Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 10, 2024, 04:20:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВАКСИНА за бебето и детето  (Прочетена 153768 пъти)
 
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #210 -: март 15, 2012, 14:46:29 »

Отиваме малко  Offtopic, но все пак ще кажа, тъй като това беше в основата на последната дискусия:

Относно закони - ами то  е относително кой ги прекрачва лекарят, който е дал бележката, че детето е ваксинирано или родителят (който едвам свързва двата края) и използва бележката  nea

Не съм съгласна. На теория всички сме силни, а като става въпрос за носене на личната отговорност, нещата стават "относителни" и някой трети ни е крив, пък защо не и лекарят. Значи ти отиваш при лекаря да му искаш фалшив документ, спестил си за подкуп, а кой ще носи отговорността е относително. Аз съм "за" всеки да постъпва според убежденията си... само че без относителности  smile.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: март 15, 2012, 17:07:53 »

 Offtopic Майка ми е лекар -джипи. За всеки ваксиниран здравната каса и дава допълнителни пари. Така че дори и от задължителните ваксини, лекарите имат някаква изгода. Розовка, съгласна съм ,че не трябва да фалшифицираме документи, но това е срещано явление във всяка една сфера в България. Не случайно казах, че трябва да имаме малко повече свобода, а не да се действа по комунистически. Пак ще повторя- тук можеш да се освободиш от ваксините по здравословни, религиозни и философски прични. Доколкото знам так се процедира и в други държави в Европа. Защо и в България не го направят така?! Ваксината не убива вируса и децата не са родени с някаква зараза. Carlyangel, Хармония не е единствения случай с пострадали деца от ваксини. Племениците на мъжа ми след ваксиниране получават астма - и двете дечица, които са родени напълно здрави и без фамилна обремененост. Е вярно , изплатиха им компенсации, но келфайда от това, когато детенцето ти е болно. На наши приятели дъщеря им след поредна ваксина се разболява от бронхо пневмония и след това доста дълго време беше на кислород. Аз самата съм пример , който бях описала по-горе.Да не говорим колко смъртни случаи има при деца след ваксиниране. Затова смятам ,че всеки родител би трябвало да се информира и да изисква лситовката преди детето да е ваксинирано. Няма смисъл от нея постфактум. За Гардасил бих те посъветвала да си помислиш, защото тук и в Канада имаше смъртни случаи след ваксиниране срещу рак на шийката на матката.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: март 15, 2012, 17:34:43 »

Аз сериозно щях да се интересувам от тази ваксина с/у рака на шийката.Не за мен,а за малката по-натам.Доколкото знам,тя се дава до 26год. От какво е починала ваксинираната жена?
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: март 15, 2012, 18:00:06 »

Доколкото си спомням е било момиче тийнеджър . Починала е няколко часа след като е била ваксинирана. Трябва да намеря статията отново.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #214 -: март 15, 2012, 21:48:27 »

Това е последният ми пост по този спор тъй като вече сме супер  Offtopic

Но тъй като някой ме цитира ще кажа директно какво съм имала в предвид.

Имала съм следния случай - на детето ми му беше нужна допълнителна гимнастика. Виждах, че това, което аз правя не беше достатъчно и потърсих професионална (лекарска) помощ. Ходих в поликлиниката в Тракия където има рехабилитация, но тъй като той беше още бебе и не изпълняваше като голям човек на тях не им се занимаваше .... бях с направление изписваха ми се едни процедури, а ми правиха по-малко на брой и не всички. Когато попитах защо искат да се подпиша на нещо което не са ни направили стана луд скандал какво съм искала........- а аз исках да не източват касата на мой гръб. Наложи се да сменя мястото, разпитах намерих друго място където се занимават с деца. Докторката, която записваше децата за там ми обясни, че пътеките им са само за деца с ДЦП и подобни и че няма как да вземат детето ми. Предложи ми да му изкараме бележка, че има съответното заболяване - ДЦП за да го приемат  crazy. Даде ми телефон и име на пловдивска докторка, която ще ми издаде този документ ..............Всичко това без да съм я попитала. Тръгнахме си ....обезумели и двамата с мъжа ми diablo

Така че за себе си аз съм убедена, че за фалшивите документи по-голямата вина носят хората, които ги издават.

Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: март 15, 2012, 23:28:57 »

Това е друг случай,не мисля,че е за сравнение с бележката за ваксините,за която се натискат родителите.Не съм чувала за лекар,предлагащ такива услуги.Злоупотреби със ЗК иначе бол. Wink
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #216 -: март 16, 2012, 10:24:30 »

Момичета, не мога да приема спокойното и толерантно отношение към фалшификациите и документните измами. Не може да искаш да имаш само права - да ваксинираш, да не ваксинираш, да правиш каквото прецениш, обаче задължение да спазваш закона нямаш, защото фалшификациите били много често явление или пък може би лекарите били виновни, а защо не и финансовата ситуация да ти е крива, пък и международното положение също... Извинявайте, ама това е абсурдно - лекарят не ти тика фалшификата в ръцете с пистолет да те задължава да го използваш. Ти му го искаш и ти действаш с този фалшификат за лична изгода. И трябва да си носиш отговорността за това. Неговата отговорност си е негова работа.

Miri, оставам с впечатление, че в САЩ има повече проблеми с ваксините и с хора, пострадали от тях. Имам много приятели с деца там и доста подробна информация за тези неща. Не искам да кажа, че там ваксините са по-различни или повече, просто сравнявам с нещата тук. Може би като човек, който е там, можеш повече да кажеш да това.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #217 -: март 16, 2012, 11:32:38 »

Аз също не приемам издването на фалшиви бележки за ваксини и смятам че отговорността е изцяло на този който търси на кой да плати, за да се сдобие с такава. След като избираш да не ваксинираш, ами следваш си този път до край. Навсякъде по света в детските заведения искат бележка за ваксините и задължителните ваксини са еднакви навсякъде,само плана им за поставяне е по различен.
На мен също ми е интересно, зашо най-много случай на проблеми след ваксини има в САЩ или там просто го тръбят повече crazy
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #218 -: март 16, 2012, 11:58:12 »

Момичета, никъде не съм написала, че съм за фалшивите документи или че човекът, който взима бележката не носи отговорност. Но и лекарят не ги издава с опрян пистолет ами за пари.
Законите са за да се спазват само дано Бог е милостив с нас и хората, които създават законите да мислят като работят - защото става въпрос за човешките закони създадени от хора, които понякога се държат по-зле и от животни...- дано да разберете какво имам предвид пък дори и да не сте на същото мнение.

Розовка, относно моя случай не съм и искала на тази лекарка никаква бележка. Когато ми каза, че работят само със сериозни случаи ние се приготвихме да си ходим.Но ни спря за да ни предложи този вариант. В крайна сметка след като си платих се намери мед. лице което с удоволствие започна да се занимава с детето ми.
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #219 -: март 16, 2012, 12:10:29 »

Малинката разбирам те,не съм говорила за конкретен случай, а се изказах принципно.
Аз мисля че щом има вариант да се откажеш от ваксините трябва да има и вариант децата да се записват на училище,но не с фалшива бележка,а с такава която да упоменава че детето Hе е ваксинирано,както Мири е писала за САЩ.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #220 -: март 16, 2012, 14:10:02 »

malinkata, аз също като prety говоря принципно. Не за твоя случай. Всеки се е сблъсквал с далаверите в държавната администрация и може да разкаже по нещо. За нещо конкретно говорим - за фалшиви документи, които се представят пред детско заведение, че детето има ваксини. Това е.

Уж са финансови причините да се мами, за да запишеш детето на детска градина, а да платиш на лекаря подкуп си спестил. Не се отива при депутата, който си избрал, за да поискаш промени в съответния закон, който според теб не е справедлив, а отиваш за фалшиви документи. Ами...

prety, и на мен това ми прави впечатление. Не знам защо в Щатите има повече такива случаи.

Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: март 16, 2012, 20:16:52 »

рНе знам , дали ваксините в САЩ с апо-различни от тези в Европа. Бях пуснала един линк по-горе за състава на най-често срещаните ваксини. Другото е ,че малко хора в Европа се интересуват за страничните ефекти и не винаги свързваме разни заболявания с ваксините, защото не смятам ,че има достатъчна информираност по въпроса. Другото , което знам е че през първата година , ако следваш имунизационния календар, детето получава около 30 ваксини  Oh my ... . Всеки щат си има свой закон , относно ваксините и по какви причини можеш да откажеш ваксиниране. За Колорадо са медицински, религиозни и философски. Бях обещала няколко линка за случаи с фатален изход след ваксиниране с Гардасил.
http://sanevax.org/gone-after-gardasil-jessica-new-york/
http://sanevax.org/gone-after-gardasil-santana-new-mexico/
http://sanevax.org/gone-after-gardasil-annabelle-canada/
И ето един линк за пострадал от ваксина против жълта треска
http://www.change.org/petitions/sanofi-pasteur-truth-now
Активен
emka_80
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #222 -: март 17, 2012, 07:56:37 »

Здравейте, случайно попаднах на вашата дискусия.

 И аз до преди 3години мислех, че ваксините са нещо необходимо, но това което ме накара да се замисля беше, че разбрах за лекари и влиятелни личности , които неваксинират децата си. Защо ли?! Това ме накара да направя мащабно проучване, разговори с лекари, статии, филми, статистики и какво ли още не. Благодарна съм че имах шанса да се замисля, и да се информирам и да предпазя детето си от този коктейл от отрови наречен ваксини!!!  Повечето родители не знаят какво съдържат ваксините освен животинско ДНК - живак/ твърдят че няма/, алуминии, формалдехид,натриев глутамат, полисорбат 80 и натриев борат и какво ли още не, силно токсични вещества, които инжектирани директно в кръвта на бебенцето имат непредвидими последици и то в много дългосрочен план. Аз съм много по добре запозната с имунизациония календар на БГ от повечето родители, които водят децата си на поточна линия, без да питат и да се интересуват какво вкарват в телата на бебенцата им, прехвърляйки с лекото здравето и живота им ръцете на лекари, институции и ПСЕВДО учени!!! Също така съм прочела съдържанието на всяка ваксина, листовките им , проучила и всяка болест за която се правят задължителните ваксини. Само един пример ще дам за отравянето с тежки метали http://www.holista-clinics.com/bg/therapies/index/26] [url]http://www.holista-clinics.com/bg/therapies/index/26 [/url] Аутизма- вече граничи с епидемия. Колко деца вече има само около мен.........и при повечето се отключва след ваксината на година и няколко месеца за МПР- морбили, паротит, рубеола. Свидетел съм на това просто е ужасно...sad
Всичко зависи от имунната система, а най-лошото е че ваксините точно тава правят отслабват я и от там детето е податливо на всичко, затова децата в днешно време са непрекъснато болни от какво ли не и това се счита за нормално. Интересното е че неваксинираните деца, които познавам са много здравички и даже нещо да се разболеят минава много, много бързо, разбира се че това е поредното съвпадение.............Природата е измислила всичко съвършено!!!Защо си мислим, че като си инжектираме тези противоестествени вещества ще сме по здрави?! Всеки най-добре знае и решава кое е добре за детето му. Просто трябва да имаме право на избор.

Ето имунизациония календар в БГ , ваксини, съставки, листовки http://vaksinite.info/
Ето тук има доста информация   по темата http://download.vaksinite.info/
Заповядайте и в тази група във ФБ тук има доста информирани и мислещи родители отказали ваксините https://www.facebook.com/groups/161283897242551/
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: март 17, 2012, 09:03:21 »

емка,доста преувеличен пост си написала,да не кажа,че звучи направо параноичен.А това за природата не желая да го коментирам,защото отдавна не живеем само по законите на природата.. nea
Какво проучване си направила лично ти?Лекар ли си?Твърдят,че няма,защото няма.
Аз съм дете на медицински лица и съм ваксинирана,а също така и наши приятели,колеги на баща ми.
Линковете,които си дала са пускани и друг път тук.Само групата във ФБ не е.
Пак казвам,че аз наистина не познавам болни деца,в следствие на ваксина.Дано и никога да не ми се случи.
Мири,благодаря за статиите,ще ги разгледам.
30 ваксини не са ли много?!И на мен ми се вижда претоварен имунизационния им календар.Нищо чудно,че всеки щат има собствена политика относно ваксинирането.
Активен
*mwpo
Професор
****
Публикации: 479



« Отговор #224 -: март 17, 2012, 09:09:41 »

 :offtopic:И аз познавам педиатри,които НЕ поставят ваксини на детето си.
С извинение, нямам дупе за да реша. Ако не сложа знам ли какъв е шанса да тръгнат всички епидемии наново, след като е масова практиката на фалшиви бележки, нямаме възможност за домашно обучение, частни градини. Всеки си носи кръста, но с оглед зачестилите случаи на фалшифициране,предпочитам да сложа. И да се моля да я понесе добре.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines