Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 19:12:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Текст за поканите и печатане на поканите - 2 част  (Прочетена 175873 пъти)
 
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #210 -: април 17, 2009, 23:42:04 »

аз не одобрявам идеята за покана на родителите, особено да е като тази за гостите, независимо дали плащат или не. Но вариантът с някакъв благодарствен текст ми сеструва много добър и мисля че ще остане мил спомен и за двете страни. Поне аз мисля да имаме благодарствени текстчета. Може да включим изречение като "бъдете с нас в този важен ден" или нещо от този сорт, но това не ми се струва като покана, по-скоро като израз на обич и желание да споделят с нас този миг, че те за нас ще са най-важни. Може нещо такова да измислите.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #211 -: април 18, 2009, 10:06:36 »

Аз не мога да си съчиня текста, обаче. Имам сега извадени отделни изречения, които да ми дават насоки какво да пиша, пък ще видим какво ще измъдря.

Лошото е,че ще трябва и за Милото да пиша  angry Аз държа да са си от мен към моите родители и от него към неговите. и се сещате как той ще седне и кат започне да твори...чи ни мойш гу спря   write Speech Не знам как ще го съчинявам това. Тая година няма да ми стигне.
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: април 18, 2009, 10:16:29 »

Аз от тук видях, че има и покани за родителите, които са по различни и по-специални от другите, което ми се вижда прекрасна идея и ще я взаимствам от вас. Както и на сестра ми мисля да направя такава - мисля че е прекрасено да имат специални покани.
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: април 19, 2009, 21:21:12 »

ние сами си плащаме сватбата, но дори да не беше така според мен е въпрос на уважение да им дадеш покана, все пак те са ти най - близките  give_rose
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #214 -: април 19, 2009, 23:11:37 »

ние сами си плащаме сватбата, но дори да не беше така според мен е въпрос на уважение да им дадеш покана, все пак те са ти най - близките  give_rose

Въпросът е в текста, а не дали да им дадеш покана или не. Аз не мисля, че някой дава на родителите си покана с текст като /или подобен/ на гостите, с който да ги каниш да дойдат. Именно защото са ти най-близките! Подобен текст за мен би бил най-голямата обида и болка - да бъда приравнена като някакъв гост на сватбата на детето си. За това и смятам, че  тъй наречената "покана" за родителите трябва да съдържа по-скоро благодарствен текст и израз на любов към тях, и дори да има изречение, че искате да споделят с вас този миг, то да не звучи неуважително и поставящо ги в графа "гости". А мисля,че такова е мнението на болшинството момичета.
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: април 19, 2009, 23:35:24 »

Ами вижте сега - кой както си го прецени. Аз за моята майка направих специлана покана, точно тип благодарствена картичка. Но на милото на майката дадохме от поканите на гостите по няколко причини - първо той не искаше нещо специално, второ - аз казах, че за нея мила дума не мога да кажа, за това няма как да и направя "благодарствена" покана и трето - тя много държеше да я поканим ЛИЧНО, защото смяташе че не съм я била искала на сватбата (демек да се поунижавам малко).

Ние също си плащахме сватбата сами и не сме включвали текста за родителите. Аз лично го намирам за неподходящ. Едно време (а и по чуждите покани) виждам текстове от рода на - "Пенка и Иван Иванови Ви канят на сватбата на техните деца..." - т.е. когато родителите плащат - те канят, а когато си плащате вие - вие си каните гостите. Но пак казвам - това си е личен избор. В крайна сметка, дори когато дадох специалната покана на мама, тя само я погледна и нищо не каза...и чак когато се "нацупих" и и обясних, че съм се занимавала 2 седмици да я направя се загледа и констатира, че видиш ли - това е нещо специално. Та с това искам да кажа, че родителите ни знаят че ги обичаме и сме им благодарни, а това е един мил жест (за специалната покана).

И сега след толкова объркано писане girl_impossible Girl_hide все пак - каквото и да направите - родителите ви няма да се сърдят, обидят или нещо друго. Важно е вие как го чувствате и какво искате да направите give_rose
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: април 19, 2009, 23:37:01 »

А нашите родители са си напълно в графата гости на сватбата. Може да са най-важните гости, може с тях да съм споделила и обсъдила всичко, за което ми е трябвало мнение, но сватбата си я организираме ние и каним всички наши любими хора да ни бъдат гости. Майка ми няма да посреща гости на моята сватба. Аз посрещам гости, включително и нея. И отношенията ни са такива, че и за нея това е нормалния ход на събитията и правилните отношения между деца и родители. Да, когато не знам се допитвам до тях, да, когато ми трябва помощ не се колебая да си я поискам и никога нищо не ми е отказвано, но аз съм вече самостоятелна личност, от която и те много добре знаят, че могат да поискат помощ, когато се наложи и която не е част от тях и спокойно може да ги покани на сватбата си. И това да ги зарадва, а не да ги обиди. Не че са си мислели, че няма да бъдат поканени. Но определено се зарадваха, когато прочетоха "Покана за мама и тати".
 Според мен, който приема поканата за родителите като обидна, то и неговите родители ще я приемат така, защото те са го изградили като личност. Но това не е стандарт за всички.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #217 -: април 19, 2009, 23:54:37 »

Ами различни хора сме. Аз не съм казала, че написаното от мен е общовалидно, но болшинството от текстовете, които са поствани тук са били точно тип блогадарствени и до сега не съм виждала да има покана за родителите с текст като за гостите. Няма значение, всеки да си реши.

Само да отбележа, че ние също няма да имаме в текста за гостите, че и родителите ни канят някого си. Ние си каним гостите, ние каним и родителите си, но с по-друг текст.
Активен
*mama Eli*
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 873


Любов има навсякъде! Само трябва да се огледаме!


Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: април 20, 2009, 22:52:43 »

Момичета, за да ви прекъсна спора (ако въобще има такъв) моля ви кажете ми какво мислите за този текст. Знам, че римите са направени, като за първи клас, но  затова се обръщам към вас. Помогнете!  Wink

Скъпи Георги,
На 20.06.2009г. като шафер се облечи,
на сватбеното ни тържество бъди,
не се мръщи, защото вратата ще затискаш ти.
Удобни обувки си вземи и радостта ни сподели,
настроението си донеси и не му мисли.
Поканата ни приеми и за танци се готви!

PS: Ние ще имаме различи текстове за родителите, кумовете и шаферете ( за тях, защото шаферка ще ми бъде сестра ми, а след като давам да родителите си отделна покана не може и на нея да не дам). А текста за родителите найстина ще е вид благодарствено писмо или някакъв вид "прощаване"  или "отделяне". Незнам и аз точно как да го нареча.   give_rose
 
Активен
jovani_n
Новак
*
Публикации: 18


Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: април 21, 2009, 10:48:39 »

Здравейте, аз от доста време следя темичката. Вече имам някаква идея за текста, но се чудя как по-така да напиша че искаме подаръците да са в пари. мисля че е добре да е вмъкнато някъде едно изречение, не мислите ли?
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: април 21, 2009, 11:00:54 »

 jovani_n, да добре е да го напишеш в поканата, ама не е задължително. Мен почти всички се изредиха да ме питат какво искаме за сватбата и като кажа, ами аз съм понаписала какво си имаме, творете от там нататък, повечето казват - ами то в плик ще е най-добре, да си купите каквото си решите. Така че, повечето хора, поне явно от моите познати, приемат, че парите са най-практичния подарък. Аз държа да си получа и разни нещица, които да са ми спомен от сватбата и писах (не в поканата), че много ще се радваме на подарък, пък ако сме твърде претенциозни в изискванията си, може и в плик,  *db*за по-удобно за пренасяне pleasantry
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: април 21, 2009, 11:03:15 »

jovani_n аз лично не съм слагала такъв текст, но знам че по-вечето момичета пишат нещо от рода на:
"За подаръците не мислете, а в плик ги поднесете!"
Мисля че е удачно и не е грубо да се напише такъв текст good
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: април 21, 2009, 11:18:44 »


 Скъпи Георги,
на 20 юни, във ранни зори
щом се събудиш и отвориш очи,
ставай веднага, слагай премяна
и тичай към нас в сутринта засмяна
че имаш задачи, отговорни и официални,
да ни бъдеш шафер, булката да пазиш,
да си все усмихнат и сред хората специални,
да танцуваш много и да се забавляваш!


Това сътворих аз, дано нещо в него ти допадне!
Активен
jovani_n
Новак
*
Публикации: 18


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: април 21, 2009, 11:19:45 »

Благодаря ви. И нас повечето хора ни питат, но има и такива, доколкото ги познавам, които ще се притесняват да питат и затова все пак ми се иска да е написано. Ще продължавам да умувам. smilesmile
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: април 21, 2009, 14:32:02 »

Аз съм със специални текстове за всеки от по-близките  good
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines