Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 15:30:17

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разположение на гостите по масите  (Прочетена 168758 пъти)
 
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: май 14, 2009, 22:11:19 »

При нас, където има хлапенца съм ги предвиждала с родителите им. Те и без това предимно ще търчат нагоре - надолу из краката на сервитьорите, поне яденето да е до мамите и те да контролират да се яде нещо, все пак. Пък те ще си общуват помежду си, не можеш да ги спреш, дори и през стена да ги сложиш.
Май ще се съглася с вас- имате право ! give_rose
Активен
Terko
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 13


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: май 15, 2009, 07:59:33 »

Ето, че дойде и нашият ден smile Сватбата ни ще бъде на 24 май и в момента сме в процес на трескави приготовления smile
Имам един въпрос, на който не успях да намеря отговор във форума, а изчетох доста, включително и темата за разположението на масите.
На нашата сватба на официалната маса ще бъдем аз, булката ми Мая и кумовете. Въпросът ми е, как да се разположим? Аз и Мая в средата, до нея кумата, а до мен кума? Тоест, кумовете от двете страни. Така предполагам, че трябва да бъде, но искам да чуя дали е правилно предположението ми smile
Също ме интересува има ли значение как ще се наредим - Аз в ляво, Мая в дясно или обратното?
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: май 15, 2009, 08:06:15 »

Според мен младоженците са по средата, а кумовете са от двете им страни.  :)Мисля, че няма значение точно кой до кого ще седне. При нас, кумата беше до булката, а кумът до младоженеца.
Активен
Terko
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 13


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: май 15, 2009, 08:11:13 »

Благодаря ти за бързия отговор smile Чудя се дали тук да задам и следващия въпрос - имаме кутийка във формата на сърце и се чудим кога да обяви DJ-а, че гостите могат да слагат подаръци в нея.
Малко сме притеснени, защото голяма част от организацията на сватбата не успяхме да я платим и се надяваме успеем после с подаръците да се разплатим на фото, оператор и DJ, а дори и малко от цената на ресторанта. Но така е, като почнахме да планираме сватбата нямаше криза, а Мая работеше. Сега е съкратена и тази сватба се превърна в толкова нервно организиране, че се чудим дали изобщо можем да се отпуснем на така светия за нас ден
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: май 15, 2009, 08:18:11 »

При нас бяхме разположени от ляво на дясно(като застанеш срещу масата): кума, младоженец, булка, кум. Хубаво е да се редуват мъж, жена при подредбата на масата. Не само в този случай, а и по принцип. Не е задължително разбира се smile

Относно кутията, сложете я на отделна маса, на видимо място и кажете че това е масата за подаръци, а подаръците които са в пликче могат да бъдат сложени в кутията. Според мен е най-добре Ди Джея да го обяви това в началото. Вие няма ли да обикаляте по масите, за да поздравите гостите и да си получите подаръците?

А за кризата и проблемите, знам че е доста трудно, но опитайте се поне да не мислите за това в този ден. Надявам се сватбата ви да е изпълнена с много положителни емоции и да не се сетите за нищо лошо цял ден. А после да ни пуснеш снимки да ви видим  girl_wink
Активен
Terko
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 13


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: май 15, 2009, 08:30:13 »

Ами Мая не иска и да чуе да обикаля, притеснява се от това и иска да стане по такъв начин. Ще сложим подаръци наши сватбени снимки на масите на гостите. Ох, дано успеем да си платим поне сватбата, че да не ни бият после smile
Значи, ще се редуваме по начина, който казахте - кума, младоженец, булка, кум smile
Сватбата ни е в дискотека Салса Плюс. Аз обичам да танцувам салса и от там ми дойде и идеята за тази дискотека, та нашата сватба няма да е в ресторант, а в салса дискотека smile Малко странно, но пък оригинално, надявам се smile Така и не успях да науча булката на салса, става и лошо от въртенето, но ще изтанцуваме една бачата smile
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #381 -: май 15, 2009, 08:38:44 »

Олеееееее звучи страхотно наистина ще трябва да пусниш после снимки то ще е по добре да се види на живо   ще  е голям купон .Ако искате само си допишете като закачливо тексче към поканите "за подарък не мислете а в пликче поднесете " така ще улесните и гостите и вие ще си съберет паричките да се рзплатите по принцип май никой не дава по малко то 50 лв поне куверта да си платят както се казва  Така че весело изкарване на сватбата! good
Активен
Terko
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 13


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: май 15, 2009, 08:44:19 »

Да smile Смятам да кача и видеоклипове и снимки на сайта, който правим с Мая - http://uhaaa.com/blog. Ох, вълненията са огромни! Вече взехме торта, пръстените чакаме да станат, боднахме се, почти всичко е организирано и вчера редихме масите. Господи, това се оказва такъв голям проблем! smile
Иначе смятам да направя един много весел видеоклип, който да разпращам после на приятели smile
Активен
polina88
Ентусиаст
**
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: май 15, 2009, 09:16:42 »

terko аз ще ти кажа.Значи ако масата ти се пада насреща се подреждат така.


                         кума  младоженец булка  кум good good good


А относно мая хубаво е да обиколи понеже това е признак на уважение,и на мен не ми беше приятно и не само това но в този ден тя е на пиадестал и нея ще гледат всички.Трябва да се пожертва затова за да не обиди гостите си няма нищо страшно всичко става за 30мин после ако иска да не става от масата,но обикалянето по масите не е желателно да пропуска shok
« Последна редакция: май 15, 2009, 09:20:57 от polina88 » Активен
polina88
Ентусиаст
**
Публикации: 54



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: май 15, 2009, 09:24:46 »

ние на нашата сватба си искахме само пари,хубаво е гостите да питат младоженците какво ще желаят пари или подараци,но по добре е пари защото ще си ги похарчите както вие си прецените и за обикалянето мая взима една кисийка и те хората сами ще си пускат там пликовете good good good danceg danceg
Активен
Terko
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 13


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: май 15, 2009, 10:06:48 »

Амиии, ще се опитам да я убедя, че това не трябва да се пропуска. То аз също искам да мина персонално през всички smile
Благодаря за хубавите съвети smile Златни сте smile
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: май 15, 2009, 11:48:25 »

Terko, късмет с организирането. На нашата сватба също бяхме седнали кума, младоженец, булка, кум, но след официалната част, т.е. след приветствието ви към гостите на сватбата ви, словото на кума можете спокойно да се размените. Що се отнася до кутията и масата за подаръците, нашата в един момент остана празна. Не искам да те плаша с това, но организаторката ни на сватбата каза, че всички от гостите предпочитали да си дадат това, което са донесли като минем да ги поздравим. И така и стана. Така, че няма ад е много хубаво, ако не минете да си поздравите гостите. Имайте предвид, че това за тях ще е второто уважение от ваша страна - първото е когато сте ги поканили на сватбата си. Говори с Мая, не е толкова страшно, но показва уважение. Всеки в този момент се чувства специален.

Пожелавам ти да съберете достатъчно парички и да изпълните мечтите си. Трябва да ти кажа, че ние събрахме почти толкова пари, колкото ние дадохме за нашата сватба.  good
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: май 15, 2009, 13:58:00 »

Да smile Смятам да кача и видеоклипове и снимки на сайта, който правим с Мая - http://uhaaa.com/blog. Ох, вълненията са огромни! Вече взехме торта, пръстените чакаме да станат, боднахме се, почти всичко е организирано и вчера редихме масите. Господи, това се оказва такъв голям проблем! smile
Иначе смятам да направя един много весел видеоклип, който да разпращам после на приятели smile

 Offtopic Терко ми е дружка на мене, аз ще ходя на тая сватба! А Мая е.. прекрааасна! Ние я крадохме с него, ейййй как се мина времето значи! Ще ви отворя една тема сега при "сватбата на.." че вие сте другата седмица! Ама точно щях да звъня да питам приемате ли пари за подаръци, то тука сичко си пишело.. какъв клюкарник е тоя интернет, значи!  girl_wink
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: май 30, 2009, 18:02:58 »

Имам нужда от съвет. Когато почнах да гледам списъка с гости за сватбата ми се роди една идея в главата, уж хората бяха съгласни в началото, после майка ми не беше съгласна, сега пък казва аз да реша. А аз все повече почвам да се чудя. По принцип ние ще седим само с кумовете на масата, а останалите маси са кръгли за 8-10 човека, най-малко 6, понеже иначе ще стане много празна.
Първоначалната ми идея беше да сложа майка ми с нейните гости на една маса (8-10 човека щяха да се съберат идеално). Баща ми с неговите на друга маса (понеже двамата са разведени). А родителите на приятеля ми на друга маса с няколко техни близки хора, които те си изберат. Стори ми се, че така като всеки си е с близките ще му е най-приятно.
Обаче се чудя дали е най-удачното и аз не съм сигурна защо точно. Та главата ми роди друга мисъл, да сложа всички родители на една маса (моите няма да имат нещо против) и понеже са само 4 (твърде малко на маса за 10) да сложа там и техните родители, така ще станат 9 човека и пак се получава.
Кой според вас е по-удачният вариант?
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: май 30, 2009, 18:27:28 »

Аз определено съм за варианта всеки с неговите си хора. Някак си, като си сред най-близките си хора най-лесно ще се отпуснеш и ще се забавляваш, не трябва да пазиш поведение за някой, който не ти е много близък, като сватовете. При нас ще са родителите с приятелите им. Вече за бабите и дядовците - ако имаш удачен вариант, в който да са с подходящи хора, но не с родителите ви, така смятам, че е най-добре. При нас тук успехът е на 50%.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines