Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:39:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли приятелство между мъж и жена!  (Прочетена 247149 пъти)
 
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #255 -: март 09, 2013, 11:16:31 »

Съгласна съм с всичкото казано от теб casky Wink
Активен
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« Отговор #256 -: април 01, 2013, 12:37:44 »

Аз също мога да твърдя ,че няма приятелство между мъж и жена,от личен опит.До сега ми се е случвало два пъти ,при които развръзката е една и съща pardon Когато ме приеха в университета ,много бързо се сдуших с един колега,който беше от моята група.Излизахме на разходки ,купонясвахме,споделяхме си.Всичко от моя страна беше чисто приятелски,тъй като съм в университет,в който момичетата сме малко и един вид той беше моята "приятелка"...мислех си ,че и той чувства нещата по същия начин...да ,ама не...от както сподели чувствата си и аз не им отвърнах,ме отбягва,винаги е зает и какво ли още не си измисля,само и само да не се засечем sad В крайна сметка сега ми е мъчно ,защото изгубих много добър приятел и за да си спестя още такива загуби ,започнах да се държа малко по-дистанцирано с мъжката компания pardon
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #257 -: април 09, 2013, 15:26:02 »

Не е много често срещано, признавам си.  smile

Случвало ми се е само веднъж - с години бяхме много добри приятели и дори сме прекарвали по цели нощи заедно без нищо да се случи и си личеше, че няма интерес и от двете страни. Супер близки бяхме и се разбирахме чудесно! И през това време сме били както с гаджета така и без и пак нищо не е станало, дори един от пътите като бяхме заедно много време се беше тъкмо разделил с гаджето си.

Мисля, че не е невъзможно, но се получава доста трудно.

Иначе в момента приятелите на моя мъж са и мои приятели, но това е друго. smile
Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: април 10, 2013, 15:02:02 »

Здравейте,

Не знам дали има или няма "такова приятелство", но какво ми се случи на мен да споделя.
Имах и все още имам един много добър приятел. Дори и да не се чуваме дълго време, като си се видим, все едно вчера сме се разделили. Преди прекарвахме много време заедно, мъжа ми (тогава бяхме все още гаджета) никога не е ревнувал, с него също се познават и е наясно, че това е един от най-близките ми приятели и нищо повече. Помагали сме си много, споделяли сме много. ОБАЧЕ в един хубав слънчев ден, моя приятел се запозна със своята сегашна приятелка. Още в момента на запознанството ни вече ми беше ясно, че тя никак не ме харесва и определено ревнува от общите ни спомени и отношенията ни. Много готино момиче, добре се държи с него, щастливи са. Това ми е достатъчно, за да се оттегля, да не се виждаме често или да излизаме само двамата на кафе. Не искам да му създавам проблеми. Той знае, че винаги може да разчита на мен. Малко ми е мъчно, но няма как.
Та мисълта ми е, дори ако приятелството не се пропука поради факта, че единия вече има по-дълбоки чувства, половинките на двамата може много много да не им се нрави това приятелство.
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #259 -: юли 25, 2015, 10:46:59 »

Принципно, любовта между хората няма нищо общо със сексуалните инстинкти. От тази гледна точка не би трябвало да има проблем за съществуването на приятелство между мъж и жена. Аз съм сигурен че назад във времето такива приятелства са били често срещано явление. В днешно време е почти невъзможно такова приятелство поради факта, че сексуалността е изведена в култ, поставена на пиедестал и почти няма млад човек, който да не е зависим от сексуалността си, и да е способен да контролира сексуалните си инстинкти. Повечето от мъжете са напълно зависими от половия си нагон и това пречи за развитието на едно такова приятелство. Аз съм изживял едно такова приятелство с жената, която по настоящем е моя кума. Признавам че веднъж и посегнах, под влиянието на алкохол. Това беше отдавна много преди да ми стане кума. След "трагично" приключила връзка се бях напил и отидох у тях да и се оплаквам и да и плача на рамото- както се казва. В един момент не успях да контролирам лошите помисли и посегнах да я целуна, но този път не по приятелски. Тя ме отблъсна и ме смъмри. На другия ден осъзнах каква глупост съм направил и ме беше срам. До ден днешен сме много добри приятели и съжалявам че тя се омъжи в чужбина, и почти не се виждаме. Общо взето, за да е възможно едно такова приятелство и двете страни трябва да могат добре да владеят сексуалните си инстинкти и да отблъскват сексуалните помисли, така както правят и с други лоши мисли, когато ги връхлетят внезапно, незнайно от къде. Между другото мисля, че човек който може да контролира своите помисли и желания, с други думи да се владее може да постигне много неща не само приятелство с противоположния пол.
Според мен умението да се владееш е ключа към успеха в живота като цяло. И обратното - човек, който не може да се владее и прекарва времето си в задоволяване на своите плътски страсти, не блести с особени постижения. Много често такъв човек е на дъното на обществото. В началото се стреми да задоволи всички плътски желания- ядене, пиене, секс, и т.н. докато на края му остават средства само за алкохол или наркотици. Продължението е ясно на всички. Мисля, че всички хора, които са преживяли едно такова приятелство, и са успели да запазят тази връзка чиста, са успели и да се реализират по някакъв начин в живота.
Стига толкова, че много започнах да филосовствам. give_rose give_rose give_rose
Активен
lady_luck
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #260 -: октомври 30, 2015, 14:32:07 »

Аз също съм на мнение, че има приятелство между мъж и жена, но понякога е възможно нещата да се объркат...
Активен
kinggod
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #261 -: януари 08, 2016, 22:45:23 »

Аз мисля ,че е невъзможно приятелство между мъж и жена .
Активен
mielle
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #262 -: януари 25, 2016, 16:14:46 »

Има приятелство между мъж и жена, разбира се... От 10 години имам точно 2ма много близки приятели мъже и последната година нямаше и да оцелея без тях...Напоследък с още един се сприятелихме - споделят ми всичко. Да имаш приятел мъж си е страхотно предимство - винаги са честни, откровени и същевременно стабилни, да не говорим че не са супер-мега-сложни като жените, не са и завистливи и ти казват нещата без да се замислят особено. Приемам ги като братя и толкоз;Р
 Offtopic Offtopic За сведение, имам и 3 приятелки жени, така че не съм някаква мъжкарана  pleasantry само.
Активен
petttto
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #263 -: февруари 26, 2016, 13:00:45 »

Аз също мисля че е възможно, но ако единият от двамата е по-трезв в отношенията и се въздържа но мисля също че винаги го има привличането
Активен
Besy
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #264 -: март 04, 2016, 04:13:30 »

 Има, да, и през годините най-добрият ми приятел ме е подкрепял с толкова грижа и разбиране, колкото с времрто успявам да побера в себе си. Може би защото е гей и се чувствам свободна от себе си пред него, т. е нямам задръжки в споделянето, в емоциите, в мислите.
Активен
petttto
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #265 -: март 14, 2016, 12:57:47 »

 smile Винаги един от двамата ще иска секс
Активен
denidimitrova
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16


« Отговор #266 -: май 13, 2016, 16:42:24 »

"Една жена може да стане приятелка на мъж само ако преди това му е била любовница" - А.П.Чехов
 girl_wink
Активен
MariaPetrovaInk
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #267 -: септември 11, 2019, 13:54:51 »

Мъжете винаги искат секс... много малко приятели съм имала, с които сме били само приятели
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines