Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 21:15:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Според вас - Дневна или вечерна сватба?
Дневна
Вечерна
Нямам мнение по въпроса

Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дневна или вечерна сватба?  (Прочетена 235632 пъти)
 
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #345 -: януари 31, 2013, 18:02:34 »

Моят глас без никакво колебание е за вечерната сватба. Освен, че усещането ми за тържественост при този тип е по-голямо, ми даде възможност да почувствам и се насладя на този ден като истински празничен. Не исках да причинявам нито на себе си, нито на гостите си целодневен маратон от ранни зори (пък било то и сватбен).
Имах си хубавия и спокоен предиобед, в 13.30ч. отидох на прическа и грим и в 16ч. очаквах моето момче...  yahoo
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #346 -: февруари 01, 2013, 14:27:53 »

Аз също съм за вечерна сватба, особено ако е през летните и пролетни месеци. Не само, че е много горещо, ами и като трябва от рано през деня да започне цялата подготовка, някак си се напряга обстановката. Ние преди ресторанта ще имаме само граждански брак и церемонията ще е изнесена пред самия ресторант и ще започне в 18:00ч. Самата церемония е 30 мин, после ще приемем поздравления от гостите и те ще се настанят в ресторанта, а ние ще се снимаме.
Така ще съм спокойна, че всички гости са пристигнали, настанили са се в хотела и са имали време да се подготвят - прическа, грим и т.н/  smile
Ако сватбата е зимата, тогава може би не е добре да започнат толкова късно нещата. Все пак се стъмнява рано и доста студено  pardon
абсолютно  good лятото до късно е жега, а и понякога на изнесен ритуал докато ги планирате нещата не успявате да видите къде ще грее слънцето и може да стане неприятна ситуация - гостите вместо да са до вас и да гледат отблизо ритуала да се скрият на сянка за да не се изпържат  angry
Активен
jutka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #347 -: февруари 13, 2013, 14:38:18 »

Здравейте...аз имам проблем с избора на час за сватбата. Пада се неделя, юни месец и ще имаме пътуващи роднини. Има и такива, който са на час - два от София, които предполагам, че няма да останат в хотела. Предвид този факт мислех да направя нещо като смесена сватба - от около 15 часа натам. Но сега дойде и другия въпрос...все пак ресторанта и DJ ще са платени за 5 часа...ще се съсипем от overtime, а знам, че моите познати и на метла не могат да ги изгонят, представям си за сватбата... Друг е фактът, че ще имам изнесен ритуал. Ако остане за 16 часа, дали няма да е супер жега и всички да вкиснем едно хубаво! Не мога да взема генерално решение, то е ясно, че винаги ще има недоволни, нооооо...дайте съвет отстрани, аз съм в задънена улица!
« Последна редакция: февруари 13, 2013, 14:42:33 от jutka » Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #348 -: февруари 13, 2013, 15:04:40 »

jutka , според мен най-добрият вариант пак си остава вечерната сватба. Малко е неприятно ,че е в неделя и следващият ден е работен за всички, но все пак това е твоят ден. Вярно, че и с гостите трябва да се съобразяваме , но по-важно е ти какво искаш. Хората, които те обичат и искат да присъстват ще направят всичко, за да дойдат (където и по което време и да е сватбата). Сред лятната жега сватба в най-горещите часове на деня ,според мен не е най-рационалното решение. И моята сватба ще е вечерна, само ,че се пада събота (но и да беше неделя, пак щяхме да сме за вечерна). Все пак, изборът е твой. Дано да решиш проблема си по най-удачния начин , успех!

пп. Сега се замислям, аз съм ходила на сватба в Истанбул, на братовчед ми. И тази сватба беше неделя вечерта...Отидох в сватбения ден към 14ч. и през нощта след сватбата пътувах обратно за Пловдив smile Така ,че когато има желание всичко става, не се притеснявай Wink
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: февруари 13, 2013, 15:10:06 »

И нашата сватба е неделна и ще е вечерна- ще почнем от 15и30. Според мен е важно да се съобразиш и с това колко време ще ви отнеме да стигнето от точка А, до точка Б и дали ще имате църковен брак- църквата колко е далече от ресторанта и всякакви такива неща. Моя съвет е да си сметнеш хубаво часовете, че аз 100пъти ги променях, едва се разбрах с тези в общината  beating
Активен
jutka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #350 -: февруари 13, 2013, 15:30:14 »

И аз мислех така, значи църква 15 (намира се на 3 км от ресторанта и за неделя без трафик няма да е проблем), ритуал в ресторанта 16(максимум 30 минути) и настаняване от 17 в самия ресторант. През това време ще се снимаме с кумувете....но си мисля дали да не го изместя към по-вечерна...
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: февруари 13, 2013, 17:15:51 »

Ами, според мен са ти добре часовете, но дали 17 няма да е голяма жега? А за фотосесията на мен фотографа /по-точно наш много добър приятел е фотограф и баща му ще ни снима/ ни каза, че най-хубави снимки стават около изгрев и около залез, защото светлината е най-мека. Като цяло за мен ти е добе организацията, а и в някой ресторанти няма оувъртайм до 24ч. , така че като почнете в 17 печелите 2 часа
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #352 -: февруари 13, 2013, 17:39:59 »

Не вярвам юни месец в 17ч. да е кой знае каква жега blush

Относно неделна сватба - нашата беше неделна, вечерна и нямахме гости, които да не са дошли заради това girl_wink
Активен
jutka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #353 -: февруари 13, 2013, 18:10:36 »

Друг вариант е 16-17 и 18 или 17-18-19...последното ли се брои за вечерна?
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #354 -: февруари 13, 2013, 18:28:44 »

Ако питаш мен и двете са вечерни biggrin Правете го както на вас ви е удобно, това е вашия ден, всички останали са гости! За тях е една от поредните сватби, а за вас - вашата сватба girl_wink 

П.П. Хубаво е да се съобразяваме с гостите, ама не дотам да си разваляме представата за сватбата заради гостите...лично мнение give_rose
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: февруари 13, 2013, 21:35:19 »

Напълно подкрепям casky, това си е вашият ден и трябва всички да се съобразяват с вас, а не обратното. Помислете си как вие виждате нещата и кога вие смятате, че е най-добре да се направят нещата. Ако церемонията ви е на открито, където ще пече слънце през цялото време не е добре да е когато слънцето е много силно, но това си е лично мое мнение.
Успех!
Активен
pavletutka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 258


10.08.2013 г.


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: февруари 14, 2013, 11:54:51 »

Вечерна, лятна, сватба е това си представям аз.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #357 -: февруари 14, 2013, 15:30:33 »

Така като гледам на къде отиваме с климатичните промени, май най-добре е сватбата да е есента, след обяд. smile
Активен
Poli_87
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 39



« Отговор #358 -: март 10, 2013, 01:42:55 »

Май и ние клоним към вечерна: не сме по ранното ставане, ще имаме гости, пътуващи от други градове, а и ще е в края на август, т.е. топличко.
Активен
dideto5
Ентусиаст
**
Публикации: 50



« Отговор #359 -: март 10, 2013, 15:23:23 »

Аз смятам,че ако е лятото сватбата трябва да е вечерна-заради жегите!  Sunshine
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines