Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 08:23:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВАКСИНА за бебето и детето  (Прочетена 153227 пъти)
 
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: март 11, 2012, 20:35:26 »

Честно казано не мисля, че една листовка би дала адекватна информация, било то за ваксина, било то за лекарство. Информацията, която предоставят е като върха на айсберга! Нито пък консултацията с лекар би ми била достатъчна. Огромен процент от медицинските лица в България завършват образованието си и след това не полагат и грам усилия да са в крак с времето, да получат допълнителни квалификации, да са в течение с новостите и т.н. Хора, които разчитат единствено на знания от преди 10-20-30 години, в наука като медицината...не смятам,че могат да те информират напълно адекватно по такъв въпрос.  pardon
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: март 12, 2012, 00:56:08 »

 Offtopic Carlyangel, не се опитвам да те убедя в нищо, просто не харесвам крайните изказвания и нападките за безотговрни родители. Защото и аз мога да кажа същото за тези , които ваксинират. Относно , дали моето дете ще зарази друго , само защото не е ваксинирано е пълна глупост. Първо ,за да го зарази, моето дете трябва да носи вируса. Второ, ако другото дете е ваксинирано, от какво има да се плашиш. По-скоро мен ме е страх детето, което е ваксинирано да не зарази моето, защото това дете носи вируса чрез ваксината. Това, което цитирам няма нищо общо с теории на конспирациите, а са факти. Факт е , че в САЩ има кризисен щаб за личности пострадали от ваксини, на които им изплащат компенсации. Що се отнася до думата "задължителни", това е против моите основни човешки права и никой няма правото да ме задължава да бутам отрови в тялото си или на моето дете.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: март 12, 2012, 09:17:50 »

Мири,съжалявам,ако си се почувствала нападната.Това е мнението ми.Като крайно може да бъде определено и твоето.
Аз да прекратя спора и да попитам,следващата ваксина кога се пада?
На 12 или на 13 месеца?Всеки ми казва различно.Едни мами са я сложили на годинка,а други на 13 месеца.Защо е това разминаване?
Активен
prety
Сватбар
***
Публикации: 208



« Отговор #183 -: март 12, 2012, 10:21:01 »

Carlyangel На мен ми казаха през 12мес да отида и казаха, че по план се поставя между 12мес и 13мес. pardon 
Момичета няма никакъв смисъл да спорите по този въпрос всеки е прав за себе си, а кои е отговорен и безотговорен,зависи много от гледната точка.
Моето лично мнение  за ваксините(без да го налагам на някого) е, че по този начин се спира даден вирус. Ако всички се ваксинират вируса спира да се разнася и изчезва. За съжаление в страни като Авганистан,Пакистан все още има епидемий от Полио (Детски паралич) angry и пътувайки по света го разнасят.
Активен
carlyangel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1377


Обичаме нашето хубаво момиченце :)


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: март 12, 2012, 10:41:15 »

Аха,значи в рамките на месец се поставя и за това има подобно разминаване.То не,че е голямо,де. Wink Благодаря ти. give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #185 -: март 12, 2012, 11:06:44 »

 Monikamaria, съвсем добронамерено препоръчвам да се четат листовките и на лекарствата, и на ваксините. Там е официалната информация за тях. Ако при някакви обстоятелства се появят съмнения в нейната достоверност, задължение на пациентите и лекарите е да сигнализират. Напълно сериозно го пиша това.
 Дадох линк към листовките на регистрираните лекарства и ваксини, защото съм чувала, че често лекарите отказват (което по закон нямат право да правят) да дадат информация или предоставят твърде оскъдна такава. Можете сами да прочетете какво съдържа всяка ваксина и да потърсите информация за всяка съставка. Разбира се това е изцяло ориентировъчно, тъй като листовката невинаги отразява количеството на помощните субстанции. Така поне ще можете да разберете дали дадена ваксина съдържа вещества, за които знаете, че са опасни.
 Ще се радвам някой да покаже какъв е актуалният имунизационен календар за децата в България. По този, който аз открих, от ваксините в бебешка възраст нито една не съдържа живачни съединения. Има една жива ваксина - БЦЖ. Ваксината, използвана против полиомиелит в България в момента е инактивирана. Единствената детска (не бебешка) ваксина, съдържаща тиомерсал, е тази против тетанус и дифтерия на 12 и 17-годишна възраст. Изненадах се, че въобще има такава за деца. Предполагам, че когато е била одобрявана, са се съобразили със становищата на Европейската лекарствена агенция за допустими безопасни количества тиомерсал.
 За себе си още не съм взела крайно решение как да подходя към ваксинирането на децата си. Със сигурност, обаче, трябва да се събира сериозно информация. Приемам за крайно пълното отричане на ваксините. В същото време трябва преди поставяне на ваксина да се вземе предвид различната реакция към нея на всеки човек. В една или друга степен това е предвидимо и може да се провери. Единствено ме притеснява, че точно в това отношение нямам спомен да се подхожда сериозно  sad
 При всички случаи съм твърдо "за" това всеки родител да настоява да е много добре информиран какво и защо се предлага да се прави с детето му  smile И ако като родители ни притеснява, че могат да ни наложат санкции за неваксиниране, то в пълното си право сме да попитаме какви санкции и на кого ще се наложат за отказана или недостатъчна информация на въпросите ни.
« Последна редакция: март 12, 2012, 11:08:34 от michelle » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: март 12, 2012, 14:39:51 »

michelle , това е имунизационния календар от тази година :
http://www.hapche.bg/zakonodatelstvo/imunizatsionen-kalendar-na-republika-balgariya
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #187 -: март 12, 2012, 14:57:22 »

 Благодаря ти, leni_beni_   give_rose Бях намерила същия, но все пак имах нужда от помощта на някой, който е родител в момента, за да ми даде най-точна информация.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: март 12, 2012, 17:04:53 »

michelle, аз лично сюитам за безотговорно да вземеш решение , каквото и да е то без да си се информирал предварително. Тук полиото е с активен вирус. А имунизационния календар за първата година е много по-натоварен от този в България. Ето един линк http://www.cdc.gov/vaccines/parents/images/parent_ver_sch_0_6yrs_view.jpg


Ето списък на често срещаните ваксини и какво съдържат.
http://www.rense.com/general59/vvac.htm
« Последна редакция: март 12, 2012, 19:02:49 от Miri » Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: март 12, 2012, 23:48:30 »

Мири -  едно си баба знае едно си и бае Не разбирам защо ги е страх че може в градината или яслата да има не ваксинирано дете Нали те имат ваксини Те децата не се раждат с тези болести не са носители Тази страна няма никога да се оправи решението е винаги няма хора няма проблем нямаш избор всичко е Ок  Лесно се говори когато гледаме отстрани ама Раличка ми е отново цялата в лишеи цялото и телце и вече е голяма и ги чеше  иде ми да зарева  защото за мен  няма съмнение а и пшедиатърката го каза с половин уста от какво са тези лишеи - не тръгна да ми говори глупости от сорта че можело да е от храна и дори да не ме чуе че дъщеря ми е само на кърма- за миналата година говоря - и лечението е отново да и я мажа с  кортикостероидче - за училите фармация знаят какво означава това - подтискане на имунитета на детето  и така до припадък - докато не започне да прави по три пъти пневмония на година А колкото до страшните болести - ами не ме е страх защото имунитетът на детето ми не е разбит Защото се разболява от вирус  със страшно зачервено гърло за което задължително трябва антибиотик и ми вдига 40 градуса температура и и минава за 3 дена с Беладона А колкото до епидемията от морбили която се цитира ами молете се всички да не избухне защото изобщо не си мислете че задължително ще ви пропусне както и от каквото и друго да било защото като започнат да се разболяват боледуват наред И ако е безотговорно от гледна точка на обществото колко от отговорните отидоха след като са завършили училище да се реимунизират По тази логика означава че всички ние сме едни подвижни инкубатори или  децата се раждат с пълен набор от всякакви смъртоносни вируси и трябва още с раждането да се убият като се наблъскат със всякакви отрови И пак за крайното изказване от училите фармация да ми кажат поне едно лекарство което да не е вредно за организма - няма такова Трябва да сме слепи за да не виждаме бума на автоимунните заболявания да не виждаме как децата стават все по-болни как като отворя някой сайт за хомеопатично лечение е пълно със стотици майки които се оплакват как децата им излизат от една настинка или грип за да влезнат в друга как  3-4-5  годишни деца изпадат в нервни кризи или са превъзбудени и как се изпиват по тонове антибиотици Едва ли има някоя майка която да не и се свива сърцето когато трябва да даде антибиотик но не знам колко от вас знаят какви са последствията от системното даване на антибиотик - аз видях последствията А също знам и отлично какво значи дете болно от аутизъм и как се гледа. А и не мисля да си преправям документите просто ще си запиша детето в частно заведение И изобщо не ми е в природата да се крия и шмекерувам най-отговорно си заявявам позицията Да си учил фармация е едно - да я прилагаш върху детето си съвсем друго а да правиш манипулация върху детето си без да си прочел дори листовката за евентуални рискове е трето На някои от ваксините списъка с усложненията е по-дълъг от упътването И за да бъда изцяло честна ще призная че има три болести от които ме е страх - морбили менингит и хепатит но си мисля че с добра хигиена и правилно отглеждане ще ги подминем
 Offtopic Министър Константинов лансира идеята - като акушер-гинеколог- да отпадне възможността за избора на секциото - такова само ако обстоятелствата изрично го налагат-
« Последна редакция: март 13, 2012, 00:41:48 от m_eleva19 » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: март 13, 2012, 01:30:26 »

michelle, не съм се изразила правилно.  smile Нямах предвид да не се чете листовката. Естествено, че трябва. Трябва и да се намери възможно най-много информация, преди да се взима решение. Просто имах предвид, че листовката на продуктите не дава пълната информация, която е необходима и съответно не са достатъчни, според мен, за да се доверя на тях. Премълчават се някои неща. И в много случаи излизат наяве някои скрити подробности в последствие, в други - не.  sad
 Offtopic m_eleva19, секциото по избор засяга единствено майката, която е взела въпросното решение, както и нейното собствено дете. Нека не го намесваме. И както някои сме много "за" да се уважава избора относно ваксините, нека така уважим и този избор.  smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #191 -: март 13, 2012, 10:14:28 »

... цялата в лишеи цялото и телце и вече е голяма и ги чеше  иде ми да зарева  защото за мен  няма съмнение а и пшедиатърката го каза с половин уста от какво са тези лишеи

Аз не разбрах от какво са. Чета темата и ако може, моля обясни, защото на мен не ми стана ясно. Нали твоето дете няма ваксини?
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: март 13, 2012, 13:54:59 »

m_eleva19 , вече и в частните ясли и градини имат изискване да са поставени всички задължителни ваксини . Поне тук (Варна) е така .
И аз не разбрах за лишеите, от ваксина ли са се появили ?

П.П : Ако може някакви препинателни знаци да слагаш, че много е трудно така за четене  Wink
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: март 13, 2012, 15:15:35 »

 Offtopic Съжалявам за препинателните знаци но от известно време имам проблем с тях само като пиша в този сайт . Просто не ми излизат-опитвах с какъв ли не шрифт и настройки-не става.  blush                   Колкото за лишеите - появиха се за първи път четири месеца след като ни изписаха от родилния където и бяха сложили първите две. Тя първите 4 месеца ми беше с жълтеница и точно започна да и отшумява жълтеницата и се появиха. Тогава бяха много по-страшни от сега и като я заведох на кожен лекар не можаха да ми дадат смислен отговор от какво са нито защо сме толкова дълго с жълтеница при положение че Раличка ми качваше по минимум 1 кг. на месец и беше само на кърма. И единственото което ми предложиха като лечение е мазане с кортикостероиди. Ако тогава имах съмнение от какво са тези лишеи то сега такова нямам след като се появи рецидив. Единственото което ме успокоява е че тази година са по-малко. Предполагам че до 2-3 години ще ги пребори. Сега давам хомеопатични и така седя и чакам. Не че довечера няма да отида да я види отново лекар. Колкото до яслите - закона е категоричен за децата в яслените групи че трябва да са задължително с ваксини но за детските градини не е така. Мога да си я запиша съвсем спокойно в рамките на закона- никъде не е записано че се изискват имунизации а само имунизационен статус. Детските градини са и образователни центрове а в закона е написано и за правото на всеки до равен достъп на образование Колкото до глобата - от 250 лева ами то само за кожните лекари и козметиката съм дала малко повече. Досега никой не ми е искал никаква глоба и не ме е търсил за нищо. Аз си намерих една детска градина със смесена група от 8-9 деца и ще прескоча яслената група и така. Убедена съм че в София ще има частно заведение където да ми я вземат. Лошото е че в нашето общество навсякъде битува мнението че не ваксинираните деца са заразоносители което е лишено от всякаква логика твърдение. Всички вируси си ги има в околната среда и ако им се създадат подходящи условия те се развиват. Циганите  боледуват не защото са не ваксинирани а защото живет по 10 човека в 20 квадрата картонена барака- без вода санитарен възел и се хранят от развалените отпадъци по кофите. И това е причината поради която когато пламне епидемия се разболяват и ваксинирани и не ваксинирани. И много се дразня на твърдения от този сорт че не ваксинираните заразявали и носели болестта. Не знам дали има някой от нас възрастните който да седи и да си мисли че зад всеки ъгъл седи по някой смъртоносен вирус готов да ни убие а съм убедена че повечето не са си правили реимунизация. Фармацията всячески се опитва да всее страх и психоза в родителите. И още нещо - дори самите производители на ваксини не се ангажират да предпазват от болестта - пише го на самите ваксини - а по-скоро гарантира за по-леко прекарване на болестта и предпазване от усложнения - евентуално crazy
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #194 -: март 13, 2012, 15:53:55 »

Всички вируси си ги има в околната среда и ако им се създадат подходящи условия те се развиват.

Е нали затова се слагат ваксини  smile. Никой не може да гарантира, че тъй като той не живее в барака и не яде от кофата, не може да се зарази. Напротив, може. Защото не може да предвидиш точно къде е вирусът и откъде те дебне, се слага ваксина, не може цял живот да живееш в камера, може и изрядна хигиена и предпазни мерки да поддържаш, но не знаеш какво и къде може да се случи и с кого можеш да контактуваш.

И много се дразня на твърдения от този сорт че не ваксинираните заразявали и носели болестта... И още нещо - дори самите производители на ваксини не се ангажират да предпазват от болестта - пише го на самите ваксини - а по-скоро гарантира за по-леко прекарване на болестта и предпазване от усложнения - евентуално crazy

Ами точно от това се притесняват родителите на деца с ваксини - че ако около тях има неваксинирани деца, и те случайно се разболеят, вирусът може да се предаде и на ваксинираните, тъй като ваксината не дава сто процента гаранция, а само по-висока сигурност.
« Последна редакция: март 13, 2012, 16:11:05 от rozovka » Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines