Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 12:43:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булченски рокли !!!!! част 7  (Прочетена 237123 пъти)
 
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: януари 31, 2009, 23:00:05 »

Enigma, много е хубава тази последната рокля, която си харесала. Но относно ниската талия - тя не издължава, а напротив - скъсява височината. Високата талия те прави висока Wink
ralichka___, права си, вярно че така беше blush. От толкова проби вече забравих продавачките какво ми каза. Пълна каша ми е в главата. Снимката ти с роклята наистина не е много ясна, но ми харесва, хубаво ти стои и ти подчертава фигурата. Аз май имам слабост към коланчетата blum.
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: януари 31, 2009, 23:07:23 »

Благодаря ти smile И аз имам слабост към коланите и към панделките biggrin
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: януари 31, 2009, 23:22:56 »

stasi_ge помисли си добре за San Patrick, дали не ти се е сторила по-тежка от вълнението от първите проби, роклята е прекрасна. Аз когато пробвах моите първи рокля бях стресирана, понеже харесвам много обемни рокли с шлейфове и кринолини и така съм се представяла винаги като булка, а те бяха ужасно тежки, в някой не можех да дишам, но се влюбих в една рокля, много се колебах, тогава една мила съфорумка Ели_Бели ме посъветва да си взема нея след като в нея точно се чувствам като принцеса, ходих мерих я още 3 пъти и всеки следващ път ми беше сякаш по-лека и си поръчах нея, ще видим как ще е на сватбата. Но пак Ели_Бели ми беше казала, че и нейната рокля тежала поне 15 кг, но в деня на сватбата изобщо не я усещала, чувствала се е прекрасно в своята принцеска рокля, така че помисли си добре, ако трябва мери още, мери и тази отново. Успех!
Активен
dani_xxx
Любопитен
*
Публикации: 33


г-жа Петрова


Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: февруари 01, 2009, 09:08:52 »

Моята рокля също бе по-обемна тип-"принцеска",но дали ще ви тежи или не зависи само от модела т.е. дали е с обръч или не.Бухналият ефект на роклята ми беше постигнат само с голяма количество тюл,което я правеше огромна,но лека и не съм имала затруднения в предвижването. pleasantry
Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: февруари 01, 2009, 09:34:15 »

Rali, роклята ти е прекрасна Bravo  Bravo  Bravo 
Активен
Месечинка
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: февруари 01, 2009, 09:43:32 »

Моята рокля също бе по-обемна тип-"принцеска",но дали ще ви тежи или не зависи само от модела т.е. дали е с обръч или не.Бухналият ефект на роклята ми беше постигнат само с голяма количество тюл,което я правеше огромна,но лека и не съм имала затруднения в предвижването. pleasantry

Аз пък мислех, че е точно обратното - когато обемът се дължи само на обръчи няма какво да тежи. Напластяването на големи количества тюл тежи, защото платът е тежък, а не въздухът, поддържан от 2 обръча blush Друг е въпросът, че обръчите, особено ако са големи, създават известни затруднения като вземат да се клатушкат от инерцията Wink
Активен
suek
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #396 -: февруари 01, 2009, 13:25:05 »

Аз си мисля че тежестта на роклята зависи от модела и платовете, знаете ли колко различно тежат тафта, сатен и органза, не зависимо дали е с обрачи или не.Аз съм превърженик на тюла като материал за обем.
Слънце, в кой бутик Шуши си ходила.Аз бях в тяхния в София, но не видях подобни цени и модели.Там цените са доста по-високи от това което казваш, а моделите им които си пробвала много ми харесаха, а и цената мисля че ме устройва.
Активен
Josepha
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: февруари 01, 2009, 13:35:26 »

Вчера бях на лов за рокли - останах без крака, кръст и каквото още се сетите pardon
Бях изчела всички теми тук и тръгнах супер "подкована" с информация. Обиколих почти всичко, коментирано във форума. Само едно мога да кажа: Момичета, залагах огромни надежди на Холидей Сона, но съм ужасно разочарована. Аз не одобрявам това, че веднага като влезеш те мятат на каталозите...Няма лошо, човек трябва да се ориентира, обаче роклите, облечени от Маги Вълчанова са едно, а съвсем друго като ги облече момиче, което не е израсло с модни дефилета.
За мен не е нормално да не могат да ти предложат да мериш нещо от каталога. Избрах си 4-5 рокли и продавачката ми каза "тази е като онази, а онази е като ей тая там, само дето е в златно, а полата на четвъртата е като петата, а петата е с горнището на първата!"
В крайна сметка ми извади да меря 3 рокли, една от които с тюл, целия на точки  bad и нито една от трите не стоеше по някакъв нормален начен. Аз съм сравнително стандартна като пропорции и честно да ви кажа за единия час прекаран там, не придобих никаква представа. Не мога да си поръчам рокля, като само си я представям...Нали трябва да премеря, да видя как ми стои! От гледане ужасно много исках полата на роклята да е от тези "щипнати" тук-там...Ами да ви кажа, че ми стои като чувал!
Добре, че отидох в Холидей на Стамболийски...там нещата са други! Широк магазин, мили продавачки...Да, вярно, че не си купих директно рокля от там, но пък можах да придобия представа.
Най-много ме шокира 2та месеца, които искат за изработка и то във всички магазини shok
Останах очарована и от бутика на Мон Амур на Графа - момичето неуморно отговаряше на едни и същи въпроси на мен, майка ми и сестра ми, без да покаже никакво раздразнение! Там си харесах невероятна рокла!
Изненадах се като видях, че Аз и Ти имат магазин тук...Премерих 2 рокли и ми се сториха доста прилични...При това 2 пъти по-евтини от Холидей и Мон Амур... girl_impossible
А за магазин "Марция" нямам никакви думи!!! Влизам аз, казвам "добър ден" продавачката ми изсъсква нещо и много демонстративно си мята чантата върху тезгяха - демек "Айде, чупка". Аз й казах, че искам да погледна само, няма да меря. никакво внимание, дори не ме доближи, да размести манекените с абитуриентски рокли, за да видя какви са им булченските. Там просто кракът ми няма да стъпи никога повече. При това влязох в 4 без 15, а магазинът работи до 4.
С две думи - ще се ходи до Асеновград......и то още другия уикенд, защото с тия 2 месеца шиене в софия накрая ще си остана без рокля  tease
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: февруари 01, 2009, 14:30:09 »

Josepha в Холидей Сона е било така положението, защото сега са извадили абитуриентските рокли и явно са прибрали булчинските. Когато аз ходих, преди 3-4 месеца, там бяха почти всичките им модели и можеше да се мери всичко .... Между другото аз точно така си поръчах моята рокля - единствено и само представяйки си как ще изглеждам, защото тази на Холидей Сона ми беше огромна и изглеждах ужасно  huhhuh.gif Добре че знам горе - долу какво ми отива и до последно описвах и обяснявах какво искам. Трябва да ти кажа, че първата ми проба беше отчайваща и едва не се разплаках. Бяха ми направили роклята с 2 номера по - голяма, а коланът - точно както не исках да бъде  angry Разбрахме се да я оправят и след няколко дни ходих на 2ра проба - тогава вече роклята си беше каквато съм си представяла и кошмара свърши smile
Хубаво е, че поне си добила представа какво как ти стои! Успех с търсенето на роклята  give_rose
« Последна редакция: февруари 01, 2009, 14:36:49 от ralichka___ » Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: февруари 01, 2009, 14:37:57 »

Да, и аз се подразних, защото във Варна е същото положението. Има само три изложени булчински рокли, хвърлиха ми един каталог, в който дори нямаше всички модели. За съжаление обръщат много повече внимание на абитуриентите, отколкото на булките, което ми е напълно непонятно, но какво да се прави. То човек да не тръгне да се жени май месец, че е направо ужас с тези абитуриенти crazy.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #400 -: февруари 01, 2009, 14:44:11 »

И аз имах подобно изживяване в Холидей Сона във Варна. Не мога да се опплача, че не ми обърнаха внимание, но трябваше доста да почакам абитуриентките и наистина имаше 3-4 булчински модела.
ralichka, на теб взеха ли ти пари за корекции и за поръчка? Искам да знам ако си поръчам роклята, която харесах там, дали няма да ми излезе доста по-скъпо от обозначената цена.
suek, бутика във Варна съм посещавала. Предполагам, че цените са такива, защото се продават роклите, които са в магазина, а няма да поръчат нова  pardon
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: февруари 01, 2009, 14:53:58 »

Да взега ми 50лв, но не съм сигурна дали разбрах правилно за какво точно беше. Ако не съм се объркала, беше защото съм много дребничка и трябвало да се прави специално по размерите ми рокля, а не в стандартите. Но може и да не съм разбрала и да взимат за всяка шита рокля 50лв.
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: февруари 01, 2009, 16:15:03 »

Josepha
къде се намира магазин "Аз и Ти" в София?
Активен
Josepha
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: февруари 01, 2009, 18:07:48 »

LOSHKA, магазинът се намира на Княз Борис І номер....ъъъъ това  пряката на Пиротска, на която се намира Католическата църква. Като се движиш по тази пряка, отминаваш църквата, отминаваш Пиротска и се движиш към Екзарх Йосиф. Магазинът е отляво, по едни стълбички се качваш. Точно на отсрещния тротоар се намира Грънчаров и Син.
Там отново всичко е зарито с абитуриентски рокли. Дори тази рокля, която мерих беше лилава  shok , но горе-долу се ориентирах....
ralichka___ Права си. Аз обаче нямам никаква идея в главата си как искам да изглежда роклята ми, защото знам, че може и това, което харесвам да не ми отива и затова не искам да си поставям разни категорични изисквания...Не знам, много трудно ще си продадат роклите така nea
Активен
¤ Enigma ¤
Професор
****
Публикации: 401



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: февруари 01, 2009, 18:12:48 »

Josepha, пробване му е майката good. Първият ден, като обикалях за рокля, щях да припадна от умора, като се прибрах. Трябва да се видиш с различни модели рокли, за да можеш да прецениш кой ти стои най-добре. Аз преди да тръгна да меря бях убедена, че рокля с по-ниска талия изобщо няма да ми стои добре, а сега точно такава смятам да си купувам!
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines