Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 00:55:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разположение на гостите по масите  (Прочетена 173089 пъти)
 
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #240 -: април 12, 2008, 21:10:41 »

А няма ли гостите да се тълпят пред таблото или пък изобщо да не го видят?
Активен
ssiillvvyy
Любопитен
*
Публикации: 31


Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: април 19, 2008, 15:24:03 »

Да ви се оплача! sad
Толкова търсих просторен ресторант с неголеми маси, а сега май сама ще искам да ми обединяват няколко в една! sad
Незнам как да разположим родителите ни - по принцип приятеля ми категорично не смята да бъдат с нас на нашата маса, моето мнение беше същото. Не че ни пречат хората - напротив, просто така ни се струва, че няма да е добре за тях. И двете двойки са възрастни хора и не танцуват, ако са при нас трябва да стоят в двата края на масата, да не си говорят с никого и през цялото време да бъдат изложени на погледите на целия ресторант, защото  масата е на едно подиумче!  smile
Неговата идея беше четиримата да седят сами на маса близо до нашата - да ама маса за четирама ми се вижда прекалено малка и двама от тях ще бъдат задължително с гръб, освен това контакта с роднините им се губи - защо е сватба, ако не да видиш близките си, да се повеселиш, да си кажеш наздраве!?
Хубаво би било да си седят на маса за 8 човека, както всички с някои от роднините - да ама се оказа много сложно: баща ми е едно дете, а майка ми има сестра, която незнам още, но по здравословни причини може и да не присъства sad; неговите родители обаче са по 4 деца в семейство и само братята и сестрите им с техните съпруги и съпрузи стават 16  pardon Милото категорично отказва да постави само част от роднините на масата, защото другите щели да се разсърдят и незнаел по какъв признак да ги избере!
Мислех си, че варианта да седят отделно: нашите с наште роднини, техните с техните е идеалния вариант и наште и неговите като скокнаха, че искали да бъдат на една маса и сега изобщо незнам какво да правя!? nea
Сега като се замисля, май варианта да са на нашата маса ми се вижда не чак толкова неприемлив - ама да ги питам тогава как ще си казват наздраве като са в двата края!? smile
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: април 21, 2008, 17:01:27 »

ssiillvvyy, и аз като теб със се размислила по темата.

Аз си мислех да ги сложа на отделна маса, заедно с родителите на гаджето на сестра ми (майка много държи да ги покани, нали са бъдещи сватове lol, ама пак не ми се струва много удачно. Ама пък тогава тях 2-та няма къде да сложа, а пък милото е едно дете и техните нямат други сватове, абе ужас направо.

Ако при теб не съществува подобна опция, помоли в ресторанта да съберат 2 маси 4-ки заедно и така това ще е маса, подобие на булчинската маса по-встрани, специално за родителите. Имам предвид, че ще си седят 4-мката, само че на 2 маси, събрани заедно, така че да не са с гръб към дансинга. Мисля, че става, а?
Активен
lilsan/Лили
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 439


Любовта е поезията и слънцето на живота!


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: април 22, 2008, 13:38:19 »

Момичета, ние с милото за нашата сватба решихме родителите ни да са на отделна маса само четиримата, която също беше украсена. Бяхме я сложили близо до нашата. Прилагам снимка, за да видите как бяха седнали, за да не са с гръб към дансинга или към гостите.
ssiillvvyy, дори и на отделна маса родителите пак ще общуват с роднините си.

« Последна редакция: април 22, 2008, 13:42:35 от lilsan » Активен
Сватбена агенция Ваняя СТИЛ
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147


www.vanya-style.com


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: април 22, 2008, 22:50:14 »

При ангажимент на организатор- хостес пестявате доста въпроси за подредби,настаняване и т.н
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #245 -: април 23, 2008, 08:19:31 »

Нещо се рекламираме май... Никога не бих наела "хостес", който се натрапва така...
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: април 23, 2008, 08:19:48 »

При ангажимент на организатор- хостес пестявате доста въпроси за подредби,настаняване и т.н

Сватбен агент ли имаш предвид? crazy Или конкретно човек, който да се занимава с подредбата и разпределението?

За подредбите - мисля, че ти най-добре си знаеш хората кой до кого е удачно да седи и след разговор с управителя на ресторанта виждате как може да нагласите нещата.
Иначе не е лошо да има някой, който да насочва гостите къде да сядат.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: април 23, 2008, 08:33:12 »

Нещо се рекламираме май... Никога не бих наела "хостес", който се натрапва така...

Абе, rozovka, ясна е работата с това рекламиране. Аз не се усетих в 1-вия момент, ама като прочетох и другите мнения на въпросния потребител ....

Ваняя СТИЛ, ние тук си даваме съвети - не всеки иска да разчита на сватбен агент - някой по финансови причини, друг - по други и затова е форумът да си помагаме с идеи и съвети, а не някой да ни се натрапва. Спокойно можеш да пишеш на "лични" или на мейла на потребителя и мисля, че така е най-редно.

А най-добре би било да има отделна тема с обяви - примерно гримьори, фризьори, сватбени агенции и т.н. и всеки да си пуска координатите там, а не да натрапва в другите теми, които са само за обмяна на идеи.
Дано модераторите възприемат идеята! И така се надявам да няма сърдити  good!
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: април 23, 2008, 09:03:06 »

Според мен Ваняя Стил е права до едно положение- за хостеси. И на нас ни го предложиха в ресторанта да има хостеси, които да отговарят за ностаняване на гостите. Ние си разпределяме гостите, кой на коя маса да седи, а хостесите отговарят просто за настаняването им на съответната маса (като те са номерирани  declare, разбирасе). Ще има и табло с разпределението, та да може по-добре да се ориентират гостите (мисля, че по-назад в темата имаше нещо подопно). Според мен идеята е добра  Bravo  good и не се налага да ангажираш някой приятел или роднина за тази дейност girl_wink
« Последна редакция: април 23, 2008, 09:04:55 от fiamaa » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: април 23, 2008, 09:07:11 »

Според мен Ваняя Стил е права до едно положение- за хостеси. И на нас ни го предложиха в ресторанта да има хостеси, които да отговарят за ностаняване на гостите. Ние си разпределяме гостите, кой на коя маса да седи, а хостесите отговарят просто за настаняването им на съответната маса (като те са номерирани  declare, разбирасе). Ще има и табло с разпределението, та да може по-добре да се ориентират гостите (мисля, че по-назад в темата имаше нещо подопно). Според мен идеята е добра  Bravo  good и не се налага да ангажираш някои приятел или роднина за тази дейност girl_wink

Да де, fiamaa, и аз това казвам - че е чудесно да има кой да настанява гостите (не знаех термина "хостес"  blush , ама добре че знам английски  lol, но просто смятам, че предварителното разпределение на масите и гостите трябва да се извърши изцяло от самите младоженци, за да няма после кофти ситуации...
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #250 -: април 23, 2008, 09:11:07 »

Предложението без съмнение е добро, и нашите гости ще ги настанява организатор, просто мразя да ми се натрапват потози начин.
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: април 23, 2008, 10:00:05 »

аз лично натрапване в мнението на Ваняя-Стил не видях. Да не говорим, че въпросната агенция нито е дала координати, нито дори е във вашия град.
Според мен наемането на хостес-организатор наистина е силно препоръчително. Преди година и половина се жени зълва ми (не си спомням дали не съм го писала вече по-напред в темата, ако е така - извинете) и познайте кой трябваше да се грижи за всичко - пренасяне на алкохол и др.стоки до ресторанта, проверка дали ресторанта е украсен и контролиране на аранжорите, настаняване на гостите, събиране на подаръците, координиране на обслужващия персонал, оправяне на сметки, прибиране на останали бутилки и други вещи от ресторанта - Мъж ми! Излишно е да казвам, че за цялата сватба той изигра само едно хоро и се прибра като пребито куче. Нямаше никакви спомени от сватбата на сестра си (освен търчане и уговорки с персонала и родителите), а я чакаше с такова нетърпение.

По тази причина, ние сме ангажирали хостеса за нашето тържество и горещо препоръчвам този вариант на всеки, който има възможност (макар, че според мен цената не е чак толкова висока за нервите, които си спестяваш).

По въпроса с разпределянето на гости по маси - това си е работа на младоженците и на техните родители - не може да очакваш някой, който не познава гостите ти, да ги разпредели на групи от по 8-10 човека, като се съобрази с интересите им.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: април 23, 2008, 10:04:40 »

Ами на мен ми се стори като реклама - въпрос на лично възприемане на нещата. Но не мисля, че има чак такова значение...

Сериозно се замислих за този вариант вече с хостесата, а като цена как върви услугата, ще споделите ли?
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: април 23, 2008, 10:26:29 »

Kiksi, цената за всеки град и всяка агенция е различна. Нашата сватба няма да е в Бургас, така че цената която са ни подали най-вероятно няма да ти свърши работа за сравнение. Освен това много зависи и какво точно включват задълженията на хостесата, която ще наемете - това трябва да е ясно преди да вземете окончателно решение.

А по въпроса за настаняването на родителите: Нашите родители ще бъдат на отделна маса - 4ка, близо до нашата маса. Разположението на самата маса, като седящи места ще е същото както е било на сватбата на lilsan. Родителите сами пожелаха този вариант и аз съм съгласна, че е доста удачен.

За сравнение: Август месец бяхме на сватба, където официалната маса беше за 12 човека (младоженци+кумове+родители+братя на младоженците) - масата беше доооста дълга, разположена така, че останалите маси бяха предимно пред нея - имаше добра видимост. Но двете двойки родители през повечето време си седяха в края и си мълчаха (защото другите гости са им много далече), а когато някой отидеше да се види с тях, се получаваше "затлачване" на изходите на масата - на мен ми се стори нефункционално и не ми хареса как изглежда отстрани (аз по принцип не съм фенка на прекалено големите маси).
На сватбата на зълва ми - родителите бяха на различни маси с техни си роднини. Двата "чифта" родители почти не комуникираха помежду си по време на цялата сватба. Тъй като и те като нас са от различни градове, след сватбата всеки си хвана колата и си замина и останаха с едно такова неприятно чувство на отдалеченост между "сватовете".

Тъй като нашите двойки родители се разбират помежду си, а разстоянието не е малко - решиха че ще седят заедно на една маса - така и по-добре ще се интегрират гостите от различните страни. Като мине кръстницата ми да се види с майка ми, ще се запознае и с родителите на Георги (а иначе може цяла сватба да не разбере кой кой е). И те така.....
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: април 23, 2008, 10:38:41 »

Alucinado, и на мен този вариант ми се струва отдавна много удачен, ти просто много добре си обяснила негативите на това, младоженците да седят заедно с родителите на една маса.
Ще допълня само, че докато младоженците и кумовете са на дансинга примерно, родителите почват да се местят от единия край на масата към другия, за да си говорят поне със сватовете smile След малко - младоженците или се връщат на масата и гледат - местата им заети, родителите се връщат обратно на техните, ама са си прекъснали разговора примерно и един хаос и неудобство се получава. Това са моите наблюдения.

Чак сега, като ти разгледах снимките, видях, че сватбата няма да е в Бургас. Веднага ти открадвам идеята със сандъчето за халките smile, впечатлена съм (не искам да съм като всички с възглавничка-сърце или кошничка) и ако позволиш - малко от текста на поканите smile
Сори, че пак вкарах  Offtopic
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines