Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 09:21:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Грижа за лицето  (Прочетена 147163 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: май 30, 2007, 13:31:04 »

Baby , благодаря за инфото. Аз съм с много чувствителна кожа и понякога ми излизат малки пъпчици, но сега от уикенда ми излязоха някакви "бабунки "по лицето с малки бели връхчета някои. Смятам , че съм направила алергия от антибиотик (Азатрил) , който пих миналата седмица, точно един месец преди сватбата се изпъпчих. Знае ли някой добър козметик?
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: май 30, 2007, 14:12:33 »

Мила, долколкото аз съм ходила, добър козметк няма да те вземе, защото те не пипат възпалени пъпчици! Поне аз като ходя така ми правят , ако си от софия, мога да ти препоръчам едно-две места, а за варненки също мога да помогна, защото братовчедките ми са от там и те знаят там едно-две добри места smile
За пъпките, по-добре не ги пипай, а си вземи ZINERIT- това също е антибиотик, за лице, не се пие, които действа много експресно, но е много силен, те са две шишенца в опаковка, едното е прахче, другото с течност и се смесват и се ползват не повече от 4-5 седмици, но трябва да го слагаш само на самата пупка, защото иначе ще ти поизсуши кожата-това за вечер, през деня слагаи ИМЕКС-а, за който писах, но не се печи на слънце с него! Прави си маски за проблемна кожа-аз ползвам дозичките на Garnier самозатопляща се 3-минутна с краставица и каолин, но ги редувай с овлажняващи маски - на НИВЕА дозичките-синя е много добра, а ако не жалиш пари вземи си на АВЕН- овлажняваща маска без измиване- неверотна е!, за да не ти е суха и груба кожата, овлажняването е много важно!!! И слагай овлажняващ крем през деня! Аз използвам на LED (забравих за тах в предния си пост, но много са хубави и те!)- DUOSKIN се казва-страхотен овлажняващ крем, много нежен и доста по-евтин от този на АВЕН-Legerie, АВЕН е към 30 лв., а ЛЕД-чето е 12-13лв. На LED също ти препъчвам за през деня след като нанесеш Имекса само на пъпчиците, сложи отгоре имат невероятен Оцветяващ крем с приятен цвят(само един е, не много светъл и не много тъмен, поискай мостра!), казва се ACtipur-tined Cream-(Purifie, Matifie, Light to Medium skin tone) , който хем е за проблемна кожа, хем прикрива недостатъците, той е към 16-17 лева, но си го ползвам и като ФДТ, защото е крем и ФДТ в едно!!!
И последно, преди да съм се отплеснала blush, пак се извинявам за огромния пост!- ВИНАГИ СИ ИСКАЙТЕ МОСТРИ НА КОЗМЕТИКАТА!!!БЪДЕТЕ ПО-НАХАЛНИ, ЗАЩОТО ТЕ СА НАГЛИ И СИ ГИ ВЗИМТ ЗА ТЯХ, А СА ДЛЪЖНИ ДА ДАВАТ, КАК ЩЕ МЕ УБЕЖДАВА, ЧЕ ЕДИ КОЙ СИ КРЕМ Е СТРАШЕН НА ЦЕНА ОТ САМО?!?! 30 ЛЕВА, А ВИДИШ ЛИ НЯМАЛА МОСТРИ! ИСКАЙТЕ, ЩОТО ИНАЧЕ РЯДКО ДАВАТ!
Целувки и дано съм помогнала!!!
« Последна редакция: май 30, 2007, 14:19:49 от BaBy » Активен
deni_s
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #77 -: май 30, 2007, 16:38:11 »

Да на Led козметиката е наистина добра, аз съм доволна от кремчето за след епилиране Керапил, но сега ще пробвам и с крем за лице, благодаря за инфото  Baby:)
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: май 31, 2007, 08:21:36 »

BaBy, благодаря ти. Днес отивам в аптеката за Зинерит, дано помогне, просто незнам от какво се изпъпчих изведнъж просто ей така. За Имекс не бях чувала, но ще питам в аптеката за тази марка. Ти знаеш ли някой козметик, който би направил пилинг , но само да не е с трихлороцетна киселина, защото много изсушава кожата, а и нямаше много ефект. На времето в Германия си бях правила един билков пилинг - казва се Шрамек, незнам обаче дали тук предлагат такъв. невероятен е- кожата просто става много мека и тенът се изяснява. За съжаление и в интернет не успях да открия дали някой го предлага.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: май 31, 2007, 10:02:47 »

Пращам ти три сайта, на първите две SPA студия съм ходила, третото и четвъртото ги на мерих сега, нали търсиш Билков пилинг-разпитай да не би първо да трябва да позавяхнат пъпчиците! blum blum blum good good good

http://www.splendid-spa.com/page.inner.php?pageid=15&inid=21

http://www.spastudiosabina.com/index.php?m=ex&tit=spa_terapii_lice

http://209.85.135.104/search?q=cache:iiU5B-4cuy4J:www.europecosmetics.net/pagebg.php%3FP%3D5%26SP%3D20+%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2+%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3&hl=bg&ct=clnk&cd=1


http://209.85.135.104/search?q=cache:Y3tC_L5S8XIJ:www.antoanette.com/antoaneta_salon.php+%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2+%D0%BF%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3&hl=bg&ct=clnk&cd=2

Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: май 31, 2007, 10:18:40 »

аз ходя на козметик и тя ми препоръчва, даже и понякога купува, прави ми маски, абе цялостна грижа! че аз квото съм заблудено  и кожата ми чуствителна , ше я барна дет не трябва и ше я окепазя за 3 г напред!
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: май 31, 2007, 11:02:46 »

Е, аз не съм много редовна на козметик, защото, както бях писала по-долу мояте дерматоложка не ми дава много много, защото тя лекува отвътре проблемната кожа и е против окепазяването на лицето чрез стискане! Но от време на време ходя да се поглезя, да ми направят накоя скъпа маска, дето иначе цялото шишенце няма да си го купя  Wink Но си е важно и лекуването скоро не съм ходила на нищо от двете и нещо съм се изпъпчила и аз, ама кво да правя... в този дъжд...  nea, и нали имам много да уча..
Но не се оставяйте само на козметичка, трябва си и цялостна грижа вкъщи!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: май 31, 2007, 12:34:38 »

Аз да ви кажа, откакто забременях забелязах 2 промени на лицето си: Първо се бях поизпъпчила малко shok, но после се появи и втората промяна - кожата ми с еизчисти и сега съм си много добре! blush
А иначе не обичам да ходя на козметик, защото все ми съсипват лицето и после по месец и нещо не мога да се оправя!!! Cray
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: май 31, 2007, 12:39:22 »

Babz, aко учиш за изпити , може и от това да си се изпъпчила. при стрес при някои хора се отделя свръх количество мъжки хормони,които засилват секрецията на мастните жлези, при което отворите на мастните жлези се запушват. Така се получават черните точки, които ако се инфектират от бактерия образуват пъпчица с връх. Дано не съм се изложила, ако тук има медицинско лице, но това е една от причините за акне или младежките пъпки
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: май 31, 2007, 12:42:53 »

Аз да ви кажа, откакто забременях забелязах 2 промени на лицето си: Първо се бях поизпъпчила малко shok, но после се появи и втората промяна - кожата ми с еизчисти и сега съм си много добре! blush
А иначе не обичам да ходя на козметик, защото все ми съсипват лицето и после по месец и нещо не мога да се оправя!!! Cray

Значи не си попаднала на добра козметичка. Между другото лицето ти се е изчистило, защото произвеждаш повече прогестерон от обикновено (той служи и за образуване на плацентата и задържане на плода), т.е. явно ако си имала проблем с кожата преди това е било чисто хормонално и трябва да се лекува и от вътре, а не само чрез козметични процедури. Чувала съм , че след първото раждане общо взето хормоните се регулират.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: май 31, 2007, 12:46:07 »

Аз да ви кажа, откакто забременях забелязах 2 промени на лицето си: Първо се бях поизпъпчила малко shok, но после се появи и втората промяна - кожата ми с еизчисти и сега съм си много добре! blush
А иначе не обичам да ходя на козметик, защото все ми съсипват лицето и после по месец и нещо не мога да се оправя!!! Cray

Значи не си попаднала на добра козметичка. Между другото лицето ти се е изчистило, защото произвеждаш повече прогестерон от обикновено (той служи и за образуване на плацентата и задържане на плода), т.е. явно ако си имала проблем с кожата преди това е било чисто хормонално и трябва да се лекува и от вътре, а не само чрез козметични процедури. Чувала съм , че след първото раждане общо взето хормоните се регулират.

Оооо не, не съм имала проблеми с кожата преди!!! И слава Богу!!! good  А за козметичката - сигурно си права, но пък съм сменяла козметичките... crazy Както и да е! Важното е, че сега всичко е наред!!! good
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: юни 01, 2007, 08:24:32 »

BaBy, много ти благодаря за Зинерит, вчера помолих милото да го купи и снощи се намазах. Тази сутрин лицето е по-гладко, смисъл малките пъпчици са завехнали, е малкое зачервено, но в листовката пише, че това е възможно. Исках само да те питам, от горните два козметици, кои би ми пшрепоръчала - Сплендид Дей Спа или Спа студио Сабина
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: юни 01, 2007, 10:31:20 »

Аз и от двете съм доволна, Сабина работят с Талион и Мария Галанд- съпер висша козметика, и се намират срещу операта, а Сплендид работят с Йон-Ка и не се сещам оше една, но немска, също много добри висши козметики и са в моя квартал- на ул. Пирински проход. Сабина е маааалко, ама малко по-вехтичко, защото е от по-отдавна, а Сплендид са съвсен нови и там е много готино. За почистването и на двете места съм доволна, но полсе като излезеш си си малко зачервена, затова прецени, наистина не знам, аз вече ще ходя в Сплендид , защото ми е по-близо! smile Но и на двете места процедурата е много приятна и е около час!
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юни 01, 2007, 13:23:16 »

BaBy, резервирах си ден при Сабина за следващият петък. Очаквам този ден с нетърпение
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: юни 01, 2007, 13:59:55 »

Много се радвам за теб! Радвам се, че мога да помогна!!!
Иначе аз утре ще се обаждам,защото днес я изпуснах на една много добра дерматоложка във ВМА и ще видя кога ще може да ме вземе, за да ми полгедне кожата, да ми каже кое е най-доброто за мен и така! Защото съм решила да вложа малко повече в лицето си, а ме е страх да дам 100 лева за Клиник например и да няма резултет! Така, че ако искаш и се интересуваш мога да ти дам телефона, защото тя лекува и вътрешно както бях писала много по-надолу, аз я бях гледала в едно ТВ предаване и от там я знам, тя е завеждащ клиниката по дерматология във ВМА.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines