Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:08:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диаманти ASSOS - МОЛ ВАРНА - ОТВРАТЕН СЪМ!!!  (Прочетена 122838 пъти)
 
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 26, 2012, 12:51:30 »

На мен направо ми треперят краката,защото снощи (за мое съжаление) си дадох годежния пръстен да го свият.Малко ще се свива (от 54 до 52,5 ако на някой му говори нещо, на мен не).Като чета за какво става дума .... сигурно ще го окипазят.Тръпки ме побиват как може да се гаврят със щастието на хората и с парите им.А аз глупавата, даже бележка не си поисках,че си оставям пръстена при тях.Сега и да ми го прецакат, нямам с какво да докажа,че е бил при тях... Ама то май аз съм си виновна.Ще пиша пак като си го получа обратно.... crazy
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #31 -: декември 26, 2012, 13:30:34 »

Глупости! Моя също ми го стесняваха после...изключително сме доволни от всичко, включително и обслужване! Е, аз ги видях само веднъж, мъжа ми ги е посещавал повече, но аз за моя единствен път съм много доволна smile И ми го стесниха без никакви забележки! Този пръстен е уникален, вече близо година го нося без да се е надраскал (не го смъквам и всичко правя с него), а халката за 4 месеца е видимо надрана!


* IMG_0530-2.jpg (74.32 KB, 428x294 - видяно 17007 пъти.)
« Последна редакция: декември 26, 2012, 13:43:59 от casky » Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 08, 2013, 14:11:34 »

Може би покрай коледните празници са се постегнали малко,защото аз доста лошо настроена отидох да си взема пръстена, който бях дала за стесняване.Дадоха ми го,стеснен според мен малко повече отколкото трябва,но това не ми е чак такъв проблем.Спойката не си е проличала още дали е зле направена,но при мен интересното беше,че нямам вече никакъв печат по пръстена.Точно където бяха печатите е стеснено и изрязано.Интересно,нали ?  crazy
Активен
stambain
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #33 -: февруари 16, 2014, 17:38:54 »

Споделям опита си от покупката на брачни хълки от гореспоменатия магазин на ASSOS за диаманти в МОЛ ВАРНА.

Правя това, с цел да попреча на други хора да попаднат в капана на опитни измамници, в какъвто се оказах аз.

Може би, хора, които са запознати, знаят, че ценни метали, като злато, сребро и т.н. под формата на бижута (пръстени, гривни и т.н.) се прдават за лева на грам за съответния метал.

В моя случай, става дума за най-обикновени златни брачни халки, без някакви скъпоценни камъни, гравюри или др. Чисто 14 каратово злато.

Въпросния магазин ASSOS, обаче НЕ продава златните си пръстени (или други ценни метали) на грам. Там обявените цени се отнасят само и дединствено до модела и чистотата на ценния метал (дали например златото  е 14, 18 или 24 карата).

В това няма нищо лошо, естествено. Всеки има право да продава, както му харесва.

Лошото идва, когато и продавачите, и собственика, съзнателно заблудят клиента, че грамажа на златото в пръстените е повече отколкото в действителност.

В конкретния случай, харесах модел пръстени, които бяха на цена 1400 лв., след щедра "отстъпка" от 30% - намалени до 1000 лв. Най-логично, поисках да разбера тези 1000 лв., колко злато ще купят, т.е. златните пръстени (два) по колко грама са. Без никакво колебание, ми заявиха, че били "нормално" по около 10 гр. всеки, т.е. 20 гр. заедно. Сметката показва, че това е 50 лв/гр. Предвид цените на златни пръстени за грам на останалите търговци на бижута във Варна, които варират между 60 и 70 лв/гр., това е едно наистина изгодно предложение на магазин ASSOS.

Да, обаче..

Наколко дни след поръчката, пръстени бяха готови. Оставаше да доплатя остатъка до 1000 лв., след 200 лв. капаро, които платих първия ден при поръчката.

Вече, в магазина, ми показаха пръстените и след кратък оглед, поисках да проверим точното им тегло. Тогава, дойде първия сигнал за нещо нередно, когато ми казаха, че те везна нямали. БИЖУТЕРСКИ магазин НЯМА везна за злато?!?! Съмнението ми нарастна, лавинообразно и едва в този момент посиках да разбера дали някъде в касовия бон или разписката накрая ще бъде посочено теглото на златните пръстени? Тук вече се включи и нагъл господин, който даваше вид на собственика.

"НЕ! НИКЪДЕ НЯМАЛО ГРАМАЖ В ТЕХНИЯ МАГАЗИН!"

Моля? Оставям 1000 лв. и незнам 5 грама ли купувам или 10?

"ДА! ПРИ ТЯХ СЕ ПЛАЩАЛО НА МОДЕЛ!"

Добре! Вие, защо не ми казахте това, кагато правих поръчката преди няколко дена, а след като изрично попитах ми казахте , че пръстените са по 10 грама?

"КОЙ БИЛ КАЗАЛ, ЧЕ СА ПО 10 ГРАМА?! НИКОЙ НЕ БИЛ КАЗАЛ!" - наглия господин

Тук, вече знаех, че капана е наполовина щракнал. Имах оставени 200 лв капаро и не ми казваха, колко точно грама злато са пръстените.

Имаше две възможности пред мен. Да отпиша 200 лв. или да доплатя и да се надявам златото да не е много под заявените от продавача 20 грама.

Заложих на втория вариант и направих следващата грешка. Знаете ли колко грама бяха пръстените, драги хора?

Шест. Шест грама. Това са 166 лв/гр. при цена на златен пръстен от макс. 70 лв/гр.

Същите златни пръстени (общо 6 грама) струват 360 лв. НЕ 1000 лв. в магазин ASSOS.

БЪДЕТЕ НАЩРЕК ДОБРИ ХОРА! ЗАЩОТО, В БЪЛГАРИЯ ИЗМАМНИЦИТЕ СА НАВСЯКЪДЕ!

Опреквам се, че не обърнах достатъчно внимание на ниската цена. А това е най-основния и първи критерий за сигурна измама. Всяко нещо с цена значително по-ниска от нормалната пазарна в момента е повод за съмнение!

Надявам се, опита ми да бъде полезен на други бъдещи двойки, решили да правят семейство!






Активен
Maximilian
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #34 -: септември 23, 2017, 16:57:28 »

Няма толкова фалшив магазин като ASSOS! ЗА НИЩО НА СВЕТА ДОРИ НЕ ВЛИЗАЙТЕ ТАМ!  Синът ни, който живее в Западна Европа си избра пръстен от този магазин, а и ние имахме злато, та решихме пръстенчето за "голямото събитие" да бъде оттук. Та каква беше историята- избран беше моделът, показаха ни го в бяло злато, а ние искахме да е класическото жълто злато. С присъщата ни подозрителност, сто пъти помолихме да бъдат коректни и всичко да бъде наред, тъй като за фамилията е много важно да няма издънки,  девойката живее в държава със стандарти и правила, и не бихме искали да се излагаме с БГ "тарикатлъци".  Следваха усмивки от продавачката, уверения, любезности. Дни преди определения за получаване на пръстена, ми се обадиха, че е готов и даже бил... 18 карата- жест от фирмата. Веднага се усъмних. Златар  и жест?! При това не останах доволна от този " жест", тъй като пръстенчето беше нежно, а 18 к злато е по-меко и би могло да се деформира. Както и да е.  За грам и малко злато и диаманчета, толкова ситни, че нямаха карат, ми взеха шепа хубаво злато в замяна. И в това няма лошо. Приех сделката и не възразих. С много трудности успяхме да го изпратим в чужбина, въпреки отказа на всички фирми да пренасят благородни метали и камъни. Събитието мина през м. юни. Преди часове, при разговор с младата двойка, разбрахме, че пръстенът отдолу е побелял??!! Под жълтото злато вече халката е бяла! Не мога да ви опиша гневът и излагането, което изпитахме. С присъщата си сдържаност и деликатност децата не коментираха повече. Ние обаче побесняхме. Още днес отидох в магазина и го казах на младата продавачка. Бях откровено ядосана и исках тя да предаде всичко на шефовете там. Ако за шеф се счита един груб и свадлив старец, който видях веднъж, но ми стига за цяла вечнаст! По- късно ми се обаждат, да съм занесяла пръстена за рекламация. Мили Боже, как си представят пак да търсим хора и начини за пренасянето му от 2000 км и обратно, както и не малко средства за това. И остави парите, но срамът и излагането пред момичето, направо ни побъркват. И какво има да гледат?Те много добре знаят какво правят и как лъжат. Та това е най- светлият момент в живота на младите. Защо е нужно от лакомия да го осакатиш? Носи, връщай, поправяй. Защо???При това не дават НИКАКЪВ КАСОВ БОН. Само за няколко поредни проверки от данъчните са!!! Моя родственица работи в една от големите медии. Ще видим как да се направят снимки от пораженията по пръстена, да се прибави и снима и смешния им сертификат, на който е и снимката на пръстена. Разказвах дълго. С една цел! НЕ САМО НЕ КУПУВАЙТЕ, ДОРИ И НЕ ПРИБЛИЖАВАЙТЕ ТОЗИ ПСЕВДОМАГАЗИН! Ако не ви се плаче, както на мен днес! И искайте касов бон, ако случайно се излъжете и станете жертви и вие! Ще пишем и до Централата на Алтънбаш, какви хора " ги представляват", ако изобщо Алтънбаш имат "хабер" от съществуването на тези мижитурки.
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines