Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 18:59:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булченски рокли !!!!! част 7  (Прочетена 233479 пъти)
 
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 30, 2008, 17:44:12 »

Благодаря Ви момичета за бързите отговори! give_rose аз сега гледам и ласпоса, whiteone и atelierdiagonal..

ако я намерите, моля кажете коя колекция е. Благодаря Ви предварително! give_rose
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 30, 2008, 18:12:28 »

Anichka , и аз не мога да я открия засега, но съм сигурна, че е на Проновиас (можеш да погледнеш тук - http://www.lanovia.co.uk/pronovias-wedding-dress-collection.htm, манекенката е същата и е снимана на същото място като вашата рокля). Напълно възможно е да я няма на сайта. Моята рокля например беше от предварителна колекция и почти никъде в интернет няма снимки. Но поне името й знаех като търсих, а така е малко по-трудно.
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: декември 30, 2008, 18:13:26 »

Да се плаща проба  Oh my ... пълно безобразие, тези рокли в магазина трябва да са за мостри при положение една рокля ти струва не 100 % ами 1000 % над себестойността си, а да не говорим ако е от някой дизайнер. Ми че тези хора ще станат милионери само от пробите, безобразие и ужас, това е рокля, която ще носим само един ден и не сме пробвали преди, разбира се че трябва да пробваш повече, за да разбереш кое ти подхожда най добре. тук поне в САЩ не съм видяла никъде да се плаща а сигурно мерих над 60 рокли в различни магазини някой бяха запазени, а някой бяха раздърпани до неузнаваемост, но на никой не му пука защото това е рокля която ти служи само за мостра да се видиш дали е твоята и за твоя силует и хората се надпреварват как да те привлекът за клиент, че ти правят отстъпка ако поръчаш от тях, че някой само дето не те носят на ръце, пък виж се така пък ето ти коронка, я се виж с було, завърти се походи и не знам си какво, аз лично съм настапала няколко понеже не съм свикнала да ходя с такава рокля, ама никой не ми каза плати сега 50 $ защото изцапа роклята.
Съгласна съм с Crystal, че това нещо не идва от централата на Проновиас и сигурно биха се възмутили на таква дребнавщина и еснафщина и би трябвало да им се пише  beating
Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: декември 30, 2008, 18:15:40 »

Аз знам, че в магазин "Брайдал Фешън" в София се пробват 3 рокли безплатно. Плаща се чак след третата рокля, но парите си влизат в цената на роклята, затова никой нищо не губи. А така наистина се запазват роклите. Защото много момичета искат просто да се облекат с хубава рокля, да видят как им стои и после да шият подобна в Асеновград. Докато не се промени отношението и мисленето и културата на някои клиенти, аз съм ЗА да се плащат пробите, но наистина трябва да има и толеранс.    

Аз пък не виждам нищо лошо да се пробват много рокли, дори и ако човек е решил да си купи роклята от друго място. Мострите в магазините са точно затова - да бъдат пробвани, а това че в Бг ги продават е отделен въпрос.
Когато си избрах моята рокля в един бутик в Бостън, САЩ и попитах дали мога да взема направо роклята, която пробвах с някои поправки  blush момичетата се засмяха и казаха, че това е просто мостра (за която те са платили 20%-40% от оригиналната цена и не се продава), а за мен ще се ушие чисто нова.
Така че не мисленето и културата на клиента в Бг трябва да се промени, а това на хората, които се занимават с този бизнес !!!
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 30, 2008, 18:18:08 »

Anichka , и аз не мога да я открия засега, но съм сигурна, че е на Проновиас (можеш да погледнеш тук - http://www.lanovia.co.uk/pronovias-wedding-dress-collection.htm, манекенката е същата и е снимана на същото място като вашата рокля). Напълно възможно е да я няма на сайта. Моята рокля например беше от предварителна колекция и почти никъде в интернет няма снимки. Но поне името й знаех като търсих, а така е малко по-трудно.

Отново Благодаря, Бухтичка! give_rose

твоето обяснение е супер логично защо манекенката е на Проновиас, а онлайн не мога да намеря модела.

относно заплащане при проба - и аз мисля, че е нередно. Магазините си правят специални разпродажби, когато се продават само мостри. клиентките знаят факта, че роклята е пробвана многократно, но отново се редят например пред Kleinfeld в NY, за да си купят рокля на известен дизайнер на 1/2 цена например.
« Последна редакция: декември 30, 2008, 18:22:55 от Anichka » Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 30, 2008, 19:06:55 »

В България май нямат модели, които да са мостри. Аз се изумих като ми предложиха да пробвам рокля 3 номера по-голям от моя и ми предложиха да я стеснят -н е можело да се поръча по-малък номер. Вие мислите ли че това е истина, ако роклята примерно не е от най новата колекция?
Активен
dani_xxx
Любопитен
*
Публикации: 33


г-жа Петрова


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 30, 2008, 19:23:24 »

Истината е,че в българските магазини макар и на чужди дизайнери трудно може да си позволят да имат отделни рокли-мострени.Но и аз се чудя как е възможно да се искат пари само за проба или просто конкретната продавачка се е опитала да изкара лесни пари! crazy
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: декември 30, 2008, 19:28:09 »

В магазина на Ла Споса ми казаха, че преди също са вземали пари за проби, но го били премахнали преди няколко месеца. В магазина на Проновиас също ми казаха, че вземат около 100лв. за проба. За мен също е безумие това с парите, ума не ми го побира.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 30, 2008, 19:30:17 »

Аз знам, че в магазин "Брайдал Фешън" в София се пробват 3 рокли безплатно. Плаща се чак след третата рокля, но парите си влизат в цената на роклята, затова никой нищо не губи. А така наистина се запазват роклите. Защото много момичета искат просто да се облекат с хубава рокля, да видят как им стои и после да шият подобна в Асеновград. Докато не се промени отношението и мисленето и културата на някои клиенти, аз съм ЗА да се плащат пробите, но наистина трябва да има и толеранс.    

Че аз ако бях пробвала само 3 рокли, знаеш ли кога щях да си избера? Точно НИКОГА!!! Аз пробвах сигурно едно 60-70 рокли, търсих и мислих 2 месеца въпреки че си бях набелязала роклята. Исках да съм сигурна, че в ценовата си граница съм направила правилен избор. Съгласна съм с момичетата, които казват, че роклите, които се мерят, трябва да са мостри само. От тези, които сложих, може би половината бяха в ужасно състояние, те не се продават. Това е риска на професията да имаш магазин за сватбени рокли - имаш вързан капитал в мострите. Един оторизиран търговец с дългогодишна практика, както и изградени отношения с дизайнерските фирми би трябвало да може да оцелее на пазара по този начин. Това не е някакъв нов бизнес модел, а нещо, което е изградено с години в другите страни и покачва вероятността булка да си купи рокля от даден магазин, защото разполага с по-голям избор и свобода да направи своя избор. Това е само един аспект. Отношението на персонала е друг.

Според мен, expert, ти мислиш грешно, както и търговците, които искат да се плаща меренето и грешното е това, че ти изхождаш от тактиката "как да прецакам клиента, за да не ме прецака той", а не "как да помогна на клиента да направи своя избор".

Съжалявам за дългия пост, просто като чета такива абсурдни случки и ме хваща много яд за това, че хем плащаш, хем се отнасят така, че все едно ти правят безплатна услуга.
« Последна редакция: декември 30, 2008, 19:31:48 от ellie_bellie » Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 30, 2008, 19:38:13 »

Всеки представител на дадена марка получава пакет с мостри, просто явно в Бг ги продават... Иначе в бутика от който си купих моята рокля, се предлагаха рокли от колекции нa Pronovias, Casablanca и др. от 2003 до 2009, със специална поръчка естествено.  
Активен
beauty_83
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #25 -: декември 30, 2008, 19:46:21 »

Съгласна съм напълно с това, че плащането на проба е безумно. И в тази връзка искам да попитам нещо-приемаме, че аз съм от "сериозните клиенти". Отивам във въпросния магазин и не се притеснявам от това, че ми искат 100-ина лева за проба, защото така или иначе те ще ми ги приспаднат от цената.  Избирам си модел, плащам 2500 лв. например и получавам рокля, която предния ден други 5-10 (според броя желаещи булки) момичета са пробвали (те са си платили за пробата, но какво от това???) ?!? На мен лично ми звучи странно и ми е доста трудно да повярвам, че продават роклите, които дават за проба. И ако наистина е така е много жалко-за пореден път българската "изобретателност" и "бизнес нюх" прецакват един от най-красивите мигове от живота на една жена...
Активен
mojebi
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #26 -: януари 01, 2009, 23:18:35 »

Здравейте!Аз останах изомена от факта,че се заплашта проба на рокля,каквато и да е тя,едва ли е изтъкана от златни нишки.Аз не живея в България и ще се омъжвам през септември,но ви оверявам,че не бих заплатила нито лев за проба на сватбена рокля.Тук се научих да ценя парите,които изкарвам с много труд и несмятам да ги пилея по този начин.Не ме разбираите погрешно,решила съм да не пестя никакви средства по подготовката на сватбения ден,но това си е живо разхиштение. crazy
« Последна редакция: януари 01, 2009, 23:24:10 от mojebi » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #27 -: януари 02, 2009, 03:15:07 »

Глупост голяма е това да се плаща за проба, съгласна съм. Моята рокля беше от Деметриос - там роклите са мострени, и мострата естествено не се продава. Ако се харесаш, поръчваш и роклята ти идва чисто нова от Щатите, в калъф, непробвана и непипана от никого.
Активен
expert
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #28 -: януари 02, 2009, 20:03:06 »

ЧНГ на всички и много полойителни емоции през Новата 2009 година! Така бих искала да започна...
Не мисля повече да коментирам пробите,  на мен лично никой не ми е взимал пари, аз вече си имам мнение. Роклите на Проновиас в България не са мострени.Имат редовни етикети с номер и всички реквизити за нов продукт.  В Гърция също не са мострени. Ходила съм и в Барселона. Само там бяха такива 46 ти размер и те забождат с карфици, но пак не се добива представа. Само искам да ви информирам, че тук в България цените на роклите на Проновиас са почти 2 пъти по-ниски от тези в Гърция и Барселона (там съм ходила такива са ми впечатленията) на едни и същи модели. Проверете, ако искате, но не знам как го правят.
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 02, 2009, 22:14:04 »

Глупост голяма е това да се плаща за проба, съгласна съм. Моята рокля беше от Деметриос - там роклите са мострени, и мострата естествено не се продава. Ако се харесаш, поръчваш и роклята ти идва чисто нова от Щатите, в калъф, непробвана и непипана от никого.
good Ето за това говорех и аз.

Относно цените на Проновиас, наистина са много ниски. В интернет има цените на почти цялата колекция и останах много изненадана като видях, че тук са почти наполовина.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines