Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:09:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Идеи за таван!  (Прочетена 48384 пъти)
 
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: май 08, 2007, 15:19:27 »

Благодар ти Ели Wink
ей Ита прекрасно местенце good


много е хубави, ако не сне нахални още малко снимчици + обяснение кое , къде еее? моляяя good
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: май 10, 2007, 09:28:39 »

 smile


* _MG_3997.jpg (90.15 KB, 370x247 - видяно 17301 пъти.)
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 10, 2007, 09:31:04 »

 smile това много ми допада на мен !!! някак си е много топло !! дали защото има парно !!! хи хи хи lol))


* _MG_4063.jpg (21.19 KB, 331x248 - видяно 18515 пъти.)
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: май 10, 2007, 10:43:45 »

Хехе, благодаря ви за милите думи, на мен къщата ми е наистина слабост  give_rose blush
vanis, розовата баня, която си публикувала е всъщност нашата  Bravo
Тук можете да разгледате всички албуми, като се започне от самото начало, но са по-надолу  DANCE http://ittal.multiply.com/photos

Ето го и нашият хол. То е нещо средно между хол, трапезария и кухня, само стълбата е като някакъв по-скоро оптически разделител на помещението. Секцията е на една фирма, която е доста разпространена по всички магазини в София - Black&White, моделът е Reset. Мога да ви пусна линк със всички модули ако ви е интересно. Самата комбинация на модули я измислих аз  Curtsey





Това което виждатe като хол и кухня беше таванско помещение и оригиналния покрив беше с наклона на чупките, които се виждат в двата края. След като откупихме тавана и подпокривното пространство от съседите и от общината, бутнахме целия покрив, вдигнахме стената , изляхме плоча и направихме и втори етаж, на който има две спални и баня. Спалните са съвсем скосени, ето малко снимки, но са доста стари, преди да се нанесем още... трябва да ги снимам пак и ще ви ги покажа   Flower
Това е спалнята:

Малката стая, която скоро ще направим на детска стая  yahoo (не е толкова малка, но на фона на другата... )

Ето я и горната баня, тя ми е слабост  :oops:

Това пък е тоалетната на първия етаж, там са бойлера и пералнята:
 
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: май 10, 2007, 10:44:22 »

Остана да ви покажа само стълбата откъде тръгва и къде стига. Двата етажа не са един върху друг, а по-скоро един до друг, стъпаловидно. Има площадка с парапет, от които се влиза в стаите, горе от дясно е розовата баня, от ляво е спалнята, а направо е бъдещата детската стая: Парапетът е непосредствено над входната врата, няма антре, директно се влиза в хола.  На тези снимки мисля, че се вижда добре.


Правихме го повече от година и половина и сме затънали до уши в заеми, но пък си е наше и мисля, че си заслужава smile Питайте за всичко, което ви интересува, покрай майсторите съм станала половин строител  pleasantry
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #20 -: май 10, 2007, 12:13:36 »

Ита,проздравления,справили сте се страхотно Bravo Много ми харесва всичко.Незнам откъде я имам снимкато от твойта баня но определно ми харесва и затова съм я запазила. ;)Имам и въпросче към теб.Правихте ли изолация на плочата и скосенията,или на пода, и въобще имате ли изолация и каква?
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: май 10, 2007, 12:41:22 »

Изолация на плочата има само на терасата, където е отркито, там сложихме фибра, върху него воалит (черна мушама) и замазка. След това наредихме гранитогреса. На подовете има единствено фина замазка над плочата, подложка и ламиниран паркет, а таваните са затворени с минерална (каменна) вата и гипсокартон.  Същото се отнася и за скосенията. Отвън всичко е облепено с воалит с червена посипка smile
В последствие направихме и външна изолация на стените с 6см плоскости - едни бели, като пресован стиропор. Определено не ти препоръчвам да слагаш гипсокартон по стените, обикновената шпакловка е по-добро решение, защото ти дава свобода да обзавеждаш както искаш след това. Нашите секции са висящи например и нямаше да може да се закачат на гипсокартон  nea
Ако ви се налага да слагате капандури, препоръчвам ви VELUX, те са едни от най-добрите в покривните прозорци, макар че са малко по-скъпи.  pardon
Успех и ни дръж в течение с ремонта  Wink
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #22 -: май 10, 2007, 12:51:19 »

Ние сложихме фибран на скосенията и тавана,отвън на стените има сререопор 6 см и вата.Сега се чудим дали на пода под ламината да слагаме изолация.Капандури няма да слагаме.Прозорците са готови почти.


* IMGP1001.JPG (44.79 KB, 314x235 - видяно 16614 пъти.)
« Последна редакция: май 10, 2007, 12:53:55 от vanis » Активен
screwball squirrel
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 10, 2007, 12:58:02 »

Мисля, че ако сте на по- висок етаж е добре да сложите изолация под ламината, по принцип ламинирания паркет не изолира много добре. Също така има една изолация - сива, на плоскости, която много добре изолира от шум, а аз подовете и апартаменти с деца това е много важно.
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 10, 2007, 12:58:46 »

vanis, изглежда страхотно. Какво е строителството, изглежда ми така, сякаш и скосенията за излети от бетон  crazy При нас цялата покривна конструкция е от дърво  smile
За ламинирания паркет е важно пода да е изравнен. Самата подложка и ламелите създават достатъчна изолация, поне при нас пода не е бил студен през зимата, а сме последен 4ти етаж  good
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: май 10, 2007, 14:04:03 »

Ита,проздравления,справили сте се страхотно Bravo Много ми харесва всичко.


браво на вас !!! много е хубаво, а как ви е хрумнало - не знам !!!!!!!  smile smile smile smile Bravo Bravo Bravo
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #26 -: май 10, 2007, 14:25:33 »

vanis, изглежда страхотно. Какво е строителството, изглежда ми така, сякаш и скосенията за излети от бетон  crazy При нас цялата покривна конструкция е от дърво  smile
За ламинирания паркет е важно пода да е изравнен. Самата подложка и ламелите създават достатъчна изолация, поне при нас пода не е бил студен през зимата, а сме последен 4ти етаж  good
Скосенията наистина са излети от бетон затова ги изолирахме.Фирматастроител ще си изравни пода и ще сложи ламинат,надявам се на не е студено,но все още има време да решим дали да слагаме и подова изолация.Ние също сме на 4-ти последен етаж.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 10, 2007, 20:32:59 »

vanis тавана изглежда страхотно.Аз много искам и нашият прозорец да бъде така.Въпреки че се чудя дали да избегнем това надигане и да сложим два огромни прозореца тип капандури и така ще се създаде усещането все едно живееш под небето!
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 10, 2007, 21:49:48 »

фийби така ще се получи много интересно-вячер ще виждате здездите,а денем слънцето ще ви гали с лъчи yahoo
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: май 11, 2007, 07:51:21 »

vanis тавана изглежда страхотно.Аз много искам и нашият прозорец да бъде така.Въпреки че се чудя дали да избегнем това надигане и да сложим два огромни прозореца тип капандури и така ще се създаде усещането все едно живееш под небето!

виждала съм такива варианти !!!! и са с автоматични ролетни щори !!!!! lol))
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines