Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 12, 2024, 06:55:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на бебеправещите - 7 част  (Прочетена 148815 пъти)
 
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: януари 21, 2009, 15:11:56 »

Марианка, добре че ми напомни, че това съм го пропуснала. Ходих до лабораторията, но ми казаха да минат един два дни, за да можело да ми се изчистят малко лекарствата от кръвта и теста да е по-реален. Знам ли и аз? Ако и това покаже отрицателен резултат, а лелката все още я няма незнам какво друго да направя. Една приятелка дори ми каза да си натопля краката в гореща вода, можело да помогне евентуално да ми дойде Oh my ...

valka27, късмет и на теб мила!!!
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: януари 21, 2009, 15:36:37 »

Рени а тази точка бременност ли е какво е каза ли ти huhhuh.gif
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: януари 21, 2009, 16:50:29 »

Рени мила реално от кога лелката не те е посещавала. КАк така точка то не трябва ли вече да се разбира -при теб ако има бременност трябва да е след 6седмица а то вече се различава. Изчакай си си пусни кръвен smile
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: януари 21, 2009, 17:38:33 »

Рени и аз съм като теб  , трябваше утре да съм на гинеколог, но нещо не ми стиска. Лошото е че на мен талон за преглед ми дава майка ми и ще се притесни много като й кажа  nea
Иначе незнам, наистина най-доброто решение е да си пуснеш кръвен тест. Въпреки че аз да ти кажа каква случка имахме, една от мойте колежки се притесняваше че е бременна, прегледа я един врачански доктор и каза че вижда точица и 100% е бременност, отива си тя в родния град, преглежда я нейната си докторка чрез бъркане и опипване на матката и казва "тая матка не е на бременна жена, 100%"  pleasantry Та оказа се че мацката преболедува от притеснение поради лекарска "компетентност". Незнам вече какво да ти кажа.....просто твоя случай е уникален  blush
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: януари 21, 2009, 21:22:34 »

Хахаха, Герганче да не ме напишат в учебниците по биология. Не съм уникален случай просто май няма да има никой, който да ми каже нормална диагноза. Искам някой да види и да ми каже: "Моето момиче, имаме проблем. Трябва да направим това и това. "Ако ще и да ми каже, че това може да се излекува само с операция.

Роди, последно ми дойде на 27 ноември. И то не мога да кажа, че беше нормален цикъл. После от 16-тия ден на цикъла си пих дуфастона и на 27 декември не ми дойде. Според моите изчисления, ако съм забременяла е станало към Коледа, защото овулацията ми според теста беше след 14-тия ден. Като казвам точка не е миниатюрка 2 мм например. Сега като видях, че си ми написала въпрос погледнах написаното от лекарката ми в картона и там пишеше мехурче. Но това, което е реалното е, че и двете лекраки незнаят какво се случва. Дано в края на месеца стане ясно. До тогава ще съм така. Вече ес моля лелката да се появи и да продължаваме напред. Не ми стигат другите проблеми, ами и това crazy
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #185 -: януари 21, 2009, 22:01:20 »

ние с милото пием всякя сутрин упсарин и разтворими мултивитамини"Актив".Това е още преди да почнем с бебеправенето.Да ги сменям ли? crazy crazy crazy

Упсарина е ацетил-салицилова киселина (т.с. аспирин), която е ДОКАЗАНО ТЕРАТОГЕННА!
Уврежда плода! Ако бебеправите, преустанови приема на упсарин веднага.

Тук, където живея, казват, че до 6-та седмица от бременността (т.с. до 4-тата след забременяването) това, което майката консумира, включително и алкохол, не е опасно за бебето. До тогава, то се изхранва от жълтото сакче. В моя учебник по физиология, обаче, пише че плацентата започва да се образува на 16-тия ден от оплождането и постепенно поема изхранването на плода. Така, че не рискувай с упсарин и с каквито и да било други лекарства. Дори и с витамини.

Искам да споделя с вас, като бебеправещи, някои неща, които мисля, че са важни, а пък никъде не можах да открия по форумите. Може и да ги знаете, но то не вреди:

Температура над 38,9 градуса повече от 10 минути е опасна за плода, до 7-седмица включително. Може да доведе до увреждания на нервната система на бебето. Не се стресирайте, обаче, ако имате температура около 37 градуса, това е един от симптомите на бременността.

Витамин А е мастноразтворим, натрупва се в мастните тъкани, в случая мозъка на бебето. Също може да доведе до увреждания. По този повод не яжте дроб (изключително богат на витан А) и витамините, които приемате като добавка трябва да са с про-витан А (бетакаротен) и в никакъв случай със животинския вариант на вит. А, ретинол.

В рибата се натрупват много екологични отрови и живак, които преминават през плацентата и са опасни за бебето. Не мога да кажа със сигурност кои риби са позволени и кои не, но правилото е, че големите риби натрупват повече живак, а рибите ловени в затворени водни басейни съдържат екологични отрови. Отглеждана в рибарници риба е напълно безвредна, дори се препоръчва.

Знаете си за фолиевата киселина. Изключително важно е да се пие предварително, тогава има най-голям ефект.

Тук, където живея, има и един куп инструкций за храната, но като говоря с приятелки в България, тия неща не са много актуални, за това няма да ви затормозявам.

И още нещо, честа причина за проблеми със забременяването са смущения в щитовидната жлеза. Много често човек няма оплаквания и симптоми, не се открива при рутинни прегледи и изследвания, за това е лесно да се подмине като фактор.

Ако се сетя нещо друго, пак ще пиша. Успех на всички в клуба!
« Последна редакция: януари 21, 2009, 22:03:54 от KlaraFina » Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: януари 21, 2009, 22:10:34 »

Рени, ще ти дам една малко странна идея да провериш какво става с теб smile. Моя колежка ми разказа как разбрала, че е бременна без тестове и доктори smile. Били на гости в някакво село преди години и там нямало аптеки, за да си купи тест, а била любопитна какво става. Казали й вечерта да се изпика на цвете в саксия и ако на сутринта цветето е живо - бременна е smile, ако е увяхнало - не е! Направила го и цветето оживяло, после наистина се оказало, че е бременна  good.
Шантава работа, но понякога помагат такива бабини деветини smile.
Успех на всички!
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: януари 21, 2009, 22:51:46 »

 funnytooth laugh funnytooth
Абе вярно е,че бабите ни са имали странни методи за "тестове за бременност",ама това ме развесели.Аз мисля,че всяко цвете независимо от кого е напишкано би оцеляло иначе с тея кучета навън нямаше да е останало цвете по улиците.Ама знам ли
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: януари 22, 2009, 01:35:03 »

Дани, да ти призная честно много се смях на това, което ми предлагаш да направя с цветето в саксия. Обаче след като помислих реших да го пробвам funnytooth sarcastic funnytooth sarcastic funnytooth  sarcastic Сега само остава да измисля кое от близо 150-те ни цветя в зимната ни градина да унищожа утре вечер, ако лелката не се е появила дотогава. Може пък от веднъж нищо да не му стане. blush
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: януари 22, 2009, 08:22:18 »

 KlaraFina   дала си изключително полезна и интересна информация!Мисля,че в такива темички трябва да има повече такава информация,за да сме полезни на хората :girl_wink:на мен лично ще ми е много интересно да прочета и още такава информация,така че пиши каквото знаеш :girl_wink:А за тази температура,за която говориш,че е вредна за плода-за външна температура ли говориш?Защото в нашия фитнес клуб имаме парна баня и аз я посещавам,а по тази логика трябва да не я посещавам,защото до 7-ма седмица може и да не разбереш,че си бременна girl_impossible
Рени извинявай,но дали тези лекари,които посещаваш са достатъчно компетентни?Дават ли ти някакво обяснение какво може да е?И изчислили ли са,ако си бременна в коя г.с. трябва да си,защото има значение дали вече трябва да се чува сърцето ан бебето?Дали това "мехурче" е като плоден сак или като киста?Представям си как се чувстваш....това чакане и чудене е адски мъчително.Желая ти успех! give_rose
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: януари 22, 2009, 08:27:35 »

 funnytooth Леле Дани ти ме разби  funnytooth
Аз си спомням като си бях на село преди 2-3 години примерно, че даже и повече, една приятелка си правеше "тест за бременност" по следния начин, пишкаше в бурканче (Рени по моя начин не се налага да убиваш цветята  funnytooth ) и слага една лъжичка сода за хляб и ако започне да кипи, да ври пишканото в буркана - бременна си, ако не прояви никакви реакции - не си  good Та тя сега от такъв тест си има щерка на 3 годинки и казва че правилно и показва всеки път  pleasantry
Рени а ти защо искаш да ти дойде лелката? Все пак може и да си бременна, не го отписвай като варянт  good Аз още си ти стискам палци  girl_wink

КлараФина много ми беше интересно всичко което прочетох, когато разбереш още нещо пиши. Наистина много полезна информация, която често не се споменава в кабинетие на докторите  pleasantry

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.


Тони и аз това исках да питам Рени, все пак в кой век живеем?! Колко време немогат да кажат нищо?! Безумие е  girl_impossible Аз нали казах за една състудентка ходи на доктор в малък процинциален град, лекарката й е опипала матката и казала твърдо че не е бремнна, при условие че във Враца я бяха гледали на видеозон и казаха "има точка бременна си". Това е нещо недопустимо за сегашната техника и за сегашните възможности  girl_impossible
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: януари 22, 2009, 09:59:42 »

Тони, ходих при две различни лекарки, който ми препоръчаха мой приятелки, защото и на дтете те са им следили бременностите. Аз си мисля, че проблемът идва от това, че когато се пият хормонални препарати, както аз бях пила Дуфастон в последните месеци дава такава картина. Днес сутринта се обадих на една приятелка в София и свекъра й и мъжа й са гинеколози. Обясних й проблема и от тях разбрах това, че може да се вижда картина на бременност на видеозона, а теста всъщност да показва реалното ми състояние. Т.е. че не съм бременна. Така сега след като пих хапчета за предизвикване на цикъл да изчакам да ми дойде и при тях в София на преглед.

Гери, твърде много време мина в неизвестност, а и ако беше бременност вече трябваше да се разбере. Поне теста да започне да я засича. Като остана сама вкъщи ще пробвам твоя вариант. Изглежда ми по хуманен отколкото да убия някое от цветята, които гледаме с такава любов с майка ми.  Offtopic Ако има тема за градината ще ви покажа някой от тях.

Ох, момичета, незнам защо ви губя времето със себе си.
Много ви обичам и ви желая много късмет!!!  LOVINGkiss2
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #192 -: януари 22, 2009, 10:00:52 »

tonitta, въпроса ти за температурата е напълно адекватен. Не става ясно от написаното.
Имам предвид вътрешна температура, а не на околната среда.
Най-първо една приятелка ми каза да не си взимам горещи душове заради риск от спонтанен аборт. Тогава се поразрових из малко чуждестранни сайтове за бременни и намерих тази информация. Много се притесних, защото вече разбира се, се бях запарявала в банята. Когато срещах АГ след това я питах и тя каза, че е вярно, но от горещи душове се повишава само температурата на кожата, но не и вътрешната температура. Иначе как щяха да раждат жениет живеещи при 50 градуса горещини. Каза, че във Финландия, жениет си ходят редовно на сауна и пак всичко е наред с тях.

Да, ама колкото и да чета из нета не препоръчват спа, джакузита, сауни и т.н. може би за да не се поемат излишни рискове.

Другите инструкций, които всяка бременна получава са относно храната и бактерийте в нея.
Консумират се само пастьоризирани млечни продукти. Сини сирена са категорично забранени, брий-сирене, макар и пастьоризирано също, муцарела също. Всичко, което се загрява до балончета може да се консумира.

Сурови, пушени, сушени меса не се препоръчват (включително салами). Такива меса (салам, луканка...)трябва да се замръзяват за 3 денонощия във фризера, за да се избегне риска от токсоплазмоза. Листерия (другата опасна бактерия), обаче не умира при замръзяване.

Да се отбягвар вакумираните продукти, защото листерия се чувства прекрасно в такава среда.

Имайте предвид, че всички тези мерки са за да се избегне заразата с бактерийте листерия и токсоплазмоза, които могат да бъдат супер опасни ако майката се зарази с тях за ПЪРВИ път по време на бременността. Ако имате вече имунитет срещу тях, няма никаква опастност. В Швеция бременните не се изследват за антитела и за това трябва да се внимава. Ако имате възможност да се тествате е най-добре. Бактерийте са много често срещани, повечето хора са имунни, но кои знае...
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: януари 22, 2009, 10:31:35 »

KlaraFina мен лично много ме заинтригува с информацията за храненето по време на бременност, /ако имаш разни статии за това можеш да ги пуснеш тук: http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,11477.0.html  / а също и това за щитовидната жлеза. Аз също съм чела, че проблемите с нея се изострят по време на бременност и тъй като и майка ми и баба ми имат такива проблеми подозирам, че предишното бебе съм го изгубила именно заради такива смущения в хормоните. Когато отидох при личната ми лекарка няколко дни след мисед-а тя спомена между другото, че щитовидната ми жлеза била силно увеличена.
« Последна редакция: януари 22, 2009, 10:35:09 от Zahira™ » Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #194 -: януари 22, 2009, 10:53:43 »

Zahira, ти си още в началото на бременността. В първия триместър хормоните на щитовидната жлеза са изключително важни за нормалното развитие на плода. Аз имам автоимунна болест на щитовидната жлеза, която се предава точно по майчина линия. Мисля, че трябва да се изследваш, ако не си го направила вече. Понижена функция на жлезата е по-опасна от повишена, някои отклонения се толерират в определени граници.

При около 10-15% от бременните се наблюдава леко завишаване на свободния Т4-хормон през първия триместър, дори мисля, че при някои до 17-та седмица. Това завишаване се дължи на факта, че в този период от бременността, нивата на gCG-хормона са най-високи, а хормона сам по себе си има ефект имитиращ ефекта на TSH, хормон на хипофизата, който всъщност "командва" пройзводството на Т4 от щитовидната жлеза. Това е най-просто казано. В действителност е много по-комплицирани, но найстина е важно да се изследваш, особено след като може да се окажеш и наследствено обременена.
« Последна редакция: януари 22, 2009, 12:16:37 от KlaraFina » Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 29   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines