Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 17:10:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Разположение на гостите по масите  (Прочетена 159843 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #435 -: април 22, 2010, 15:55:19 »

 Ще има хора, които ще са недоволни от всичко  Wink  divanetata, не мисля, че трябва много да те притеснява, че например на една маса от  6 човека, 3-мата няма да познават другите 3-ма. Колко пъти ми се е случвало да не познавам никого на сватба, на която съм поканена, освен младоженците. Но съм била весела и щастлива, че са ми оказали честта да ме поканят. Пък и при такива поводи хората някак се отпускат и дори се завързват неочаквани запознанства  Wink
Само гледайте да не слагате хора с недобри отношения на една маса, че при мен гаджетата на двете шаферки наскоро са се скарали и не знам какво да ги правя  crazy
 Ако знаете, че при нас ще има все по 3-4 човека отделни компанийки, а масите не са за по толкова  pardon
Въобще не съм се притеснила! Според мен е въпрос на жест към младоженците да не се предявяват чак такива претенции.
 Vasilissa, ако всеки поканен на сватбата почне да настоява като леля ти, къде ще му излезе края? Пък и се жениш ти, не тя  smile
Активен
Vasilissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21


Мечтателка


« Отговор #436 -: април 22, 2010, 16:01:11 »

Казах в прав текст на леля ми, че не става, в нейния род обаче (и мой род от тази страна, ако трябва да съм точна) е въпрос на добър тон да се поканят де що има роднини на подобни събития. Общо взето с решението си нарушавам много "правилата", като каня едни, а други не и няма да се изненадам, ако тя в последния момент действа на своя глава (с което също ще наруши правилата на "добрия тон", но това е друга тема). Лошото е, че може и да не ме предупреди - малко ще е на принципа като дойде въпросната дама, ща не ща ще се усмихна и понеже съм добре възпитана ще й намеря място, вместо да й покажа вратата.
Също така на всички ясно им дадох да разберат, че се нуждая от окончателен отговор. Опасявам се, обаче, че не всички се отнасят достатъчно сериозно. Затова и се чудя какво се прави в ситуация, ако дойде още някой извън списъка, който съм дала на ресторанта, съответно извън разпределението. Иначе самото подреждане и за мен ще е проблем, и аз съм в ситуация с маси от по 10 и 8 души (divanetata да не сме в един и същи ресторант  smile ). В краен случай приятелите мога да ги разделя на съседни маси, съответно малко ще се поомешат компаниите. С роднините обаче е лека драма понеже има такива, които хич не се обичат...
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: април 22, 2010, 16:30:20 »

Щом леля ти не разбира от нормален тон, пробвай да й кажеш, че ако се осмели да покани на своя глава хора, които ти се решила да не каниш, ще оставиш изцяло на нея "удоволствието" като цъфнат на сватбата да им обяснява, че не са предвидени за тях места в ресторанта  Wink Или пък й кажи, че нямаш нищо против тези хора да присъстват, щом толкова държи, но тя да им поеме разноските. Струва ми се, че в такъв случай много бързо би се отказала от "правилата" в рода ви  smile
А относно гостите, които се отнасят несериозно към потвърждаването, знам ли - единият вариант според мен е да им кажеш директно, че ще поръчаш точно толкова куверти, колкото хора са ти потвърдили. Така би трябвало да разберат, че ако не потвърдят навреме, няма да са добре дошли изневиделица. Другият вариант, ако не искаш да си толкова крайна, е просто, ако дойдат в деня на сватбата, да се свържеш с хората в ресторанта и да ги помолиш да предвидят още няколко места и куверти. Така или иначе предполагам, че ще има достатъчно голям промеждутък от време между момента, в който те евентуално биха "цъфнали", и влизането в ресторанта  Wink
Активен
Zori83
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 542



Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: април 22, 2010, 22:10:23 »

Оф и при нас в момента има проблем при нареждане на гостите, т.к. капацитета на ресторанта е пълен и трябва да запълваме всяка бройка на масите, но не искаме да разделяме компании. И след като цяла седмица се чудехме най-накрая успяхме да ги разпределим и какво мислите, че стана??? Обадиха се двама души, че ще дойдат с малките си дечица и още двама, че няма да дойдат и сега всичко започва от начало hysteric И аз си мислех, че тази част ще е лесна, но определено не е за подценяване.
Активен
sn0wflake
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



Моят сватбен албум

« Отговор #439 -: май 17, 2010, 11:58:34 »

Момичета...На мен хич не ми дреме за разположението  smoke
Аман от претенции - кой къде щял да сяда!Поставят така въпроса с местата, сякаш те са най-важните на сватбата, а не ние!Яяяяяя бегом!
Както ги подредим - така ще седнат! Yes
Активен
anelcka80
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 859


Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: май 17, 2010, 18:54:05 »

Напълно си права sn0wflake !!!! Само дето при нас има разпри в една от фамилиите, и тъй като са си малко  crazy и  battle предпочетох сама да си направя разпределението. Не че ще се решат нещата с това де, то винаги могат да започнат скандалите..... , но поне да не ги слагам заедно на масата да се гладат цяла вечер  nea . И стова, че недоволни ще има, също съм се примирила и не ми пука много. Така или иначе хората на които държа едва ли ще обръщат внимание на такива неща. Wink
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: май 22, 2010, 11:34:10 »

Vasilissa, и аз го имах проблема с капацитета на ресторанта и разни несигурни в себе си гости. И оправия няма до самата сватба. Те затова ресторантите искат точно потвърждение 2-3 дни преди сватбата, защото им е ясно за какво иде реч. А относно разни непредвидени - при нас 10-12 човека от напълно сигурните не дойдоха -10% от бройката. Тъй че не се притеснявай, ако някой се изтресе ще седне на място с табелка Иванка, нищо, че е Жорко. И се опитай да погледнеш философски - то ако ги няма ядовете, къде отива удоволствието tease?
Активен
plamak_
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 880



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: юли 14, 2010, 07:41:23 »

Ние с управителя на ресторанта в който ще сме ,се разбрахме да му направя списък с това по колко на маса искам да са, според това кой ще идва и ще ми направят идивидуални бройки на всяка маса и смятам, че така е най добре за да може всеки да се чувства страхотно в компанията ,която познава и му е приятно.
Активен
VeniNY
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #443 -: юли 14, 2010, 13:43:45 »

Момичета и на мене ми писна с вапросите от рода " а аз каде и ского ще седя" Ооооооо я изобщо няма да се разправям. Да не са дошли лаф да си трошат, дошли са на сватба. Така че ще си седят кадето ги сложим. Може пак ако не си харесват компанията на масата да си прекарват повечето време на дансинга  good Wink и така ще има веселие, даже този " план май ще го приложа  blum
ПЛАН : Как да накараш гостите си да не седнат - сложи ги на една маса с хора, които не харесват  funnytooth ROFL Ужаснаааааааааааа сам  diablo
Активен
pupipupi
Любопитен
*
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: юли 14, 2010, 13:51:59 »

VeniNY, пък може и да се сдобрят.  Wink
Активен
liony2000
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: юли 14, 2010, 14:45:40 »

Момичета...На мен хич не ми дреме за разположението  smoke
Аман от претенции - кой къде щял да сяда!Поставят така въпроса с местата, сякаш те са най-важните на сватбата, а не ние!Яяяяяя бегом!
Както ги подредим - така ще седнат! Yes
good
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines