Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 05:22:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детска ясла/градина и/или детегледачка  (Прочетена 71109 пъти)
 
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #45 -: ноември 24, 2010, 10:18:59 »

Здравейте, на нас също ни е рано, но аз мисля че този въпрос се обмисля по от рано. интересуваме къде бих могла да разбера как се процедира в децките градини и ясли или всяка си е сама за себе си с различен режим?
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: ноември 25, 2010, 11:27:51 »

Здравейте, на нас също ни е рано, но аз мисля че този въпрос се обмисля по от рано. интересуваме къде бих могла да разбера как се процедира в децките градини и ясли или всяка си е сама за себе си с различен режим?

За София е тук http://kg.sofia.bg/.

Според мен трябва отделна тема "детегледачка, ясла, баба или 250 лева месечно", защото това май на всички ни е драмата..  girl_impossible
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #47 -: ноември 25, 2010, 17:14:27 »

BASTET, май наистина е по-добре да се обединят темите. Така отделно не са особено актуални, а според мен са супер важни за всяко семейство с малко дете. Не знам какво имаш предвид с 250 лева - това такса за ясла ли е? Извинявам се за невежеството предварително, но сега си проучвам нещата и май не ми е ясно какво имаш предвид.
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: ноември 25, 2010, 21:29:23 »

rozovka, най-вероятно става въпрос за платеното майчинство през втората година, когато е толкова или дали не беше даже 240 лв. blum
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #49 -: ноември 25, 2010, 22:12:26 »

О! Стоплих  laugh. Благодаря, Вили. Е за мен това не е вариант, аз мисля да съм в майчинство само една година. Така или иначе това е единственият ми вариант на тази работа, пък и по принцип две години вкъщи малко длъжко ми се види  blush. Та ще се радвам да споделят мамите, които след първата годинка се връщат на работа какви варианти обмислят и най-вече от каква възраст считат яслата за подходяща.
« Последна редакция: ноември 25, 2010, 22:15:00 от rozovka » Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: ноември 25, 2010, 22:54:32 »

Здравейте, мами! smile

Да споделя и аз малко опит и тревоги. Първо, според мен яслата е добре след 2 год. защото на 1 год. е много малко детенцето, я върви стабилно, я не, почти не говори, неможе да каже какво иска и т.н.
Та гледахме се ние до 2 год. вкъщи и този окт. го дадох на частна ясла в Сф, защото за държавна няма шанс. Таксите са фантастични - 500лв. за цял ден, 300лв. на половин, които засега са ни пряко сили, но с идея да започна свястна работа и детето да си е в средата вместо да полудява от скука цяла зима вкъщи, а аз да се върна към нормален живот.
Нооооо обяви много, заплати ниски (800-900лв. е ниска заплата, когато яслата е 500лв), а детето сутрин така плаче, че ми се къса сърцето и се чувствам като най-гадната майка на света. После казват, че бързо се заигравал, рисуват, лепят (и аз дадох 30лв. за учебници, но детето се забавлява и носим всеки ден "шедьоври" вкъщи) и т.н. До 12ч. на обяд, когато извадят манджите (частна кухня) и на Симбата му светне лампичката, че мама трябва да идва и надуе пак гайдата. Та и този пол. ден, който съм измислила не е много удачен, защото детето е в очакване да го взема на обяд и не е спокойно. Но засега това е положението ...
Очаквах много по-бързо да се адаптира, защото е много общителен и да не плаче сутрин, но явно му е мъчно и засега е така ... за майката е 572389654792386 пъти по-тежко,но никой не я пита.
Засега ще караме така, а ако не намеря платена работа се прибираме вкъщи. Лошото е, че тогава целия този зор с адаптацията би бил напразен......
И всичко това заради тоталната липса на места в държавни ясли, София е най-отвратителния град където да си гледаш детето - нямаме държавна кухня ( и тя е със зелена карта), няма ясла, цените за всичко са двойни и тройни, въздуха е най-мръсния възможен и т.н.
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: ноември 27, 2010, 14:38:17 »

И аз силно се интересувам от приема в ясли в София. На нас за съжаление ще ни се наложи да ги ползваме, че мисля след 1-вата годинка да се връщам на работа, а няма да има кой да гледка малкия шушон. Та така, доколкото аз знам има заведения, които са комбинирани ясла + детска градина - там се кандидатства с документи по интернет, сайта, където могат да се видя всички градини в София е този http://kg.sofia.bg. За детските ясли мисля, че се поддава някаква молба при директорката. До кокото знам е по-хубаво детнцето да е прието в комбинирано заведение с детска и ясла, защото после за детската градина не се налагало пак да се кандидатства smile. Дано съм била полезна Wink
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: ноември 27, 2010, 19:09:22 »

Дааааам, точно така, но за 20 места в едно ОДЗ кандидатстват около 500-600 човека, успех ...
А в самостоятелните ясли съм чувала, че ги записват още от бебета затова се огледай за такава ясла наоколо и разпитай още от сега какво е положението  good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: декември 26, 2010, 12:20:41 »

Слях темите за детската градина/ясла и детегледечката,надявам се така да си бъдем по-полезни  good
« Последна редакция: декември 26, 2010, 12:22:43 от Данитка » Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: декември 28, 2010, 11:43:50 »

Сега като ви чета и виждам, че още от сега е време да се заема с този въпрос. И аз като много от вас трябва да се върна на работа след 1-та година на детето и мислих какви варианти имам. Братовчедка ми ми беше споменала за нчкаква социална програма по кочто на безработна йена мойе да и се плаща за да гледа детето. Но не съм много наясно кой намира жената, как става удобрението, кой и плаща... вие имате ли повече информация? А също да попитам ако искам да почна работа когато детето е на година и половина как се процедира - мойе ли когато си иска 4овек да си прекрати майчинството или трябва да е на точна годинка  crazy Също се чудех къде да намеря списък само на яаслите (които не са комбинирани с градина ) за да подам документи там?
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: декември 29, 2010, 07:54:04 »

Светле, можеш да си прекратиш майчинството когато поискаш, не е на кръгли дати и годишнини.

Ето ти ясли - http://www.bg-mamma.com/articles/full/149. Тука има и частни кожодерници - http://www.drebcho.bg/search.php?what=gardens

Но за ясли се кандидатства на място, за всяка поотделно. В Лозенец, където ме интересува мене, документите за догодина се подават сега, февруари.

Ако някой знае повече за тази социална програма, нека пише! Аз доколкото знам, това беше еднократно за няколко месеца, да се гушнат някакви евро-пари и изобщо не се поднови повече. А иначе може на всяка безработна жена, с която се уговориш да й плащаш да ти гледа детето  girl_wink

Сега погледнах в bg-mamma-та. Там вече има теми "Вие в колко часа сутринта се наредихте на опашката за записване" и т.н., така че явно маратона за тази година всеки момент започва. Там пише и че в някои ясли приемали документи целогодишно.

Чудя се изобщо има ли смисъл да се записва детето в ясла, която не е ОДЗ. ТО на годинка е тотално безпомощно - виждам едногодишните хлапета на моите приятелки - какво ще прави в тая ясла? А разболее ли се, кой ще го гледа? СПоред мен има смисъл ако ще продължи после в градина, а така.. хем ясла плащаш, хем пак трябва да мислиш и допълнителен вариант.. Не знам, не знам, направо ужас.

Аууу а това видяхте ли го? <url>http://kg.sofia.bg/?page=news&id=580</url> Какво ще рече, нищо не разбирам
« Последна редакция: декември 29, 2010, 11:05:49 от BASTET » Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: януари 03, 2011, 19:57:28 »

Интересно http://dnes.dir.bg/news/jasli-detska-gradina-yordanka-fandakova-7708984
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #57 -: януари 04, 2011, 12:19:48 »

Съчувствам на тези родители.Цяла нощ висене в този студ.Етолкоавли не може да се измисли нещо да не правят хората на маймуни
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 04, 2011, 12:28:40 »

"За съжаление, колегите, които са отговаряли за 26-те детски ясли, не са се включили навреме в електронната система за записване."

Ама че лицемерие.. всички знаеме защо тези мили хора така "за-съжалително" не са успели, милите, да се включат в системата - защото сега директорите на яслите колят и бесят и си правят каквото си щат без никакъв контрол. А като ги централизират, ще им свърши царството  diablo
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: януари 09, 2011, 07:51:18 »

Мамчета, подадохте ли за самостоятелните ДЯ?
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines