Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 14:44:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Според вас - Дневна или вечерна сватба?
Дневна
Вечерна
Нямам мнение по въпроса

Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дневна или вечерна сватба?  (Прочетена 232541 пъти)
 
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: април 21, 2015, 09:02:42 »

Не решихме тая дилема като си направихме направо ТРИдневна сватба. Не е за разправяне tease та така имаше си и обедна и следобедна и вечерна част. Нямаше да успеем без помощта на роднините ни, разбира се. Ние не живеем в родното си място където ни беше сватбата и се прибрахме реално 2-3 дни преди сватбата. Не мога да кажа, че всичко беше идеално, но когато повече хора са заети и има добра координация между тях нещата се получават!  good
Активен
mimi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 123



« Отговор #391 -: май 09, 2015, 21:05:41 »

вечерна е по добре според мен
Активен
Melodiya
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #392 -: май 10, 2015, 18:00:06 »

Нашата беше вечерна и определено съм доволна от избора ни smile
Активен
VitaMarkoni
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: юни 04, 2015, 07:10:34 »

Здравейте,
Ние УЖ решихме да е дневна с вечерен привкус, защото имало деца. Но всъщност тези с най-малки деца (бебета) сме аз и сестра ми. Да, има и едни роднини, които могат да стоят най-късно до шест-седем вечерта, но...
Но аз определено съм нощна птица и мраааааазя ранното ставане, а покрай мен и децата ми не посрещат изгрева и обичат да си поспиват. От друга страна не върви пък и да помъкнеш мъниците на среднотен маратон от 19:00 до 5:00 ч....
Та, моето конкретно питане е:
При положение, че не ми се ще да тормозя нито себе си, нито децата със ставане по първи петли,
кои са най-удачните варианти за часове в обредната зала и църквата?
Галимаациите преди това колко време отнемат? (Не съм от най-експедитивните в пригласянето и приготовленията!!!!!!)
П.п. Спешно чакам отговорит, за да си поръчвам вече поканите!!!!!)  give_rose
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: юни 04, 2015, 08:05:50 »

VitaMarkoni При нас се получи нещо средно между дневна и вечерна. Ресторанта започва от 16:30-17:00 . Но мен е малко по-особено защото ще ме взимат от друго населено място и пътя до рутуалната зала е около час. Иначе ще стана в 7, не искам да си представям за дневна сватба в колко трябваше да стана.
Активен
ManuelaAB
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: юни 04, 2015, 09:03:16 »

За съжаление ние не обмислихме много добре вариантите и поради факта, че едно 80% от гостите идват от далече решихме да е дневна сватба.. в последствие обаче същите тези 80% си запазиха я вили, я хотели за сватбата и така или иначе и при дневна сватба ще преспят в града.. и сега най-много се притеснявам ресторанта да не поеме вечерна сватба и да ни натирят в 17:00 -17:30, при положение че уговорката ни с тях е сватбата да продължи до 19-20:00 ... тааа стискайте палци някоя булка да не се зажени в Неделя вечер biggrin
Активен
VitaMarkoni
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: юни 04, 2015, 10:48:00 »

VitaMarkoni При нас се получи нещо средно между дневна и вечерна. Ресторанта започва от 16:30-17:00 . Но мен е малко по-особено защото ще ме взимат от друго населено място и пътя до рутуалната зала е около час. Иначе ще стана в 7, не искам да си представям за дневна сватба в колко трябваше да стана.
Ние сме от два съседни маллки града, така че разстоянията не изискват много време. Повече ме притесняват обличане, прическа, грим приготовления за гостите, подготовка и на децата и то без помощ от страна на гримьор и фризьор и т.н.
Затова старшите булки да кажат 12:00 часа обреден дом и 13:00 църква добре ли е в този сличай или да ги отложа с по-още час-два по-късно.
 На ММ фантастиките за 10:00ч, обреден дом изоообщо съм ги изключила като опция.
Активен
Miteva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: юни 04, 2015, 11:16:55 »

Нашата сватба ще започва в 18 часа с изнесен ритуал (за мен беше рано, но имаме доста мами с малки дечица). Честно да си призная - не ми допада идеята цял ден гостите да се занимават с мен.
Бяхме на една сватба, която започна в 11 и 30 с вземането на булката, а в ресторанта трябваше да сме в 18 часа  shok
Активен
VitaMarkoni
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: юни 04, 2015, 12:28:44 »

Нашата сватба ще започва в 18 часа с изнесен ритуал (за мен беше рано, но имаме доста мами с малки дечица). Честно да си призная - не ми допада идеята цял ден гостите да се занимават с мен.
Бяхме на една сватба, която започна в 11 и 30 с вземането на булката, а в ресторанта трябваше да сме в 18 часа  shok
А на въпросната сватба в колко часа приключихте с подписването и църквата??? Можеше ли да се тръгне към ресторанта около 14:30 -15:00ч.???
ММ се притеснява, че ако подписваме по обед, до 15:00 гостите щели да пукнат от жега, жажда и ГЛАД.???
На какво мнение сте булки от запаса??? pardon
Активен
Miteva
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 114



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: юни 04, 2015, 12:58:53 »

А на въпросната сватба в колко часа приключихте с подписването и църквата??? Можеше ли да се тръгне към ресторанта около 14:30 -15:00ч.???
ММ се притеснява, че ако подписваме по обед, до 15:00 гостите щели да пукнат от жега, жажда и ГЛАД.???
На какво мнение сте булки от запаса??? pardon
Бяхме до около 13 часа в булката. Църковния брак беше в 13 и 30 - беше час  shok имаше снимки до към 15 и 30 и после можеше спокойно да отидем в 16 и 30 в ресторанта. Трябваше да се чудим какво да правим 2 часа и половина. Наистина бяхме много гладни - ядохме от Макдонълдс.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #400 -: юни 05, 2015, 13:35:27 »

VitaMarkoni, виж темата "Сватбата - как точно протича всичко". Там има много пояснения с часовете.
Можеш да направиш така сметката - фиксираш час за ритуалната зала за себе си, не официално. Оттам започваш напред и назад да попълваш часовете. Например - ще има взимане от друг град. Колко време ще отнеме на младоженеца да вземе кумовете, да изиграя по едно хоро и да се придвижат до теб? Колко време ще отнеме твоето взимане? Обикновено е около 30-40 минути плюс хорото и качването по колите. След това - ще има ли църква, фотосесия, уелкъмдринк? Стандартно 5 часа е сватбата в ресторанта. Оттам насетне има оувъртайм. Прецени как ще е при вас.
За твоето приготвяне значение има дали ще идват на място фризьор, гримьор, ще ходиш ти до салон или сама ще се правиш. Не е лошо да имаш едни 10-20 минутки, в които да си готова и да чакаш, а не всичко в последния момент да се прави и да трепериш. Така беше на бала ми и чак в ресторанта усетих, че имам обеци. Кой и кога ми ги е сложил - идея си нямам. pardon На сватбата имах супер много време и бях повече от спокойна. Моите приятелки помогнаха на мен и на майка да се облече. Оправянето на децата аз го виждам като почти последното нещо преди да чуеш клаксоните.
За храната и напитките - стандартно в младоженеца, кумовете и в булката все има по нещо за хапване. Не се притеснявай за това. Не се притеснявай дори и да се наложи гостите да отскочат да хапнат, докато се снимате например. Няма как да угодиш на толкова хора на кой кога му се яде и пие.
Още нещо - говори и с фотографа, видеооператора и диджея. Те са хора с опит и ще ви дадат съвет.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #401 -: юни 05, 2015, 15:35:32 »

VitaMarkoni според мен първо виж кои са свободните часове в избраната от теб зала, че те може и да са много удачни, но да са вече заети smile Някъде бях чела че е хубаво да отделиш поне 2 до 3 часа за грим, прическа и рокля (ако идват у вас)...Също така зависи и кога ще искаш да ти е фотосесията - преди или след Ритуалната зала smile И да, наистина говори с професионалистите, те ги знаят в детайли сценариите Wink
Активен
magiince
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #402 -: ноември 13, 2015, 14:23:49 »

Аз съм твърд привърженик на вечерната сватба,и поне за това нямах дилеми  yahoo
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #403 -: декември 20, 2015, 08:57:06 »

Нашата ще бъде дневна smile
Активен
Pronovias_SP
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 47


One love, one dream:)


« Отговор #404 -: декември 23, 2015, 13:44:46 »

Аз съм без колебание за вечерна сватба.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines