Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 21:33:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВАКСИНА за бебето и детето  (Прочетена 151956 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: август 31, 2012, 20:53:12 »

Еее браво! Това е добра новина. Би ли споделила кои са тези градини , защото познавам хора , на които тази информация би била от голяма полза.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: септември 01, 2012, 14:21:51 »

 Offtopic Всъщност, нямаше нито една частна такава, където да ми отказаха да я вземат. Просто аз се спрях на тази, поради други причини...Иначе за другата година твърдо съм решила да кандидатствам за държавна и да си запиша детето, само се моля закона да остане в този вид...
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: септември 03, 2012, 08:42:46 »

Има "вратичка" в закона, която позволява деца без поставени задължителни ваксини да имат право да посещават ДЗ ли ?
Може ли да споделиш  smile
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: септември 04, 2012, 12:24:07 »

Не нзам дали е "вратичка", ...в някоя от предните страници съм цитирала закона. За детските ясли и за детските градини. В закона за ДГ никъде не се говори за задължително ваксиниране а само за имунизационен статус. Чела съм за майки, които са си записали децата, но не познавам лично такава. И така, като му дойде времето за детска градина, просто ще отида с адвокат да я запиша, ако се наложи да разяснява закона.
А сега аз малко неточно се изразявам, говорейки за детска градина, а по-скоро трябва да говоря за яслена група, което от гледна точка на закона трябва да е още по-трудно, но не е. И да уточня, че става въпрос за частна такава. За държавна е абсурд! Там закона е железен. Колкото до частните и те си имат вратичка, защото масово са се регистрирали като детски центрове и така, и за тях изискванията са други, предполагам и затова няма проблем. Иначе си ми искат абсолютно всички останали изследвания. В техен интерес е децата да са здрави.
« Последна редакция: септември 04, 2012, 12:51:36 от m_eleva19 » Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: септември 04, 2012, 13:36:56 »

Малко ти са объркани постовете , или аз нещо не ги разбирам както трябва  blush
За частните ясли и градини- да, има и такива, които не ги изискват .

А сега аз малко неточно се изразявам, говорейки за детска градина, а по-скоро трябва да говоря за яслена група, което от гледна точка на закона трябва да е още по-трудно, но не е. И да уточня, че става въпрос за частна такава. За държавна е абсурд! Там закона е железен.
Това не го разбирам . Закона е железен за държавните, а за частните не ? или ?
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: септември 04, 2012, 15:28:59 »

leni_beni_опитах се да ти го обясня на лични give_rose give_rose, дано да е разбираемо... blush , а това е текста от закона...
Условия за прием на децата от детската ясла
....6. (изм. - ДВ, бр. 36 от 2011 г., в сила от 10.05.2011 г.) данни от личния лекар, че на детето са извършени задължителните имунизации за възрастта съгласно Наредба № 15 от 2005 г. за имунизациите в Република България (ДВ, бр. 45 от 2005 г.);
(2) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2011 г., в сила от 10.05.2011 г.) Деца, на които не са извършени задължителните имунизации за възрастта, могат да се приемат в детска ясла, когато са налице трайни противопоказания за имунизирането им и са освободени по реда на Наредба № 15 от 2005 г. за имунизациите в Република България.

НАРЕДБА № 3 ОТ 5 ФЕВРУАРИ 2007 Г. ЗА ЗДРАВНИТЕ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ
....Чл. 4. (1) В детските градини целогодишно се приемат деца въз основа на писмена молба, подадена от родителите.
(2) Към молбата се прилагат следните документи:
...5. данни от личния лекар за имунизационния статус на детето съгласно изискванията на Наредба № 15 от 2005 г. за имунизациите в Република България (ДВ, бр. 45 от 2005 г.);
« Последна редакция: септември 04, 2012, 15:35:53 от m_eleva19 » Активен
annanalbantova
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #276 -: февруари 21, 2014, 11:31:50 »

Бих желала да се свържа с вас. Искам да ви изпратя материали, които биха ви били от полза.

Анна Налбантова
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: февруари 25, 2014, 20:14:48 »

Kъде мога да намеря проспекта на ваксината, която се бие на 13 месеца по имунизац. календар?
Активен
posum
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: февруари 25, 2014, 22:05:53 »

Не мога да едитна, но си намерих информацията, която ми е нужна. good
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines