Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:23:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Според вас - Дневна или вечерна сватба?
Дневна
Вечерна
Нямам мнение по въпроса

Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дневна или вечерна сватба?  (Прочетена 232590 пъти)
 
Bebone
Регистриран

Публикации: 6



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: септември 25, 2013, 21:22:03 »

Дневна или вечерна, въпрос на предпочитание е, а понякога и на обстоятелства. Например в неделя е по-трудно да се направи вечерна сватба, все пак следващия ден е работен. Лично аз винаги съм свързвала сватбата с вечерта. От една страна не съм 'сутришен човек', тоест не бих се навила да ставам в 7, за да започна с подготовката, от друга на дневна светлина някак купона ми се струва, че не върви. Нашато сватбено тържество беше вечерно (Подписахме и се венчахме седмица по-рано, в тесен семеен кръг, тогава също имахме фотосесия, вечеря и танци). В събота. :-) Събудих се в 9 (по-точно от 8 се въртях в леглото, от вълнение, а иначе съм голяма поспаланка), в 11 отидох на фризиор, където започнаха да правят прическата ми чак в 12.30, закъсняхме с графика и чак в 14 и нещо стигнах при гримъорката (трябваше да съм там в 13.30). В 15 бях готова, но докато стигна до хотела. По принцип трябваше в 15ч да отидем на фотосесия, в 17ч беше изнесения ритуал, в 19ч ресторанта. Закъснението от фризиора изяде единия час от фотосесията. Купона беше на 6, приключи в 4часа сутринта, а ние успешно си легнахме в 5.30 smile  danceg  danceg  danceg
Активен
Dafna
Гост
« Отговор #376 -: декември 14, 2013, 08:59:12 »

Аз винаги съм за дневна сватба поради няколко причини:
 - ако има гости отдалеч, тя е по-подходяща като време да се направи, отколкото ако е вечерна,
 - по-малко пиянски истории
 - повече време за хубави снимки и фотосесии
 
Естествено има и недостатъци като ранното ставане и не толкова големия купон в ресторанта.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #377 -: декември 14, 2013, 14:48:39 »

Последното ти изречение е НАЙ-големия недостатък. И точно хората се развеселят и......... сватбата свърши. Деня е време за работа, вечерта е време за купон. Неоспорим факт! За последните 2 г. имам по 1 сватба дневна на година, всичко друго е вечерни smile Пък и да става булката в 4 сутринта за приготовленията...... егати гърча smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #378 -: юни 27, 2014, 10:18:50 »

Аз определено съм ЗА вечерната сватба!
1во- много по -тържествено ми е
2ро - деня се разпределя във времето малко по-добре
3то - ако имаш фотосесия в самия ден (както искаме ние) най-хубавото време за снимки е около 2 часа преди залез. Ок, лятото слънцето залязва в 9, но все пак друго си е да правиш снимки около 5 часа слеобед, вместо в най-големия пек и жега.
и 4то -някак си никога не съм си и представяла дневна сватба. smile

Миналата година братовчед ми се ожени и направи дневна сватба и то само и единствено защото бабите и дядовците (живеещи извън София) ревнаха с капризи , че си лягат в 8 вечерта и нямат намерение да го променят.

Същите баби, бяха рязко порязани от мен, че няма да им мине номера biggrin и че това е моя ден и аз така го искам. Разбира се ще се съобразя и ще издърпам някои ритуали по-напред , за да ги видят, но сватбата ще си бъде вечерна smile

 
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #379 -: юни 27, 2014, 10:41:52 »

Аз определено съм ЗА вечерната сватба!
1во- много по -тържествено ми е
2ро - деня се разпределя във времето малко по-добре
3то - ако имаш фотосесия в самия ден (както искаме ние) най-хубавото време за снимки е около 2 часа преди залез. Ок, лятото слънцето залязва в 9, но все пак друго си е да правиш снимки около 5 часа слеобед, вместо в най-големия пек и жега.
и 4то -някак си никога не съм си и представяла дневна сватба. smile

Миналата година братовчед ми се ожени и направи дневна сватба и то само и единствено защото бабите и дядовците (живеещи извън София) ревнаха с капризи , че си лягат в 8 вечерта и нямат намерение да го променят.

Същите баби, бяха рязко порязани от мен, че няма да им мине номера biggrin и че това е моя ден и аз така го искам. Разбира се ще се съобразя и ще издърпам някои ритуали по-напред , за да ги видят, но сватбата ще си бъде вечерна smile

 

Моята сватба ще е дневна, по една основна причина - пусти пари! Почти във всички хубави ресторанти ми искаха за вечерна сватба минимум 100 човека гости. Ние сме 60-70, така че веднага отпаднахме. А и не ми е по силите да плащам цяла нощ овъртайм. Така че имаме 6 часа в ресторанта, след което сигурно ще отидем някъде да продължим купона.
Но и по лични предпочитания, предпочитам дневна сватба. Някакси сватбата свързвам със светлите, ведри цветове на деня. Вечер ми е доста по-мрачно и по като за обикновена дискотека. А ставането не ме притеснява, защото със сигурност няма да мигна предишната нощ!  yahoo
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #380 -: юни 27, 2014, 12:28:31 »

ivanjelina не знам защо така се е получило при вас smile Нашата е 80 души, нямахме проблеми с това че са под 100, и нямаме овъртайм.

Но пък всеки с предпочитанията си smile на кое място се спряхте за дневна сватба? Някое с градина? В кой град?
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #381 -: юни 27, 2014, 14:36:22 »

Нашата ще бъде дневна, основно заради гостите, тъй като повечето ни гости са семейства с малки деца, а има и доста баби и дядовци, и в 21:00 когато вечерната сватба започва, половината ми гости трябва да са си легнали. smile И не ме притеснява, че ще приключи рано, защото с близките ни приятели ще отидем някъде на клуб след това smile
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: юни 27, 2014, 14:51:41 »

ние избрахме вечерна защото ще се женим в петък и защото ресторанта ни ще бъде 7 часа smile
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #383 -: юни 27, 2014, 20:20:07 »

ivanjelina не знам защо така се е получило при вас smile Нашата е 80 души, нямахме проблеми с това че са под 100, и нямаме овъртайм.

Но пък всеки с предпочитанията си smile на кое място се спряхте за дневна сватба? Някое с градина? В кой град?

Според мен част от причината е датата на сватбата. 07.09.'14. Когато я избирахме, изобщо не зацепих, че това е уикенда на Съединението и има страхотен наплив за сватби. Може би затова ресторантите надуват цените и вдигат изискванията. В крайна сметка се спряхме на Монтесито, мечтата ми за градина умря, защото всичко хубаво е заето. Но Монтесито е много красив и компенсира с хубавата храна и интериор. И за дневна, и за вечерна сватба е подходящ, според мен. А вие къде ще бъдете?
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #384 -: юни 27, 2014, 23:01:49 »

Ние сме в Тера- бална зала София smile
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #385 -: юни 28, 2014, 03:26:47 »

Ние сме в Тера- бална зала София smile

Еее, супер! Гледала съм снимки оттам, изглежда невероятно. Ще се получи приказна сватба, със сигурност!  Bravo danceg
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #386 -: юни 28, 2014, 09:09:54 »

Според мен част от причината е датата на сватбата. 07.09.'14. Когато я избирахме, изобщо не зацепих, че това е уикенда на Съединението и има страхотен наплив за сватби. Може би затова ресторантите надуват цените и вдигат изискванията. В крайна сметка се спряхме на Монтесито, мечтата ми за градина умря, защото всичко хубаво е заето. Но Монтесито е много красив и компенсира с хубавата храна и интериор. И за дневна, и за вечерна сватба е подходящ, според мен. А вие къде ще бъдете?
Монтесито нали е бевшето Горублянско ханче, или нещо се бъркам?
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #387 -: юни 28, 2014, 16:43:01 »

Монтесито нали е бевшето Горублянско ханче, или нещо се бъркам?

Да, то е, но вече изглежда неузнаваемо. Много красиво е направено, за сватби е много подходящо, според мен. Само ми се щеше да има по-голяма и хубава зелена градина, тогава щеше да е идеално.
Активен
heaven_studio
Регистриран

Пол: Мъж
Публикации: 6



« Отговор #388 -: февруари 06, 2015, 05:08:33 »

Нашата сватба беше дневна. Така решихме, защото трябваше да се съобразя с гостите. Имаше много хора от различни краища на България, на които нямаше как да оредя нощувки. Дневната сватба е едно много добро решение на този проблем.
Но дневната сватба си има и много недостатъци. Подготовката в деня на сватбата, особено на булката трябва да почне по тъмна доба. За дневна сватба времето никога недостига. И може би най-важното няма как да направиш така графика, че да отделиш достатъчно време за снимки на фотографа и видеооператора.
Много често се получават варианти като дневно-вечерни сватби, които започват предиобеда към 10:00ч и продължават до след полунощ. Основната причина за това е, че се налага да се изминават големи разстояния. Примерно младоженеца тръгва от Пловдив, кумовете се вземат от Хасково, а булката е в Стара Загора, след което се връщат отново в Пловдив. Никога не съм разбирал причината да се бие толкова път само да се разбие една врата.
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #389 -: април 19, 2015, 10:16:11 »

Винаги съм мислила за вечерна сватба,но сега решихме да бъде дневна.Почти всички гости ще пътуват от Пловдив и околността до Бургас,затова по-добре ще бъде на обяд.След това изпращаме възрастните и за нашите приятели съм измислила доста интересно забавление,всички полудяха по идеята tease Така изведнъж идеята за дневна сватба ми допадна изключително много.Църква няма да има,църковният брак ще го направим една седмица по-късно в Пловдив с най-близките ни.Така че мисля,че ще ни стигне времето и без да ставам в 6 (то не,че ще съм спала вечерта преди сватбата pardon).
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines