Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 15:55:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булченски рокли !!!!! част 7  (Прочетена 233435 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« -: декември 29, 2008, 23:45:32 »

Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: декември 30, 2008, 09:54:33 »

Може ли да се намери прилична рокля..... за около 600-800 лв.?
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: декември 30, 2008, 12:11:30 »

Зависи какво разбираш под прилична. Моята е 650
Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: декември 30, 2008, 12:32:55 »

Мисля че е възможно да намериш нещо "прилично", но всичко зависи от това какви са ти изискванията.
Аз лично съм си харесала рокли от групата Проновиас (Сан патрик, Ла споса...), но цените са доста по-високи : минимум 2000 лева по това, което съм виждала.

В тази връзка, исках да ви попитам момичета : Някога искали ли са ви пари за проби на булченски рокли?

 На мен ми се случи в магазин в Пловидв : след като ме попитаха (точно преди да надядана роклята) дали съм била наясно че за проба се изисква 50 лева, аз направо онемях.  shok crazy


Досега съм пробвала в различни магазини във Франция и никой и стотинка не ми е искал...Възразиха ми, че в София колежката им взимала по 100 лева. Обадих се днес на прословутата колежка и тя ме увери, че повече от 20 лева не взима, а в Бургаскя магазин на същата верига ни потвърдиха, че това да взимат пари за проба изобщо не им е в практиката.  huhhuh.gif

Не мога да разбера само мен ли ме шокира това, затова ви моля за вашето мнение? Не го разбирам определено този принцип на търговия !!!  NO
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 30, 2008, 13:13:27 »

Зависи какво разбираш под прилична. Моята е 650
Да видях снимката.....на роклята...smile

Има много красиви рокли, но просто не са ми по джоба и само ги разглеждам и им се наслаждавам smile
Напълно е възможно да ти искат пари за проба......всеки гледа да ти "опорочи" празника и да те рекетира....
« Последна редакция: декември 30, 2008, 13:24:01 от LOSHKA » Активен
minalina
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 734



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: декември 30, 2008, 14:04:08 »

Не е нормално всеки да търси да печели на твой гръб и то точно по случай на този светъл празник.  diablo diablo diablo
И това само, защото знаят, че не можеш да минеш без сватбена рокля. Дразни ме, че ти го казват сякаш си е очевадно, че трябва да платиш за да пробваш и че може постепенно наистина да се превърне в практика в България.  NO NO NO
Активен
LOSHKA
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 164



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 30, 2008, 14:10:38 »

Естествено, че не е нормално.....всеки си има някакъв бюджет в който иска да се вмести...а е отвратително да попадаш на такива хора които те виждат като левчета diablo
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 30, 2008, 15:07:59 »

Като цяло и на мен не ми допада това, че се искат пари за проба на някои места. Наистина изобщо не е приятно да те поставят в такава ситуация.

НО, от друга страна можете ли да си представите на какво ще заприлича една рокля ако се пробва 100-200 и повече пъти? В повечето случаи булчинските рокли са бели, цапат се лесно, възможно е да се повредят. Кой ще иска да ги купи после? Ако се плаща за проба ми се струва, че значително ще намалее броя на пробите на една рокля и ще бъдат много по-запазени.

И все пак попрочитам един английски форум и от него останах с впечатление, че там в много от магазините имат мостри на роклите. Това според мен е най-удачния вариант. Пробваш мострата и ако ти хареса си купуваш чисто нова необличана от никого рокля.

Разбира се има значение и това, че във Великобритания и САЩ като че ли повечето булки си купуват готови рокли на дизайнери, а не си ги шият както тук. В нашите условия, при които всеки си шие каквато рокля му хрумне е малко по-трудно да се направят мостри.

Така че ми се струва, че до известна степен има смисъл от плащането за проба, въпреки че определено не е най-доброто решение.
Активен
Месечинка
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: декември 30, 2008, 15:49:58 »

За мен е безумно да ти искат пари за проба. Абсолютно никакви причини не могат да ме убедят, че е нормално. В крайна сметка е ясно, че мострите в магазина рано или късно ще се захабят и зацапат, все едно дали от пробване или просто от стоене, и ще се наложи да се почистват от време на време. А още по-ясно е, че докато не пробваш роклята, докато не пробваш много рокли, няма как да знаеш кой модел ще ти отива - това са рокли, които се обличат веднъж в живота. Ако за 10 рокли, които пробваш ти вземат по 50 лева... хайде де!
« Последна редакция: декември 30, 2008, 15:51:48 от Месечинка » Активен
Crystal
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 189



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: декември 30, 2008, 17:16:36 »

Как така ще те карат да плащаш за проба  Oh my ... Абсолютно категорично трябва да се прекъснат такива практики.... това е безобразие  beating Първо на първо, марковите сватбени рокли изложени в магазина са мостри (те по принцип не са предвидени за продан преди края на сезона, а когато им дойде времето, се продават на поне 50% от оригиналната цена!!!) Ако уточните за кои магазин точно става въпрос (представителите на Проновиас за Бг?), ще взема да пиша едно писмо на централата. Със сигурност това е изцяло само българска практика, пробвала съм рокли в бутици във Франция и Америка (където поръчах и моята рокля) и никога не съм плащала за проби... Безобразие просто....  crazy
Активен
expert
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #10 -: декември 30, 2008, 17:21:40 »

Аз знам, че в магазин "Брайдал Фешън" в София се пробват 3 рокли безплатно. Плаща се чак след третата рокля, но парите си влизат в цената на роклята, затова никой нищо не губи. А така наистина се запазват роклите. Защото много момичета искат просто да се облекат с хубава рокля, да видят как им стои и после да шият подобна в Асеновград. Докато не се промени отношението и мисленето и културата на някои клиенти, аз съм ЗА да се плащат пробите, но наистина трябва да има и толеранс.    
Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: декември 30, 2008, 17:24:08 »

Това с плащането за проба съм го чувала и преди и е наистина безумно според мен. Вярно е, че роклите са скъпи и ще се съсипят от толкова проби, но е факт, че всички продават роклите с миниму 100% надценка и надали толкова ще им се отразят няколко бройки, които да си стоят само за проба. Аз мисля,че това е в реда на нещата. Не може да искаш пари само за проба, това е лудост.
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: декември 30, 2008, 17:31:07 »

моя приятелка ще бъде булка и си хареса онлайн тази рокля, но не можем да разпознаем моделиера и името на роклята. ако някой се сеща, моля да помогне.  god give_rose


гледах Проновиас и Сан Патрик но не можах да я открия...
« Последна редакция: декември 30, 2008, 17:41:10 от Anichka » Активен
ralichka___
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 513



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: декември 30, 2008, 17:37:38 »

Разкошна е! Прилича ми на Сан Патрик - http://www.sanpatrick.com/sp2009/indexSp2009.html
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 30, 2008, 17:42:15 »

Anichka, тази рокля е на Проновиас. Но нещо не помня да съм виждала точно този модел, много странно, ще потърся все пак.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines