Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 10, 2024, 17:17:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВАКСИНА за бебето и детето  (Прочетена 153801 пъти)
 
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: януари 12, 2011, 23:51:03 »

Само да кажа за туберкулозата...всички сме ваксинирани, но тов а не попречи на 4-ма мои бивши колеги да се разболеят от туберкулоза!!! всичко е до средата, в която живеем и до хигиенни навици. Аз все още удържам на неодобрителния поглед на педиатърката и не и слагам ваксини.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #76 -: януари 13, 2011, 00:56:20 »

Само да кажа за туберкулозата...всички сме ваксинирани, но тов а не попречи на 4-ма мои бивши колеги да се разболеят от туберкулоза!!! всичко е до средата, в която живеем и до хигиенни навици. Аз все още удържам на неодобрителния поглед на педиатърката и не и слагам ваксини.

Абсолютно имаш право да не ваксинираш детето си, но по повод противотуберкулозната ваксина (т.нар. БЦЖ) - първо, че не всички развиват имунитет при ваксинация (за това се прави и това манту), второ, ефекта на ваксината намалява с времето и повторната ваксинация не е много сигурно, че удължава защитата (поне според СЗО) и трето, ваксината защитава главно малки деца от тежки инфекции например в мозъчните обвивки. Туберкулозната бактерията може да зарази много органи в тялото, не само белите дробове. Ваксината дава всъщност ограничена защита от белодробна туберкулоза. И след всичко това, хич, ама хич не е странно, че бившите ти колеги са се разболяли. Да не говорим, че голяма част от човечеството е носител на бактерията в латентната й форма, но това е друга тема.

Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #77 -: януари 20, 2011, 11:15:35 »

Момичета, имам ? относно така наречената БЦЖ ваксина. На Влади май му се възпали и аз не знам дали така се казва. pardon Поду се и излиза малко секрет. Като го показах на педиатърката - тя нищо не е било проблем, след 2месечно мрънкане от моя страна тя ме прати при друга лекарка д-р Пердикациева за консултация с нея. Сега мажем с едно кремче, но никой не иска да ми обясни опасно ли е , какво е... Някой да е имал такъв проблем или да разбира? Благодаря предварително give_rose
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: януари 20, 2011, 21:08:44 »

Незнам, и на мен мии казаха, че може да стане така, но изрично не го пипай, не го изтисквай и каквито и да е манипулаци, освен това кремче, което са ви изписали...не се притеснявай, ще мине...на мен когато ми правиха реимунизация се възпали, аз бях мисля на 14 и ми се оправи след 6 месеца!!!
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #79 -: януари 20, 2011, 23:11:28 »

ами не го пипам, даже ми казаха и да не го мокря, мажем се сега, дано да мине. опасно ли е?
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #80 -: януари 21, 2011, 00:18:08 »

никой не иска да ми обясни опасно ли е , какво е... Някой да е имал такъв проблем или да разбира? Благодаря предварително give_rose

Това е странична реакция на ваксината, много често срещана, за съжаление. Не е опасно, съвсем в реда на нещата е. Както са ти казали, не го пипай. Ще мине след няколко месеца. При Филипа продължи около 3-4 месеца, след всяко набиране раничката се пукваше, гнойта изтичаше и тъкмо когато си помислях, че е на път да заздравее набираше отново. Когато най-накрая гнойта изчена, остана суха раничка, която си я има и до днес, 11 месеца след ваксинацията.  Сетих се, че при ваксинацията ми казаха като започне да набира, да не я къпя в корито, ами под душа, за да избегна инфекция. Водата сама по себе си не е опасна за раничката, ами мърсотията, която се събира в коритото може да причини инфекция.
Активен
mgoranova
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 131



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: януари 21, 2011, 00:28:59 »

При повторната ваксинация (май 6-7 клас), мантуто не се получи и ми биха инжекцията в рамото. Това за мен си беше чист мазохизъм. От тогава ме е страх от игли.
В последствие си разхождах 2-3 месеца с една подутина, пълна с гной и мърсотия. Никой нищо не ми е предписвал. Накрая забра толкова много, че започна да се зачервява кожата, да "тупти" и да боли, че се реших и сама го изтисках. Луда глава! След това ми олекна, но сега като се замисля едва ли съм направила най-умното нещо, ама детски акъл. Препоръчват компреси и май имаше едно цинково  Hmmm кремче, което било магическо, но как се казваше точно не си спомням.

Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #82 -: януари 21, 2011, 11:18:15 »

KlaraFina, благодаря  give_rose донякъде съм по-спокойна сега. Мажа го с един бабешки крем тук който ми го предписа лекарката и май червенината намаля
mgoranova, много се чудих за ваксините, но в България не ти оставят голям избор - задължителни са, а и от друга страна нали са направени за да помагат и така слагам му ги
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: февруари 03, 2011, 11:37:54 »

Да не спамя пвече темичката за бебчовците...Всъщност то и сега не сме "задължени" да ги ваксинираме...
http://svobodenizbor.bg/bg/content/%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80
« Последна редакция: февруари 03, 2011, 11:40:59 от m_eleva19 » Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: февруари 04, 2011, 13:25:05 »

Според мен поне у нас малко хора са дорасли за такива работи. Много (вкл. и аз) се страхуваме от възможните проблеми след ваксина, като вразни усложнения, алергии и какво ли не, страхуваме се от лекарската немарливост, чудим се дали медикаментите не се избират по изгодност на сделките с доставката, а не по това, какво получаваме като пациенти. Обаче наистина тези болести, срещу които са ваксините, също не са приятни преживявания. И ако някой родител реши да не ваксинира детето си и не дай Боже нещо се случи с това дете, което е било предотвратимо със задължителните ваксини, длъжна ли е държавата, респ. всички останали, които са поели рисковете на ваксинацията, да плащат за лечението после? Не е особено справедливо. И да ги допускат в детските градини, че там да им трепери персонала и да ги гледат и за такива симптоми, които не биха се проявили при другите деца, и личните лекари да се чудят какви изследвания да им назначават, дето само в Африка се правят. Всеки си мисли - е какво, това е едно дете, моето, те другите да се оправят. Ама ако стане масово, какво би било? И ако му поискат пари за някое суперзавъртяно изследване или нещо подобно, дали ще си спомни за информираното си съгласие, или пак държавата ще му е виновна и ще ревне до небето?
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: февруари 05, 2011, 22:18:18 »

Бастет, държавата, респективно аз плащаме хиляди, не милиони, за изследвания, за лечение на увредените деца...нека да ти кажа, никой не нзае колко са болните от церебрална парализа, на сестра ми малката е с атопичен дерматит, на хазяйката ми синът и е с аутизъм, на братовчедка ми малкия не е спрял да боледува, по два пъти на година с пневмонии, с астма и алергии към какво, ли не...а на моата приятелка малката, която е само 20 дена по-малка от Ралица, напарви тежък бронхит и пневмония 10 дена след ваксинация...заммисли се за какво се плаща повече...и към това добавяме и милионите само за самите ваксини...е аз трябва ли да плащам за сичко това, защото някои майки обичат да си завират главите в пясъка, други ги е страх, а трети въобще не се и интересуват?. Трябва ли да разреша да ми наблъскат детео с отрови...забравих да пиша и за десетките хиляди болни от рак...Нееее!!! това е моето дете, и аз съм достатъчно зряла да поема отговорност за него, не държавата да решава вместо мен, или детските градини, или някакви си лекарки, които не ги интересува, които не ти и помнят името и всеки път трябва да се представям, които са достатъчно безсъвестни да ги слагат дори и по време на грипна епидемия, защото трябва да върви графика!!!
Активен
BASTET
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 699


пак съм се размечтала..


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: февруари 05, 2011, 23:16:27 »

m_eleva19, не се сърди. Аз съм също принципно против ваксините и на себе си не слагам, лекарства почти не пия, самодиагностицирам се и се самолекувам, на доктори не вярвам (на педиатри още по-малко, ама това като го споделих в една друга тема жива ме изядоха..) Но разбирам, че има и друга гледна точка.

Ако имаше свободата, ти какво би направила за твоето дете? Би ли сложила все пак някакви ваксини?
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: февруари 06, 2011, 19:06:40 »

Не се сърдя, по скоро се паля blum...Незнам Бастет..., не им вярвам на тези, които ги правят...всичко е толкова порочно....аз също искам да предпазя детето си от някои от болестите, ама ти сама виждаш...мине се време и изтеглят някой детски продукт, а и ваксини и всички заради пропуски, а ние си блъскаме децата с тях, защото им вярваме...Мен също ме е страх от хепатита, менингита, ние имаме семейна приятелка, която почина за 4 дена от вирусен менингит, обаче ваксините са един отровен коктейл и ако от производителя изпуснат нещата, може много, ама много да се пострада...но когато малката поотрасне и я пратя на градина, да замислям се да и сложа хепатита и за менингит, само, че ще видя дали има моновалентни...но мое мнение, този пентаксим е безумие...Ти нзаеш ли, че когато говорих с лекарката, тя ми каза, ооо, не се притеснявай, той вече не е с живак!!! и ми каза, за другите те разбирам, но поне противохепатитната сложи!!! Ти как го разбираш?
Активен
mimozka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 750



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: февруари 07, 2011, 09:56:51 »

И аз съм много наплашена от пентаксима и най-вече от това, че всичко така е направено, че не се знае какво бием на децата си. А те милите са толкова малки и крехки, а трябва да се борят с нещо (или с експерименти на производотелите) незнайно какво.Само като прочетох страничните ефекти и косата ми настръхва, а пентаксима почва да се бие от 2-месец - те малките още имунна система изградена нямат, а ние на какво ги подлагаме. Много ми е жал...още се чудя за този пентаксим дали да го бия. И аз се притеснявам още повече от това, че бяхме болни от бронхит и ни повтори и още даже не сме напълно здрави. Не ми се мисли как ще се срине малкото човече пак след тази ваксина sad.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: февруари 07, 2011, 16:34:42 »

Просто откажи...разпиши се и толкоз...тя педиатърката няма да поеме отговорност, ако нещо се случи на бебчо. После винаги когато прецениш можеш да я сложиш, но засега докато укрепнете може да си я спестиш...
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines