Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 29, 2024, 07:17:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВАКСИНА за бебето и детето  (Прочетена 153224 пъти)
 
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: февруари 14, 2011, 17:13:43 »

Аз си мисля и още нещо...в Америка, страната с най-много ваксини в законодателството има клауза за обезщетение, когато детето ти пострада от ваксини...дали е така това може да го потвърди Мири...ако в

Да, така е. Можеш и да ги съдиш когато си поискаш също.

Аз също така няколкото пъти, когато съм била ваксинирана с противогрипна, страшно много съм боледувала. Който иска, да си слага, аз вече не практикувам.  bad
Активен
pepche
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 250



« Отговор #106 -: февруари 15, 2011, 13:42:41 »

Здравейте, аз ваксини не си слагам, но за детето няма как, без ваксина няма детска градина  crazy така стоят нещата в БГ. Даже вчера сутринта ни сложиха две наведнъж, та питайте ме снощи с 38 и отгоре температура, през ноща пак, едното краче с огромно зачервяване, подуто и твърдичко. Дано поне си заслужава  smile
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: февруари 15, 2011, 23:04:17 »

Здравейте, аз ваксини не си слагам, но за детето няма как, без ваксина няма детска градина  crazy така стоят нещата в БГ. Даже вчера сутринта ни сложиха две наведнъж, та питайте ме снощи с 38 и отгоре температура, през ноща пак, едното краче с огромно зачервяване, подуто и твърдичко. Дано поне си заслужава  smile

Може да сложиш марличка с мед на крачето и ще се успокои мястото...аз така правех smile
Активен
Blueberry
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49


Отдадена на детето си...


« Отговор #108 -: март 01, 2011, 20:51:19 »

Аз също съм за това, че трябва да имаме право на избор. Не бих отказала всички ваксини, които слагат на детето, но определено бих му спестила някои. Тук четох в някой от коментарите, че новите били пречистени и по-добри от старите. Ами аз съм от родителите, които мислят, че новото не е непременно по-добро от старото, което поне е изпитано през годините. Аз лично отказах категорично Пентаксим за детето си, когато беше пожелателен, и сега съм безкрайно възмутена, че вече е задължителен и нямам право на избор за другите си деца. И освен моето мение за тази ваксина, на моя близка детето й се разболя от тромбоцитопения, която лекарите свързаха с Пентаксима. Честно казано, дори и да не са прави, на мен ми стига вероятността да е истина. А колко ли други последствия влачи тази ваксина без да могат родители и лекари да ги свържат с нея?! Както, разбира се, и всяка друга... Искам да имам право на избор и особено, когато бодат децата ми! Толкова ми е криво по тая тема, че ми се реве от безсилието... cray
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #109 -: март 02, 2011, 10:12:32 »

Blueberry, ти не си безсилна... можеш да откажеш ваксините, никой не може да те задължи да ги направиш.
Активен
Blueberry
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49


Отдадена на детето си...


« Отговор #110 -: март 02, 2011, 16:16:59 »

Rozovka, така е, но детето ми няма да посещава държавни заведения, нито ще получаваме детски, а ние си знаем дали можем да си позволим този вид "свобода" на избора... sad Само ако можех с лека ръка да кажа: "Ма***та й на смотаната ни държава, не ми трябва подкрепата й!"...., но не мога поне към днешна дата. Има 1 година докато стане детето на 3 и го пусна на градина. Дано дотогава да се промени размерът на семейния бюджет, или пък ситуацията в държавата по въпроса с ваксините. На детето, с което съм бременна, ще опитам да му отлагам някои от ваксините... Смахната работа...
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #111 -: март 02, 2011, 18:55:11 »

Момичета, аз не съм адвокат на държавата, но опитайте се да го видите от тази страна - ако пламне някоя епидемия в резултат на липса на ваксина у някое дете? Това би довело до много по-големи разходи за лечение на болните, а за тревогата и притесненията на родителите не искам изобщо да мисля, въобще няма да го разсъждавам това. 
Активен
Blueberry
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49


Отдадена на детето си...


« Отговор #112 -: март 02, 2011, 20:03:56 »

В другите държави защо не е така? Защо само в бившия СОЦ-лагер (изкл. Русия) биваме принуждавани чрез санкции да си ваксинираме децата? Защо в почти всички цивилизовани държави ваксините се предоставят безплатно, но са пожелателни? Тук изобщо няма такова нещо. Безплатните ваксини са задължителни. Ако откажеш, държавата вдига ръце от теб, а лекарите те гледат като извънземно...
Активен
Blueberry
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49


Отдадена на детето си...


« Отговор #113 -: март 02, 2011, 20:07:31 »

И кой, държавата ли лекува пациентите, когато боледуват, пък било то и ваксинирани?! А когато пострадат от ваксина?! nea
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: март 02, 2011, 20:53:46 »

Розовка, неваксинираните деца не носят заразата, тя пламва от онези в които има вирусите...те са само потърпевшиии!!! От това, което съм прочела става ясно че боледуват и децата с ваксини...това, че са ваксинирани гарантира само че са носители на въпросните вируси, и че някое с по-слаб имунитет може да се разболее и да пламне епидемията...дказано е, че в страни с ниска ваксинация (развитите) няма ръст на заболеваемостта, а напротив...Даже мен трябва да ме е страх, че моето неваксинирано здраво дете, ще ми го разболеят разни ваксинирани носители на вирусите...особено за онези, чийто ваксини са с полумъртви вируси...там е гаранция...А колкото до болестите, ами прочетете малко за тях...вчера в една книга, която нямаше нищо общо с тези антиваксини-книги, беше написано, че лишавайки децата от боледуването на рубеола,напримеер, която се лекува с лежане течности и витамин С, ги лишаваме от естествена защита от рак на мозъка (глиома) и на гърдата, а също и се повишава риска от херпес зостер, които е в пъти по-опасен от рубеолата, а една майка се тръшкаше по тв, че нямало ваксини!!!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #115 -: март 09, 2011, 15:28:48 »

Малко се позабавих да се включа, но ми е напечено напоследък. Момичета, не съм чела обстойно по въпроса за ваксините, но доколкото знам, ваксинираните деца (както и ваксинираните големи хора) не са "носители" на вируса, срещу който са ваксинирани. С ваксината се вкарва мъничка част от причинителя на заразата, като целта е детето да си изгради антиген срещу вируса, и при "среща" с него антигенът да го пребори. Дете, ваксинирано срещу хепатит, не е носител на хепатитен вирус - та това е абсурдно. Ваксината не "заразява" детето - та нали ще го разболее от съответната болест! В този смисъл децата, които са ваксинирани, не могат да заразяват неваксинирани деца. Освен това съвременните ваксини са синтетични, а не с полумъртви вируси.

С горното излагам още една гледна точка по въпроса, не съм представител на фармацевтична фирма  smile или някакъв горещ почитател на ваксините.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: март 09, 2011, 17:17:30 »

rozovka, това не е още една гледна точка, а рекламната брошурка Wink Wink Wink. Но ако не си готова за битка с Голиат не се зачитай по алтернативни източници. Така поне ще имаш душевно спокойствие, което да ви пази от лоши работи good

Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #117 -: март 09, 2011, 17:25:53 »

pebbles give_rose Wink. Разбира се, всеки си взима решение. Аз се интересувам принципно от темата, но искам когато се каже, че нещо може да навреди или не е препоръчително, да се приведат ясни и разумни доводи защо точно. Значи хич не си падам по заглавия от рода на "ВАКСИНИТЕ ОПАСНИ?????" или неща от този род. Принципно не си падам, не само за ваксините. Иначе - да, права си за рекламната брошура, майка ми все пак е детски лекар 35 години, израснала съм сред такива брошури.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: март 10, 2011, 09:03:08 »

Сега ще напиша един дълъг пост...
До преди няколко години, са се капали капки (мисля, че против дифтерия), които са били не с полумъртви, а с живи вируси!!!
Това със синтетичните ваксини го чувам от теб...би ли разяснила и всички ли са такива, а какво е съдържанието на химичните вещества и как се отглеждат?
1. Розовка, ти сама си отговорила на въпроса, защо не трябва! Защото вкарваш на здравото си дете болест...Едно дете като е здраво, колко по-здраво може да стане...не може, може само да се разболее. И тъй-като майка ти е лекар, може да я попиташ няколко конкретни въпроса и констатации, които съм прочела: Ще се радвам да отговориш на тях, бих искала да получа отговори на тях от медицинско лице, но лекарите на които съм ги задавала само са миказвали, че блгодарение на ваксините болестите намалели...
1. Какво знае за веществата мертиолат, и формалалдехид, тимеросал и Аl, а в комбинация....
За формаалдехида се знае, че е силно токсичен, за Аl, е ясно, но за мертиолата и тимеросала няма подробно инфо, никъде, защото не е изследвано, но това не пречи да бъде използван във ваксините. А конкретни доводи, че еди коя си ваксина води до еди кое си заболяване няма, ЗАЩОТО ИЗПИТАТЕЛНИЯТ СРОК НА ВАКСИНИТЕ Е 4 ДНИ!!! Ако на едно лекарство е няколко години то за ваксините не е така. Е какво очаквате да стане за 4 дни? Единственото, което свързва дадените болести с ваксините е причиняването на отравяне с тези вещества на същите симптоми, като някои болести (Алцхаймер) и други,к ,както и факта, че там, където ваксинирането е голямо, има увеличение на тези болести......
2. Не е вярно, че ваксинираните деца не боледуват!!! Боледуват и още как!
3. Доказано е, че хора с висок процент на антитела се разболяват от дадена болест, а такива без, не.
И накрая, всички болести (страшни), от които си пазим децата са вследствие на лоша хигиена, недохранване, лоши условия на живот. С подобряване на условията са и намалели тези болести.
4. Полиомелитът го няма в оригинален вариант от деситилетия, а това, което го има е негова изродена ваксинационна форма.
5. Къде се "отглеждат" ваксините/
6. Какво е въздействие оказва попадането на чужда ДНК, в нашата?
Ще и изреда болестите, които се спрягат като следствие на ваксините : Атопичен дерматит, Аутизъм, Алцхаймер, Множествена склероза, Бронхити, Астма, инсулинозависим диабет при децата, ревматоиден артрит, екзема, лупус, възпалителни заболявания на червата, увеити, поликистоза на яйчниците, рак, увеличаване на заболеваемостта от херпес зостер, енцефалопатии и енцефалити, мускулни атрофии и хиперактивност при децата, както и синдром на дефицит на вниманието, както и менингит (болест произведена от ваксините)...

И накрая, ще препиша един цитат от една книга...
« Последна редакция: март 10, 2011, 09:24:39 от m_eleva19 » Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: март 10, 2011, 09:12:06 »

"...След ваксина се развива атопичен дерматит, който е израз на усилията на организма чрез кожата да се избави от внесените болести. Липсата на правилно лечение, или подтискането на обрива с мазила и хормонални унгвенти, води до прогресиране на същата болест, която само си променя името през различните етапи от развитието на детето и се лекува от различни специалисти...в началото алерголози,'..." и накрая пулмолози (обструктивен бронхит или астма)..., в пуберитета преминават в поликистоза на яйчниците, артериална хипертония, заболявания на щитовидната жлеза, захарен диабет, ерозивен гастрит и др"...
За съжаление, аз съм свидете на две деца, минаващи по този сценарий. Синът на братовчедка ми...той продължава да е собривите и кара пневмония по 3 пъти на година...мен лично това ме накара да се замисля и да допрочета книгата...
И накрая ще допълня само, че е хубаво, когато слагаме на детето ваксина, да прочетем и листовката, така, като четем когато му купуваме легълце например или шампоанче....
« Последна редакция: март 10, 2011, 09:47:00 от m_eleva19 » Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines