Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 10:41:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВАКСИНА за бебето и детето  (Прочетена 152373 пъти)
 
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: юни 18, 2010, 20:33:39 »

Ето новият имунизационен календар http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: юни 18, 2010, 21:22:15 »

Дааааа, хубаво ще е някоя мама да каже дали са слагали Превенар и как я е понесло детето? Доколкото разбрах е много желателно да се сложи, но ме е страх, защото последната Пентаксим хич не я понесе добре, схвана се, плака, малко темп. и като го гледах как се мъчи до обяд на др. ден се обвинявах, че аз съм го причинила ...
Активен
uzini
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #47 -: юни 23, 2010, 01:36:19 »

Ние сложихме Синфлорикс. Нямаше никакви странични реакции. Бие се мускулно. Е, рева докато го боднат, но после край. Дори си поспа след това. Нямаше никакъв страничен ефект. Искам да поясна, че когато сложиха тази ваксина, не са слагани други - имам предвид същия ден/месец.
Аз се реших да я сложа на детето си, защото ако утре стане нещо никога няма да си го простя.

Случайно попаднах на това http://www.sriokoz.com/Default.aspx?evntid=7885 - да вярвам ли? Само, където не пише за тези, които е сложена Синфлорикс, реимунизацията също ли е безплатна? Ако някой има повече информация ще се радвам да я сподели.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: юни 23, 2010, 05:59:59 »

Моят съпруг и аз сме решили да не ваксинираме детенцето ни поне до 2 годишна възраст. Знам , че повечето от вас може би ще се възпротивят, но аз така чувствам , че е най-добре за моето дете. Доста информация сме изчели и се наслушахме на достатъчно ужасяващи истории. Смятам ,че ваксините се ок, но не за невръстни деца.
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 23, 2010, 06:40:33 »

на мен наистина ми е странно това ваше решение-до 2 год. се слагат ваксини за доста болести.......но щом сте решили така всеки сам преценява и прави най-доброто за детето си.....
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юни 23, 2010, 17:02:25 »

Има връзка между ваксините и аутизъм, както между ваксини и SIDS (sudden infant death syndrome). Преди 1980 г. аутизъм е бил диагностициран при 1 на 10 000 деца.25 години по-късно се обявява ,че броят на деца засегнати от аутизъм са 1 на 250 и се очаква в бъдеще броят на деца с аутизъм да се увеличи с 10%. Проблемът е в консерванта , който се използва за ваксините. Thimerosal, който съдържа  46,9 % живак. След уран , живакът е вторият по ред вреден и опасен елемент за човека и освен това може да причини неврологични увреждания, а аутизма спада точно към неврологични заболявания.
Лично аз познавам хора , които са ваксинирали децата си по-късно 2-3 годишна възраст и не са имали проблеми, но познавам и такива , които нямат намерение да ги ваксинират, освен ако не решат да ги изпратят в държавни училища, което малко се съмнявам ,че ще се случи. Децата им са здрави и почти никога не са боледували.
Но, както Христи е казала, всеки преценява сам за себе си , кое е най-добро за детето му.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: септември 16, 2010, 11:52:04 »

Здравейте, момичета!
В началото на седмицата бяхме на консултация с малкото ми момче, вече сме на цели 2 месеца. Възникна обаче проблем с ваксините. Досега не ни е поставяне нито една ваксина след изписването от родилния дом. Трябваше да има една на 1-вия месец и 2 на втория. Нито на първия имаше нито на втория, обяснението е че не предоставят на консултацията нужните ваксини и това не било само при тази лекарка, а и в целия град (ние сме във Велико Търново) и в цялата страна. В тази връзка искам да помоля да споделите как е при вас, в другите градове?
Аз сериозно се замислям да си закупя нужните ваксини, тъй като изоставаме сериозно от имунизационния календар, а като гледам педиатрите слабо се интересуват от този проблем.
Активен
loni6666
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 35



« Отговор #52 -: септември 16, 2010, 19:52:54 »

Здравей, Marri. Днес ние също бяхме на първата си консултация и трябваше да ни бият ваксина, но ни казаха, че не са доставени никакви ваксини и ни отложиха за 19.10!  shok
Бяха ми казали, че тази реимунизация трябва да се направи на първия месец. Незная дали трябва да се притеснявам. Ние сме от Враца.
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: септември 16, 2010, 20:08:48 »

Ние преди 15 дни бяхме на консултация и ни биха ваксината, педито нищо не каза да липсват ваксини.  crazy Ние сме от Монтана
Активен
mpkarakushevi
Регистриран

Публикации: 2


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: септември 16, 2010, 20:13:51 »

Мамчета,аз съм от Благоевград,а детенцето ми е на 6 месеца.Днес и биха поредната ваксина,но до момента не е ставало въпрос за купуване или заплащане на такава.
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: септември 16, 2010, 20:49:27 »

Никола е на 3 месеца вече и освен ваксините в родилното , други още не са му слагани. При нас има проблем с висок билирубин и това е причината . Но честно казано, аз се радвам че се поотложиха .
И аз четох и слушах доста ужасяващи истории и последици от ваксините, но.....ще ги слагаме няма как. Ако искам да ходи на ясла и детска градина трябва задължително да е имунизиран.
Незнаех, че Пентаксим-а се поема от ЗК от тази година, мислех че и преди е било така  pardon
Marri , май в доста градове има липса на ваксини. Но не мисля , че е притеснително ако се забавят малко
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: септември 16, 2010, 21:12:00 »

И при нас имаше проблем с ваксините и сега Ема върви с един месец назад. Азъм от Варна. Когато беше на един месец педиатърката нямаше ваксини и каза, че ще и сложи при следващата консултация. На втория и сложиха противохепатитната, а миналата седмица и биха и Пентаксим и още една. Аз също не смятам, че има проблем, ако се забави малко. Питах и педиатърката, тя също каза, че не е проблем.
Активен
Marri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1853


If you want a rainbow, you have to stand the rain.


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: септември 17, 2010, 09:12:13 »

Благодаря ви за включванията, момичета!
Независимо какво ми е мнението за ваксините, факт е че си има задължителен имунизационен календар и това изоставане мен лично ме притеснява, мисля си че този календар е съставен неслучайно и е съобразен с това как ще понесе детския организъм тези външни намеси. Честно казано ми се струва меко казано безотговорно това отношение към децата. Учудвам се, че не се обръща внимание на този въпрос. Не зная докъде ще стигнат с тези отлагания, нали все пак времето минава, така като гледам как се работи по въпроса, няма да се учудя ако не са ни поставени всички задължители ваксини, докато дойде времето за детска ясла. sad
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: септември 17, 2010, 21:37:01 »

Marri , аз съм в Горна Оряховица и за сега няма липса на ваксина. Първия месец ни я биха точно на датата. В понеделник пак сме на консултация и ще ни бият следващите две ваксини. Аз днес се чух с докторката, но не спомена нищо....
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: септември 28, 2010, 16:49:54 »

В Асеновград също няма ваксини. Педиатъра каза, че са и доставили 50 процента от заявеното количество и няма представа кога ще има ваксини. sad
Аз също мисля, че е малко тъпо това положение и определено съм решила да си купя ваксината.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines