двете роди. мисля, че така и те и самите гости се чувстваха по-добре.
за шаферите - аз много се чудех дали да не са на булчинската маса, но в крайна сметка можеше да се стигне до кофти скомфузна ситуация, родителите не са при нас, пък шаферите са...
абе сложих ги при родата им /и двамата бяха от родата на милото - сестра и братовчед/  blum
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: септември 30, 2009, 10:37:10 »

и ние сложихме родителите не на една маса, а с близките си - т.е. те оглавявата масите на двете роди. мисля, че така и те и самите гости се чувстваха по-добре.
good и ние
Активен
milio4ka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 128



« Отговор #428 -: септември 30, 2009, 20:00:02 »

Значи определено ние няма да сме прецедент - успокоих се smile
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: октомври 01, 2009, 12:00:43 »

Ние сложихме шаферите при нас. Определено на шаферката й беше много скучно. А шафера седна на масата към средата на вечерта. Родителите ни бяха на една маса, за да се опознават, защото свекър ми живее в Португалия и рядко си идва.
Активен
divaorhidea
Любопитен
*
Публикации: 40



« Отговор #430 -: март 08, 2010, 15:17:01 »

Здравейте. smile
Искам да попитам, ще има деца на различни възрасти, и отделно момичета и момчета 5-6-7 клас, та ме интересуваше те къде да седят? С родителите ли си? Или всички да бъдат заедно на една маса?
Но се притеснявам, че ще им е скучно и ще се чувстват изолирани, защото не са се виждали отдавна и са се забравили. huhhuh.gif
Другото, което ме притеснява е, че имаме племенници 3 броя, на 11 г, на 6 г и на 2 г и половина, като и нашата щерка ще е почти на 6 г и тя. Те ще бъдат шаферките, но за съжаление няма маса от 5 човека, на която да седят те. Пък и не мога да им гласув доверие да са сами и постоянно някой да ги наглежда. Май ще е по-добре племенниците ни да са при родителите си, а нашата щерка при една от бабите си. Това ми е най-сложно да го измисля, децата къде да ги сложа. blush
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: март 08, 2010, 16:37:23 »

Децата дори да ги сложите на различни маси още на 20та минута ще се съберат, ще си играят, ще се щурат наляво, надясно. Ние направихме точно така и не съжалявам. Когато дойде време за хапване те сами си отиват до масите и после обратно. Имаше и по -големи - почти абитюренти. Те сами си се събраха да си бърборят. Може би ако ги бяхме събрали на една маса щяха да се чувстват наистина малко напрегнато и дискомфортно. Не знаем кой с кого ще намери приказка, а и така се решава проблема да мислиш дали да ги събереш на една маса и т.н.
Аз имах много идеи за децата, но накрая реших да си спестя излишни главоболия и ги сложих при родителите им и не съжалявам.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: март 20, 2010, 16:02:20 »

И ние децата ги сложихме при родителите им. Те така или иначе не седят на масата, само е малко по-удобно за контрола, защото като му каже мама му "сега ще седиш на мястото си, наказан си, че цопна в басейна", мястото му е до нея и тя го контролира без да си създава излишни притеснения. А иначе те се носят на тумба през цялото време и търчат навсякъде. Вече за по-големичките - 7, 8, 10-ти клас - там е по-сложно. Но, така или иначе ще ти е трудно да редиш масите, тъй че тях ги пресмятай където ти е по-удобно да си получиш нужната бройка за масата, ако е при родителите, слагай ги там, иначе - заедно отделно от големите.
 За мен реденето на масите беше най-големия кошмар, тъй като бяхме малко над капацитета на мястото и трябваше всички маси да са с оптимални бройки, а до 3 дена преди сватбата имаше такива, дето се чудеха. И аз бях писала да ми потвърдят, и аз си мислех, че ще мога да им скръцна със зъби, за да не изпадам в прединфарктни състояния, ама не. Тъй че с масите - само здрави нерви и късмет мога да ви пожелая good
Активен
Vasilissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21


Мечтателка


« Отговор #433 -: април 22, 2010, 15:24:27 »

Момичета, предстои ми да правя подреждането по масите и започва да ме обзема лека тревога. Като се има предвид броят потвърдили почти сме запълнили капацитета на ресторанта - т.е. ще трябва за всяка маса да запазя пълният брой места. Обаче съм в лека чуденка - какво се случва, ако дойде някой неочакван? Защото има някои, които ми отказаха, но като ги познавам, няма да се изненадам, ако в деня на сватбата се събудят с идеята, че ще дойдат. Отделно леля ми ме "зарадва" си идеята, че трябва да каня еди коя си роднина, защото било редно (не съм я виждала от 15 години). Категорично отказах, не искам въпросната персона, но последва - помисли си, ако не й кажеш ти, ще кажа аз. Надявам се, че е просто извиване на ръце, но знае ли човек. Изобщо - как се планират неочакваните гости?
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: април 22, 2010, 15:35:03 »

Ами според мен можеш да кажеш на леля си, че не е редно да ти поставя ултиматуми и да ти казва тя кого да каниш на собствената си сватба  beating А относно хората, които са ти отказали, може да намериш някакъв деликатен начин да им кажеш, че очакваш от тях ОКОНЧАТЕЛЕН отговор, за да знаеш например колко куверта да платиш в ресторанта  Wink Така би трябвало да се усетят, че не ти допода схемата на "иде ми - дойде ми"  pardon
Иначе аз първоначално бях подценила въпроса с разположението на гостите по масите. Но срокът за потвърждение на присъствието изтича в края на другата седмица и вече започнах да се притеснявам как ще ги подреждаме. При нас масите ще са кръгли - по 8 и по 10 човека. Иска ми се да слагам на една маса хора, които се познават и имат общи теми за разговор, но в някои случаи май ще се окаже трудно. Има хора, които са една компания, но са повече от 10 човека, и съответно не могат да се поберат на една маса, поради което се налага да ги слагаме на различни маси. А от друга страна има хора, които се познават, но не могат да запълнят една маса, и ще трябва при тях да слагаме и непознати. Ясно е, че ще има недоволни, но ще се постараем да ги подредим по възможно най - оптималния начин  smile
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines