Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 11:21:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 19   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ВАКСИНА за бебето и детето  (Прочетена 152001 пъти)
 
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« -: декември 05, 2008, 10:39:01 »

Не намерих такава тема, а въпросът силно ме интересува.
Предстои да сложим тази комбинираната ваксина. И сега се чудим с таткото коя да изберем. От касата или Пентаксим.
Вие какво ползвахте или смятате да ползвате?
Също ме интересува къде се бие ваксината. Нещо не разбрах като бяхме при докторката, че малката се сърдеше нещо.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: декември 05, 2008, 12:00:53 »

Юле, ние лично се спряхме на тази от здравната каса и сме нямали проблеми (вече 2 са ни били)  good
На Жорко му ги биха в крачето и гръбчето, а от други майки съм чувала, че ги слагат в крачето и ръчичката и мисля, че при всеки лекар е различно  pardon Препоръчва се вечерта да се даде панадол на бебчето превантивно, защото има вероятност да вдигне температура (в инструкцията на Пентаксим също пише за доста странични реакции  pardon). Педиатърката ни каза и да сложим компрес с риванол, но първия път Жорко така беше заспал, че не исках да го будя, а втория път забравих  blush и сме нямали никакви проблеми.  good Втория път само малко се поду на гръбчето, но това е нормално и след 1-2 седмици мина, но не го е боляло и не е реагирал като съм го пипала там, а първия само се виждаше, че е боцкан и нищо повече, дори не е бил кисел след ваксината.  Yes
Иначе освен Пентаксима има и друга - Infanrix мисля, че се казва, но не съм сигурна каква им е разликата, освен че е по-евтина.  pardon
По принцип с пентаксим се боцка един път в крачето мисля, но то не боли толкова, защото е подкожно - децата плачат повече от това, че ги държиш да стоят неподвижни (поне при нас беше така - първия път въобще не разбра, че го боцкат, а другия спря да мрънка след като го гушнах)  good
Това е от мен, а сега вие си решавате!  girl_wink
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: декември 05, 2008, 15:15:54 »

Азбях в голяма чуденка относно ваксината. Дори закъснях почти с месец защото не можех да взема решение.
В крайна сметка сложихме и Пентаксима. Слага се в крачето, а тя не се разплака дори при боцкането. Никакъв панадол не съм давала. Не е имало нищо като реакция. В крайна сметка не съжалявам за избора си.
На мен лично малко ме притесняваше че трябва да я боцкат на две места в един и същи ден.
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: декември 10, 2008, 16:14:43 »

Ние също сложихме Пентаксим Wink
Никакъв Панадол не дадохме само си го купихме да го имаме  girl_wink
Биха ни ваксината и трите пъти в крачето и нямаше проблем  good
По скоро е до това да решите дали да давате по 60 лв. на месец три месеца или по 30лв или да не давате и да ползвате тази от касата give_rose
Аз лично се страхувах от страничните реакции  pardon
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 10, 2008, 16:19:48 »

А тази от касата до колкото разбрах се слага на две места. Така ли? В крачето и ръката? А пентаксима само на едно място. До колкото разбрах.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: декември 10, 2008, 18:40:00 »

А тази от касата до колкото разбрах се слага на две места. Така ли? В крачето и ръката? А пентаксима само на едно място. До колкото разбрах.
Да, Юле, правилно си разбрала! Пентаксима е на едно място, а от здравната на две!  good
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 11, 2008, 11:21:05 »

Ние също сложихме Пентаксим   smile good нямахме проблем след това нито температура абе никакви странични действия .
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 12, 2008, 00:45:11 »

Аз за съжаление не мога да ти дам съвет  pardon но ние не сме си купували ваксините,те ни се полагат,и ни биха в крачето,т.е. и в двете крачета,а за ТБ ни я биха в ръчичката,и при трите за сега не сме имали проблеми и температура  girl_wink
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 19, 2009, 08:08:16 »

Добре де ....аз някой знае ли кой месец каква ваксина се бие ?  crazy
Активен
Pavlinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 165


Щастлива мама!


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 19, 2009, 11:22:30 »

Ние също сложихме Пентаксим.На 22.01 ни е третата имунизация/последна от Пентексима, бие се във 2,3 и 4 месец/.Нямахме никакви проблеми и странични действия.

Ето Имунизационния календар

http://209.85.129.132/search?q=cache:py8q1TKipKIJ:www.doctorsbg.com/content/view/37/46/+%D0%B8%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD+%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80+2008&hl=bg&ct=clnk&cd=1&gl=bg
« Последна редакция: януари 19, 2009, 11:25:13 от Pavlinka » Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 19, 2009, 11:35:14 »

Павлинка благодаря за бързия отговор  good
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 19, 2009, 16:41:30 »

Да ви се отчета. Аз накрая сложих тази от касата. И вечерта и на другия ден имаше малко температурка, която отшумя след като давах Панадол. Иначе мястото на ръчичката стана като бобче, което се разнесе за седмица и не я болеше.
 Май не беше много страшно. Дано следващия път да бъде по-добре.
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #12 -: януари 20, 2009, 12:44:31 »

Относно ваксините ние също много се чудехме коя да изберем и накрая се спряхме на Пентаксим,вярно по скъпа е но включва и 5-ти компонент за менингит,който другите не го включват.Има и друго нещо,нази от касата се бие на две места,което означава две убождания и това също е една от причините да се откажа.Иначе ако остане твърдо като бадемче на убоденото място се слага компрес от Реванол и се разсейва.
Активен
Pavlinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 165


Щастлива мама!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 20, 2009, 14:21:25 »

Пентаксима е 60 лв./поне ние на толкова го взимаме и доколкото знам е фиксирана цена.Варира +1/2 лева./

ПЕНТАКСИМ се прилага за предпазване на деца от дифтерия, тетанус, коклюш, полиомиелит (детски паралич) и от инвазивни инфекции, причинявани от тип b на бактерията Haemophilus influenzae (менингит, инфекция на кръвта и др.) при деца от 2-месечна възраст нагоре.

Както е казала vanis от Здравната каса се бие 1 път за ДТК и 1 път за Полиомиелит.

Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 20, 2009, 15:10:19 »

Ние приключихме с Пентаксим-а *YAHOO*Не сме имали никакви проблеми.Само при последните 2 и се образува топченце на мястото на убождането,но док каза,че е нормално.Никакви странични реакции не сме имали.Много се радвам,за което.Ние не сме избирали,аз да си призная не четох много по въпроса blush педи пееложи и аз се съгласих.Не съжалявам good
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 19   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines