Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 09:35:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Според вас - Дневна или вечерна сватба?
Дневна
Вечерна
Нямам мнение по въпроса

Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дневна или вечерна сватба?  (Прочетена 232636 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #405 -: декември 24, 2015, 17:56:42 »

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!
 give_rose give_rose give_rose
Пожелавам на всички съфорумци весело посрещане на Коледните и Новогодишни празници!
 give_rose give_rose give_rose
Много здраве, щастие и любов през Новата 2016 година!
 give_rose give_rose give_rose
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #406 -: януари 11, 2016, 11:26:12 »

Ние ще имаме две дневни сватби:
- Изнесен ритуал за подписването на плажа в Бургас в 14:00ч на 13.05;
- Църковен ритуал и ресторант на 22.05.

Тъй като сме от различни градове и ще има гости от двата града, така ще могат да си пътуват.
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: януари 12, 2016, 09:49:12 »

Поправете ме, ако греша - една дневна сватба не свършва ли също привечер?
В голяма чуденка съм, отдавна не съм ходила на сватба (от дете) и не мога от личен опит да преценя как е по-подходящо да се организира. Правихме план-график за деня, виждам, че то си е буквално целият ден, т.е. започваме с взимане на булката още от 11 часа. Подпис, църква - готови ще сме към 16:30 - 17:00 за влизане в ресторанта. Рано ли е това за вечерна сватба?
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: януари 12, 2016, 09:53:23 »

Бубе, обикновено за летни вечерни сватби е нормално да бъдете в ресторанта към 19ч., тъй като навън е много светло и масово хората не се отпускат да се забавляват по светло.. Това е една от причините дневните сватби също леко да куцат в това отношение, никой не пийва и не танцува по светло.. Зависи от гостите ви разбира се smile Успех  give_rose
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: януари 12, 2016, 10:12:45 »

Благодаря, alexandrova_90. Нашата сватба няма да е точно летна - 23 септември е датата, но да, предполагам, че ще е още светло по това време. Просто досега плановете ми бяха в ресторанта да сме до към 12 вечерта и затова ми се струваше, че ако започнем от 19:00, това ще бъде недостатъчно време за празнуване.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #410 -: януари 12, 2016, 10:17:20 »

А защо искаш да сте до 12? Имай предвид, че ако се развихри купон не знам как ще си изгониш гостите до 12  pardon Ако сте готови по-рано с програмата, можете да си направите уелкъм дринк или нещо подобно докато стане време за ресторанта, 17:00 часа и на мен ми се вижда прекалено рано  pardon Обмисли си пак програмата, може да си отделите и повече време за снимки например  smile Успех  heart
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: януари 12, 2016, 10:23:22 »

Благодаря за отзивчивостта, момичета  smile Ще си доизгладя графика, пък ще видим какво ще стане.
А защо до 12 - не съм много купонджийски нощен тип, а пък и гостите ми са 2/3 хора на средна възраст и ме е страх да не заспим по масите, даже още преди полунощ  pardon  Дано да греша!
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #412 -: януари 12, 2016, 10:38:46 »

Ако имате добър ДЖ трудно ще заспят по масите smile И ние имахме доста хора на и над средна възраст ама никой не успя да заспи Wink А то като си тръгне в ресторанта цялата програма, да ти кажа тортата късно я изкарват и си има до последно "събития"  smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #413 -: януари 12, 2016, 12:47:40 »

То 23-ти септември не е лято, ама е още жега в повечето случаи. Имай предвид, че точно по най-топлите часове ще влизате в ресторанта. По-скоро имай предвид предходните ритуали (изнесен ритуал, венчавка, приемане на поздравления...). Денят още ще е голям и имате възможност да изместите влизането в ресторанта малко по-късно. Попитай в ресторанта колко часа ще ви се включват (по принцип са около 5 часа преди оувъртайма) и оттам ще може да си направиш обратната аритметика.
Активен
Gehenna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 209



« Отговор #414 -: януари 13, 2016, 21:37:30 »

То обикновено между другото точно "по-възрастните" остават до края  Dance2
Аз не се сещам на сватба обаче, на която да не съм една от първите тръгнали си (общо взето са майките с децата и следя тях ние  lol ). 7 е ок, 7:30 , нещо подобно за начало по мои наблюдения и изобщо не го брой до 12. Докато всички седнат, да направите ритуалите, да хапнат, после игри, торти, букети а-у... Смисъл с паузите хората се зареждат и като е весело. Винаги можеш да се скриеш под масата за една дрямка от час  * pardon

Това и по съвети между другото от DJ-и и фото ми го казаха, да не било след 8 и нещо, че тортата ще стане така след 11 и може някои да я изтърват (точно примерно майки с деца). И аз се съгласих и за сега планираме ресторант в този диапазон и ние.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: януари 13, 2016, 21:54:06 »

Фери, в една от темите и аз бях възкликнала като теб, че 12 е раничко даже момичето ми се беше пообидило тогава... Ще ме извинявате обаче някак не ми се струва ОК да се налага да ми казват да си ходя на сватба, било то вечерна. Бубе, не те познавам обаче нали се жениш веднъж няма ли да ти се иска да си продължиш празника максимално дълго?! Няма ли да ти се иска да не свършва? И 48 часа да е пак ще издържиш, то е такава емоция, че няма и да усетиш как ще мине времето.  Wink
Активен
Bube
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 487



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: януари 13, 2016, 22:17:33 »

Разбира се, ще се радвам да продължи и три дни  blum  Просто ми се иска да не започваме по-късно от 18:30, за да са доволни всички "даващи акъл" роднини. А пък после до колкото откараме.
Да, dj също ме посъветва да извадим тортата не по-късно от 22 часа, защото в противен случай много от хората няма да я дочакат.

« Последна редакция: януари 13, 2016, 22:19:27 от Bube » Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #417 -: януари 14, 2016, 07:49:21 »

Разбира се, ще се радвам да продължи и три дни  blum  Просто ми се иска да не започваме по-късно от 18:30, за да са доволни всички "даващи акъл" роднини. А пък после до колкото откараме.
Да, dj също ме посъветва да извадим тортата не по-късно от 22 часа, защото в противен случай много от хората няма да я дочакат.


ОООоо, даващите акъл най-ги обичам. Скръцни им със зъби, кажи, че това е вашата сватба и си я направи както на теб ти харесва. Уелкъм дринк-а е много добър вариант за замазване на окото на по-претенциозни роднински тела. Но да, за тортата няма нужда да е в 12 ч. през нощта и по раничко може. Все пак това е десерта към вечерята, нали?!
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #418 -: януари 14, 2016, 08:39:24 »

Bube Аз мисля, че така както си ги нагласила нещата са повече от перфектни. 17:00ч. в ресторанта е идеално.
Bravo Bravo Bravo
На много малко сватби се получава този вариант, но това е защото са зависими от другите ритуали, докато при теб подписа и другите подробности не са в същия ден. Направо СУПЕР ЯКО.  Знаеш ли аз от кога им говоря на всички, че сватбата е главно в Църквата и ресторанта. Всички останали подробности могат да се изместят в друг ден. Запомни ми думите! След време повечето ще правят като теб.
good good good
Не че омаловажавам другите неща, но те са, добавка към основното, за да остане красивия спомен от всичко- изнесения ритуал на плажа, фото-сесията, видео-клипове и т.н. докато същината и практическата част на сватбата са пак повтарям Главно Църквата и почерпката.
Още по идеалния вариант е когато дните са свързани и фото-сесията и изнесения ритуал са предния ден-преди църквата и ресторанта. Така ще си имате двудневна сватба, а защо не и тридневна. danceg danceg danceg
« Последна редакция: януари 14, 2016, 08:58:23 от AIVEN » Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #419 -: януари 14, 2016, 09:30:56 »

Да ти кажа така ще ти тръгнат ритуалите и купонът, че хич няма да я мислиш тортата в 22 или 23 или 24 ще изнесат smile Не си слагай някакви такива ограничения, всичко си се нарежда от само себе си...разбира се в нормални граници, трябва да си направиш примерни часове, които да следва и ДЖ, но не ги следвай толкова стриктно (за ресторанта говоря)  blum
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines