Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 22:19:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбен дневник  (Прочетена 49710 пъти)
 
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« -: януари 15, 2009, 10:34:59 »

С милото си направихме сватбен дневник! Започнахме го още преди да обявим официално годежа, по-точно аз го започнах, и вече пишем и двамата! Представлява една тетрадка с твърди корици, която ще украся в бяло или ще декорирам корицата да стане "сватбена", и вътре си записваме емоциите около събитието, освен това съм разделила част от нея на темички с цветни листчета и записвам такива важни неща като координати на ДЖ-я, ресторанта, разходите, които правим и предстои да направим, идейки около церемонията или в ресторанта ....Как ви се струва идеята и вие имате ли си нещо подобно? Бихте ли си направили?
Аз като го довърша, ще пусна снимчици!  smile Чакам с нетърпение мнения!!!
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 15, 2009, 10:59:09 »

Гери, и ние си имаме една такава тетрадка, която започва със списък на гостите; примерно разположение на масите; покупки, които трябва да се направят и такива неща. Още не са много, защото не сме кой знае колко напреднали с подготовката. Обаче никога не съм се сещала, че може да й дадем такова име - Сватбен дневник  blush Но идеята много ми харесва  Bravo
Мисля този уикенд да направя вътр и чек-листа с всички неща, които трябва да се направят и времевите интервали за изпълнението им. Така ще следя по-лесно да не изоставаме в подготовката  good
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #2 -: януари 15, 2009, 11:03:39 »

Ииии, каква хубава идея!!!

Преди време бях намислила да направя нещо със снимчици на нещицата, как ги правим, как обикаляме по магазини и да го направя на албумче. Вдъхнових се от едно предеване за ремонти, в което подаряваха на хората албумче със снимки от ремонта. Моето ще е в един стил със сватбената книга. Но не мислех, че може да се казва по някакъв начин. Името, което ти е хрумнало е страхотно!!! Блестяща идея!  good  Bravo
« Последна редакция: януари 15, 2009, 11:11:57 от Su_to » Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 15, 2009, 11:13:17 »

То май без систематизиране на нещата - много трудно се организира сватба...
А Сватбения дневник е наистина много лична идея!

Аз също водя нещо такова, но без личните емоции... Мойта половинка портокал е доста несериозен и едва ли би си попълвал емоциите, макар че това би се превърнало в последствие в прекрасен спомен...

При мен всъщност болшинството от нещата по организацията, са като Bookmarks в Mozilla-та, или са ми в отделна папка - WEDDING, в която съм си направила под-папки : Покани, Ресторанти, Рокли, Букети... и всички други джунджурии,за които съм вземала информация от разни места. Така ми е лесно да намирам работите, които търся.

Тефтерът иначе е с мен навсякъде... Сега като ходим в понеделник да разглеждаме ресторанти - именно там ще пиша за впечатленията от ресторантите. Възнамерявам да отделя по 1 страничка за всеки ресторант, към която да прикача с телбот офертата, която ми дадат... а и да пиша нещата, които ми казват.

 girl_wink
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: януари 15, 2009, 13:31:48 »

Мила, и аз така съм направила - имам отделна страничка за всичко  give_rose
Обаче за мен по-важното е, че в Сватбения ни дневник ще се съхрани емоцията - хем следим как върви организацията, хем си записваме и как се чувстваме, какво мислим, идеята ни е един ден като разказваме живот и здраве на децата си за сватбения ни ден, да споделим с тях и дневника, или когато ни домъчнее, просто да го отворим и да се забавляваме, спомняйки си как сте тръпнали в очакване на срещата с ДЖ-я или как сме се смяли при огледите на ресторант..примерно....
Активен
23
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 15, 2009, 13:54:49 »

Привет момичета!
И аз си взех един тефтер, който ще ми служи за сватбен дневник, но и аз като ble6tu4ka,  не вписвам емоции. Просто си отбелязвам какво съм запзила, къде ккакво капаро съм оставила и кое, кога трябва да се направи.
Абе изобщо трябва да си записва човек, че те едно и две неща да са, да ги запомниш, а те са сумати!
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 16, 2009, 18:03:39 »

И аз имам тетрадка,не толкова официална,в нея записвам координати(на магазини),идеи(като например да не забравим да си намерим стар фотоапарат с лента),гостите;колко от тях са моми;как ще ги групирам ,за да ги настаня по двойки в хотела и т.н.А в компютъра имам папка"сватба",където хвърлям всички снимки,които ми харесват-на украси,рокли,костюми.
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 17, 2009, 18:19:41 »

Много хубаво и идилично звучи тази идея за дневник, красиво, декорирано, вътре всичко ти е написано, просто прекрасно, но...е за хора с време. А аз с такова не разполагам особено. Искам ми се да си имам дневник, но май ще си водя записките само на айпода.
Активен
nia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 766



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 17, 2009, 21:53:09 »

 Е да , то и аз имам бая иформация на компа ( повечето снимки май) за сватбата, обаче и имам една тетрадка голям формат. Първо имах един тефтер ама стана мнооо кръчмарски нещо. Там пишех " от главата за краката", лудо зачеркване и въобще  "мамата си трака". Ся тая втората ми тетрадка е голям формат и на всяка страница или за някои неща съм оставила 2-3(4) стараници- пиша" рокля, DJ-любими песни , забранени песни и т. н. , схеми на гостите по масите, какво ми е необходимо за ритуалната и църквата и т. н. и т.н. и т.н.        tease tease tease
« Последна редакция: януари 17, 2009, 21:56:56 от nia » Активен
mojebi
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #9 -: януари 17, 2009, 23:21:27 »

Иха,и аз започнах в едно тефтерче уж само да запиша гостите(раширен списък),но после започнах да добавям какво още ми остава да организирам покрай сватбата(музика,снимки,разхотка,кола,цветя...)записвам и какви идеи ми идват.И така малко по малко реших това да е моята "дясна ръка" за нашата сватба.Мисля,че наистина нещо такова ще е от полза за всяка една бъдеща булка!Най-малко после ще ви остане за спомен,пък и мойе да помогните и на някоя приятелка по нататък,ако има нужда.
А идеята която моха да ви дам е:
Ние с моето слънчице си направихме "СЕМЕЕН ДАТНИК" отново едно симпатично тефтерче с твърди корици,в което си записваме всичко,което ни се случва на двамата за първи път заедно.Например-първата коледа заедно(с две думи как е минала) първата ни почивка заедно в Париж...кога беше годежа,кога ми предложи,първата ни среща......
Мисля,че това е хубаво,защото с това бясно ежедневие понякога забравяме доста важни неща,а като ги имаме записани,ще ги помним винаги,или можем да си ги припомняме,като четем girl_wink
Дано ви хареса тази идея и дано ви свърши някаква работа! Wink
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 19, 2009, 10:12:57 »

 Снимките вече ги има в галерията ми! Направих го от съвсем обикновена тетрадка с твърди корици!
Активен
Su_to
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 723


Съселчето на Магаренцето.


« Отговор #11 -: януари 19, 2009, 11:55:44 »

Браво, много е красив! А вътре с тези странички с пеперудки, отделните етапи от подготовката ли ще разделяш?
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 19, 2009, 12:41:43 »

Мила, отделила съм отделните странички за подготовката с едни сърчица, на върха на които е изписано заглавието на страничката - ДЖ, списък на гостите, и тн....Пеперудките вътре са просто за настроение  smile
Активен
maia_svet
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 275



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 24, 2009, 22:14:38 »

Здравейте !
Идеята е много добра ,още утре мисля да си направя такава .
Ще си описваме всичко ,това ще остане много хубав спомен. smile smile
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 25, 2009, 13:23:45 »

Чакаме снимки  smile
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 27, 2009, 01:19:21 »

 Не смятам, че имам нерви за пеперудките и сърчицата. Не че не е похвално, просто аз съм доста по - неемоционална или каквото там е. Но за сметка на това за първи път оползотворих новогодишните тефтери, които ме засипват всяка година, и си имам един прекрасен кръчмарски тефтер, в който си драскам и всичко е особено непрегледно, но си кръщавам всеки месец на даден раздел, т.е. януари - гости, февруари - ресторанти, и се надявам да успея и до края на подготовката  информацията да е във вид годен за ползване. Но то ще си покаже. А снимките са ми в папки на компютъра.
Активен
allinka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #16 -: февруари 28, 2009, 12:57:35 »

и аз си имам такава тетрадка
  всяка страничка си е за отделен списък какво трябва да с екупува и т.н. и от къде, много и се радвам на тетрадчицата а и много по лесно се случват нещата и съм почти сигурна че така нищо няма да забравя
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 04, 2009, 14:53:49 »

Аз тетрадка си нямам, но си имам много хвърчащи листове, на които съм принтирала какво ли не. В едно от последните сватбени списания имаше чудесен органайзер за подготовка на всичко по раздели. ПРинтирала съм си и списъци на който отбелязвам какво до къде съм отметнала и списък с допустим бюджет за всяко  нещо
« Последна редакция: март 04, 2009, 14:55:43 от valia_diva » Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 04, 2009, 14:59:18 »

Аз се предадох накрая и си купих една малка сладка тетрадчица (тя е като бележнки направо), за да си позапиша някои неща, които после бързо да откривам.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 15, 2009, 17:43:21 »

Браво, момичета!!!
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 15, 2009, 18:29:48 »

да и аз мисля, че идеята за сватбен дневник е страхотна. Аз си водя такъв още от началото (при мен е по-скоро нещо като албум) но в него има само информация, като визитни картички на фотографи, сладкарници и т.н. както и снимки на украси, рокли, хотели и ресторанти. Тази книга ми е доста полезна при срещи с флористи, фотографи... Там си държа и всички касови бележки и бонове за депозитите, както и договорите... всичко е на едно място и е доста практично Wink


* DSC02877.JPG (59.78 KB, 440x352 - видяно 4558 пъти.)
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 15, 2009, 18:32:51 »

ето и как изглежда вътре


* DSC02879.JPG (69.68 KB, 622x312 - видяно 745 пъти.)
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 15, 2009, 18:33:45 »

и още една smile


* DSC02878.JPG (66.09 KB, 608x379 - видяно 699 пъти.)
Активен
rebeka_sch
Новак
*
Публикации: 12


Най-красивата шаферка.


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 21, 2009, 12:14:15 »

Браво на вас колко сте организирани,
а и ще ви остане чудесен спомен във времето.
Аз имам два хвръчащи листа със списъци, загънати в папката която ми дадоха когато записахме датата.
Все пак на папаката пише" Ваша сватба от А до Я" и всичко ми е там.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #24 -: април 01, 2009, 23:50:59 »

Аз имам един красив дебел тефтер и по определен брой страници вътре са посветени на нещо примерно шаферки, кошнички, късмети, букети, преческа, бугониери и т.н. всеки детаил, който е нужно да се обмисли. Тефтерът уж беше дебел, сега вече не стига, но ще пиша дребно. Записвам и различните варианти за нещата, защото не може всичко да се помни и може някоя ценна идейка да я забравя. Записвам си идеи и за самата организация и протичане на церемониите, премиерно кой кога къде трява да иде, шаферките коя какво да прави в дадем момент и т.н. кои неща къде да се занесат и пратят /особено предния ден/  *YAHOO*страхотен спомен ще ми е!  yahoo
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: април 01, 2009, 23:59:26 »

Да, и аз реших да направя едно дневчице. Първо реших, че ще е просто тефтера в който ще се записва всичко важно, но смятам че е по-оригинално да остане като дневничето за Сватбения ни ден.
Един ден ще има да се смеем smile
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #26 -: април 06, 2009, 23:43:04 »

Тефтерът вече е прекалено малък.  sad Ще направя нов - една огромна папка /като за офис/ и вътре ще пиша всичко на бели листи, като тематично ще ги отделям с различен цвят лист или декориран с различни по цвят дребни джунджории, което ще измисля утре + заглавието на разлеа. Така всичко ще си стои в папката, а когато приключа, ще ги сложа в джобчета и пак в нея. Сега, обаче, искам да си измисля как да украся папката отвън. Тя е оранжева, но ми се иска да е нещо сантиментално и сладко като по филмите. Сега съм на вълна изнесени ритуали и всичко ми е едно такова замечтано....помагайте с идеи.  smile
Активен
princesata9
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 530


Най-щастливата Г-жа Узунова


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: април 07, 2009, 13:15:33 »

Amelia, представих си го като идея и е страхотно. Аз реших тефтера да го използвам за чернова, а след сватбата ще го направя вече по-идейно, тъй като за в момента нямам достатъчно време, за да го правя. А и ми предстоят изпити и главата ми е заета само с тях, вместо с идеи за дневника.
Иначе идейката ти е страхотна, Amelia NO
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 07, 2009, 13:48:49 »

Бебчето_на_мечо идеята ти е много сладка. Ако имаш нерви и търпение да запишеш всичко което си преживяла и почувствала ще е супер и мисля че това ще направи подготовката още по-забавна и запомняща се. Аз лично подходих съвсем като в работата си, направих списък, категоризирах го, подредих отделните категории в папки и подпапки в компа. В един малък тефтер с Мечо Пух си наредих нужните визитки, защипани с телбод да не ги изпозагубя, направих 1 камара списъци и така. Даже имам 1 снимка на сватбата, как съм хванала всичките изпринтени списъци и гледам нещо от втория етаж на ресторанта.  tease
Активен
dreamland
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #29 -: април 11, 2009, 20:09:26 »

Тефтерът вече е прекалено малък.  sad Ще направя нов - една огромна папка /като за офис/ и вътре ще пиша всичко на бели листи, като тематично ще ги отделям с различен цвят лист или декориран с различни по цвят дребни джунджории, което ще измисля утре + заглавието на разлеа. Така всичко ще си стои в папката, а когато приключа, ще ги сложа в джобчета и пак в нея. Сега, обаче, искам да си измисля как да украся папката отвън. Тя е оранжева, но ми се иска да е нещо сантиментално и сладко като по филмите. Сега съм на вълна изнесени ритуали и всичко ми е едно такова замечтано....помагайте с идеи.  smile
Amelia, можеп ли да покажеш тазо папка - тип класьор ли е или обикновена папка? Искам да си подредя едни листи в папка или класьор,но не искам да изглежда все едно съм си подредила докуменитите от офиса. З атова ако можеш покажи папката да почерпя някаква идейка  smile
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #30 -: април 11, 2009, 22:22:11 »

Папката си е обикновена папка - с механизъм за захващане и затваряне. Но аз смятам да си я декорирам отвън, за да не е като в офис. Едната ми едия е да взема парче дунапрен и а го поставя отпред и отстрани, а отгоре да ушия красив калъф от сатен, декориран с пандели и други неща като на поканите. а другата ми идейка е да я оставя така, защото е много красив цвят и само дя  декорирам според цвета й.Последната идея, към която се придържам е плана с дунапрена и отгоре красиви пеперуди, различни цветове. Но пеперудките са направени от тел и нещо като материята на чорапогащниците...много са нежни и изчистени, не са кичозни. Та взех си такива след дълго търсене и мисля така да направя корицата - с тях върху белия плат/ или жълт.   Girl_hide  Каквото и да е отвън, отвътре имам 17 раздела, като всеки започва с различен цвят картон и надпис.  :girl_wink:На тези картони също ще има декорация. След съответния цвят картон има листи с описание, идеи и там акквото си записвам по темата. За сега разделите са 17, но са с тенденция да се увеличават. Което не ме радва, защото ще трябва да търся още нюанси картон.  girl_impossible
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #31 -: април 14, 2009, 20:03:05 »

Ето рабонтия вариант на дневничето. Скоро ще си има и украса отвън.


* DSC00274.jpg (45.98 KB, 800x600 - видяно 734 пъти.)
Активен
merilen
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 745



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 14, 2009, 21:11:33 »

Браво, страхотна идея за сватбения дневник smile после може да се ползва от приятелки-бъдещи булки. Тъй като ние едновременно търчим и за апартамента, и за сватбата, аз разделих един хубав тефтер с кожени корици на два големи раздела - апартамент и сватба,  и ми стои постоянно в дамската чанта (да не съм на нейно място sad ). Иначе на лаптоп-а си имам папка Сватба и в нея в подпапки за разпределени снимки и файлове за всяко по-важно нещо. А отделно имам едно джобче с касови бележки и ордери от всички направени досега разходи. За съжаление няма да имам време да отделям внимание за декорации и подредби, но това остава чудесен спомен за предсватбените емоции ...
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #33 -: април 14, 2009, 23:02:27 »

Да, споменът ще  епрекрасен. Сега съм на върха на щастието, че ще имам още година да го попълвам и дооформям и да се радвам на предсватбена треска. Май сестра ми е по-въодушевена от мен  girl_wink нали ще ешаферка, та имах един тефтер, но тай се оказа малък и го даох на нея, а аз направих папката, за да не съм ограничена в писането.
За папка Сватба на компютъра и аз имам и ми се иска да си принтирам някои неща, по-точно да ги извадя във фото, но време остава ли, а пари...
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: април 16, 2009, 09:52:10 »

Браво, момичета, идеите ви са прекрасни! Аз много се чудех като пусках темата дали има и други ентусиасти с време като мен, обаче явно има и съм много щастлива за това! Успех!!!
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #35 -: май 26, 2009, 00:55:17 »

Ето каква декорация за различните раздели на дневника сътворих! Ето от това: всъщност има още няколко такива черни табли с различни формички  yahoo


* DSC01464.jpg (66.79 KB, 700x525 - видяно 619 пъти.)
« Последна редакция: май 26, 2009, 00:58:39 от Amelia » Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #36 -: май 26, 2009, 00:56:19 »

Станаха различни разделчена / 25 понастоящем/  blum
Ето примерно:


* DSC01470.jpg (50.39 KB, 800x600 - видяно 608 пъти.)
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #37 -: май 26, 2009, 00:56:47 »

И още едно:


* DSC01482.jpg (43.38 KB, 800x600 - видяно 651 пъти.)
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #38 -: май 26, 2009, 00:57:23 »

И последно:


* DSC01484.jpg (58.14 KB, 800x600 - видяно 645 пъти.)
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юни 29, 2010, 00:28:12 »

Я да подбутна малко тази хубава темичка girl_wink

Без да искам и аз си направих сватбен дневник. Не като показаните от вас по-горе, а една обикновена тетрадка, в която си записвах всичко по дни. Като приключа с писането ще й направя красиви корици и ще си я прибера за спомен. Имам и папка на компютъра с различни събрани снимки. Ще ги кача на диск и ще го прикрепя към дневника. Само не знам какво да правя с оставащите празни страници отзад. Някакви идеи?
Активен
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юли 19, 2010, 10:41:10 »

Страхотна идея !!!!!
Ние не водихме дневник -но за сметка на това аз пребрах и най -малкото листче на което сме писали,визитки на Принцесс ,на р-та,схеми ва масите, всички фактури дори и за на-дребното разходче  smile и т.н
Нищо не изхвърлих  smile 
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юли 19, 2010, 10:44:50 »

savka, можеш да залепиш тези листчета тематично и да описваш сега по спомен вълненията около всяко. Така ще си направиш своеобразен дневник за спомен. Аз като писах върху тетрадка и още не съм измислила с какво да я дозапълня и как да я украся huhhuh.gif Обмислям вариант да препиша всичко в красиво направен дневник, но да видим кога ще намеря време.
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #42 -: юли 19, 2010, 13:51:33 »

Страхотна идея е този дневник  Bravo Аз не съм правила подобно нещо, но понеже няма да пускам книга за пожелания си мислех, ако получим картички с пожелания да си залепя в подобна тетрадка за да ми останат за спомен, иначе ще се разпилеят някъде  nea, но ми дадохте страхотна идея да залепя и всичко което съм събрала от подготовката  tease
lionelsa можеш както си записваш и да лепваш по някоя снимка, примерно на халките или обувките,букета и т.н  smile а може и да си оставиш място, когато направите сватбено тържество да запишеш и тези вълнения  Girl_hide
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 22, 2010, 19:04:55 »

И аз имам такъв. Интересно ми е какви раздели сте сложили huhhuh.gif
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: октомври 28, 2010, 09:46:50 »

В търсене на съвсем друга тема, се радвам, че открих тази  yahoo
Това с дневника е много, много добра идея. Така или иначе всички булки тук споделят, че им липсва еуфорията от приготовленията преди големия ден. И съм склонна да им повярвам.
Та - воденето на дневник е един страхотен начин да съхраним спомена за тази предсватбена емоция, защото иначе ще има само "доказателствен материал" от крайния резултат (сватбата), но не и от всичко, през което сме преминавали месеци наред. "Важен е пътят, а не крайната цел."
Страхотна идея, като съвсем спокойно тук може да се брои за водене на дневник е и сватбеният блог (или друга електронна форма), където да описваме докъде сме я докарали, въпреки, че на хартия е някак си по-въздействащо.
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: октомври 28, 2010, 13:03:42 »

Идеята е супер оригинална - всичко събрано на едно място. Аз си направих отделна страничка в блога, която преди да прочета тази тема, също кръстих Сватбен дневник. Ето тук, ако някой се интересува. Също мисля тук да пиша за всичко, свързано с организацията, плановете, да слагам снимки. По-лесно е от хартиения вариант, защото и без друго и в къщи, и на работа, на всеки компютър имам папки, пълни със снимки и линкове към интересни места и проекти. А и така мога да съм полезна за още някой, на когото предстои сватба.
Но за събиране на визитки и оферти определено ще ми е нужен и хартиен дневник. Благодаря за идеята smile
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: октомври 28, 2010, 14:00:49 »

Сега като се замисля и форума си е един голяяяям сватбен дневник bouncinggirl

Unicusbg, благодаря ти, че споделяш твоя блог. Вижда се, че пишеш с лекота и определено умееш да пренасяш на мястото, за което говориш. С интерес ще следя Сватбения ти дневник.
Малко  Offtopic - а пък да не ти казвам, че и при нас се заформя сходната ситуация като при вас - единя ден с роднините на едно място, на следващия - с приятелите на друго... ще падне веселба!
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #47 -: октомври 28, 2010, 14:08:30 »

Аз харесвам идеята за сватбен дневник на хартия, но къде толкова време за писане, лепене и приготвяне на нещата и снимките в него. Всичките ми идеи са в компютъра. И сега видях, че тук се коментира и сватбения блог и се сетих, че имам 300 хиляди папки с разни заглавия, обединени под името "Сватба". И какво излиза - че и аз имам сватбен онлайн дневник, за който дори не съм си давала сметка. Брей, че приятно откритие, значи не съм така назад с идеите.  danceg

Нинче, какво стана с твоята тетрадка с графика на задачите по сватбата? Украси ли го вече? Ще го покажеш ли?  blush

 Offtopic
Unicusbg, попаднах наскоро на блога ти чрез рецептите на Йоана.  welcome-2
Създаваш уникални неща! А сега разбирам, че си част и от нашия форум. Много се радвам! Мисля, че ще помогнеш на много други бъдещи булки с оригинални идеи, а и ще откриеш и други много креативни момичета, тук има снимков материал от невероятни сватби. Ще чакам с нетърпение да пишеш повече по темите.  danceg
« Последна редакция: октомври 28, 2010, 14:10:28 от Деничка Звездичка » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: октомври 28, 2010, 14:27:57 »

Дени, тетрадката си стои както съм я оставила след сватбата. Не стигам до нея. То няма график. Просто една обикновена тетрадка, в която по дни писах какво, как, къде. Точно като тинейджърски дневник е. Но половината остана празна. Трябва да я запълня с нещо и да я украся. Някой ден.....
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: октомври 28, 2010, 15:00:03 »

Lionelsa, можеш да попълниш оставащите страници със снимки от приготовлението (ако имаш такива) - нещата, които си измайсторила, дреболийките, които си приготвяла преди самия ден. Или пък кадри на вас самите, които са уловили моменти от подготовката. Ето идейка
Деничка Звездичка, и ти си имаш база данни. На предната страница lionelsa дава много добра идея за прикрепен диск към дневника. Идейно е!
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #50 -: октомври 28, 2010, 15:21:46 »

Тъкмо си мислех под каква форма да използвам всички е-мейли около подготовката на сватбата, снимки и сайтове, както и мои списъци с отметки. Пазя е-мейла, в който синът ми съобщи така между другото, че ще се жени. По- интересните неща ще са на хартиен носител, за да може да се чете за забавление и да се правят коментари, събраните снимки - на диск. Ще го оформя като красива тетрадка и ще го подаря, вероятно след сватбата. Как мислите ще се приеме?
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: октомври 28, 2010, 15:29:57 »

svekarva страхотна идея имаш, много мил и оригинален подарък. :judges:Сигорна съм че ще го харесат много.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: октомври 28, 2010, 15:46:26 »

Ава , нашата подготовка се изразява в това, че преди ритуална зала украсих набързо чашите и шампанското. pardon Камо ли да има снимки. Ще измисля рано или късно с какво да запълня оставащите страници. Ако успеем някой ден да съберем пари за сватба, то определено ще имам още една подготовка и вълнения около нея. Ако ли не - все ще ми хрумне нещо.

svekarva, идеята ти много ми допада.  good Предполагам това ще бъде най-емоционалният сватбен подарък.
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: октомври 28, 2010, 16:41:11 »

Ще го оформя като красива тетрадка и ще го подаря, вероятно след сватбата. Как мислите ще се приеме?
Звучи ми много истинско. Със сигурност подаръкът, а също и вниманието и грижите ти, ще развълнуват много бъдещата ти снаха!
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: октомври 29, 2010, 11:58:06 »

Деничка Звездичка, попаднах във форума, защото се записах се в редиците на булките smile Благодаря ти за милите думи smile
svekarvata, мисля, че идеята ти е супер и ще бъде оценена!
Активен
_Ava_
Ентусиаст
**
Публикации: 149



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: октомври 29, 2010, 17:57:34 »

Току що ми хрумна, че към сватбения дневник могат да се прикачат и материи или други мостри, събрани при подготовката на сватбата. Например панделка или друг мъничък детайл от декорацията в ресторанта. За тези, които си шият роклята могат да сложат парченце от плата. Или пък хербаризирано цветенце от сватбения букет. Или .... вие довършете, идеи милион...
unicusbg, и аз с нетърпение очаквам твоите включвания тук, защото нещата в блога ти са вълшебни!
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #56 -: ноември 01, 2010, 19:45:35 »

svekarva, страхотна идея! Според мен много ще има хареса...а и е толкова мило от твоя страна, показва наистина голяма загриженост  Bravo
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: декември 16, 2010, 12:42:55 »

След като се понатрупаха доста визитки и листчета, и аз реших, че е крайно време да си направя сватбен дневник/органайзер.               
                       

                       
Ето и целият процес на работа - http://unicusbulgaria.blogspot.com/2010/12/blog-post_16.html
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #58 -: декември 16, 2010, 17:36:48 »

Аз искам да си купя хубав тефтер и да събера всичко (не че има кой знае колко неща засега, де), но все не ми остава време. За след Нова Година планирам вече наистина организацията с покани и т.н., така че ще гледам да съм си набавила дотогава. Но определено е хубаво сигурно като отвориш след време и "преживееш" всичко отново.
Активен
unicusbg
Ентусиаст
**
Публикации: 119


hand made манияк


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: декември 17, 2010, 12:46:58 »

Хубаво е за след време, но още по-хубаво и полезно и за сега. На мен ми омръзна да премествам визитки, флайери и брошури от едно място на друго. По-добре е всичко да е на куп, а и тефтера винаги можеш да го носиш със себе си, когато сравняваш цветове или нещо друго.
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: декември 19, 2010, 04:13:32 »

Да звучи много добро като идея. Инче и аз имам една тетрадка, където пиша, а на компютъра хиляди снимки и файлове, НО обещавам, че ще си направя нещо подобно и без това подготовката започва след НГ, така че имам време.
Активен
Mariaid
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 883



« Отговор #61 -: декември 19, 2010, 20:09:27 »

Да не говорим, че искам да си съхранявам всички разписки и квитанции в тефтера, че от време на време параноясвам да не ги изгубим  pleasantry

CabuHka , успокои ме, че не сме единствените, които отлагат подготовката за след НГ...гледам че  вие сте седмица след нас  Wink
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: декември 19, 2010, 21:15:02 »

Дам, а и сватбената агентка така каза, че след като е запазен ресторант, фото, дж и видеозаснемане другото е след НГ. Просто сега няма какво да се прави.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #63 -: декември 29, 2010, 16:30:58 »

Моят тефтер си остана черен- нещо като черна кутия  Wink. Събрах всичко на дискове, само някои неща са на хартиен носител. Много ми беше удобен органайзера, че хем беше малък, хем има и визитници, хем влиза в чанта. Няма да го подарявам- за да ти е скъпо нещо, трябва сам да си минал по пътя. След време, ако някой има нужда от списъци и координати, ще му го дам
Активен
franzelkata
Ентусиаст
**
Публикации: 79


« Отговор #64 -: януари 06, 2011, 11:05:14 »

на мен милото ми направи един excel, вътре по sheet-ове са подредени всички неща, например един за Булката, един за Младоженеца и т.н вътре се смята бюджет и др. неща smile
Активен
AnGeL oF lOvE
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 155



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: февруари 28, 2011, 05:27:30 »

Ние сме направили кобинацията от компютър и дневник.  На компютъра е списъка с гостите, снимки (рокли, покани, табелки и всякакви джунджутийки) а в тетрадката записвам какво е запазено, бюджет, какво вече е платено, идеи които са ми дошли спонтанни (например докато чета из форума) и всякакви такива по-малки нещица  pardon
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #66 -: март 01, 2011, 03:50:42 »

Моят дневник е компютърен. Имам папка с квитанциите и разписките само. Иначе и аз съм си направила едно отчетно ексел-файлче. Имам доста уърдовски с всякаква информация. Имам и файлчета с плана за Големия ден  smile и с план какво трябва да се свърши преди това. Отделно списък с всичко неочходимо. Отделно лист на магазините, които трябва да посетя по-натам. Да не говорим колко снимки имам. Абе някой като види какво количество информация ми е папката със сватбените работи и ми казва, че съм  crazylaugh
Активен
CabuHka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 378



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: март 01, 2011, 04:10:53 »

Аз щеше да правя папка... ех добри проекти, добри идеи, ама да има някой да го почне. Иначе хвърчащи листчета, файлове в компютъра, снимки. Но всичко изчиствам периодично, като вече съм се спряла на определено нещо и е капарирано и отметнато - всичко друго се трие /да не би да почна да се чудя, ами ако беше това, а не това което избрахме/.
Активен
soulless
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: март 04, 2011, 23:17:27 »

Като ви чета, изглежда, че аз съм най-скромната откъм писаници и снимки на тема "сватбата" - всъщност имам само един сватбен каталог, в който си държа квитанциите, резервацията на гражданския брак, картончето от църквата и май това е всичко засега. Всички неща, които сме купували или предстои да купуваме и плащаме грижливо ги описвам в един уърдовски файл, в Ексел не ми е толкова удобно да дописвам, задрасквам... Снимки на нещата, които сме накупили, качвам директно в албум в Пикаса, а разни прически, рокли и пр. мятам в една папка само за снимки и ... това е всичко. Направо съм изумена от себе си, толкова да съм скромна blum
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: април 12, 2011, 15:46:51 »

И аз по принцип за сега всичко на компютъра водя. най-вече снимки, идеи, сайтове и т.н..А и от сватбеното изложение насъбрах каталози и брошури, книжката от Пиротска и това е май за сега crazy
Още имам време и тепърва ще се залавям да правя списък на всичко необходимо, за да не забравя нещо накрая  girl_wink

Ааа и мисля също така да си направя и един списък с любими песни, който да дам на DJ-я. Аз дори съм го започнала и го обновявам постепенно като се сетя за някоя готина песен. smile
« Последна редакция: април 12, 2011, 15:50:28 от V_e_S_i » Активен
Susito
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131


Ще ставам госпожа :-)


« Отговор #70 -: април 15, 2011, 12:04:02 »

Ох, аз като гледам съм най-разхвърляна  cray.

Имам един обикновен тефтер, в който уж си записвам всичко. Милото направи една екселска таблица, но нещо не мога да и свикна, пък и винаги трябва да нося лаптоп с мен.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: февруари 07, 2012, 16:29:24 »

аз имам един тефтер само с драсканици , планове, кое колко струва и т.н
Отделно в една папка се опитвам да държа на едно място квитанции, касови бележки .решила съм след сватбата да си направя сватбен албум от разходи  pleasantry laugh - ще налепя в една тетрадка всички касови бележки  LAUGHTER Xixixi
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: февруари 07, 2012, 16:58:30 »

smile Аз  по принцип не водя тефтери, но с този за сватбата съм много активна, малък от дома за радостни обреди ни го дадоха smile  Там пиша всичко, програмата, с асовете, запазените вече неща smile на кои дати са следващите ни срещи  smile и в една папка съм сложила всички бележки за платеното капаро smile Определено мисля да си ги оставя smile Преди да си направя мой тефтер използвах записките и листчетата на моята сестра , за да се ориентираме и много ни помогнаха :0 Дано да съм полезна и на моите приятелки след време  give_rose
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #73 -: февруари 07, 2012, 17:23:19 »

Имам си аз сватбен тефтер с най-важните телефони и дати винаги с мен, отделно папка на компютъра със снимки и идеи и естесвено пощата, през която ми минава задължително кореспонденцията с главните действащи лица.

Фотоапарата ми е пълен с неща, които съм гледала и пробвала, но за съжаление не винаги е с мен по време на "находки" smile

Сега ме подсещате, че е е хубаво да си подисгуря още едно хартиено копие на най важните телефони, което да връча на някой от главните герои в сватбата.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: февруари 25, 2012, 18:03:21 »

И аз използвах в началото тефтера на сестра ми от нейната сватба преди две години. После направих мой - с разни идеи, телефони и това което трябва да се направи. После го направих поотделно по месеци, на отделни листи напечатах вс. гости; На едно място си държа в плик всички платени нещица до сега; визитките в портмонето; А на компютрите имам на всеки ( и у нас, и на лаптопа, и при наште стария компютър) по 1-2 папки  smile smile с разни идеи smile
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: февруари 26, 2012, 14:46:27 »

Аз вече съм готова да подаря част от събираните координати, идеи и находки на бъдещи булки. Най-малкото вкъщи има 20тина списания  /почти всичко от 2010г. насам/, които са ми подарени. Визитки от ресторанти, бутици за рокли и т.н., неща, които вече са уточнени. Ако на някой в София биха му били полезни тепърва, само да ми пише на лични да се разберем.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: февруари 26, 2012, 15:41:03 »

 много си мила, напиши го това в темата за взаимопомощ, ще има отзиви, тук едва ли ще го видят smile
http://forum.svatbata.bg/index.php/board,39.0.html
Активен
Страници: 1 2 3 ... 6 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines