Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:43:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Грижа за лицето  (Прочетена 146648 пъти)
 
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: ноември 26, 2008, 15:26:32 »

Милата, ми не знам защо така, може би пък трябва да си взимаш мента, глог и валериан, за да не с е притесняваш?
Активен
nudi
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #136 -: ноември 26, 2008, 21:10:17 »

Ам моята кожна лекарка го обяснява потози начин, "....има хора които като се притеснят или настинат им излизат херпеси по устата, а при мен са брадавични образования .............." cray
Активен
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: ноември 27, 2008, 12:39:58 »

Аз имам проблем с кожата на лицето. Молучават ми се екземи - брадавични! Моята кожна лекарка ми исписа крем, който наистина много ми помага. Но лошото е това, че екземите се скриват, и след време примерно при някакво притеснение ми излизат на ново. Направо не знам ............

Нуди,

Някога преди много години, аз също имах подобни проблеми. Ту се появяваха, ту изчезваха, мазах се с различни кремове, но нищо не помагаше. Единственото, което ми помогна беше картофа /пресен картоф го разрязваш на две и се мажеш. Най-добре е да го правиш след душ, тъй като кожата тогава е мека/. Така няколко пъти го правих и изчезнаха безследно. От тогава не се ми се появявали, може би 10-на години, че и повече. Пробвай мисля, че ще ти помогне, а откъде го знам, имаше един вестник лечител, от него съвсем случайно ми попадна и го прочетах.
Активен
nudi
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #138 -: ноември 29, 2008, 09:47:04 »

a_iordanova
Много ти благодаря! И аз ще го пробвам този метод, дано да ми топогне, че вече .............!
Благодаря!  give_rose
Активен
Bulkata233
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #139 -: април 11, 2009, 14:03:48 »

Можеш да  си  вземеш термална вода на LA ROCHE-POSAY.Помага за  почти всичко.Аз го купих от  аптека за 18.95лв. girl_wink
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: юли 06, 2009, 17:25:25 »

А някой може ли да даде съвет за черните точки  badgirl с какво да ги премахвам,защото съм пробвала,но изчезват временно и после се появяват пак на ново.
Активен
gorska_feia
Любопитен
*
Публикации: 21



« Отговор #141 -: юли 31, 2009, 21:05:51 »

mucanka, просто трябва да се премахват. Явно е такава кожата ти. Аз съм по същия начин. Трябва да ги махам поне веднъж в месеца. Какво ли друго не съм пробвала. Просто порите ми са такива, че си избиват гадините. Скоро и акне взе да ми излиза, както в пубертета, имам чувството, че се връщам назад във времето. Като си помисля, че има хора, на които не им излизат нито пъпки, нито черни точки, облазявам ги...
Активен
Pauliana
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #142 -: октомври 01, 2009, 18:58:41 »

Здравейте,

Бих искала и аз да се включа в темата за грижи за кожата.

Реших да се включа след като прочетох първия пост BaBy.Аз също съм спробемна кажа и преди 2 години бях изпробвала всичко-Авен, Виши, Юсерин и.т.н....

BaBy е напълно права като казва ,че проглемната кожа не трябва да се пипа от козметичка. Лечението на този тип кожа е комлексно. За съжаление малко са хората ,които по природа са с перфектни кожи. До преди  3 години бях с много ужасна кожа на лицето-акне,комедони, гнойни пъпчици  и ест..ходех и на козметички, които просто ме обезеобразяваха и ми трябваш 1 сецмица поне ,за да се оправя от възпаленията. Докато моята лична лекарка не ми препоръча Проф.д-р Златко Пенев, доктор на медицинските науки, преподавател В Медицински университет Варна, дерматолог. Този човек мога с ръка на сърцето да кажа,че определно ми помогна да си възвърна смочувствието и увереността, а всички момичета с такъв проблем знаят какво е чувството.   

Той ми каза,че това нещо не се оправя нито със скъпа козметика ,нито с козметични процедури. Назначи ми следното лечение-
1. Специална хранителна диета/списък с храни,които мога и които немога да ям/
2. Инжекции с ампули алое през ден
3.Витамини и капки за орално приемане Вигантол
4. и не на поседно място ми каза да изхвърля всиииички скъпи продукти и да си купя бългаски бебшки сапун от 0.50 ст. крем и маска на Талодерма са мазен и смесен тип кожа....

Резулатата беше на лице след 2-3 месеца с абсолютна стрикност и воля от моя страна....

Със сигурност за всеки има подходящо лечение. Да се жив и здрав още много години професора, но просто ме излекува....От години не си мия лицето с нищо друго освен бебешкия сапун на Тео бебе.


Извинявам се за дългия пост, но просто исках да споделя моя опит и да се опитам да съм полезна на момичетата които имат проблем като моя.

Професорът можете да откриете в Кожна клиника във Варна, може да се запишете час с направление.


Момичета не се предавайте, има лечение. От опит казвам много е важно постоянството.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 01, 2009, 21:20:58 »

Хайде и тук да се вметна...  smile

                      Какъв тип кожа имам?
1 тип: НОРМАЛНА КОЖА!
гладка ,розова до кафеникава, с лек матов блясък;
почти никакви черни точки или замърсявания;
без разширени пори;
няма напрегнатост , опъване и сърбеж;
няма червени петна.

2 тип: МАЗНАТА КОЖА!
бледа до жълтеникава, с лек сивкаф оттенък;
груби пори;
мазна, лъскава;
тук и там по някоя пъпка;
леки зачервявания;
застрашена от акне.

3 тип: ЗАМЪРСЕНАТА КОЖА!
на пипане се усеща по-скоро като мазна;
неприятноо опъната;
склонна към зачервяване;
много черни точки;
възпалени пъпки и гнойни пустули;
пъпките прерастват в акне.

4 тип: СМЕСЕНА КОЖА!
много черни точки и отделни пъпки на челото, носа и брадичката;
мазна и лъскава зона "Т"(така наречената зона "Т" са челото /хоризонталът/, носът и брадичката/вертикалът/)
кожата на бузите е опъната и сърби;
зачервявания извън зоната "Т"

5 тип:СУХАТА КОЖА!
почти прозрачна до леко зачервена;
с много фини пори;
няколко черни точки ,но няма пъпки;
лек сърбеж и опъване;
склонна към червени петна и лющене.

6 тип:НЕРВНАТА(или извънредно суха)КОЖА!

по-скоро бледа;
под повърхността прозират капиляри;
нервни, сухи петна и люспи - появяват се и изчезват;
бурни реакции към промени във времето и към козметични препарати.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: ноември 01, 2009, 21:23:55 »

Лимон и краставица против бръчки
Да се почувстваме обновени и с хидратирана кожа

 
Маска с краставица и лимон за уморена кожа склонна към бръчки. Смесете 1 ч.л. лимонов сок, 1 разбит на пяна белтък и четвъртина от средно голяма краставица (предварително мината през миксера). Нанесете маската на кожата и след 20 минути изплакнете. Ще се почувствате обновени и с прясно хидратирана кожа.



Маска за нежно лице с дюля
Козметиката на българските плодове

 
Настържете на ренде една малка дюля, добавете 2 с.л. кипяща вода и 1 ч.л. овесено брашно. Разбърквайте докато не хомогенизира. След това нанесете маската на лицето и изплакнете след 15 мин.


Интензивен пилинг
Хидратация и почистване за новия сезон

 

В салоните за красота се провежда процедура за интензивен пилинг всяка есен и пролет. Тя се състои от четири процедури, които се провеждат в интервал от 7 дни. Те ще почистят лицето от пигментацията, белезите от акне, ще затворят разширените пори и ще благоприятстват обновяването на клетките. Тази процедура е подходяща след морето и е регенерираща за кожата, която има нужда от хидратация и почистване за новия сезон.


Масаж с морска сол
За да изглеждате отпочинали направете си вана с морска сол



Празничните дни изискват по-усърдна подготовка, в която основно място заема лицето. За да изглеждате отпочинали направете си вана с морска сол (тя е добра срещу умората) и се потопете за 3 мин. Започнете с масаж на цялото тяло после полежете спокойно няколко минути. Внимавайте за концентрацията на солта във водата: тя не трябва да е повече от 1-2%. Това значи че, за една пълна вана можете да ползвате между 600 и 800 грама сол.


Маска за смесен тип кожа
Премахва мъртвите клетки, заглажда малките бръчици
 



Маска, третираща смесеният тип кожа - за почистването на този тип кожа е подходящо лекото почистване с гел, който премахва мъртвите клетки, заглажда малките бръчици и свива разширените пори (в Т-зоната).Подходящо е т.нар. " вълшебно кубче". Приготвянето му е лесно. Замразете във формичките за лед преварена или питейна вода, прибавете мента, маточина, магданоз (те са с тонизиращ ефект и са подходящи за всеки тип кожа). С леденото кубче обтривайте лицето и шията.

 
Маска от липа за нежна кожа
Липата ще накара лицето ви да сияе


Маска от липа за нежна кожа на лицето: 1 с.л. стрити на прах цветове от липа залейте с 100 мл гореща вода. Оставете течността на слаб огън до образуване на гъста каша. Нанесете я и измийте след 15-20 минути.


Маска с чай за мазна кожа
Кисело мляко и черно брашно за подхранване


За мазна кожа можете да си направите маска от чай, прибавете към него чая 1 с.л. кисело мляко и черно брашно (или накисната средина от ръжен хляб). Това е идеална маска за подхранване и направена изцяло от домашни продукти, които имаме под ръка. Затова не е извинение, ако проявяваме небрежност към себе си.

 
Маска за нормална кожа
Минимални грижи, максимален ефект

 

Нормалната кожа се среща рядко и изисква минимални грижи. За измиването й е добре да се използва минерална вода. Овлажняващите охлаждащи маски, съдържащи водорасли и мента, прекрасно я освежават. Те се нанасят на чиста кожа, тя нежно се масажира около 1 мин. и се изплаква.


 
Маска за суха кожа
Хидратация на сухата кожа

 

Сухата кожа се среща доста често и е характерна за жените над 35, но също така се среща и при млади момичета, където обикновено около носа и брадичката кожата е по мазна, а по другите части на лицето кожата е суха (т.нар. Т-образна зона). Сухата кожа не е еластична, тънка е и се нуждае от допълнителна хидратация. С този тип кожа всекидневно трябва да се използват защитни и подхранващи продукти, които да неутрализират негативното влияние на околната среда. Овлажняващите маски за суха кожа не съдържат много мазнини, но насищат кожата с необходимата й влага. Добър ефект при сухата кожа се наблюдава от микса от етерични масла (сандалово, иланг-иланг, здравец).
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: ноември 01, 2009, 21:24:55 »

Глината, като основа на маските
Бяла, зелена, синя и червена глина - за почистване на кожата
 


Глината се среща в природата в няколко цвята - бяла, зелена, синя и червена. От тях най-голямо приложение в козметиката намират бялата, зелената и синята. Цветните глини съдържат жизненоважни елементи - желязо, магнезий, алуминий, и се използват не само като козметични продукти, а и в медицината. Имат почистващо, антисептично, стимулиращо и противовъзпалително действие. Тя поглъща токсините и регулира излишния серум, а компресите с нея убиват микробите. Бялата глина (каолин) е най-популярна. Тя съдържа цинк и магнезий, които действат добре при косопади укрепват изтощената коса. Бялата глина има антисептични и регенериращи свойства и е подходяща за тънка и загубила свежестта си коса.Зелената е много ефикасна при третиране скалпа на главата и е изпитано народно средство срещу себореята. Подходяща е и за маски при мазна кожа на лицето.Синята глина съдържа всички минерални соли и микроелементи, от които се нуждае кожата ни. Тя активира кръвообращението и е антивъзпалително средство. Червената глина подобрява кръвообращението и действа противоалергично. Подходяща е за нежна и чувствителна кожа. Ето една маска за лице с глина: залейте 2-3 с.л. козметична глина с хладка вода, добавете жълтък, няколко капки зехтин и пресен лимонов сок. Нанесете сместа на лицето за 15 минути и измийте. След това нанесете хидратиращ крем.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: ноември 01, 2009, 21:25:54 »

Луничките -  ефект или дефект.
Дължат се на натрупване на пигмент при излагане на слънце най-вече през пролетта и лятото.  Ако сте предразположени към това “заболяване” стойте на сянка и използвайте защитни кремове още от ранна пролет. Но ако прецените, че изглеждате по-добре без тях, можете да опитате с тази маска:
•      Три пъти седмично нанасяйте на лицето си половин връзка нарязан пресен магданоз, залят с малко кипяща вода. Маската се слага топла и се държи на лицето 20 минути.


Съвети:
•        Разхождайте се по-дълго навън, когато вали дъжд или сняг. Това чудесно ще овлажни вашата кожа.
•        Вместо да миете лицето си с вода от чешмата, използвайте кубчета лед, най-добре с билкови настойки - лайка, липов цвят, коприва и др.
•        Не прекалявайте с грима, особено с пудрата или фон дьо тена. При всяка възможност оставяйте кожата си да диша свободно.
•        Не излизайте от къщи преди да сте намазали лицето си с крем. През лятото е задължително той да съдържа слънцезащитен фактор.
•        Не прекалявайте с мимиките, те оставят трайни и не особено приятни следи.
•        Не излагайте лицето си на слънце, особено в обедните часове.
•        Спете по гръб на малка и по-твърда възглавница.
•        Спете само в проветрено  и не много топло помещение.
•        Преди да влезете в банята, изпийте чаша  вода, това ще помогне за по-добро очистване на порите на кожата.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: ноември 01, 2009, 21:27:22 »

Маска с краставица и глина
Подходяща за нормална и мазна кожа


Настържете половин краставица
4 чаени лъжички хума
2 чаени лъжички бирена мая

Смесете всички съставки и бъркайте. Ако е прекалено течно, добавете още 1-2 чаени лъжички глина.

Маска с куркума и яйце
Разкошна подхранваща маска за уморена суха и нормална кожа


1 жълтък
2 чаени лъжички куркума
2 чаени лъжички бирена мая
2 лъжички масло от жожоба и розова вода

Разбийте жълтъка и добавете останалите съставки. Тази маска се нанася лесно но става много лепкава, така че я махнете внимателно, за да остане кожата ви приятно мека

Стягаща маска с яйце
Тази маска може да свали години от лицето ви – само за една вечер

1 белтък
4-6 чаени лъжички стрити кафяви водорасли (продават се в билковите аптеки)
1 капка масло от здравец

Разбийте белтъка, сложете останалите съставки и разбъркайте. Нанесете тънък слой върху кожата и изчакайте да изсъхне, след това изплакнете лицето си.

Маска за лице с хума
Подходяща за всички типове кожа


1 чаена лъжичка хума
1 ½ - 2 лъжички розова вода /за нормална или мазна кожа/ или малко лосион за лице /за суха кожа/

Смесете съставките и след това нанесете с четка за лице с естествен косъм. Ако използвате розова вода, поддържайте маската влажна с тънки парчета обелена краставица. Оставете да престои 10 минути, след което я измийте с топла розова вода.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: ноември 01, 2009, 21:28:01 »

Домашно приготвени маски за лице


1.Смесете 1 ½ чаена лъжичка мед, сока от половин лимон, 3 чаени лъжички кисело мляко. Разбъркайте заедно с 1 разбит белтък. Нанесете на лицето и оставете да престои 15 минути. След това измийте сместа с хладка вода.

2. Направете си смес от малко овесено брашно и вода. Нанесете на лицето и оставете да изсъхне. След това изплакнете с хладка вода.

3. Намачкайте половин авокадо и нанесете върху цялото лице. Оставете да престои около 20 минути и след това измийте.

4. Намачкайте ½ банан и добавете 1 чаена лъжичка мед и 2 чаени лъжички сметана. Нанесете на лицето и оставете да престои 10 минути. След това отмийте с хладка вода.

5. Две чаени лъжички царевично брашно, смесено с достатъчно вода, за да стане гъста смес, е чудесна и евтина маска. Нанесете на лицето и след 10-на минути измийте.

6. Накиснете 1 чаша сушени кайсии във вода докато омекнат. Използвайте миксер, за да ги размачкате, заедно с две чаени лъжички обезмаслено мляко на прах. Нанесете на лицето и оставете да престои около 15 минути. Отмийте с хладка вода.

7. Смесете с миксер ½ краставица, 1 чаена лъжичка кисело мляко, няколко ягоди и една чаена лъжичка мед. Нанесете на лицето и оставете да изсъхне. След това отмийте с хладка вода.

8. За да намалите малко черните точки, смесете равни части сода бикарбонат /сода за хляб/ и вода в ръката си и нежно търкайте кожата на лицето си в продължение на 2-3 минути. След това изплакнете с топла вода.
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: ноември 01, 2009, 21:29:07 »

Маски за мазна кожа с краставица


За да придадете свеж и здрав вид на лицето си, редувайте следните маски през седмицата и ще се уверите, че скоро кожата ви ще изглежда по-добре, като досадното омазняване ще намалее или напълно ще изчезне .

Важно е обаче да правите маските поне 2 пъти в седмицата в продължение на минимум 1 месец, като ги комбинирате, за да засилите тяхното положително действие. Така със сигурност ще свиете твърде разширените пори и ще намалите тяхната секреция.

Маска 1
В пластмасова купа (не метална!) размийте 2 супени лъжици хума със сока на 1 краставица, получен чрез пасиране с миксер. Трябва да получите гъста каша, към която да прибавите няколко капки бадемово масло или жожоба.

Нанесете върху добре почистената кожа на лицето и шията и оставете да подейства десетина минути. Изплакнете с минерална вода, нанесете тонизиращ лосион.

Маска 2
За нейното изпълнение е необходимо да разполагате с достатъчно свободно време, така че най-добре е да я приготвите през уикенда.

Настържете половин краставица (за предпочитане с обелките, освен ако нямате съмнения за прекомерно съдържание на нитрати) и добавете малко 45-градусова ракия. Оставете сместа в хладилника за 2-3 часа.

Нанесете върху лицето и шията, като е необходимо да останете с маската между 20 и 30 минути. Изплакнете с хладка вода без да използвате сапун или друго почистващо средство. Ако кожата ви е твърде чувствителна, можете предварително да прибавите към сместа съвсем малко зехтин.

Маска 3
Смесете една супена лъжица пшеничено брашно, една лъжица царевично брашно, сока на половин краставица и 1 жълтък.

Нанесете върху почистена и подсушена кожа и измийте след 15 минути. Нанесете тонизиращ лосион.

За перфектен резултат и весела нотка, подобряваща вашето самочувствие, можете да добавите капка есенция от лавандула.
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines