Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 04, 2024, 09:07:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Грижа за лицето  (Прочетена 148162 пъти)
 
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #60 -: май 16, 2007, 14:20:03 »

ооо не разчитам на тях,ще си харесам от сайта който пусна Диди нещо за моята кожа
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #61 -: май 16, 2007, 18:41:29 »

за Варна намерих LUMENE  в САНИТА, те са и под-дистрибутор. В КЛЕО цените са с по 5-7 лева отгоре. За капсулите дори не бяха 4ували, но пък серума го има.
Не мисля,че са скъпи. в крайна сметка щом за цигари се отделят средно по 60-70лв. на месец,защо да не може да се отделят 30-40 за медицинска козметика.
Интересното е,че консултантката ми препоръча VICHY,това била медицинската козметика номер 1 в Европа, тези които съм искала аз не били толкова търсени.
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #62 -: май 16, 2007, 20:26:06 »

Интересното е,че консултантката ми препоръча VICHY,това била медицинската козметика номер 1 в Европа, тези които съм искала аз не били толкова търсени.

Докато бях в БГ много се рекламираше VICHI, обаче още при първото използване получих ужасна алергична реакция. След това пробвах пак след година може би, и се получи същото. Оттогава ме е страх много да експериментирам с козметика. Всяка козметика има индивидуален ефект на кожата--моята е много чувствителна (и преди съм казвала, че използвам само Clinique) и бях много приятно учудена, че Lumene имаше благоприятен ефект на кожата на лицето ми. Затова исках да споделя опита си с вас (не е от опит да правя реклама).
Също така нека да добавя защо се реших да пробвам капсулите на Lumene, след като съм толкова скептична--непрекъснато чета модни списания и съм абонирана за няколко от тях. На две различни места се говореше за Lumene и заради това реших да пробвам. Не обичам да нося грим и естествено свежата и здрава кожа е на едно от първите неща по важност за мен по отношение на външния ми вид.
« Последна редакция: май 16, 2007, 20:32:00 от didibaby » Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: май 16, 2007, 22:38:28 »

Аз много съм доволна от серията за лице на Garnier. Особено от крема с екстракт от мед за суха кожа. Препоръчвам го!  good
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #64 -: май 16, 2007, 22:46:06 »

Аз също имам много лош опит с козметиката на VICHY, не я препоръчвам, ако имате чувствителна кожа. Най-доволна съм от Clinique, а наскоро си купих почистваща маска на Olay, не очаквах кой знае какво, но има много добър ефект.

Друга фирма, която не препоръчвам - Roc. Алергична реакция, придружена със силни болки в стомаха (оказа се, че серията съдържа силни химикали, които, усвоени в кръвта, разяждат лигавицата на стомаха..  bad).
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #65 -: май 16, 2007, 22:51:13 »

Друга фирма, която не препоръчвам - Roc. Алергична реакция, придружена със силни болки в стомаха (оказа се, че серията съдържа силни химикали, които, усвоени в кръвта, разяждат лигавицата на стомаха..  bad).

 Oh my ... Добре е, че сподели с нас, Марина, за козметиката на Roc. Аз съм се заглеждала няколко пъти по нея, но бях купила още нищо. В такъв случай въобще няма да пробвам.
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #66 -: май 17, 2007, 08:16:44 »

олеле аз за Виши бях предупредена, ама за Рок crazy
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #67 -: май 17, 2007, 08:50:19 »

Аз пък много исках да пробвам нещо на Рок,но все не стигах до тях.Значи Рок отпада, но за сметка на това сериозно се замислям за LUMENE.
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #68 -: май 17, 2007, 09:07:27 »

добре че не си стигнала мен ако питаш, ама и аз ще взема да оходя хем за Авен, хем за Лумене DANCE
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #69 -: май 17, 2007, 12:46:42 »

И аз като  didibaby имам чувствителна кожа. За секунда да се пипна с мръсна ръка, и се изривам. По цялото тяло. А при "неправилен" шампоан,кожата на главата ми започва да се бели-не е пърхут,а алергична реакция-правила съм си и тестове при дерматолог.
За VICHY бях доволна единствено от THERMAL S UV-много мек крем, със зашитен фактор,но крайно неподходящ за лято-единствено зимния период го ползвам, и не бих го сменила. И ампулите против стрии-имам доста голям бюст, и както знаете нищо не расте нагоре, имах малко стари стрии по бюста-за които мислех,че никога няма да изчезнат. След две ударни дози на ампулите на VICHY,и една доза на ROC-вече почти не се забелязват.
На ROC като цяло козметиката е много силна. Независимо от това,какво пишат по рекламите, тя е за кожа 40+.Но пък стария им антицелулитен гел е нещо приказно. Един курс-3 сантиметра от всяко бедро.

Не мога да отрека като цяло някоя марка козметика,има продукти и продукти.                                      И естествено фирми-вносители.  Докато специализирах се нагледах и начетох доста.

Както казах в предишен пост, един и същ шампоан, закупен от Елитис/Варна/ ми докара алергия, а със закупения от Манолова/и Санита/ нямах никакъв проблем.

Също бях доволна и от Ла Рош Посе, но тази седмица разбрах,че дистрибуторите им за България се оттеглят от пазара и логично доста време ще липсват на пазара до създаване на нова дистрибуционна мрежа.

Малко смешно може да Ви звучи, но при мен надделява избора за не-много рекламирания продукт. в крайна сметка, някой да е гледал ТВ реклама на BMW или MERCEDES до степен на писване?
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #70 -: май 17, 2007, 13:38:59 »

за мен пък няма никакво значение дали се рекламира, рекламата е за да се даде гласност че фирмата има нов продукт, това е начина да разберем за него, много се радвам че си доволна от козметиката, но може би си зависи до човека така като чета good
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #71 -: май 17, 2007, 14:23:23 »

Така е, но МНОГО рекламирания продукт никога не е това, което пропагандира рекламата.
В крайна сметка, всичко е индивидуално.
Ти си доволна от Орифлейм, аз съм на 1000% против каталожната търговия. От едно просто червило на Орифлейм ми се изринаха устните. Не искам и да си помислям за другите им продукти.
Активен
tedyemo
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 760


щастливо влюбени


« Отговор #72 -: май 17, 2007, 14:34:21 »

това е, и аз съм на мнение чев рекламата 99% е преувеличено good
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #73 -: май 28, 2007, 11:45:21 »

Здравейте всички, аз съм нова тук (както вече обяснявам във всяка тема, но нали трябва да се представя:) Wink)!
 Предварително се извинявам за огромния пост, но козметиката ми е е болна тема, а и съм маниячка на тема козметика и направо изпадам в екстаз като видя аптека, а бъдещия ми съпруг изтръпва от сумата, която оставям там всеки път:)  blush, но както и да, това беше малко интро, за да се включа по темата:).

Значи аз съм ползвала Lumene и съм много доволна от техните ФДТ, много са качествени, още повече, че специално този, който им е за мазни кожи е това, което търсим повечето жени, покривен, не омазняващ, не стои като маска, и спокойно се слага всеки ден (доколкото може да си спокоен за един ФДТ, макар и качествн). smile В момента имам и на Loreal ФДТ за мазна кожа, но той е за вечерно време по-скоро, защото определено стои като маска или поне на мен така ми изглежда:)
Относно медицинската козметика-няколко дерматоложки са ми казвали, че няма такова понятие и че това си е трик на компанийте, идеята е, че работят с термални води,от което става ясно, че продукта е чист и евентуално има лечебен ефект и оттам, може да се нарича мед. козметика. Това поне знам аз:)

За термалните води, изпозвайте ги ежедневно, независимо дали имате проблем или не, това е вода за кожата ни, която винаги е жадна и тази вода, която пием трудно стига до кожата:) Хубави са всички термални води, но казват, че тази на Ла рош посе е по-хубава, защото имала Селен, каквото и да означава това, защото аз Химията не я разбирам:) Ако някой няма финансовата възможност да си вземе термална вода, дерматоложка ми е препоръчала, че и обикновена, но ПРЕВАРЕНА вода, също върши чудесна работа, само че тук идва въпроса каде да я сложим, за да става напръскването- в някакво пуляелизиращо шишенце, предлагам аз:)

От кремовете, сега ползвам VICHI, серията NORMADERM-само дневния и нощноя крем, за нощния съм много доволна, защото това е първият нощен крем за проблемна кожа и много ми се изчисти лицето, много съм доволна, но дневният е малък ужас- не става като основа за крим и ако се пипнете по лицето започва да се лющи- не знам точно как да го обясна, но става на топченца и върволички laugh blush
За кремове за проблемни кожи аз лично препоръчвам BIODEMRA и NOVIDERM, които също са от този клас- мед. козметика и имат кремове за всички проблеми! Естествено AVENE си е чудесна марка, но при тях повече харесвам Лекия овлажняващ крем, който дори моята смесена проблемна кожа не блести, лущи и не я омазнява, а така нежно я подхранва и продуктите за лятото с фактор, някои от които са оцветени, т.е. са с цвят като ФДТ и хич не са лоши, сега за лятото съм решила да си взема и крем пудрата с фактор, много ми я хвалиха миналото лято:) Ла пош посе си е класика, но наистина имат проблем с вноса:) Не отхвърлайте ROC, които имат също страхотни неща- и почистващите им продукти са на ниво, кремовете има за зрели кожи също много ги хвали моята бъдеща свекърва!:) Аз лично и от българската марка -ЕЛЕА, съм много доволна, но за тях мога да коментирам само Залената им серия, за розовата нямам отзиви:)
Другото, което смятам за много важно и искам да споделя с вас е мнението на няколко Големи козметички у нас, че проблемната кожа не трябва да се пипа от козметик, това се оправя само с лекрства и качествена козметика! И НИКОГА не слагайте на лицето си спирт!!! Пораженията, които нанася спирта, никога не се оправят, виждала съм момичета, чийто кожи с ана хармоника, от третиране със спирт, както и избягвайте лосиони със спирт, защото те също съсипват кожата!Поне това ми казват, може някоя от вас да има друго мнение, но аз държа да си кажа моето:) За пъпчици аз слагам IMEX, което е оцветяващо кремче с тетрациклин и много добре се повлияват поне моито пъпчици:), но не го слагайте през деня , когато има силно слънце, защото в контакт с него, тетрациклина оцветява леко кожата!!! За през нощта, когато имам някоя ужасна пъпка слагам на ROC- rapid gel, които за 8 часа изсушава и лекува пъпката!
Това е , което се сещам засега! Надявам се да не се отегчите и да съм помогнала на някоя от вас!!!
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: май 28, 2007, 15:25:58 »

BaBy  Bravo инфото ти е много полезно
благодарим
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines