Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:49:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВАКСИНА за бебето и детето  (Прочетена 152384 пъти)
 
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: август 18, 2009, 11:56:00 »

Пентаксима сложихме на Стилиан, и 3-те. Разликата между нея и тази, която се полага по ЗК е, че в Пентаксима има и противоменингитна добавка, а другата няма за менингит.
И другото е, че тази, която дават от касата, доколкото зная аз, се бие и в крачето и в ръчичката, което ще рече на ваксина по два пъти, общо 6 боцкания значи. А Пентаксима е само веднъж в крачето. Поне аз тези разлика само знам.

Реакции - никакви, не съм давала Панадол след ваксина, не съм правила компреси на крачето. Понякога се получава мъничко топченце точно под мястото на убождането, но се разнася за около седмица, че и по-малко.
Това е.


Диди, писали сме едновременно.
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #31 -: август 18, 2009, 12:10:29 »

Точно така smile Казва се ПЕНТАксим, защото е петкомпонентна- освен изброените дифтерия, тетанус, коклюш и полиомиелит включва и превенция срещу хемуфилус инфлуенца тип Б мисля, което е един от видовете причинители на менингит. Масово се предпочита, защото много по-добре се понася от децата и случаи на проява на нежелани реакции почти няма smile
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 18, 2009, 12:38:32 »

Именно, това исках и аз да кажа, но незхаех как да се изразя!(малко нещо ми се оплита езика напоследък blum)
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #33 -: декември 16, 2009, 12:24:11 »

Ваксината Prevenar за коята m_a_g_i_vs е питала преди почти година, влиза в стандартната имунизационна схема в Швеция.

Аз искам да попитам мамите, слагали ли са турбеколозна ваксина на бебетата ви? В Швеция ваксинират само "чуждестранните" бебета и Филипа ще я боцкат февруари. Аз имам ужасни спомени от тая ваксини, то бяха рани, гной... Чудя се таки ли става и при бебетата?
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: декември 16, 2009, 12:31:28 »

на Дея и слагаха в болницата,нищо странно не забелязах  pardon
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: декември 16, 2009, 12:54:43 »

Ами да ти кажа Марти не е правил така , ама ми се стува забавно. Дея нали се кефи не е начумерена yahoo
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: декември 16, 2009, 13:15:03 »

Превенар - а и при нас влезе в имунизационния календар. Доколкото разбрах, ще влезе в сила от март или април 2010 - та година.

Туберколозата ..... не помня, май в болницата още се слага. Не се тревожи, Клара! Дано няма проблеми, недей очаква най - лошото.
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: декември 16, 2009, 18:18:52 »

Да, в болницата я слагат тази ваксина в Бг...на моята Ивка нищо й нямаше, освен подкожно топченце  pardon
А относно Пентаксим-а - този месец ще слагаме 3-я...вече минаха 2 бр. и хич не й понесоха добре  nea И след двете ваксинации имахме кошмарни вечери  girl_impossible с много рев  cray Та...това ме навежда на мисълта-след като от Пентаксим-а имахме такива последици, какво ли щеше да е ако бяхме сложили ваксината от ЗК  girl_impossible направо акъла ми не го побира... добре, че избрах Пентаксим  good
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: декември 29, 2009, 15:18:30 »

Момичета какво е мнението ви за Превинар и Синфлорикс?Чудя се коя да изберем измежду двете?Превинара влизала по ЗК,ама само за бебетата родени през 2010,така че не ни хваща =]по-скоро ме интересува коя е по-добрата?Педиатърката ни ни съветва да изберем Превинар...
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 30, 2009, 11:30:44 »

Тони сори з тъпия въпрос ама за какво са тази ваксини Превинар и Синфлорикс
Активен
Fenix
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Идеееее пролет! :))))


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: януари 04, 2010, 12:51:23 »

Тони, аз преди месеци доста се интересувах за Синфлорикс, защото педи настояваше да сложим. Консултирах се с доцент по микробиология, който ми е близък, и тя категорично ме посъветва да не слагам нищо извън задължителното.

За Синфлорикс - имама много подробна информация, то е като доклад направо, в .pdf, ако искаш.
Ако правилно си спомням, Превенар-а е 7-валентна, а Синфлорикс - 10-валентна. За Синфлорикс обаче четох, че е тествана едва върху 5000 бебета и то без да има наблюдения за действието й в дългосрочен план- самата ваксина е твърде отскоро, за да се проследи какво се случва "после". Превенар бил ползван от над 10 години и се знае повече за него, нормално.

Моето окончателно решение беше- без тези ваксини.  pardon

П.С. Лапсус- вместо Синфлорикс бях писала Пентаксим, сори, оправено  blum
« Последна редакция: януари 04, 2010, 21:27:39 от Fenix » Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #41 -: януари 04, 2010, 13:17:23 »

Фениксче, нещо май си се оплела в имената на ваксините  blum Моби бе сравняваш Превенар и Синфлорикс, а не Превенар и Пентаксим.
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: юни 11, 2010, 17:25:13 »

В огроооомна чуденка съм напоследък...за тези ваксини Превенар и Синфлорикс?!?!  huhhuh.gif
Да слагаме ли, да не слагаме ли? И ако да-коя?!
Нашата педиатърка ни съветва да сложим еднократно Превенар на 2-годишна възраст мисля, че каза...според нея, след като не влиза в нашия календар като задължителна, може да я сложим вместо Синфлорикс и да не тормозим организма на детето допълнително! Но като чета предните постове...малко ме дострашава  nea И сега хептен ме хвърлихте в размишления  huhhuh.gif
Има ли някоя мама, която скоро да е имунизирала бебчето си с някоя от тези ваксини? Да сподели нещо по въпроса, моля!  blush
Активен
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юни 18, 2010, 10:38:00 »

Момичета, искам да ви попитам миналата година слагахме на Михаел Пентаксим, но нали от тази година вече ЗК ги поема, ама не разбрах дали в заварено положение ще си ги купуваме или и те ще получат по ЗК ?
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: юни 18, 2010, 19:49:01 »

Искам да питам кога се слага първата ваксина, изключвайки двете, които ни ги биха в родилния дом - противохепатитна и противотуберкулозна (БЦЖ май се казваше, може и да бъркам). Във вторник сме на консултация, а педиатърката като идва в къщи за ваксинация нищо не спомена, та се чудя да и звъня ли преди това или направо на 22 да я питам. А Пентаксим кога се бие? Сори за тъпите въпроси, ама наистина се чудя кога трябва да се бият.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines