Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 07:24:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детска ясла/градина и/или детегледачка  (Прочетена 68474 пъти)
 
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #120 -: март 27, 2013, 00:15:50 »

Май май така ще стане smile Много ти благодаря за мнението и съвета ! Друго си е мама с опит да си каже мнението !  give_rose
между другото се извинявам за  Offtopic , ама с теб май сами си говорим в няколко теми тая вечер ! хаха  blush
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: април 27, 2013, 16:19:39 »

Видях последният пост, и понеже е късно, да си изкажа мнението, ще го кажа по принцип...идеалната възраст за мен е около 2-2,5 годинки, през април или май, ако има възможност (заради болестите) и отведнъж за цял ден...така драмата ще трае около 10 дена. При нас беше така. Чувала съм, че като се започне с няколко часа, и започват да очакват, че на обяд ще ги вземат и всичко се започва отначало.

Иначе да се похваля...нас са ни класирали, сега да видя как ще се оправям документално, че нищо не ни е като хората...ще трябва доста да потичам, докато изпълня критериите от точките.
« Последна редакция: април 27, 2013, 16:21:44 от m_eleva19 » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #122 -: април 27, 2013, 16:26:43 »

през април или май, ако има възможност (заради болестите) и отведнъж за цял ден...
Стандартно приемът е през септември, другото е "случайност"...да не го наричам с другата дума Wink
Активен
mynicheto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 234



« Отговор #123 -: април 27, 2013, 17:06:36 »

По принцип в яслите приема е всеки месец, но в нашата казаха че до септември няма да приемат, понеже има много дечица, които септември тръгват на градина и до тогава ще си ходят на ясла и до тогава нямат места за нови дечица smile иии така де smile Сега трябва да ходя да питам понеже ние с таткото не сме женени , аз съм редовна студентка ( в майчински , но студентска все пак ) иии нямам трудов договор и няма и как да имам преди малкия да тръгне на ясла , та идеята ми е дали мога аз да подам документи с бележка от университета и бележка от данъчното , че не дължа никакви данъци на държавата .. понеже таткото има 6 месеца неплатени осигуровки и му искат 500 лв глоба понеже иска сега да си ги плати и не ми се иска да ги даваме ... та ще ходя да се разправям като не сме женени не може ли без него да ги подам документите smile
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #124 -: април 27, 2013, 18:09:49 »

По принцип в яслите приема е всеки месец, но в нашата казаха че до септември няма да приемат, понеже има много дечица, които септември тръгват на градина и до тогава ще си ходят на ясла и до тогава нямат места за нови дечица smile
Да, точно затова е септември, а това другото за пръв път го чувам smile Просто септември се подменят групите Wink
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: май 10, 2013, 21:19:41 »

Да, за съжаление приемът е от септември (което е една велика глупост, която може да се реши с една наредба, и да се спестят хиляди левове за антибиотици, болнични и много драма, но, няма кой да мисли) , но както и да е, в по-малките градове, където не са проблем местата, и има възможност да си пуснеш детето когато прецениш, горещо препоръчвам тръгване от април, май...на мъжът ми сестрата така си пусна детенцето и разликата между него и Раличка беше огромна...ние за 1 месец пихме 4 пъти антибиотик, те нито веднъж...
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: май 16, 2013, 22:09:05 »

И в нашата ясла приемът е по осмотрение на директора. В никакъв случай не мога да го нарека безразборен. Просто когато се освободи място, го запълват своевременно. И аз исках Ели да тръгне напролет, успяхме да го реализираме, но за 2 месеца имаме няколко вече разболявания, макар първите две години да не се беше разболявала, освен 1 кратка хрема. И ето че и ние опряхме до Аб за първи път, преди 3 дни.
Много ми е трудно, честно казано, да претеглям плюсове и минуси, от сегашната си позиция. С мъжа ми сме твърдо ЗА ясла/ градина, по принцип. Обаче разболяванията начесто доста ме "разклатиха", емоционално и също така физически. Убедена съм, че не съм единестваната изпаднала в тази ситуация, но всеки гледа от собствената си камбанария. Тъй като се върнах още април месец на работа, съвместяването на работните задължения, режим на ставане и прочие, с факта, че оставям вкъщи болно детенце, звъненето всъщи по 10 пъти от работа, за да проверя как е и запълването на вечерта с болнични грижи за нея и ласките, от които е имала нужда през деня, сякаш ме сриват. Звучи си като едно истинско оплакване, може и такова да е.
Силно се надявам нещата да се поукротят след тази ни черна серия. Вече е почти здрава, но тъй като ПКК не е много добре, ще повишаваме известно време имунитета и ще правя "опашка" след АБ, а след 2 седмици ще пробваме пак с яслата.
Ако на Ели не й харесваше там, досега да сме се отказали. Но тя толкова да обича да ходи, връща се наизустила цели песнички, танцувайки ги, има си другарче и ми се сърди като не трябва да ходи, защото е болничка.
Просто ми се искаше да споделя на какъв хал сме, мъничко ми олекна....
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines