Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 01, 2024, 01:30:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Според вас - Дневна или вечерна сватба?
Дневна
Вечерна
Нямам мнение по въпроса

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дневна или вечерна сватба?  (Прочетена 252696 пъти)
 
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #240 -: октомври 20, 2011, 14:33:53 »

AIVEN

Ти според вечерна сватба какво разбираш? Че започва вечерта късно и свършва сутринта ли?
Не мога да разббера... Една нормална вечерна сватба започва с взимането на булката да речем в 15:30ч. следобед. След това фотосесия да до 17:00ч. та лятото в 17:00 да не би да е тъмно вече???После в църквата... В 18:00ч. влизате в ресторанта, да речем и там има изнесен граждански ритуал (и все още е светло и стават хубави снимки). След това веселбата започва... Мисля че от 18:30 до 24:00 е съвсем нормално да продължи. И след това да си имате и романтична първа брачна нощ. А това с пиянските изцеки,не го разбирам... зависи вече какви хора познавате и каните, при мен нямаше такива...
Това време за което ти говориш е само 2-3месеца през годината. През които има два поста от по 15дни, когато венчавки не се правят. Ако сватбата беше днес, въпреки че е един от най красивите и слънчеви есенни дни, само взимането на булката щеше да е на дневна светлина. При това още не сме сменили часът с един час напред. give_rose В момента е 15:30 и грее хубаво слъчице. Но само след час и нещо съм сигурен че ще се смрачи и небето ще потъмнее преди да се стъмни. Ако сватбата беше дневна вече и веселбата в ресторанта щеше да е в разгара си. Но дори и през лятото половината от снимките и видеото са на осветление когато сватбата е вечерна. Yes
« Последна редакция: октомври 20, 2011, 14:44:26 от AIVEN » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: октомври 20, 2011, 14:39:43 »

Аз още преди време писах ,че нашата сватба беше дневна и бяхме много доволни от този избор.
Факт е ,че това дали сватбата да е вечерна или дневна трябва да бъде съобразено с това по кое време на годината е събитието.Трябва да бъде съобразено и евентуално с наличието на пътуващи гости ,броя им и това дали е осигурено преспиване или не.Трябва да бъде съобразено с мястото ,където се провежда и т.н. т.н..Няма как да се каже дневна или вечерна.Просто избора се прави в зависимост от отговорите на всички по-горе описани ситуации.Да,вечерната сватба е по официална според мен .за вечерна сватба е много по-подходящо да облечеш коктейлна рокля ,отколкото за дневна .И да на дневната сватба стават прекрасни снимки ,защото както каза и Айвън няма по-хубава от дневната ,естествена светлина за фотографа.Така,че тук всичко опира до личен избор и до лично усещане и виждане на нещата.
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #242 -: октомври 20, 2011, 15:00:24 »

AIVEN
Не го приемай като заяждане,но определено лятото не е 2-3 месеца....
От месец май до средата на септември си е ОК за вечерни сватби, не случайно през това време е най-големия пик на сватбите. Всичкоте сватби на които съм ходила са били вечерни и през това време, и вярвай ми никъде нямаше нужда от допълнително осветление. А точ обратното -  светло е и стават много хубави снимки защото слънцето не заслепява вече като е следобед. Ако сватбата беше днес,било то сутрешна или вечерна, и в 2-та случая нямаш гаранция какво ще е времето дали мрачно (което е по-вероятно)или слънчево,но булката със сигурност ще трябва да е с връхна дреха и в двата случая трабва допълнително осветление защото слънцето не е достатъчно силно... Не можеш да сравниш една лятна сватба с една есенно-зимна. Затова според мен една вечерна лятна сватба е най-доброто решение.
Айде със здраве  give_rose,все пак всяка сватба си е красива и уникална сама по себе си.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: октомври 20, 2011, 15:16:22 »

fashion не мисля,че е полезно да се генерализира по този начин .Какво значи лятна вечерна сватба е най-доброто решение?Най-доброто за кого ?И значи ли това ,че аз като съм имала дневна есенна сватба не е най-доброто решение?Както писах и в предишният си пост решението дали сватабта да бъде вечерна или дневна трябва да бъде съобразено със  всички обстоятелства.
Колкото до светлината във фотографията обедна и следобедната светлина през есента и лятото да съвсем различно нещо .
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: октомври 20, 2011, 15:39:38 »

Фийбс, ми е прочела мислите.Аз харесвам и зимните сватби, есенните, всички.Всяка сватба си носи соето очерование.Лично на мен летните сватби не са ми любими било то и вечерни.Живея в град в който през лятото е прекалено топло/Нагримирана с прическа и т.н. при 40 градуса навън е ужасно, а през ноща става 30, не е голяма разлика.За мен това е живо мъчение.Била съм на такива сватби и не издържам, кръвното ми пада, тръгвам си с главоболие.А и от къде си сигурен, че планираната лятна сватба няма да стане дъждовна?Според мен важното е ние да предвидим всички изненади, доколкото е възможно и да успеем да извлечем дивидент от всяка промяна която настъпи, като време, място и т.н. а не да изпадаме в кризи.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #245 -: октомври 20, 2011, 15:43:01 »

AIVEN
Не го приемай като заяждане,но определено лятото не е 2-3 месеца....
От месец май до средата на септември си е ОК за вечерни сватби, не случайно през това време е най-големия пик на сватбите. Всичкоте сватби на които съм ходила са били вечерни и през това време, и вярвай ми никъде нямаше нужда от допълнително осветление. А точ обратното -  светло е и стават много хубави снимки защото слънцето не заслепява вече като е следобед. Ако сватбата беше днес,било то сутрешна или вечерна, и в 2-та случая нямаш гаранция какво ще е времето дали мрачно (което е по-вероятно)или слънчево,но булката със сигурност ще трябва да е с връхна дреха и в двата случая трабва допълнително осветление защото слънцето не е достатъчно силно... Не можеш да сравниш една лятна сватба с една есенно-зимна. Затова според мен една вечерна лятна сватба е най-доброто решение.
Айде със здраве  give_rose,все пак всяка сватба си е красива и уникална сама по себе си.
И ти не го приемай като заяждане, но този август беше пълна скръб sad От 01.08 до 15.08 бяха Богородичните пости а през останалото време хората на море ли бяха??? или заради жегата??? не бяха планирали сватби. Същото се случи и с месец юни когато бяха Петровите пости а през единият от уикендите е голяма задушница. Септември вече почнаха спешните тоест бремените give_rose (Да са живи и здрави) че хванаха и началото на октомври. (На тези сватби ме е страх да усилвам много музиката). И то си дойде зимата. Ако се уцели и късен Великден да има пости до към края на май. И..."те ти булка спасов ден"  funnytooth Пиковете са съсредоточени в определени дати но не и в месеци. Сватби се планират целогодишно. Просто зимата има определено време когато е пренаситено с празници и именни дни когато все някой от родата празнува.   
В интерес на истината обаче през пролетта и лятото има повече сватби от колкото през есента и зимата. give_rose
« Последна редакция: октомври 20, 2011, 16:09:57 от AIVEN » Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #246 -: октомври 20, 2011, 16:07:59 »

AIVEN
Абсолютно през цялата година има пости, най-вече зимата:


ЯНУАРИ
•На 5 януари, сряда, се спазва Строг пост. В останалите сряда и петък се пости.
ФЕВРУАРИ
•Блажи се на 16 февруари, сряда, и 18 февруари, петък. На 27 февруари, е Неделя Месопустна, когато за последен път се яде месо и месни продукти преди Великия пост.
•В останалите сряда и петък се пости.

МАРТ
•На 2 и 4 март, сряда и петък, се блажи с риба и млечни продукти.
•На 6 март е Неделя Сиропустна /Сирни заговезни/, за последен ден се ядат сирене и други млечни продукти. На вечернята става взаимно опрощаване – взима се и се дава прошка
•От 7 март започва Великия пост, който ще завърши на 23 април. По-ревностните християни „тримирят“ – три дни от началото на постите се въздържат от храна и вода.
•На 25 март, Благовещение, разрешава се риба.

АПРИЛ
•Продължава Великия пост до 23 април включително. Възкресение Христово е на 24 – 26 април – не се пости.
•На 16 април: Връбница – Цветница, разрешава се риба.
•На 27 април, сряда, и на 29 април, петък, блажи се.
•В останалите сряда и петък се пости.

МАЙ
•Пости се сряда и петък.
•На 6 май, Гергьовден, по стар български обичай може да се яде агне; но християните постят и на този ден.

ЮНИ
•На 19 юни са Петровите заговезни – за последен път се яде блажно, а от следващия ден, 20 юни, започват Петровите пости, които продължават до 28 юни включително.
•В останалите сряда и петък се пости.

ЮЛИ
•Сряда и петък се пости.
•На 31 юли са Богородичните заговезни – за последен път се яде блажно.

АВГУСТ
•От 1 до 14 август включително са Богородичните пости.
•На 6 август, Преображение Господне, разрешава се риба.
•Спазва се Строг пост на 29 август – Отсичане главата на Йоан Кръстител.
•В останалите сряда и петък се пости.

СЕПТЕМВРИ
•Сряда и петък се пости.

ОКТОМВРИ
•Сряда и петък се пости.
•На 26 октомври, Димитровден, разрешава се риба.

НОЕМВРИ
•На 14 ноември са Коледните заговезни, когато за последен път се яде блажно.
•От 15 ноември започват Коледните пости, който ще траят до 25 декември, до Рождество Христово.
•На 21 ноември, Въведение Богородично, разрешава се риба. Риба се разрешава, ако е храмов празник, и на 30 ноември /Андреев ден/.

ДЕКЕМВРИ
•До 24 декември, Бъдни вечер, продължават Коледните пости.
•На 6 декември /Никулден/, разрешава се риба.
•Риба се разрешава и на 4, 11, 18 декември.
•Блажи се на 28 декември, сряда, и на 30 декември, сряда.
•В останалите сряда и петък се пости.


Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #247 -: октомври 20, 2011, 16:10:20 »

всеки сезон има своето очарование (с изключение на зимата според мен:) ) и е нормално всеки да вижда различни предимства в избраното от него. за мен перфектният вариант е лятна вечерна сватба. като казвам вечерна нямам предвид, че ще започне в 20:00 или 21:00... изнесена церемония към 16:30 ( жегите са отминали, светлината за снимки е приятна) , последвана от коктейли и вечеря в градина или открита тераса към 18:00, диско до към 24:00...  girl_wink
Активен
fashion
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 399



« Отговор #248 -: октомври 20, 2011, 16:14:45 »

Всичко опира до желание и предпочитания, свободен ден ще се намери и през лято и през зима, оправдания няма  Wink Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: октомври 20, 2011, 16:28:53 »

theone  не знам от къде си, но тук в Плевен 16.30 си е тъкмо по средата на жегата т.е. не се диша.

Всичко е до желание на булката и младоженеца и до разбиране.Аз съм била на прекрасна зимна сватба, а за нашата и двамата искахме изрично да е септември и не не съм била бременна.Важното е когато и да е сватбата да носи духа на събитието, да не забравяме за какво сме се събрали и да не се вглъбяваме в организация и детайли, защото пропускаме целия ден.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #250 -: октомври 20, 2011, 16:30:07 »

AIVEN
Абсолютно през цялата година има пости, най-вече зимата:


ЯНУАРИ
•На 5 януари, сряда, се спазва Строг пост. В останалите сряда и петък се пости.
ФЕВРУАРИ
•Блажи се на 16 февруари, сряда, и 18 февруари, петък. На 27 февруари, е Неделя Месопустна, когато за последен път се яде месо и месни продукти преди Великия пост.
•В останалите сряда и петък се пости.

МАРТ
•На 2 и 4 март, сряда и петък, се блажи с риба и млечни продукти.
•На 6 март е Неделя Сиропустна /Сирни заговезни/, за последен ден се ядат сирене и други млечни продукти. На вечернята става взаимно опрощаване – взима се и се дава прошка
•От 7 март започва Великия пост, който ще завърши на 23 април. По-ревностните християни „тримирят“ – три дни от началото на постите се въздържат от храна и вода.
•На 25 март, Благовещение, разрешава се риба.

АПРИЛ
•Продължава Великия пост до 23 април включително. Възкресение Христово е на 24 – 26 април – не се пости.
•На 16 април: Връбница – Цветница, разрешава се риба.
•На 27 април, сряда, и на 29 април, петък, блажи се.
•В останалите сряда и петък се пости.

МАЙ
•Пости се сряда и петък.
•На 6 май, Гергьовден, по стар български обичай може да се яде агне; но християните постят и на този ден.

ЮНИ
•На 19 юни са Петровите заговезни – за последен път се яде блажно, а от следващия ден, 20 юни, започват Петровите пости, които продължават до 28 юни включително.
•В останалите сряда и петък се пости.

ЮЛИ
•Сряда и петък се пости.
•На 31 юли са Богородичните заговезни – за последен път се яде блажно.

АВГУСТ
•От 1 до 14 август включително са Богородичните пости.
•На 6 август, Преображение Господне, разрешава се риба.
•Спазва се Строг пост на 29 август – Отсичане главата на Йоан Кръстител.
•В останалите сряда и петък се пости.

СЕПТЕМВРИ
•Сряда и петък се пости.

ОКТОМВРИ
•Сряда и петък се пости.
•На 26 октомври, Димитровден, разрешава се риба.

НОЕМВРИ
•На 14 ноември са Коледните заговезни, когато за последен път се яде блажно.
•От 15 ноември започват Коледните пости, който ще траят до 25 декември, до Рождество Христово.
•На 21 ноември, Въведение Богородично, разрешава се риба. Риба се разрешава, ако е храмов празник, и на 30 ноември /Андреев ден/.

ДЕКЕМВРИ
•До 24 декември, Бъдни вечер, продължават Коледните пости.
•На 6 декември /Никулден/, разрешава се риба.
•Риба се разрешава и на 4, 11, 18 декември.
•Блажи се на 28 декември, сряда, и на 30 декември, сряда.
•В останалите сряда и петък се пости.



Не коментираме всички постни дни в годината а само уикендите когато не се правят венчавки поради пост и не може да се венчаете освен ако не желаете да сключите църковен брак. От тази гледна точка есента и зимата са по-бедни на постни уикенди. Да не говорим че есента почти няма а зимата постни уикенди има само преди коледа. Великденските пости са през пролетта, най-често заемат част от март и април в различно съотношение понеже Великден е подвижна дата. Стигал е и оттатък Гергьов ден понякога. И така какво се случва през пролетта и лятото: имаме три големи поста единият 50 дни и два от по 15 дни. Като прибавиме и задушниците които са винаги в Събота и др. И какво остава???За това изглежда че всъщност лятото има някакъв пик на сватби защото голяма част от сватбите са съсредоточени в 10-ина дати. Имало е дни със 300 сватби в Столицата.  И понеже повечето държат на вечерната сватба това ги ограничава още повече, тоест сватбата да е в събота понеже както вече коментирахме вечерна сватба в неделя не е удобно. Колко такива удобни съботи има през лятото???Така се натоварват и ресторантите и съответните екипи от професионалисти които не достигат и се отварят нисши за новаци които провалят тържествата на младоженците. Докато през останалото време хората се женят редовно всяка седмица но по малко.Така че моят съвет към всички младоженци е: Не дръжте непременно нито на вечерната сватба нито на точната дата. Да не стане като един познат, дето като наближило и разбрали че на тяхната дата е черешова задушница sad
« Последна редакция: октомври 20, 2011, 17:05:15 от AIVEN » Активен
Marie_Anet
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #251 -: октомври 23, 2011, 18:06:48 »

Здравейте! Да се включа и аз с един въпрос, ако може.   blush
Нашата сватба ще е вечерна, но се очертава да сме в ресторанта към 17:00-17:30. Е, то тогава май не е съвсем вечерна, но мислите ли че е подходящо време да се сяда в ресторанта, или да изместя за малко по-късно.  pardon
Благодаря предварително.  give_rose
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: октомври 24, 2011, 09:02:07 »

Marie_Anet, щом сте преценили, че до 17.30 ще бъдете готови с подписването, църквата (ако има такава) и фотосесията, не виждам нищо лошо да поканите гостите в ресторанта по- рано. Няма смисъл да карате хората да чакат и да се чудят къде да отидат, само за да е по- късен часът в ресторанта.
Ние в най- добрия случай ще приключим с ритуалите в 18.15. Мислим гостите да бъдат поканени в ресторанта в 19.30, за да имаме време за снимки. Разбира се, дори някои от поканените да пристигнат по- рано, няма да бъдат върнати.
« Последна редакция: октомври 24, 2011, 09:03:49 от sunset » Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #253 -: октомври 24, 2011, 09:14:21 »

Здравейте! Да се включа и аз с един въпрос, ако може.   blush
Нашата сватба ще е вечерна, но се очертава да сме в ресторанта към 17:00-17:30. Е, то тогава май не е съвсем вечерна, но мислите ли че е подходящо време да се сяда в ресторанта, или да изместя за малко по-късно.  pardon
Благодаря предварително.  give_rose
Няма място за притеснение. Ще вечеряте на време. smile Това е най-добрият час за вечерна сватба. give_rose
Активен
Marie_Anet
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #254 -: октомври 24, 2011, 18:14:00 »

Благодаря за отговорите, явно добре ще се получи  blush
Знам, че всяка сватба е строго идивидуална, но по колко часа продължава приблизително тържеството при една вечерна?  pardon Аз си мисля, че след 00:00 вече всички ще са капнали, или може би греша   danceg
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines