Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:40:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дайте съвет и/или мнение  (Прочетена 4451 пъти)
 
asinka
Новак
*
Публикации: 15


« -: януари 12, 2009, 17:28:11 »

Здравейте,


имам следният казус:

наскоро почина близък човек/роднина. Преди това обаче бяхме поканени на сватба, която е скоро. Приехме поканата, но не знам дали сега има някакъв проблем да отидем след случилото се?
Моля дайте съвет!
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: януари 12, 2009, 17:47:10 »

В този случай няма задължителни неща. Ако не се чувствате добре не ходете на сватбата, но задължително се обадете за да предупредите младоженците.  Wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 12, 2009, 18:15:57 »

Няма правило,всеки си преценява според себе си. Някои ходят,но не стават да танцуват,други предпочитат да не отидат-всеки сам си преценява.
Активен
Ивче
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 218



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 12, 2009, 18:24:07 »

Здравей Asinka,
на нашата сватба имаше две такива двойки, но и двете двойки дойдоха.Едната двойка ни бяха набори и дори танцуваха,а другата бяха по-възрастни и се веселяха само от място.Но факт е че дойдоха.И в двата случая починалият беше много близък-баща,затова че мисля, че вече няма такива задължителни норми.Но пък всеки си преценява.Зависи вие как се чувствате.
Активен
tsvdionisieva
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #4 -: януари 20, 2009, 15:50:29 »

Привет ,
най - добре си преценете вие , как ще се чувствате . Ако е много близък роднина-майка,баща,брат ,сестра,аз поне не бих отишла . Но е редно да се предупредят младоженците , че няма да дойдете .
Активен
deskatap
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 187



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 20, 2009, 22:56:39 »

Здравейте и от мен. На нас със златето ни се случи същото - бяхме поканени на сватба (но в чужбина - т.е. само подписване в посолството и после събиране у младото семейство), но 15-на дни преди това почина свекър ми. До последно говорехме, че ще отидем само на подписването, и бяхме предупредили младоженците и те го приеха с голямо разбиране. Но както се казва времето лекува, кокото и  малко да е то, и накрая мъжът ми реши, че се чувства по-добре и все пак да отидем и на тържеството след това. Все пак всеки сам си знае, и ако според вас вие самите няма да се чувствате добре не ходете. Друг е вариантът да отидете само на подписването в знак на уважение на младото семейство, но това си е лично ваш избор.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines