Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 00:52:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разположение на гостите по масите  (Прочетена 173079 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #255 -: април 23, 2008, 11:18:46 »

аз лично натрапване в мнението на Ваняя-Стил не видях.

Въпрос на мнение. В друг форум, в който участвам - юридически, един от участниците непрекъснато повтаря на всяко питане на хора от форума "Обърнете се към адвокат!", без да дава смислено мнение или съвет. Не че се рекламира пряко, но е много досадно.

Предимствата на професионален организатор на сватбата са безспорни. Само че мнение от рода на "Наемете си организатор" ми се струва безсмислено, както на въпрос за цветната украса примерно ми се струва безсмислено да се каже "Наемете си аранжор/ декоратор", а на въпрос за поканите и печатните материали е безсмислено да се каже "Наемете си дизайнер".

Предимствата на професионалната услуга са ясни. Остава да чуваме от професионалистите съвети и впечатления, а не косвени и преки реклами.
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: април 23, 2008, 22:54:13 »

Розовка,
Не мисля, че тук се ркламирам след дадено мнение професионално. Лично на Вас , ако не допада идеята, може да си спестите напатките. Имам достатъчно много клиенти, за да стигна чрез форума за собствена реклама, това е работа на булките, стига да не ги трият администраторите. danceg danceg danceg danceg danceg danceg danceg danceg danceg danceg danceg danceg danceg danceg danceg
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #257 -: април 24, 2008, 09:22:41 »

Не знам какво е напатка, но нападки от моя страна към Вас няма.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: април 24, 2008, 11:46:45 »

Здравейте момичета , много се извинявам, но не смятам че наемането на хостеса ще ми реши въпроса за подреждането на гостите по маси. Този въпрос може само младоженците да го решат, защото те знаят какви са връзките между хората и кой до кой може да стои. Понякога подредбата и големината на самия ресторант подсказват как да са разпределени гостите.
Като цяло човек-близък  който да насочва гостите към техните маси и тейбълки на самите места мисля ще реши въпроса по настаняването, а и не мисля че този човек ще е толкова затруднен.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: април 24, 2008, 11:57:09 »

Според мен не сте разбрали точно каква е задачата на хостесата!  good   
Разбирасе, че Вие трябва да разпределите гостите си, да ги подредите  pleasantry кой на коя маса ще седи, а задачата на хостесата просто е да ги настанява и да ги упътва. Така ще е и много по-лесно за вас. Няма да се притеснявате как ще се ориентират гостите и дали ще седнат на отредената им маса или място pleasantry  good. Няма да се тормозите, кой да ангажирате да отгваря за настаняването на гостите  girl_wink . Ние с милото също много мислихме по въпроса за настаняването, но в крайна сметка се доверихме и ще имаме хостеси. Ще има табло с разпределение на масите и техните номерации и списък с гостите, кой на коя маса и така по-бързо може да се ориентира човек  blush
Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: април 24, 2008, 12:06:49 »

Благодаря на fiamaa, явно има и хора тук, който разбират идеята на мнението ми. А Напатка - правописна грешка при бързане с писане " НАПАДКА".
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: април 24, 2008, 12:26:22 »

Модератор: Момичета, ще ви помоля да спрете да коментирате дали се рекламира Ваняя СТИЛ или не с дадения пост! Тя е изказала мнение и съвет и не виждам тук никаква реклама, а вие го обърнахте на спор!  nea
Моля ви, продължете с мнения по темата, без повече подобни коментари!  good


П.С. Модераторите могат сами да преценят дали даден пост е реклама и съответно да го променят или изтрият, така че ако имате такива съмнения, моля обръщайте се към тях, а не да коментирате в съответната тема, защото се получава голямо объркване и отдалечаване от темата!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: април 24, 2008, 12:35:37 »

Здравейте момичета , много се извинявам, но не смятам че наемането на хостеса ще ми реши въпроса за подреждането на гостите по маси. Този въпрос може само младоженците да го решат, защото те знаят какви са връзките между хората и кой до кой може да стои. Понякога подредбата и големината на самия ресторант подсказват как да са разпределени гостите.
Като цяло човек-близък  който да насочва гостите към техните маси и тейбълки на самите места мисля ще реши въпроса по настаняването, а и не мисля че този човек ще е толкова затруднен.


Да, и аз така мисля, но благодаря за подробните разяснения относно функциите на хостесата - сега мисля, че нещата са далеч по-ясни.

Аз смятам, че е удачно, особено при сватби с по-голям брой гости. Смятам, че при 70-80 човека брой на гостите, те и сами ще могат да се ориентират къде трябва да седнат...особено при наличие на тейбълки. Поне такива са моите наблюдения от подобни сватби, но всеки си решава какво може да си позволи с цел спестяване на допълнителни главоболия и объркани ситуации.

Въпреки че смятам идеята за добра, за настаняването на гостите не се тревожа толкова. На мен по-големият ми проблем е именно споменатото от Alucinado - това следене на персонала - какво се внася, какво се изнася, какво се сервира, останалите неща след сватбата, какво има за прибиране, за доплащане и т.н. Кофти е да натовариш някой от гостите с подобна задача и той да не усети почти нищо от сватбата. sad Ако хостесите изпълняват и подобна функция, би било чудесно...
Например не се бях замисляла, но в един сладкарски цех ме предупредиха за следното:
Независимо колко ти е голяма тортата, на гостите се режат едни тънки парченца, а ресторантът си прибира останалото sad
И като се замислих на доста сватби, на които съм била, се е случвало това с мизерните парченца, а примерно е имало 5-етажна торта, като големината й е била съобразена предварително с броя на гостите (нали и това казваш, като я поръчваш).
Не е идеята да си прибираш тортата вкъщи, а на гостите да се сервират нормални парчета торта, пък каквото остане - да се черпи персонала на ресторанта.
Та като се сетих за това, взех да си мисля, че е добре да има хостеса, най-вече заради подобни случки, а не само да ти настанява гостите...
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: април 24, 2008, 14:08:51 »

Във всички ама във всички ресторанти си взимат от тортата, така че поне 10 парчета отгоре трявба да се предивидят.
Колкото до това дали хостесата ще помогне да се следи алкохол, храна и други такива неща, е много относително, няма да седне да брои бутилките я.
Така или иначе има винаги едни процент навътряне, дори и в най-изисканите и скъпи ресторанти, приемето го като нещо нормално и не си развалйте настроението.
А почти винаги всички страни по сватбите са навързани и всички взимат проценти. За Ди Джеи, фото, украса, за всичко се дава по 50 лева средно,Всички са в един бизнес и се познават-тези комисионни са си ясни. И сватбените агенции също дават процент на ресторантите ако ги препоръчат. Така че имайте предвид че сватбените агенции ще продължат да си работят с ресторанта, и никой ням ада иска да си разваля отношенията,  а вашата сватба е само веднъж smile
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: април 24, 2008, 14:26:49 »

Здравейте и от мен, аз разчитам на мама за подредбата на моите гости, пък на милото майка му ще си подреди техните, защото мисля, че майка ми и баща ми ще са на маса с нашите роднини, а и са се виждали 2 пъти с майката на милото, така че не виждам защо да са на една маса, а и аз не за техните роднински отношения, кои с кого се обича и не.Виж за моите гости ще измислим нещо. Но в ресторанта май масите са 6 или 8. Абе сложно си е ние по друг повод 2 дена 20 човека сто пъти им сменихме местата:)
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: април 24, 2008, 14:39:45 »

Във всички ама във всички ресторанти си взимат от тортата, така че поне 10 парчета отгоре трявба да се предивидят.
Колкото до това дали хостесата ще помогне да се следи алкохол, храна и други такива неща, е много относително, няма да седне да брои бутилките я.
Така или иначе има винаги едни процент навътряне, дори и в най-изисканите и скъпи ресторанти, приемето го като нещо нормално и не си развалйте настроението.
А почти винаги всички страни по сватбите са навързани и всички взимат проценти. За Ди Джеи, фото, украса, за всичко се дава по 50 лева средно,Всички са в един бизнес и се познават-тези комисионни са си ясни. И сватбените агенции също дават процент на ресторантите ако ги препоръчат. Така че имайте предвид че сватбените агенции ще продължат да си работят с ресторанта, и никой ням ада иска да си разваля отношенията,  а вашата сватба е само веднъж smile

Това с комисионните е ясно, както и, че все ние сме набутаните, ама дай сега като е един път в живота (дай, Боже!), да не обръщаме хич пък внимание на такива неща.
Нали е малко тъпо ти да си предвидил 30 парчета отгоре за гостите, а да им се сервират някакви миниатюрни парченца и същевременно да е останала толкова торта, че още една сватба да може да се почерпи с нея. Нека все пак и за гостите да помислим в крайна сметка!
Ами не го приемам аз това нещо!
На мен мисълта ми беше (за да не се отклоняваме от темата), че ако ще плащам на хостеса, няма да е толкова, за да ми разпределя и настанява гостите по масите, а да следи за тези неща, ако въобще нещо подобно се включва в задълженията й.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: април 24, 2008, 14:43:26 »

Според мен ако хостесата не иска да изпълни някои от изискванията ти (като например да проследява все пак горе долу какво става с торти морти алкохоли и т.н) тогава има толкова млади хора които биха искали да изкарат някой лев и да изпълнят тази фукция.Например сигурно имате някои познати които не са поканени на сватбата или пък познати на познати които за определно заплащане могат да вживеят в ролята на хостес- така хем вълка сит хем агнето цяло.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: април 24, 2008, 14:48:17 »

Gery79 , смятам, че идеята ти е добра като краен вариант.

Просто наистина се чудих какво точно се включва в задълженията на тези хостеси по принцип (освен разпределянето и настаняването на гостите) или може би всичко е въпрос на договорка и няма единна практика по въпроса.
Активен
hellen
Ентусиаст
**
Публикации: 143



« Отговор #268 -: април 24, 2008, 15:07:39 »

Според мен някой от персонала без проблем може да се справи с настаняването на гостите. След като разпределението е направено и има някаква схема кой на коя маса е, това си е работа за 10-15 минути. Но това със следенето на персонала е много сложна и не дотам приятна задача. А доплащането и прибирането на бутилките вечерта ме притеснява най-много (на следващия ден ще има друга сватба и трябва да си приберем всичко вечерта), като си помисля че всички ще са мноооого пияни нямам никаква идея кой ще може да се заеме с това...
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: април 24, 2008, 15:16:31 »

Според мен някой от персонала без проблем може да се справи с настаняването на гостите. След като разпределението е направено и има някаква схема кой на коя маса е, това си е работа за 10-15 минути. Но това със следенето на персонала е много сложна и не дотам приятна задача. А доплащането и прибирането на бутилките вечерта ме притеснява най-много (на следващия ден ще има друга сватба и трябва да си приберем всичко вечерта), като си помисля че всички ще са мноооого пияни нямам никаква идея кой ще може да се заеме с това...

Неприятна задача, но трябва някой да я свърши. Ама да натовариш някой от гостите с това, е още по-неприятно. Особено това с доплащането е много кофти - там могат много да те изиграят. Е, не става въпрос, да те набутат малко, но някои са много нагли в тези ситуации, а смятам, че като знаят, че има човек, който да следи, няма да посмеят много да ти надпишат сметката...
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines