Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 02, 2024, 00:35:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Детска ясла/градина и/или детегледачка  (Прочетена 68656 пъти)
 
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 01, 2009, 11:33:53 »

Ние тръгнахме на ясла от 1 год и 9 месеца и даже не искаха да ни вземат,че вече е голяма. А и в Монтана има 3 ясли само и наистина трябва от раждането сигурно да се запише детето. Иначе според мен е добре детето да ходи на ясла. Ние за 1 месец ходене, започнахме да говорим повече, почти се научихме на гърне (като преди това аз не съм я слагала да я уча, а сега когато се сети и си го вади сама и си сяда на него), все пак друго е да контактува с деца. Сега сме 2 седмици вкъщи болни и моята щерка се побърква от скука.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #31 -: декември 01, 2009, 12:04:33 »

Zahira, добре си се размислила по този въпрос. И мен това ме вълнува. Напълно съм съгласна с roumyana, че времето когато е подходящо да се тръгне на ясла/градина зависи изключително много от детето. Съгласна съм и с emili85, че е добре децата да общуват с други деца. За това, оптимален вариант за мен би бил ходене на ясла само няколко часа на ден или знам, че има частни градини, където родителите могат да си водят децата за по няколко часа, дори те могат да остават и да общуват с други родители. Същевременно се организират разни мероптиятия, посещават се различни места и т.н. Една наша съседка в София има такава градина.

При нас има такива общински градини. Казват им отворена детска градина. Аз още не съм ги посещавала, заради грипния сезон, но на пролет смятам да се отбивам няколко пъти седмично. Иначе според нашата схема за родителстване, ще се опитаме някой от нас да си остане вкъщи поне докато Филипа е на 2 годинки и след това с бавни темпове да я привикваме към детската градина.
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #32 -: септември 18, 2010, 15:34:08 »

Много актуална за мен тема в момента, затова ще я побутна мъничко  smile
Нашето детенце тръгна на ясла от 1 септември на годинка и месец, за мен лично е още малка, но паради финансови  причини се наложи да я пуснем. Аз съм ЗА ходенето на ясла и детска градина. Факт е обаче, че всяко дете се адаптира по различен начин, някой свикват по-бързо други не. При нас интересното е,че при едната смяна детето няма проблем, докато при другата проблема май е огромен. Едната сестра ни казва,че слуша, яде и не плаче и вече е почти свикнала и сутрин при нея влиза без да плаче и да се сърди, докато при другата се влиза с плач и тя твърдо настоява детето да се взима на обяд и цитирам: " ако остане цял ден ще влезна в лудница защото е много палава и и растат зъби..." crazy Аз съм доста търпелив човек, ама вече направо ми писва от тези и изказвания  beating и в понеделник мисля ако има още един подобен коментар направо отивам при директорката  nea Вие имали ли сте подобен проблем с персонала от яслите? Надявах се да се разберем по между си за да не се налага разговор с директорката и това по някакъв начин да рефлектира върху детето, ама май няма да я бъде  huhhuh.gif
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: септември 23, 2010, 13:34:59 »

Пепче, всичко показва, че с втората сестра не се разбират ... някои хора нямат подход и търпение или си казват, че за тези ниски заплати няма да се хабят ... изобщо хора всякакви. Една позната има вашия проблем и тя също много се чуди дали да говори с директорката, то си е нож с две остриета ... Дано се разберете с госпожата насаме. Аз незнам как бих постъпила, честно. Не съм от мълчаливите, но като става въпрос за детето ти е нормално да си предпазлив.
Ние ще ходим на частна ясла, защото в Сф е почти невъзможно да те приемат в държавна. Засега на половин ден докато намеря работа, а ако не намеря ще се гледаме вкъщи, защото таксата е много висока sad
Според мен след 2 год. е хубаво детето да тръгва на ясла, после на градина, за да играе с деца, да се учи на навици, песни, танци и най-вече да се забавлява. Дано се случи това. Засега го водя само за 45 мин. и го пускам в един хубав двор с много играчки, той не се усеща какво става, сигурно си мисли, че сме на детки кът и идвам след него smile Дано и занапред да му харесва и да потръгнат нещата, не ми се иска втора зима да издивяваме и двамата вкъщи.
Ти пиши какво става, може и на лични.
Активен
tedd
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #34 -: септември 24, 2010, 12:00:14 »

И аз ще се цопна тук smile Моята дъщеря Николая е на 1г.9м. предстой ни тръгване на ясла догодина на пролет. Аз още от сега съм притеснена.....Ще следя темата
Активен
mimi_08
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #35 -: септември 25, 2010, 21:15:27 »

Здравейте и от мен.

Аз смятам да запиша близначките на ясла, като станат на годинка.
За всеки случай казах на една приятелка да поразпита из ясли и детски градини за приема. Оказа се, че в повечето детски заведения приемат първо децата, които са родени в по-ранните месеци от годината.
Стори ми се наистина  несправедливо, защото ние сме януари, а племенникът ми е септември (вече е на годинка). И така доста майки остават ,,прецакани,,.

Та ако ни приемат, смятам моите дивачки да ги пускам, догодина живот и здраве, септември месец на ясла.
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #36 -: септември 28, 2010, 20:39:11 »

maya_bunny ние вече говорихме с директорката миналата седмица, като бяхме решили, че няма да споменаваме имена  и да "топим" конкретно въпросната сестра. Оказа се обаче, че тя се е оплакала от нашето дете няколко дни преди това  crazy Честно казано направо  Oh my ... така, че директорката се сети коя сестра точно визираме и ни обеща да поговори с нея. Решихме да говорим с директорката защото всеки ден слушахме все едни и същи неща, как трябва да я взимаме на обяд, че не била готова, как някоя баба трябвало да си вземе неплатен отпуск да я гледа, как само нашето дете ходило еди къдеси а другите не, че зъбите били проблема и т.н, аз се опих да обясня, че няма кой да я гледа и бабите от финансова гледна точна не могат да си позволят неплатен отпуск, че на нас няма кой да ни плаща заемите и трябва да работим,че зъби растат до 2 години,че децата са различни, а и като сме по малки не разбираме така както едно дете на година и половина например и т.н. Резултата от цялата история до момента е, че понеже не бяхме в четвъртък и петък на ясла, в понеделник мъжът ми като взел малката не получил никаква информация как е минал деня, слушала ли е не е ли, спала ли е, плакала ли, само извела детето и си влезнала с предтекст, че ще излезнат другите деца, днес сутринта дори не се появи да я посрешне, явно ни е сърдита  girl_impossible Не знам какво да правя вече, надявам се само да няма някакви последствия върху детето  girl_impossible
Никога не съм се притеснявала, че ще пусна детето на ясла,( не че ако имах възможност не бих си я гледала до две години) просто не съм очаквала, че някой може да нарочи дете на година и два месеца, та това е невинно същество и щом си се захванал с тази професия и си я работил толкова години би трябвало да имаш някакъв подход към децата, предполагам също че не е лесно да гледаш 25 деца на куп, но не ми се вярва само моето дете да е палаво nea
Съжалявам за дългото излияние ама вече направо не знам как да подходя към нещата  cray
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: септември 28, 2010, 20:59:00 »

Pepche, за сега не мога да кажа че знам как се чустваш, но след два месеца Оливър става на годинка и ще тръгва на ясла живот и здраве. Твоите страхове са и мои донякъде. Оли е доста буйно и дейно дете който много бързо му омръзват нещата и направо не знам как ще я караме в яслата. На всичкото отгореи е злояд. Яде едно единствено пюре и то с триста зора. Направо не знам как ще го хранят. В четвъртък сме на посещение в яслата за да се запознаем с обстановката, програма, спят ли децата и кога за да мога от малко да започвам да изграждам рутина както в яслата за да не го шокирам.
В четвъртък ще разкажа за условията в нашите ясли за които също има записване както и в бг. Оли сме го записали в листа на чакащите когато се роди, но разликата е че ако няма места в яслата близо до нас със сигурност ще му намерят място въпроса е къде.
Стускам палци да се връзуми сестрата че е егати и мъката за вас.   
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: септември 29, 2010, 07:15:37 »

Pepche, доста кофти ситуация. Неможете ли да говорите с директорката да премести детето в друга група?
Гери не се притеснявай относто яденето. И нашата мома вкъщи почти нищо не яде, но в яслата, а и сега на детската, явно  като гледа другите деца и си яде всичко, дори неща за които вкъщи и въпрос не може да става. За мен това е един от големите плюсове на яслите и детските, че децата се учат едно от друго и едното като види че другото прави определени неща и то се стреми да ги прави  good
А да кажа, че ние вече ходим на детска и все едно си имаме първокласничка. Още първия ден ни искаха пари за театър, втората седмица по 50 лв за учебници  Oh my ... какви учебници, то Иви името неможе да си каже, а щели да учат български и математика. Иначе първите 2 дни неможехме да я стигнем, сама си влизаше, но след това започна да мрънка, явно разбра, че това не е яслата  tease а и в групата са много малко момиченца 2-3 и може и затова да е. Преди обяд и следобяд, докато ги взем са навън, което в яслата не го правеха. Мога да кажа, че засега сме доволни.
Само да кажа, че се сетих, относно яденето, Иви не ядеше никакви десерти, кремове и други и един ден госпожата ми казва, че там си ги яде  Oh my ... и аз й викам Е как?, а тя ми казва -  казваме им че е сладолед  danceg  След като се прибрахме и пробвах и аз и номера стана, така че там жените си имат всякакви трикове  good
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: септември 29, 2010, 08:43:39 »

Еми, честно да ти кажа много ме успокои. Искренно се надявам да прояде там че иначе не знам. А историята стс сладоледа ме накара да се усмихна в този ранен час.
Ми тва е българското образование- крадем детските години на децата които и без тва не са много. Има къде по- забавни методи да се учат децата на цифри и азбуката от учебници и тетрадки. Има си песнички и какви ли не още по лесни и адаптирани за деца методи ама ние нали все копираме чуждото и то в повечето случаи лошото.
 
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #40 -: септември 29, 2010, 21:00:20 »

emili85 и аз си мислех за преместване, но малката тъкмо свикна с леличките и другата сестра  smile Даже вчера мъжът ми като отишъл да я вземе в първия момент не я видял а тя миличката легнала на пейката и се сгушила в сестрата, която разказала, че малката не давала на другите деца да сядат до нея и да я гушкат, тя искала  pardon Явно си я харесва, леличките също са много мили. Днес я взимах от сестрата с която не се разбираме, беше доста по мека и по по-нормален начин обясни, че зъбките много я мъчат и е била кисела, че е настояла да спи и че положението е малко по добре( от нейната гледна точка), за сега ще оставя нещата така пък да видим, все ще трябва да се напаснат някак си  good
Gery79 имам една приятелка, нейното дете си ядеше много хубаво и изведнъж на около 2 годинки спря да яде какво и да било освен бебешките пюрета, но в яслата казват, че всичко си изяжда и няма проблем с храненето и аз подозирам, че като гледа другите деца и Оливър ще си хапва  girl_wink Иначе аз също като теб бях въвела режим като в яслата почти с разлика от половин един час, обаче първите дни като тръгнахме на ясла направо ми го разбиха от всякъде, слагаха я да спи в 11, защото тя била отивала до леглото и си мислели че и се спи, тогава я взимах на обяд и в къщи не спеше изобщо до вечерта и беше доста кисела  tease
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #41 -: ноември 21, 2010, 13:04:03 »

Момичета, побутвам темичката, защото напоследък много съм се замислила как ще се грижим за Бо при навършване на годинка, когато живот и здраве мисля да се върна на работа. Верно той още няма четири месеца, много е рано, но според мен е абсурдно да се замисля по този въпрос едва ли не месец - два преди планирано връщане на работа, още повече при претоварените ясли и градини в София (държавните). Работният ми план е да наема жена да го гледа до навършване на годинка и половина - две годинки вкъщи. Бабите ни работят още, така че това не е вариант. Изчетох темичката и виждам обаче, че някои мами се спират на варианта ясла още от едногодишна възраст. В същото време, нямам много познати с толкова малки деца на ясла. Споделете повече за вашите варианти и какви са предимствата и недостатъците им  give_rose!
« Последна редакция: ноември 21, 2010, 13:05:38 от rozovka » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 21, 2010, 13:52:26 »

И аз да се запиша да следя темата, че май догодина от септември живот и здраве ще ми се наложи едногодишно пребиваване в София и не знам какво да правя с Диди, дали някой ще я гледа почасово, дали на ясла  crazy
Знам че темата е за градините но дали може само ориентировъчно цени на жени, които гледат почасово  blush
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #43 -: ноември 21, 2010, 14:25:54 »

Герганче, ще ти пиша на лични  good.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 21, 2010, 17:35:53 »

Момичета, има си отделна тема за "Детегледачката" good Wink
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines