Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 30, 2024, 22:56:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Според вас - Дневна или вечерна сватба?
Дневна
Вечерна
Нямам мнение по въпроса

Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дневна или вечерна сватба?  (Прочетена 252688 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: август 23, 2011, 21:47:32 »

В неделя бях на пробна прическа и фризьорката ми беше дошла в 5 и половина сутринта, за да прави прическа на някаква булка, на която подписването им било в 10 и половина!  shok Е, просто не мога да разбера смисъла на цялата тази гимнастика!
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #226 -: август 24, 2011, 09:39:22 »

Чакайте да ви разправям за една дневна сватба в Троян.
Та по-миналата седмица ходихме в Троян и отседнахме в х-л Троян Плаза. Към 11:30h на обяд, ние тъкмо излизахме  и видяхме ,че пристигат много коли..- ясно беше ,че ще им сватба в нашия хотел. Прибрахме се към 16:30... и повечето коли ги нямаше вече, явно беше свършила сватбата...И аз  викам на мойто мило ,,добре, че наща я направихме вечерна,че едва ли на някой ще му е до танци на обяд,, Та да ви разкажа най-интересното, слизаме с мъжа ми на вечеря 21:30h в механата на хотела и за да отидеш в механата минаваш през залата където се правят сватбите и какво виждат очите ни... Цялата зала празна (нормално сватбата беше свършила отдавна), няма окраса няма нищо.., но на дансинга само булката (с роклята) и младоженеца и въртят луд кючек ама луд от тези кадето нямат текст... само двамата сам сами..и двама им свирят. Ние остана като тряснати направо, тази красива и нежна булка такива мазни кючеци и сам сами  shok. Преминахме през залата,и отидохме в механата, решихме да вечеряме в откритата част на механата,защото времето беше доста топло. И там какво да видим, явно гостите които са настанени в хотела вечеряха(към 40 човека бяха). Та какво излиза, направиха дневна сватба, която свърши в 16:30,явно на булката и младоженица не им е стигнал купона и само двамата си го продължиха, танцувайки мазни кючеци - което най-ме шокира от всичкото, и явно освен хотела на гостите плащаха и вечерята, понеже бяха събрани на няколко маси всички заедно. Та определено по-голяма прецаквация от дневна сватба няма  Wink
« Последна редакция: август 24, 2011, 09:41:27 от fashion » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #227 -: август 24, 2011, 18:21:41 »

В неделя бях на пробна прическа и фризьорката ми беше дошла в 5 и половина сутринта, за да прави прическа на някаква булка, на която подписването им било в 10 и половина!  shok Е, просто не мога да разбера смисъла на цялата тази гимнастика!
именно... pardon Булката или е станала в 3, ли не си е лягала изобщо  crazy после ще е недоспала, с подути и червени очи и тн. и тн. само до веселба ще и е.... Защо си ги причиняват тези неща хората... нямам представа pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: август 24, 2011, 19:43:28 »

Тук никой не споменава за кой сезон се отнася избора между дневна и вечерна сватба.

Ще ви дам пример с моята сватба ,без да отричам всички други варианти.Нашата сватба беше на 11.11 в 11ч граждански брак .В 12 църковен ,а в 13.30 бяхме в ресторанта.
1.Дойдоха да ме вземат в  9.45 и ранно ми ставане беше в 7.30
2.Ако сватбата беше веечрна нямаше как да се получат снимките.Може би трябваше да има фотосесия в друг ден или в студио
2.Ресторанта продължихме до 19 ,което беше предостатъчно за роднините.Всички уморени си тръгнаха.А за  останалите ,които ни се забавляваше бяхме запазли места в дискотеката до хотела ,в който беше сватбата.И така до зори smile
Ние имахме удоволствието да имаме сватба от 20 часа и в 6 часа сутринта излизайки от дискотеката бяхме уморени ,но щастливи .
3.Всичките ни гости пътуваха от някъде - някои от близо други отдалече.Тези ,които не желаеха да преспят в хотела ,успяха да се приберат навреме по домовете си .

Това е.Може би през лятото не е подходящо за дневната сватба - топло е ,даже горещо ,денят е дълъг и предоставя възможност сватбата да бъде на открито и до късно вечер.

Активен
_InLoVe_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #229 -: август 25, 2011, 08:55:37 »

Да, много си права,че и сезона има влияние. smile
Активен
euforia
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 2


Здравейте :)


« Отговор #230 -: август 31, 2011, 22:47:34 »

Вечерна свадба си е опредлено по добре, българина е свиканал да сяда вечер да пие, през деня ще някакси малко нестесвено за нас smile
Активен
AlexisAgency
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #231 -: септември 12, 2011, 09:59:29 »

Според мен и в двата случая се получава ЦЕЛОДНЕВНА СВАТБА!  Wink
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #232 -: септември 12, 2011, 13:09:35 »

 Целодневните сватби са изключително тежки, особено с прекъсване следобяд. Но са и по-доходоносни за някои подизпълнители, за тези, които разбира се си защитят цената.
 Вечерните сватби станаха актуални след 1997-1998 г. До тогава вечерните сватби бяха единици. Та няма защо да им съчувствате на дневните младоженци, десетилетия и столетия са се венчавали през деня. В последното десетилетие се направиха малко по-оригинални младоженците с вечерното ядене и пиене. Да не говорим, че сватбите до 1995 г. бяха почти само в неделя, процента на съботните беше малък.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #233 -: септември 12, 2011, 13:25:09 »

Pachoran
Какво ще рече ,,Но са и по-доходоносни за някои подизпълнители, за тези, които разбира се си защитят цената. ,,?
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #234 -: септември 12, 2011, 13:44:19 »


  Някои от дейностите стартират рано сутринта и продължават почти 18-20 часа. По принцип това малко надхвърля човешките възможности физически и психически. Като превантивна мярка, за да се свърши качествено работата се формират примерно 2 екипа. Това разбира се в зависимост от дейността води до по-висока цена. Ако си начинаещ и не се съобразиш с тази особеност след определен час просто блокираш. Или пък не придвидиш по-висока цена - работиш 2 пъти повече за същата цена. Има и друг момент, който се използва много често и се предлага от подизпълнителите. Договаряте часово една цена примерно 8 часа за Х лева, което е най-често ниска и приемлива. В един момент пропускате факта, че сватбата е по-продължителна и договорения овъртайм е на цена тройна. В процеса на тържеството нали се сещате, колко трудно се спори и приемате това, което ви сервират.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #235 -: октомври 20, 2011, 12:49:43 »

Не мога да повярвам, че има такава тема и аз съм я пропуснал blum blum blum Много пъти съм коментирал този въпрос в другите теми. Определено съм за неделната - дневна сватба пред всички останали варианти.

1. Сватбата може да продъжи по-дълго ако е дневна и гостите и младоженците го желаят.
2. Много от екипите DJ, фото, видео в неделен ден работят на по-ниски цени. Особено ако сватбата е дневна.
3. Няма да плащате овъртайм понеже празненството е съобразено с работното време(през деня) на ресторанта.
4. Ще спазите църковните правила и канони които забраняват венчавки в съботен ден, нищо че сватбата е вечерна.
5. Ще използвате съботата за да изпипате всичко до най-малката подробност, без да се притеснявате, че все нещо не е готово. Особено ако в петък вие и вашите родители сте на работа. За самите гости също е по-удобно.
6. Няма да се налага да плащате за х-л на гостите тъй като който е от провинцията ще може да се прибере да си спи вкъщи.
7. Дневната сватба винаги е много по-тържествена и трезва. След залез слънце мисленето и поведението на хората се променя определено не към добро. Сватба не значи пиянски истории и изцепки. Не това е целта. Определено нощем тези неща са повече. Все ще се намери някой дето има лошо пиянство и след 24:00ч съчмата го удря в главата и после не помни какво е правил. Да не говорим че такива случки само провалят празника.
8. Може да се насладите на истинска първа брачна нощ вместо на пиянска сутрин, когато всъщност е време да заминете на сватбено пътешествие.
Мога да продължа да изброявам но ще си оставя малко и за после. blum blum blum

P.S. Забравих да изясниме нещо много важно. Вечерната сватба е това което налага тя да се състои в Събота а не в Неделя както е редно. Тъй като в повечето случай хората в понеделник са на работа и не е удобно. Ако сватбата е дневна не виждам съществени пречки тя да се състои в Неделя
« Последна редакция: октомври 20, 2011, 12:57:13 от AIVEN » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #236 -: октомври 20, 2011, 13:05:36 »

Мнение на професионалист - уважавам го, но не съм съвсем съгласна. Според мен именно вечерните събития са по-тържествени, защото го няма делничното дневно усещане, когато човек обикновено върши някакви задачи (дори да е почивен ден и да върши неща за себе си). Именно вечерта е времето за парти и тържество! Колкото за възможните спестявания... не смятам, че на фона на големите харчове за сватбата ще се спести кой знае какво от евентуалната отстъпка за неделен ден на оператора и диджея.

За църковните правила - всеки си преценява доколко да спазва канона, по принцип е точно така - ден за сватби е неделя. Само че... тук съм малко  Offtopic, но все пак ще напиша, че има страшно много правила, които не са по канона, а се правят, и църквата си затваря очите... не знам дали съботните бракове са по-голямо нарушение. Видяхте ли снимките от сватбата на Николета Лозанова и Валери Божинов? Да не би да застанеш пред свещеника с тези изхвръкнали ц... от деколтето, но да гледаш като света вода ненапита е много християнско и по канона pardon. Мисълта ми е, че канонът не се спазва в много отношения и не знам дали сключването на църковен брак в събота е най-големият проблем. Пък и... ако двама души се обичат и искат да се свържат - мислите ли, че е наистина важно в кой точно ден го правят  smile?

Виж, за първата брачна нощ съм съгласна  Wink good!
« Последна редакция: октомври 20, 2011, 13:07:25 от rozovka » Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #237 -: октомври 20, 2011, 13:35:24 »

Денят не е важен - ако младоженците не се притесняват от суеверия и мнението на хората - какво значение има датата?
Но аз лично съм на мнение, че вечерната сватба е най-удобна - от гледна точка на организацията. Ако сватбата е дневна (например в 10 ч) булката трябва да стане в 5 часа, за да се приготви (прическа, грим...) което е   huhhuh.gif crazy 
друго си е да се наспиш, да станеш, да пиеш кафе, да се настроиш и полека лека да започнеш.. да се насладиш на този ден в крайна сметка! yahoo нали ти е Празник! не само да тичаш и да се изнервяш  pardon
 nea пък и все ми се струва, че на хората ще им е по-непривично да се веселят през деня, от колкото вечерта... Този, който си пие (и има лошо пианство) той и през деня може да се прояви.  pardon Сватбата след 5-6 часа свършва, навън е още светло, а хората трябва да се разотиват..някак ми е  huhhuh.gif странно..нито да продължиш, нито да спреш..  pardon не знам...
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #238 -: октомври 20, 2011, 13:58:49 »

Денят не е важен - ако младоженците не се притесняват от суеверия и мнението на хората - какво значение има датата?
Но аз лично съм на мнение, че вечерната сватба е най-удобна - от гледна точка на организацията. Ако сватбата е дневна (например в 10 ч) булката трябва да стане в 5 часа, за да се приготви (прическа, грим...) което е   huhhuh.gif crazy 
друго си е да се наспиш, да станеш, да пиеш кафе, да се настроиш и полека лека да започнеш.. да се насладиш на този ден в крайна сметка! yahoo нали ти е Празник! не само да тичаш и да се изнервяш  pardon
 nea пък и все ми се струва, че на хората ще им е по-непривично да се веселят през деня, от колкото вечерта... Този, който си пие (и има лошо пианство) той и през деня може да се прояви.  pardon Сватбата след 5-6 часа свършва, навън е още светло, а хората трябва да се разотиват..някак ми е  huhhuh.gif странно..нито да продължиш, нито да спреш..  pardon не знам...
За наспиването съм съгласен. Обаче кой ще спи или се излежава до 10ч при положение че знае че се жени??? ( Това само аз го мога )  blum  Сесра ми ме буди с думите- Айде ставай, до кога ще се излежаваж. Днеска се жениш. А аз и отговарям - спокойно бе... да не е да изпуснем самолета. funnytooth funnytooth funnytooth
Като говорим за веселба май имате в предвид пиянски изцепки, понеже те през деня трудно се получават.
За това на тези хора им е непривично да се забавляват през деня. Понеже те под забавление това разбират. Иначе забавлението и през деня се получава. Традициите са го доказали. Друг е въпроса, че традициите не са това което бяха. В това е проблема. Забавлението зависи кой как го разбира. Да вметна че сватбата не се състои само във веселбата в ресторанта. Има и официална част която е по добре да е през деня а не вечерта. За видеото и снимките също е по-добре, защото качеството на дневната светлина не може да се замени със прожектори и чадъри които на всичко отгоре постоянно ти светят в очите и пречат на гостите. По отношение на суеверията. Суеверие е това : да не ти мине котка път. Да не стъпиш на шахта и др. подобни глупости. А да не спазиш заръките на православната ни вяра "не било важно" crazy Аз мислех, че трябва да е обратното. give_rose
« Последна редакция: октомври 20, 2011, 14:11:51 от AIVEN » Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #239 -: октомври 20, 2011, 14:15:01 »

AIVEN

Ти според вечерна сватба какво разбираш? Че започва вечерта късно и свършва сутринта ли?
Не мога да разббера... Една нормална вечерна сватба започва с взимането на булката да речем в 15:30ч. следобед. След това фотосесия да до 17:00ч. та лятото в 17:00 да не би да е тъмно вече???После в църквата... В 18:00ч. влизате в ресторанта, да речем и там има изнесен граждански ритуал (и все още е светло и стават хубави снимки). След това веселбата започва... Мисля че от 18:30 до 24:00 е съвсем нормално да продължи. И след това да си имате и романтична първа брачна нощ. А това с пиянските изцеки,не го разбирам... зависи вече какви хора познавате и каните, при мен нямаше такива...
« Последна редакция: октомври 20, 2011, 14:20:48 от fashion » Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines