Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 19:48:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: П Е Т И Ц И Я- От: Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"  (Прочетена 6878 пъти)
 
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« -: декември 04, 2008, 14:47:05 »

Да подкрепим тази кауза. И дано обърнат внимание там "горе" на мнението на народа.

http://www.bgpetition.com/miachinstvo/index.html
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: декември 04, 2008, 14:57:15 »

Всички подписаха тази петиция, но докато имаме управляващо правителство от левицата, няма начин майките да получат привилегии. Още повече, че догодина са парламентарните избори и сега ще се наблегне на подпомагане на пенсионерите. Ето няма лошо за Нова година им дадоха по 150 лв добавка, а на майките дадоха ли нещо.... мисля че -НЕ. Така, че скъпи и море ще има за пенсионерите, и добавки ще има, ама те са твърд електорат, а майките не са. Вие ако бяхте на БСП щяхте да постъпите така, всеки го интересува да остане в политиката, да вземе власта, а че прираста хич го няма, ще се мисли по-нататък.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: декември 04, 2008, 15:07:36 »

Права си goldi.  В интерес на истината никога не са дали нещо извънредно на майките като 13-то майчинство за годината, така да се каже.

........ чувствам се безсилна.... и ние имаме дете и ние икаме второ и трето даже, но с тези мижави пари какво да направим. Съпругът ми се скъсва от работа за да ни осигури, а когато решим да имаме второ... не ми се мисли.  sad
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: декември 04, 2008, 15:47:37 »

И аз се подписах!! Искрено се надявам да стане!! Това за Римъния ме разби, ех и тукйа да беше така...
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 04, 2008, 16:01:51 »

И аз се подписах. Дано само някой не обърне внимание, защото аз въпреки, че не съм още майка, но се надявам скоро да изпитам това щастие от сега мисля, как ще прехвърлям майчинството на майка ми и ще се връщам на работа, за да може да си гледаме детето по-лесно. Това не е даржава, която иска да задържи хората си. И после ниска била раждаемостта. Ами задават ли си управляващите въпроса, може ли да се гледа дете с една минимална заплата? Зали някой от тези в политиката въобще има представа какво се случва в страната. Трябва да ви кажа момичета, че в малкия гред е още по-трудно, защото по принцип заплатите са по-ниски отколкото в големия.
Активен
radinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 221


Няма невъзможни неща,има пропуснати възможности


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: декември 04, 2008, 17:03:36 »

и аз се подписах.Много ме е яд на всички ,моята сестра чака второ дете и са и казали че  ще и дадът 600лв за второто дете.Само като знам тук в Испания дават за всяко новородено дете 2500€,всичко ти е без пари-прегледи,раждане,а да не говорим за тяхното майчинство-колко получават.Всяка маика има право да избира може да си пусне бебето от 3 месеца на ясла и ако иска да се върне да работи.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 04, 2008, 17:45:54 »

И аз подписах!!! good
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #7 -: декември 06, 2008, 14:28:43 »

Вижте, мили мами, на какво попаднах преди малко:
"Съветът на коалицията е решил също срокът на платеното майчинство за осигурените жени - в размер на 90% от заплатата им да бъде увеличен от девет месеца на една година, за което настояваше НДСВ."

Ето я и "врътката" обаче:

"Условието е бъдещата майка да се е осигурявала на този доход година преди раждането на детето, а не шест месеца, както е в момента."

Цялата статия можете да прочетете тук: http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1257574
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: декември 06, 2008, 14:46:15 »

Мдааааа това го коментирахме в темата Бременност и закони, за съжаление следя и форума бг мама и съм адски възмутена от това как майки застават срещу майки, как едните наричат другите крадли и източвачки на фондове, защото се осигурявали на висока заплата 6 месеца, изобщо се получи мечешка услуга от СНБМ.
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: декември 06, 2008, 15:17:47 »

и аз се подписах
Активен
Agent T
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 611



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: декември 06, 2008, 15:51:12 »

Аз също се подписах.Доста се съмнявам това да промени много нещата, но знае ли човек.....
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: декември 06, 2008, 18:49:03 »

Стана тя каквато стана , решиха го , но пак за тяхна сметка  diablo

http://www.dnes.bg/article.php?cat=1&id=62170

ето един от коментарите...


Цитат
Така, след прекарано известно време с калкулатора излиза, че който е бременен в момента е супер прецакан и то не само заради гаденето.

Ако сме направили малката хитринка да се осигуряваме на висока заплата 6 месеца (да, работодателят е некоректен, но поне прави този жест)- то да кажем сме подсигурили приличен доход за следващите 9 месеца.

Ако сметнем обаче средния доход за 12 месеца назад, той ще включи и онова неприятно осигуряване на минимална заплата.

Така че ето сметката. Примерно 6 месеца се осигуряваме на 2000 лева. Майчинството става 1409 лева за 9 месеца или общо 12 684 лева.

Ако обаче се гледа средният месечен доход 12 месеца насам става следното: еквивалентът е да се осигуряваме 6 месеца на 1110 лева или да взимаме на месец 775 лева. За 12 месеца това прави 9302 лева, тоест по-малко от предишната мярка.

Така че бих предпочела да се осигурявам 6 месеца, да взема 9 месеца платено и 3 месеца на минимална заплата- пак ще съм повече на плюс в сравнение с новата социална мярка.

А за още незаченалите- късмет, когато се опитате да кажете на работодателя "спрях хапчетата, осигурявай ме на пълна заплата, че ще забременявам".
Активен
StAsSi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1458


Аз истински вярвам, че стават чудеса!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: декември 06, 2008, 19:06:41 »

Абсолютно така излиза в крайна сметка, както казва Tеди.  diablo
Пък и ако се замислим за тези семейства, които пробват месеци, години - и какво?
Това изисква т.е. веднага след като се започне с бебеправенето да се започне и внасянето на по-високи осигуровки. Но и това пак не е сигурен вариант, защото ако бебето стане веднага, то след 9 месеца ще се роди и т.е. социални осигуровки на висока заплата ще сме внасяли към 9-10 месеца, което пак не е достатъчно.  diablo
Така че прецакването според мен е най-голямо за хората с по-ниски заплати.  sad
А тези, който имат хубави високи заплати само могат да се радват на това предложение. Обаче за жалост в милата ни татковина, такива майки не са много... sad sad sad
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: декември 06, 2008, 19:56:22 »

Момичета, аз си мисля, че не сме разбрали какво имат предвид под Условието е бъдещата майка да се е осигурявала на този доход година преди раждането на детето, а не 6 месеца, както е в момента.
Сега по новините на БТВ разбрах какво се има в предвид под "условието е" - всъщност грешно сме разбрали, че ще се гледа заплатата за 1 година назад, въпроса е там, че трябва да имаш 12 месеца осигурителен стаж, т.е. поне 1 година да си внасял осигуровки преди да излезнеш в болнични поради бременност и раждане, защото до сега условието беше, че трябва да имаш 6 месеца осигурителен стаж, в противен случай нямаш право на майчинство! Сега, обаче казаха, че който не се е осигурявал 12 месеца, няма да се възползва от промените, т.е. би трябвало за тези хора да важат сегашните условия.   pardon
Няма да има заварено положение и новите промени ще обхванат жените, родили след 01.01.2009 г., но предполагам, че за база, ще се вземат доходите от 6-те месеца преди месеца, в който излизате в болничен (не са коментирали нищо за доходи 1 година назад)!   good
Активен
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 10, 2008, 14:13:45 »

Искам да попитам нещо, не ми стана ясно от кога трябва да си осигурявана. Една година назад след като излезеш болничен или една година на зад след като излезеш в майчински, защото са различни неща. Аз хубаво го бях на мислила ама, на май нещо се обърка сега. Мен ме осигуряват на това, което взимам на реална заплата и съм доста доволна от към осигуровки макар ,че не са едни и същи всеки месец.
И в момента бебеправим  с милото и бях спокойна , че вече имам 6 месеца добри осигуровки, ама ако забременея и примерно този месец и ми ги сметнат назад една година аз нямам една година този доход , но ако ми ги сметнат назад от  деветият месец на бременността (до колкото знам тогава се излиза майчински), ще ги имам. Някой знае ли нещо по въпроса ? huhhuh.gif
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines