Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:02:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Очакваме нашите съкровища месец Април,Май,Юни!!! 2  (Прочетена 139889 пъти)
 
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 13, 2009, 17:45:58 »

бебз честити сини гащи бреййййй само момченца бееее каде са дамите  yahoo
Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #31 -: януари 13, 2009, 17:55:11 »

bebZz честита синя новина, миличка.
ами това е, тази "партида" само мъже, да са ни живи и здрави Bravo Bravo Bravo
при кой бяхте във фемина, аз съм записана за врагалева за 2.02?
Активен
bebZz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71



« Отговор #32 -: януари 13, 2009, 17:56:56 »

Точно при нея бяхме, много съм доволна, първият човек, който така обясняваше какво прави и кое какво значи. А и е много приятна и като жена  smile
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: януари 13, 2009, 19:56:03 »

Bebzz, честито и от мен за момченцето!!! Еха, определено сме повече мъжките мейки!!!
Аз бях при д-р Цолова във Фемина и също съм много доволна, определено много обясняваше и бе много внимателна!!
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: януари 14, 2009, 10:04:21 »

Здравейте мамички!
bebZz Честита синя новинаи от мен! Bravo Boy
Дидка аз не мога да реша каква количка искам , всеки ден си меня мнението...Тъкмо харесам някой модел на външен вид и като се разровя малко повече започвам да чета колко били фалшиви и се чупили... Последно си харесах тази http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/3_10/products_id/6376, макар , че цветовете много не ми допадат , а на милото пък цената не му харесвала , тъй като си определихме таван 500-600 лв максимум!  pleasantry Но като започнах да търся установих , че хубавата комбинирана количка в много случаи е над тази цена! Ама той като не разбира, голям спор пада! blum
Показах на доки изследванията , каза, че били "прекрасни" crazy blum и пак няма да пия нищо само витаминки за бременни , ако искам... И си купих Центрум матерна , аз до сега не съм пила , но съм чувала от вас , че сте доволни.
Момичета искам да ви попитам , кога започва да се ходи по често на ЖК?  :girlhide:Аз ходя всеки месец, докито ми казва кога да отида следващия път , днес ми каза към 20 февруари да отида. Аз тогава вече ще съм влязла в 7 месец не трябва ли по често тогава да се ходи или си зависи от това как се чувствам?
« Последна редакция: януари 14, 2009, 10:40:17 от Luv4e » Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: януари 14, 2009, 10:11:17 »

Защо ходиш през месец по принцип се ходи всеки месец като влезеш в 9 всяка седмица мисля другите да казват раждали е мамички
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: януари 14, 2009, 10:37:41 »

Бебзз честита синя новина !!! smile  baby_boy baby_boy много кавалери ще имаме !!! smile
Лъвче и ние сме така с количките и ние същия таван си дадохме и аз вече не знам какво количка да си вземем !!!  angry angry angry аз пия матерна от както влезнах е 4ти  месец !! smile
аз също съм всеки месец на консултация, както се разберем с лекарката, иначе другото е на частно !!!! довечера след работа сме днес !!! после ще дам отчет !!!
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: януари 14, 2009, 10:41:34 »

Защо ходиш през месец по принцип се ходи всеки месец като влезеш в 9 всяка седмица мисля другите да казват раждали е мамички

Не съм се изразила правилно - веднъж месечно имам предвид , горе-долу през 30-40 дни...
Активен
paolla
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: януари 14, 2009, 12:09:32 »

Здравейте,

Вчера и днес бях на прегледи.
Вчера бях на частното АГ- гледа ме на ехограф, бебчо си расте и вече е 240 грама. Огледа му всичко и каза, че всичко е наред.

Днес бях на ЖК по здравната каса, аз ходя там на всеки 4 седмици...мериха ми кръвно, кг, пак ме гледаха на ехограф. Отделно ми дадоха и направления за пълна кръвна картина, поисках и изследване на желязото и изследване за антитела, заради отрицателния резус фактор, докато им обясня какви изследвания искам и защо трябва да ми дадат направления се видях в приключение , но се справих. Отделно другата седмица имам и час при хематолог, заради анемията.

По отношение на витамините пия Пренатал /Jamieson/, за матерната ми казаха, се пият един месец и после се прави един месец почивка? Да се чуевали подобно нещо, малко странно ми се видя...
Активен
Luv4e
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675


Нашето сладурче Алекс :))


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: януари 14, 2009, 14:19:54 »



По отношение на витамините пия Пренатал /Jamieson/, за матерната ми казаха, се пият един месец и после се прави един месец почивка? Да се чуевали подобно нещо, малко странно ми се видя...

Ами на мен моята док. ми каза да ги пия до края на февруари.. huhhuh.gif
Активен
liali
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


Вещица и половина


« Отговор #40 -: януари 14, 2009, 14:24:21 »

здравейте и от мен,

paolla, това за Матерната за пръв път го чувам... аз пия от 4 месец тези витамини и не съм ги спирала и до днес.. всеки ден пия по една таблетка сутрин. Другото, което четох тук е, че някои момичета смятат, че от Матерната се качват повече килограми... това също не е валидно за  мен- в средата на 9 месец съм, а съм качила за цялата бременност 6 кг общо. Така, че явно всеки продукт влияе абсолютно индувидуално на всеки... smile

понеже преди много време ти бях обещала да ти разкажа за таласемията минор, която имаме и двете, а пък и сега видях, че отиваш на хематолог... ще се възползвам да ти кажа на мен какво ми обясниха патолозите...

положението при нас, носителите на тази генетична анемия е, че ние си живеем с по- нисък хемоглобин по принцип, цял живот,  в следстие, на което нашите тела са свикнали на това и дори не се чувстваме по зле или отпаднали от нормалното... Когато забременеем, обаче (както ми каза една хематоложка)   бебетата ни имат 25% вероятност да са носители на този ген, тоест на тази анемия...но това дали те ще я имат или не, не е толкова важно за феталното им развитие...Оказва се, че по- важното е колко хемоглобин ( т.е. кокло кислород) получават през бременността от нас. Лекарите казват, че след акто бебетата се развиват добре в утробата, т.е. наедряват и размерите им съответсват на седмиците на бременността, значи се чувстват добре и получават това което им е нужно от нас, като кислород, еритроцити и всички там кръвни показатели... Важното, в нашите случаи е, че дори да са с нормално развитие,  те все пак получват по- малко хемоглобин от нужното им, поради което започват да си произвеждат много повече техен - фетален хемоглобин, за да компенсират лиспите... И така, когато се родят са със завишени нива...
Особеното при този фетален хемоглобин било, че той е неустовйчив и след раждането се разгражда и се превръща в билирубин (всички знаем, как по- голямата част от бебетата ги изписват с занижено тегло, заради жълтеницата, която имат след появата им на бял свят, е именно жълтеницата се получава от завишените нива билирубин, който товари черния дроб повече).
Така при нашите бебета тъй-като имат по- висок фетален хемоглобин, който започва да се разгражда с раждането им, съответно има вероятност да имат и по- тежка жълтеница, защото обяснението е: повече хемоглобин, превърнал се в - повече билирубин- и от там по- тежка жълтеница. Затова, когато се родят им се правят подробни изследвания, предценяват им се резултатите и ако е нужно им се "пуска" малко кръв, за да им спадне хемоглобина, и ако все пак получат по- тежка жълтеница, трябва да седят известно време под някаква лампа ( не си спомням как точно се казваше апарата- фито- нещо си), за да се справят телцата по- лесно с жълтеницата....Това е...

надявам се, въпреки немедицинското ми образование да съм успяла да обясня, това което са ми казали сумати и лекари и да си ме разбрала.... а ако не- тук съм за всякакви въпроси!!!!  give_rose

а твоя хемоглобин сега колко е??? мерили ли са ти го скоро????
Активен
paolla
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: януари 14, 2009, 15:39:37 »

liali,  благодаря за изчерпателната информация Good luck Това, което аз знам, че най-опасно е, когато и двамата родители са носители, тогава детето има риск 25% да е с най-тежката форма таласемия майор. Иначе самото  носителство не е страшно. Другото, което знам е че трябва да пиеме фолиева киселина през цялата бременност, а и по принцип е хубаво да се пие.

Аз в събота, ще дам кръв, защото ходя в една частна лаборатория, тъй като в поликлиниката не правят изследване за антитела, а съм и с отрицателен резус фактор. Последно хемоглобина ми беше 111, което е прекрасно, но това беше преди 2 месеца, сега започвам 5 месец и предполагам, че е по-нисък. Иначе и аз от началото на 4 месец пия витамини и не смятам да правя подобни почивки, защото откакто ги пия се чуствам много по-добре.
Активен
liali
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


Вещица и половина


« Отговор #42 -: януари 14, 2009, 16:06:06 »

Това, което аз знам, че най-опасно е, когато и двамата родители са носители, тогава детето има риск 25% да е с най-тежката форма таласемия майор
good абсолютно права си.. това е така, но искрено се надявам, че преди да забременееш са правили изследвания на мъжа ти за наличието на тази анемия.... нали? Никога няма да забравя, когато бях на десет години тепърва ми откриваха тази анемия, защото до тогава не се знаеше много за нея, един велик професор, докато обясняваше на майка ми и баща ми какво представлява Таласемията минор, се обърна към мен и ми каза: А на теб дете ще ти кажа само едно- живей си пълноценно и добре, не се ограничавай от нищо, но един ден, когато решиш ти да имаш бебе, ела при мен с бъдещия баща, за да ти кажа аз дали става... blush"- беше супер мил и готин, никога няма да го забравя този човек... give_rose
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: януари 15, 2009, 10:42:23 »

с малко закъснение  blush

bebZz, честита синя новина  Bravo Доста момченца ще си имаме тук през това тримесечие, а ?  tease

Аз днес отивам да си оправя последния месечен болничен (лелеее, как си мина времето  Girl_hide ) А пък от вчера насам нашият малчо явно тренира за каратист или боксьор  boxing crazy
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 15, 2009, 14:19:42 »

Здравейте момичета!!
liali, и аз ти благодаря за инфото за таласимия минор, нали и аз съм от вашия клуб и ми беше много интересно!
Аз определено знаех за анемията, но от 9-10 годнишна и съпруга ми си направи тест за тази анемия преди да се оженим, и слава богу, нямаше!!
Моя хемоглобин е 96.
Успех на всички!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines