Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:53:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Диаманти ASSOS - МОЛ ВАРНА - ОТВРАТЕН СЪМ!!!  (Прочетена 122845 пъти)
 
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« -: януари 11, 2009, 20:26:43 »

Потресаващо отношение на собственика на магазина за ASSOS за диаманти в МОЛ ВАРНА bad 
Който не знае, ASSOS е под шапката на ALTINBAS.
Всъщност в момента направо ми се повръща от целия случай bad

Първо искам да отметна, че за толкова време не съм си позволявал да дам мнение в тази част от форума.
Но това, което ми се случи днес премина всякакви граници, затова се чувствам длъжен да опиша как ми развалиха почивката и настроението от диаманти ASSOS в МОЛ ВАРНА.

Неделя, следобед - разходка в морската с приятели, хранене на лебедите в морето, слънце и море - комбинация достойна за отпочиване след натоварената седмица. След разходка решихме да се отбием в МОЛ-а, да вечеряме и да се позабавляваме. Тъй като настроението ни беше приповдигнато, започнаха нападки към мен, кога ще бъде годежа и т.н. Съгласих се на излизане, да влезем в ASSOS магазина за диаманти на първия етаж - да разгледаме. Изключително вежлива продавачка започна да ни показва пръстени и да ни обяснява. Веси пробва няколко пръстена, единият определено й ходеше.

Собственикът на магазина извика продавачката, а тя отговори, че има клиенти. Тогава човека, облечен в грозно черно сако извика така, че всички да го чуят:
- Кви клиенти, не виждаш ли че гледат някакви диамантчета. Да не мислиш, че ще купят нещо!    Oh my ...

Ние се спогледахме, изкоментирахме отношението на глас и излязохме... аз реших да не оставя нещата така и да ми се извинят.  ANGRY
Влязох отново. Заявих, че имам общо с най-големия сватбен портал в България. А този господин, смело заявявам антитърговец само каза: "- Голяма работа!"     GRUMPY

Моето лично мнение: Е "Голяма работа!" гусдин анти-ASSOS диаманти, но аз мисля, че щом продаваш тази марка и искаш да купя пръстен за 2-3000 лева, не може да ни преценяваш по дрехите (защото точно това мисля, че направи) или ти очакваш да се облечем в почивния си ден с костюми и специално да дойдем при теб. (не бяхме спортно облечени, все пак – дънки, палта, обувки).
Не може така да се държиш при положение, че знаеш, че гледаме годежни пръстени. И в този момент някой преценяваше какъв пръстен да купи. Скапа момента, скапа всичко и неделята и изненадата и мнението за теб.

Вече ми минаха нервите.
Ясно е, че няма да стъпим в този магазин.
Ясно е, че няма да купя пръстен с диамант от ASSOS, а задължително от друга марка, но със сигурност с диамант.
Освен това малко ме съмнява с това отношение този магазин да работи дълго време. Насочих се към ALTINBAS, защото познавам марката. Макар че ASSOS ми е непозната, но след като са дъщерна компания реших да се доверя. Сигурен съм, че в Турция това нямаше да ми се случи, защото там търговците са перфектни и има какво да се учи от тях.
 

 
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #1 -: януари 12, 2009, 10:42:13 »

Наистина не мога да повярвам, че продължава да съществува такова ниво на обслужване! И то не от продавачката,  а от собственика, който все пак има материален интерес от цялата работа. Да не говорим колко е обидно това отношение. Нищо, вие поне знаете, че не сте избрали грешната фирма. Жалко само, че са ви развалили специалния момент (а това наистина си е много специален момент, веднъж в живота).
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: януари 12, 2009, 10:45:43 »

Teo , отварително са се държали и както казва Слънце, не продавачката /както сме свикнали/, а собственика. Не бива да оставяш нещата до тук. Пиши на Алтънбаш, да знаят какви хора им предлагат стоката в България и да не се чудят на ниските си обороти после.
И успех с намирането на най-красивия пръстен с диамант! good
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: януари 12, 2009, 12:22:27 »

Със сигурност няма да оставя нещата така. Вече сме направили първата стъпка, направо се обърнахме към ASSOS DIAMOND. Сега очакваме отговор.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #4 -: януари 12, 2009, 12:31:21 »

Със сигурност няма да оставя нещата така. Вече сме направили първата стъпка, направо се обърнахме към ASSOS DIAMOND. Сега очакваме отговор.
Така се прави! Предполагам, че отчасти и ние сме виновни за лошото качество на обслужването, защото не си търсим правата  smile
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 12, 2009, 13:54:00 »

Тео, добре си направил като си се обърнал към ASSOS DIAMOND! Човек трябва да си търси правата и да не оставя такова отношение без коментар и действия!  diablo
Ама снощи така се ядосах като прочетох как са се отнесли с вас, че реших да не пиша.  Girl_hide
После да кажеш дали са ти отговорили!  good
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 19, 2009, 13:28:16 »

Тео, какво стана след случката в МОЛ-Варна? Има ли обратен отговор от ASSOS DIАMОND?
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 19, 2009, 19:18:48 »

Точно днес имаме отговор.
В който накратко казва, че ще обърнат внимание на случая. Мното държат на обслужването и т.н.
Неща в които съм сигурен, но не в България   Wink и по точно не в този магазин  bad
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 22, 2009, 22:30:48 »

Много неприятно bad
Ние преди месец и половина се разхождахме сами в мол Варна и влязохме в някакъв магазин Lux Diamonds да разгледаме халки, че на нас това ни е на дневен ред. Чудих се дали да влезем и във въпросния магазин на Алтънбаш, но не остана много време. Сега знам, че не съм изпуснала и изобщо няма смисъл да си правя труда да ходя там.
Активен
peteto77
Сватбар
***
Публикации: 185



« Отговор #9 -: март 06, 2009, 15:23:07 »

Точно днес имаме отговор.
В който накратко казва, че ще обърнат внимание на случая. Мното държат на обслужването и т.н.
Неща в които съм сигурен, но не в България   Wink и по точно не в този магазин  bad

поискай им морална компенсация  girl_wink
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 11, 2009, 14:07:08 »

Много неприятно bad
Ние преди месец и половина се разхождахме сами в мол Варна и влязохме в някакъв магазин Lux Diamonds да разгледаме халки, че на нас това ни е на дневен ред. Чудих се дали да влезем и във въпросния магазин на Алтънбаш, но не остана много време. Сега знам, че не съм изпуснала и изобщо няма смисъл да си правя труда да ходя там.

Те рекламират този магазин като диаманти от Алтънбаш, ама истинския Алтънбаш е съвсем друго нещо.

В крайна сметка чичкото направи едно хубаво нещо.

Пръстена беше купен от истинския Алтънбаш в Истанбул и няма нужда да обяснявам какво отношение получихме - трябваше да го заснемем и да му го пратя като учебник как се отнася някой с клиенти.

Освен това купих пръстен на доста по-добра цена и с по-голям карат диамант lol)


Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 11, 2009, 14:27:34 »

Защо ли не се учудвам...Това тук при нас си е като задължителна точка към трудовата характеристика-абсолютна некадърност и грубост.Не зная...писнало ми е да гледам намусени сервитьорки,калпави "специалисти"(доктори,сестри,майстори и т.н.) Естествено има си и хора,които си вършат работата,не го слагам всички под общ знаменател,но наистина се изнервям... hunter bomb boxing
На моменти има чувството,че трябва да се извиня,за това,че искам да си платя за нещо и съм отнела от ценните 5 минути цигарена пауза на някоя сърдита кака например.Ами ще ме извиняват,ама какъв бизнес в България,при положение,че повечето хора не знаят елементарно нещо като Обслужване-Що е то?
А и наистина,че хората не смеят да си потърсят правата и да си кажат,когато нещо не ги устройва!!!А не трябва да е така.Има си процедури,както в случая става въпрос за сигнализиране на проблем,чрез които може да се намери справедливост!!!


Извинявам се за дългия пост,но такива неща ме дразнят страшно много!!!Браво на хората,които не се притесняват да потърсят съдействие за решаване на конфликт.!!!! Bravo Bravo Bravo
Активен
antoinette
Ентусиаст
**
Публикации: 125


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 14, 2009, 10:19:57 »

Тео, мога само да кажа, че всичките кокошки дето работят в магазина са за незабавно уволнение! Мен щяха да ме докарат до инфаркт по Коледа! Най-лошото е, че всичко се разигра пред очите на "управителката", на която също изобщо не й пукаше - така че ...
Активен
vliubenata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #13 -: март 14, 2009, 16:12:28 »

Хммм и аз имам кофти впечатления от този магазин и от персоналан beating
Случката е следната. Годеникът ми решил да ме изненада и отишъл да купи пръстен от там, до тук нещата са ОК. След като си получих подаръка се установи, че ми малко голям и има нужда от свиване. Решихме, че щом е купен от там ще ми го свият без проблем и няма да им дължа нищо (все пак не са малко пари). Отидохме, но какво беше изумлението ни, след като ни казаха, чве това удоволствие ще ни струва 10 лв. Проблема не е в тези 10 лв., дали ще ги дам там или някъде другаде все тая. Проблема е, че ти купуваш една стока, за която получаваш сертификат и еди какво си там, а се циганят за едното свиване...Та свиха ми пръстена и отивам да си го взема. Дават ми го и аз чакам да ми дадат и останлото злато, но...дори не си направиха и труда Oh my ... И това преглътнах (бях много развълнувана, да ме пита човек). След известно време забелязвам, че там където е свит пръстена ми жълтее, а той е от бяло злато. Отивам пак и на въпроса ми "Защо е така?" ми отговарят, че трябвал да си платя за родиране и така...Нямам думи.
Браво на Тео, че си е потърсил правата. Адмирирам те, защото аз не го направих и съжелявам...
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 14, 2009, 16:50:10 »

Аз пък не помня някъде да са ми давали злато след стесняване, наистина ли се практикува това нещо? Питам защото ми стана интересно просто. Моят годежен пръстен го купихме от централата на HStern, стесниха го доста и нищо не са ми давали. Това за жълтеенето обаче crazy Хем им плащаш и пак не искат да го връщат, егати.
« Последна редакция: март 16, 2009, 15:42:04 от Teo » Активен
antoinette
Ентусиаст
**
Публикации: 125


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: март 14, 2009, 16:50:20 »

утре ще напиша и аз цялата история! няма да стане с родиране! отиди при добър златар (на когото имаш доверие) да ти оправи пръстена! направили са споиката със сребро!
Активен
vliubenata
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #16 -: март 14, 2009, 16:54:58 »

утре ще напиша и аз цялата история! няма да стане с родиране! отиди при добър златар (на когото имаш доверие) да ти оправи пръстена! направили са споиката със сребро!
Сериозно ли това  shok малееее, ако се окаже това не знам. Направо ще ги заболят главите от мен!!!

Бухтичка, на мен са ми връщали, но все пак зависи и колко ти го свиват. Казаха ми, че при моето свиване са останали някаки прашинки и нямало как да ми ги върнат.
Активен
antoinette
Ентусиаст
**
Публикации: 125


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 16, 2009, 14:07:19 »

Ето какво се случи при мен:
Получавам аз по Коледа тъй бленувания пръстен.
Моя бъдещ мъж го купил, въпреки че преценил, че ще ми е голям, тъй като му харесал камъка, а с този камък бил само въпросния пръстен. Продавачките от магазина му обяснили, че ще го стеснят, нямало да има никакви проблеми и т.н.
Още на следващия ден – 26.12.08 отидохме в магазина. Оттам ми взеха размер и ми казаха, че след 2 дена ще е готов. Попитах дали има някаква опасност корекцията да си личи, а вместо отговор последва бурен смях от тяхна страна (естествено се почувствах неудобно, че изобщо ми е хрумнало да си помисля такова нещо  blush ).
След като два дена сън не спах, на 28-ми отивам да си взема пръстена.
Продавачката ми го подава и аз установявам, че е поне 4 размера по-малък, отколкото трябва да бъде и изпадам в ужас  angry . Реакцията: “Какъвто размер сте казали, такъв са го направили” . Припомних, че те са ми вземали размера, а и да не са – това, което са направили определено не е 13-ти размер (по техните мерки). В същия момент обръщам внимание на самия пръстен и установявам, че той не е моя. С огромно облекчение заявявам, че е станала грешка. След 10 минути проверки ми заявиха, че никаква грешка не е станала. 20 минути обяснявах, че моя пръстен е със значително по-голям диамант (аз си имам и сертификат със снимка, който не спирах да размахвам) и няма как да се объркам, но те не преставаха да спорят и да ме убеждават, че това е моя пръстен  Oh my ... . Отказах категорично да взема пръстена, който ми предлагат  beating . Вече си мислех полиция да викам, когато ме помолиха да им дам време да изяснят случая и да ми се обадят по телефона. Излязох от магазина и направо се сринах. След не повече от 2 минути (!) ми се обадиха и ми казаха, че са намерили пръстена!  insane Действително беше той, стеснен точно колкото трябва. Толкова ми беше станало лошо, че единственото ми желание беше да се махна от този магазин. След около 2 дена там, където са го рязали (а ми обясняваха, че се стопявал, а не се режел) се появи черна черта. Отидох при мой приятел – златар. Едно, че го помолих да ми провери камъка (щото вече и за това не бях сигурна) и второ го помолих да го поправи. После той ми обясни, че тъпаците явно работят с някакъв много некадърен майстор, който е направил спойката със сребро, та той го е рязал наново, чистил е среброто и е добавил бяло злато. No comment …
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 16, 2009, 14:29:24 »

antoinette   много жалко , наистина съм потресена от такова отношение към клиентите !!!!
Ако това беше в Турция никога нямаше да се случи !!!!
Лично аз съм препоръчвала горещо тази марка - Алтинбаш (като ASSOS са част от Алтънбаш.)
Лично аз съм клиент на марката, но не и в България и не във Варна (много харесвам техните бижута, но си ги купувам от чужбина).
А сертификатите които се дават от Алтънбаш важат в целият свят  т.е навсякъде където имат представителства и всички корекции се правят безплатно (поне моите корекции досега са правени безплатно -но не в БГ.)
Дори и родирането и полирането(наложи ми се 2 пъти да си нося халката, понеже не я свалям изобщо и се драска ) всички интервенции който са ми правени са безплатни!!!
Така, че момичета търсете си правата - ние сме клиенти и не заслужаваме такова отношение !!!! diablo diablo diablo Съжалявам че съм малко  Offtopic но не се сдържах!!!
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: март 18, 2009, 13:47:12 »

Покъртителна история с тия ASSOS DIAMONDS.
Аз вече се радвам, че ме "насочиха" към друг търговец. Още не мога да повярвам, че някой се държа толкова лошо с нас. Идва ми да им изпратя четири отровно жълти рози, за благодарност.


.............

Линк към книжката към годежния пръстен, заедно с преместените мнения от темата  smile
Активен
vivianka
Професор
****
Публикации: 304



« Отговор #20 -: март 19, 2009, 14:09:36 »

Тези истории, които разказвате са просто ужасни! За съжаление явно няма значение марката, за да получите качество и добро обслужване. Моят годежен пръстен също ми беше малко голям и когато го занесохме в магазина от където е купен ми го намалиха без въобще да си личи - получих го с нов сертификат с намаления грамаж на златото, не ни взеха пари за корекцията, а и ни върнаха - за намаления грамаж на  златото. Така, че има и добро обслужване и качество, но явно не от префърцунените магазини и марки, където работят само криви хора и не се знае за какво си давате парите.
Активен
0000
Професор
****
Публикации: 469


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 20, 2009, 15:14:02 »

Така е...Явно в България е абсолютно задължително като влезеш в някой магазин на по-реномирана марка да те унижават и да се държат изключително грубо,арогантно и с ужасно високо самочувствие(често без покритие).За жалост... nea nea nea
Активен
mihneva
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #22 -: април 03, 2009, 12:23:16 »

Здравейте, моя годежен пръстен е от ASSOS и на втория месец покритието му, което трябваше да е бяло злато започна да пада. След като направих един луд скандал, и писах на Централата им, ми смениха пръстена с нов, а преди това ми отказваха дори да коригират случилото се като го матират на нова или незнам какво! Така, че смятам, че трябва да си търсим правата, за да не си позволяват да ни се подиграват, разни псевдо търговски!
Активен
antoinette
Ентусиаст
**
Публикации: 125


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: април 09, 2009, 10:47:58 »

леле, mihneva, ужас! Да му падне покритието ?! Че той не е ли от бяло злато!... То май няма да има 1 доволен клиент на тази фирма така като гледам!
Активен
Bulkata233
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 22



« Отговор #24 -: април 11, 2009, 15:28:04 »

Овратителноооооо!!!Направо не  мога да повярвам! Oh my ...
Активен
albena1234
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #25 -: август 10, 2009, 00:27:52 »

Съжалявам за отношението, което сте получи в Assos mаll Варна,само да поясня, че в България Assos и Altinbas нямат нищо общо!
Наистина Assos е дъщерна фирма на Altinbas, но представителя на Assos за БГ не е свързан с представителя на Altinbas в БГ. В магазините на Altinbas в никакъв случай не може да се допусне подобно отношение и още повече от страна на собствениците. Също така марка Altinbas засега има магазини в София и Слънчев бряг, във Варна предстои откриване, но за сега все още няма магазини на марката.

Моля пишете само на кирилица!!!
« Последна редакция: август 10, 2009, 14:23:20 от Bulechka™ » Активен
lisygera
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #26 -: август 10, 2009, 16:13:25 »

Точно днес имаме отговор.
В който накратко казва, че ще обърнат внимание на случая. Мното държат на обслужването и т.н.
Неща в които съм сигурен, но не в България Wink и по точно не в този магазин  bad

Браво трябва да се научат на обслужване, гони го до дупка!

Моля пишете само на кирилица!!!
« Последна редакция: август 10, 2009, 17:36:07 от Bulechka™ » Активен
b22b
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #27 -: ноември 22, 2009, 11:41:43 »

призовавам да си купувате пръстените не от България. Отношението и в магазините на Алтънбаш е лошо. Когато търсих пръстен - първо в Мола на Стамболийски - страшно пренебрежително отношение. Аз не мога да разбера - трябва да отида до банката и да изтегля половин килограм банкноти за да ме погледнат ли или да си размахвам кредитните карти и да обяснявам колко ми е лимита на влизане в магазините? Същото се случи и в магазина в Сити Център - много пренебрежително отношение. Единствено в Цум ми обърнаха внимание, но служителите в предишните два вече ми бяха скапали настроението. Затова реших да не се занимавам с български магазини. Купих пръстен с 0.5 каратов H-I чистота диаманд от Diva Diamonds - по интернет с кредитна карта - излезе 499$ (подобен ми предлагаха за 4000$ в ЦУМ)- уловката е да имаш приятел или роднина в USA който да го получи на своя адрес и след това когато си идва в БГ да го донесе. Аз имах този късмет и една седмица след като го бях поръчал успях да подаря пръстена на моята годеница.

Моят съвет> не се занимавайте с български магазини, отношението е супер отвратително, а както виждате и цените са 8 пъти по-високи. При положение, че има толкова българи живеещи в USA със сигурност ще имате приятел или роднина който с радост ще помогне за такова нещо.

Поздрави и нека имате само приятни изживявания около сватбата :-).
Активен
CLNIKI
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #28 -: януари 05, 2011, 00:15:25 »

Нека добавя още едно мнение за този магазин - Лошо.
Днес 5.1.11, се разхождахме с приятелката ми из МОЛ-а и тъй като предстоеше да и купувам желаният от нея пръстен smile, самоче не знаехме размер, случайно се загледахме във витрината на въпросния. Огледахме няколко сватбени пръстени на витрината и решихме да влезем и разгледаме и вътре, а и на щанда ми се мярна онази връзка с метални кръгчета за вземане на мярка.
Влизаме ние и ест. директно ни посрещат с въпроса - Какво си търсите.. Казвам сватбени пръстени - искаме да разгледаме тези от предната витрина. Казват ни - О да няма проблем секунда... влиза вътре и вади панер с някакви пръстени. Съответно ние започваме да гледаме но секунда след огледа се споглеждаме с приятелката ми и - ами тези които ни показват изобщо не са тези отвън.
Питам ги - Извинете нали помолих за тези отвън?? Отговора беше кратък и достатъчен да ги "почна' - " Тези отвън Господине, са с диаманти и са много скъпи - имаме и обикновени!!!
аз - ?????? Това ми беше за да разбера с кого си имам работа - приятелката ми веднага усети накъде отиват нещата и сигурно и се е приискало да ме изведе веднага но уви smilesmilesmilesmile
Следкато ме "светнаха" ,че тези отвън били скъпи и с диаманти ( точно каквото търсехме) набързо им обясних как ( бяха някакви стари моми) да си потдържат третата вежда smilesmilesmile.
Като им се узверих и поповиших тон станаха доста учтиви и в следващите 10 мин само следяха погледа на бъдещата ми годеница за да и предложат това към което гледа и да и обяснят какво как и колко.....
Тааа - извинете ме за думата но - Тъпаци. Сигурно влизат хиляди хора и само гледат - ама то и стоката е такава - скъпа и рядко купувана. Няма как всеки влязъл да излизе купувач.....
Но пък и да преценяват всеки като некупувач не върви. Да не говорим ,че самият аз мога да си позволя всеки артикул от магазина им нооооо - уви - загубиха ме.
Почти всеки месец съм в Истамбул и май от там ще се пазарува ако е Алтънбаш....
Поздрави
« Последна редакция: януари 05, 2011, 00:17:36 от CLNIKI » Активен
yara
Сватбар
***
Публикации: 263



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 13, 2012, 15:45:31 »

Лелеле, просто се изумявам.
Как може след 3 години от първия пост да има същите оплаквания.

Тази държава, никога няма да се оправи, докато бизнеса не се научи да предоставя нужното обслужване, а клиентите да си отстояват правата.
Губене на време - аз се занимавам с имоти, случва ми се да обикалям по 2-3  дни с разни тъпи чужденци и пак да не купят, но клиента е клиент.
А за отношението спрямо външния вид, това е просто израз на абсолютно ограничено мислене.

Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 26, 2012, 12:51:30 »

На мен направо ми треперят краката,защото снощи (за мое съжаление) си дадох годежния пръстен да го свият.Малко ще се свива (от 54 до 52,5 ако на някой му говори нещо, на мен не).Като чета за какво става дума .... сигурно ще го окипазят.Тръпки ме побиват как може да се гаврят със щастието на хората и с парите им.А аз глупавата, даже бележка не си поисках,че си оставям пръстена при тях.Сега и да ми го прецакат, нямам с какво да докажа,че е бил при тях... Ама то май аз съм си виновна.Ще пиша пак като си го получа обратно.... crazy
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #31 -: декември 26, 2012, 13:30:34 »

Глупости! Моя също ми го стесняваха после...изключително сме доволни от всичко, включително и обслужване! Е, аз ги видях само веднъж, мъжа ми ги е посещавал повече, но аз за моя единствен път съм много доволна smile И ми го стесниха без никакви забележки! Този пръстен е уникален, вече близо година го нося без да се е надраскал (не го смъквам и всичко правя с него), а халката за 4 месеца е видимо надрана!


* IMG_0530-2.jpg (74.32 KB, 428x294 - видяно 17014 пъти.)
« Последна редакция: декември 26, 2012, 13:43:59 от casky » Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: януари 08, 2013, 14:11:34 »

Може би покрай коледните празници са се постегнали малко,защото аз доста лошо настроена отидох да си взема пръстена, който бях дала за стесняване.Дадоха ми го,стеснен според мен малко повече отколкото трябва,но това не ми е чак такъв проблем.Спойката не си е проличала още дали е зле направена,но при мен интересното беше,че нямам вече никакъв печат по пръстена.Точно където бяха печатите е стеснено и изрязано.Интересно,нали ?  crazy
Активен
stambain
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #33 -: февруари 16, 2014, 17:38:54 »

Споделям опита си от покупката на брачни хълки от гореспоменатия магазин на ASSOS за диаманти в МОЛ ВАРНА.

Правя това, с цел да попреча на други хора да попаднат в капана на опитни измамници, в какъвто се оказах аз.

Може би, хора, които са запознати, знаят, че ценни метали, като злато, сребро и т.н. под формата на бижута (пръстени, гривни и т.н.) се прдават за лева на грам за съответния метал.

В моя случай, става дума за най-обикновени златни брачни халки, без някакви скъпоценни камъни, гравюри или др. Чисто 14 каратово злато.

Въпросния магазин ASSOS, обаче НЕ продава златните си пръстени (или други ценни метали) на грам. Там обявените цени се отнасят само и дединствено до модела и чистотата на ценния метал (дали например златото  е 14, 18 или 24 карата).

В това няма нищо лошо, естествено. Всеки има право да продава, както му харесва.

Лошото идва, когато и продавачите, и собственика, съзнателно заблудят клиента, че грамажа на златото в пръстените е повече отколкото в действителност.

В конкретния случай, харесах модел пръстени, които бяха на цена 1400 лв., след щедра "отстъпка" от 30% - намалени до 1000 лв. Най-логично, поисках да разбера тези 1000 лв., колко злато ще купят, т.е. златните пръстени (два) по колко грама са. Без никакво колебание, ми заявиха, че били "нормално" по около 10 гр. всеки, т.е. 20 гр. заедно. Сметката показва, че това е 50 лв/гр. Предвид цените на златни пръстени за грам на останалите търговци на бижута във Варна, които варират между 60 и 70 лв/гр., това е едно наистина изгодно предложение на магазин ASSOS.

Да, обаче..

Наколко дни след поръчката, пръстени бяха готови. Оставаше да доплатя остатъка до 1000 лв., след 200 лв. капаро, които платих първия ден при поръчката.

Вече, в магазина, ми показаха пръстените и след кратък оглед, поисках да проверим точното им тегло. Тогава, дойде първия сигнал за нещо нередно, когато ми казаха, че те везна нямали. БИЖУТЕРСКИ магазин НЯМА везна за злато?!?! Съмнението ми нарастна, лавинообразно и едва в този момент посиках да разбера дали някъде в касовия бон или разписката накрая ще бъде посочено теглото на златните пръстени? Тук вече се включи и нагъл господин, който даваше вид на собственика.

"НЕ! НИКЪДЕ НЯМАЛО ГРАМАЖ В ТЕХНИЯ МАГАЗИН!"

Моля? Оставям 1000 лв. и незнам 5 грама ли купувам или 10?

"ДА! ПРИ ТЯХ СЕ ПЛАЩАЛО НА МОДЕЛ!"

Добре! Вие, защо не ми казахте това, кагато правих поръчката преди няколко дена, а след като изрично попитах ми казахте , че пръстените са по 10 грама?

"КОЙ БИЛ КАЗАЛ, ЧЕ СА ПО 10 ГРАМА?! НИКОЙ НЕ БИЛ КАЗАЛ!" - наглия господин

Тук, вече знаех, че капана е наполовина щракнал. Имах оставени 200 лв капаро и не ми казваха, колко точно грама злато са пръстените.

Имаше две възможности пред мен. Да отпиша 200 лв. или да доплатя и да се надявам златото да не е много под заявените от продавача 20 грама.

Заложих на втория вариант и направих следващата грешка. Знаете ли колко грама бяха пръстените, драги хора?

Шест. Шест грама. Това са 166 лв/гр. при цена на златен пръстен от макс. 70 лв/гр.

Същите златни пръстени (общо 6 грама) струват 360 лв. НЕ 1000 лв. в магазин ASSOS.

БЪДЕТЕ НАЩРЕК ДОБРИ ХОРА! ЗАЩОТО, В БЪЛГАРИЯ ИЗМАМНИЦИТЕ СА НАВСЯКЪДЕ!

Опреквам се, че не обърнах достатъчно внимание на ниската цена. А това е най-основния и първи критерий за сигурна измама. Всяко нещо с цена значително по-ниска от нормалната пазарна в момента е повод за съмнение!

Надявам се, опита ми да бъде полезен на други бъдещи двойки, решили да правят семейство!






Активен
Maximilian
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #34 -: септември 23, 2017, 16:57:28 »

Няма толкова фалшив магазин като ASSOS! ЗА НИЩО НА СВЕТА ДОРИ НЕ ВЛИЗАЙТЕ ТАМ!  Синът ни, който живее в Западна Европа си избра пръстен от този магазин, а и ние имахме злато, та решихме пръстенчето за "голямото събитие" да бъде оттук. Та каква беше историята- избран беше моделът, показаха ни го в бяло злато, а ние искахме да е класическото жълто злато. С присъщата ни подозрителност, сто пъти помолихме да бъдат коректни и всичко да бъде наред, тъй като за фамилията е много важно да няма издънки,  девойката живее в държава със стандарти и правила, и не бихме искали да се излагаме с БГ "тарикатлъци".  Следваха усмивки от продавачката, уверения, любезности. Дни преди определения за получаване на пръстена, ми се обадиха, че е готов и даже бил... 18 карата- жест от фирмата. Веднага се усъмних. Златар  и жест?! При това не останах доволна от този " жест", тъй като пръстенчето беше нежно, а 18 к злато е по-меко и би могло да се деформира. Както и да е.  За грам и малко злато и диаманчета, толкова ситни, че нямаха карат, ми взеха шепа хубаво злато в замяна. И в това няма лошо. Приех сделката и не възразих. С много трудности успяхме да го изпратим в чужбина, въпреки отказа на всички фирми да пренасят благородни метали и камъни. Събитието мина през м. юни. Преди часове, при разговор с младата двойка, разбрахме, че пръстенът отдолу е побелял??!! Под жълтото злато вече халката е бяла! Не мога да ви опиша гневът и излагането, което изпитахме. С присъщата си сдържаност и деликатност децата не коментираха повече. Ние обаче побесняхме. Още днес отидох в магазина и го казах на младата продавачка. Бях откровено ядосана и исках тя да предаде всичко на шефовете там. Ако за шеф се счита един груб и свадлив старец, който видях веднъж, но ми стига за цяла вечнаст! По- късно ми се обаждат, да съм занесяла пръстена за рекламация. Мили Боже, как си представят пак да търсим хора и начини за пренасянето му от 2000 км и обратно, както и не малко средства за това. И остави парите, но срамът и излагането пред момичето, направо ни побъркват. И какво има да гледат?Те много добре знаят какво правят и как лъжат. Та това е най- светлият момент в живота на младите. Защо е нужно от лакомия да го осакатиш? Носи, връщай, поправяй. Защо???При това не дават НИКАКЪВ КАСОВ БОН. Само за няколко поредни проверки от данъчните са!!! Моя родственица работи в една от големите медии. Ще видим как да се направят снимки от пораженията по пръстена, да се прибави и снима и смешния им сертификат, на който е и снимката на пръстена. Разказвах дълго. С една цел! НЕ САМО НЕ КУПУВАЙТЕ, ДОРИ И НЕ ПРИБЛИЖАВАЙТЕ ТОЗИ ПСЕВДОМАГАЗИН! Ако не ви се плаче, както на мен днес! И искайте касов бон, ако случайно се излъжете и станете жертви и вие! Ще пишем и до Централата на Алтънбаш, какви хора " ги представляват", ако изобщо Алтънбаш имат "хабер" от съществуването на тези мижитурки.
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines