Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:58:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВАКСИНА за бебето и детето  (Прочетена 151611 пъти)
 
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 20, 2009, 15:49:25 »

и аз да кажа blum
на Криско въксината ДТК е по здравна каса и слава богу никакви странични ефекти,без температура,без нервност нищо, но при всяко дете се отразява различно
на Криси я биха 3 ти в ръчичката и крачето през 2,3,4 месец
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 20, 2009, 17:46:07 »

И ние използвахме тази по здравната каса и единствено дето втория и третия път се поду малко на мястото, където го боцнаха и никакви други странични реакции, а първия път пък дори не си личеше, че са го боцкали!  yahoo Не съжалявам, че избрахме този вариант. Но, както е казала Роси, всеки организъм реагира по различен начин и всеки има право на избор!  good
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #17 -: януари 21, 2009, 00:15:21 »

Ние сложихме Инфанрикс!  smile
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 21, 2009, 10:52:10 »

Искам да ви попитам за тази ваксина Превенар какво мислите за нея и колко от вас са я слагали на децата сиЕто малко информация за нея:
Какво представлява Prevenar?
Prevenar е ваксина. Тя представлява инжекционен разтвор, който съдържа пречистени части от външната капсула на бактерия Streptococcus pneumoniae (S. pneumoniae).
За какво се използва Prevenar?
Prevenar се използва за ваксиниране на бебета и деца на възраст между два месеца и пет години срещу заболявания, причинени от S. pneumoniae.Тези заболявания включват сепсис (инфекция на кръвта), менингит (инфекция на обвивките на главния и гръбначния мозък), пневмония (инфекция на белите дробове), отитис медия (инфекция на средното ухо) и бактериемия (бактерии, открити в кръвта).
Лекарствен продукт, отпускан по лекарско предписание.
Как да използвате Prevenar?Схемата за ваксиниране зависи от възрастта на детето и трябва да се основава на официалните препоръки:

Бебета на възраст между два и шест месеца се нуждаят от три дози. Първата доза обикновено се дава на възраст два месеца с интервал между дозите от поне един месец. Препоръчва се четвърта доза (засилваща ефекта) през втората година от живота. Алтернативно, когато Prevenar се прилага като част от обща програма за имунизация на бебета (когато всички бебета в дадена област се ваксинират приблизително по едно и също време), могат да се дадат две дози с интервал от поне два месеца, последвани от засилваща доза на възраст от 11 до 15 месеца.

Бебета на възраст между седем и 11 месеца се нуждаят от две дози с интервал от поне един месец между дозите. През втората година от живота се препоръчва прилагане на трета доза.

Деца на възраст между 12 и 23 месеца се нуждаят от две дози с интервал от поне два месеца между дозите.

Деца на възраст между 24 месеца и пет години се нуждаят от една-единствена доза.
Ваксината се прилага чрез инжекция в бедрения мускул на бебетата или в мускула в горната част на ръката на малките деца.
 
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 21, 2009, 11:34:29 »

Да си призная за първи път я чувам, но ще ми е интерсно да разбера повече и дали някой я е позлвал.  good
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 21, 2009, 19:16:21 »

И аз съм се спряла на пентаксима още като бремена чух за нея в училището за бремени, а и при нас ваксината се слага след 6 коригиран месец.
И аз искам да разбера повече за тази Превенар.
Искам да ви попитам и за една друга ваксина ROTARIX дали някой я е слагал, тя е срещу ротавирусни заболявания (диария и повръщане, причинени от ротавирус), които водят до обезводняване особено при деца до 5 год. Приема се през устатата и до колкото разбрах (само в 1 аптека бяха чували за нея) струва към 140-150 лв. Слага се 2 пъти подред. Ако някой е давал на бебко, моля да сподели мнение.
Активен
sabeva_07
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 506


I am Happy!


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 21, 2009, 19:22:53 »

Да чух за нея след като лежахме в инфекциозното с диагноза РОТА ВИРУС, малкият беше на 5 месеца.Незнам доколко е ефикасна, единственото което разбрах е че се поставя до 24 седмица на детето т.е. до 6 месец говорим и двата приема.Първият се приема и след 4 седмици втората доза.Общо излиза 290 лв.Лошото при тоя вирус е че протича много тежко не при всички зависи от имунната система на детето, а колкото е по-малко по-лошо протича.Веднъж прекаран вируса не се създавало имунитет, това също е доста лошо, но няма как да отглеждаш детето си далеч от всички и от всичко.Това е животът то трябва да се пребори, не сме му поставяли ваксината така решихме, всеки сам преценява.Истината е че човек никога незнае какво да очаква, има толкова много вируси че незнаеш за какво по напред да го ваксинираш.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: март 10, 2009, 12:18:00 »

Мами, подкрепете петицията за въвеждане на безплатни съвременни ваксини, а не да е както сега - който може да си позволи финансово, той да слага от тях на детето си!  good
ВЪВЕДЕТЕ АДЕКВАТНИ ВАКСИНИ ЗА ДЕЦАТА НИ
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 10, 2009, 12:24:44 »

Подписах я  good
Крайно време е нещо да се оправи  angry
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 10, 2009, 13:14:09 »

И аз я подписах  good
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 10, 2009, 14:17:26 »

Тъкмо щях да пиша и аз за петицията, Мимето ме изпреварила  good
И аз съм я подписала  good
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: март 10, 2009, 23:54:28 »

Ох,това  е пълно безобразие  diablo много ме яд че Българските деца имат такива проблеми,все едно не живеем в Европа ами в Африка  angry как може във всяка цивилизована държава ваксините да не се плащат а в Бг ,който може да си го позволи ок,а другите ....
Може тук много да бях бясна относно раждането ми,но се убеждавам  с всеки изминал ден,че сме направили много добър избор във всяко едно отношение good и ми се искаше поне малко от малко и българските майки да могат да се възползват от привилегиите тук sad


Подписах я!!!
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #27 -: март 12, 2009, 19:35:53 »

Здравейте! По въпроса са ваксината ПРЕВЕНАР- мисля, че трябва да стане задължителна и у нас и, респективно, да се поеме от ЗК. Ние я сложихме на нашето дете, когато беше още малко бебче- на 2,3 и 4 месеца, заедно с ваксината ПЕНТАКСИМ. Горещо я препоръчвам, скъпичка е, но определено си заслужава!
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: август 18, 2009, 11:49:15 »

Момичета незнма тук ли е мястот ни искам да ви попитам за тази ваксина Пентаксим - какво ще ме посъветвате. Вие какво сложихте и какви бяхареакциите
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: август 18, 2009, 11:54:07 »

Ние бихме Пентаксим и съм доволна, защото нямахме никакви странични реакции!Хубаво е това, че е изчистена, защото е нова  и затова няма странични въздействия.Освен това тя комбинира 2 ваксини, които се бият по 3 пъти и така спестяваш 3 бодвания на детето!Вместо да биеш 3 пъти ваксина дифтерия, тетанус, коклюш и 3 пъти полиомиелит биеш само 3 пъти Пентаксим  good Така че аз съм за.Освен това тя се казва така,защото комбинира освен тях и пето нещо - мисля, че беше нещо свързано с менингит, но не съм сигурна как точно беше....
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines