Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 02:19:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Битови въпроси относно раждането.  (Прочетена 13318 пъти)
 
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« -: ноември 26, 2008, 01:01:22 »

Здравейте,
с приятеля ми много искаме да си имаме бебче  търсехме информация. Все пак едно дете е обвързано и с много разходи - любопитно ни беше какви са минималните доходи на месец, които трябва да имаш, за да поддържаш един добър стандарт за детето и се интересувахме колко струва едно раждане, но никаде не намираме обобщена информация за цените на ражданията със присъствие на бащата? Можете ли да ми дадете тази информация за Бургас или попринцп поне като ориентир? pardon
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 26, 2008, 08:21:47 »

Ами първо ще ти кажа, че в Бругаското родилно има отворени врати отвреме навреме и ако успееш да отидеш, ще се ориентираш и за цени и за условия.
Иначе цената за избор на лекар е 200лв, за избор на акушерка е 150, за избор на анестезиолог също е толкова и има още няколко други фиксирани суми, които се заплащат на болницата официално с фактура.
От август месец има и ВИП отделение, където най евтиния пакет е 390лв и включва 3дни престой след нормално раждане.Разликата от обикновените стаи и ВИП стаите е, че има вътре хладилник и кабелна, баните са чисто нови и по всяко време може да ти се ива на свиждане. Отделен е ценоразписа за секцио и прочие, има ги в един сайт, ама не се сещам кой е, в гугъла ще ти излезе ако провериш.
Под избор на лекар се разбира твоят си лекар да не е на смяна в момента, когато ще раждаш и да дойде специално за теб, тогава се заплаща.
Доколкото ми е известно, в Бургас присъствие на бащата не се разрешава по какъвто и да е повод, може да греша, но се съмнявам.
Ако имаш някакви други въпроси питай, защото аз раждах в Бургас преди два месеца и малко и всичко още ми е прясно.
Гуш!
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 26, 2008, 16:17:41 »

 Offtopic В Бургас "Отворени врати" ще има на 17.12 - пише го в темата "С 9 месеца на училище", без записване е.

За разходите нямам абсолютно никаква идея - но предполагам, че всеки месец си трябват памперси, АМ, ако не кърмиш, дрешки (но много и се подаряват от близки).
Като се замисли човек едва ли е толкова непоносим разходът, лошото е, че всичко бебешко е много скъпо. Ама мамите да споделят по-актуална и обобщена информация за бебешките ежемесечни разходи, защото аз не съм компетентна.  blush
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #3 -: ноември 26, 2008, 22:00:21 »

Благодаря ви момичета - Инче, а ти като си тукашна мама - я кажи сега горе долу колко парички ви отиват на месец за бебока? Ние обикаляхме магазините и смятахме че само за обзавеждане на стаята и за първите неща за първия месец трябват приблизително 2000 лева  angry А и другото е, че приятелят ми иска на всяка цена да присъства   girl_impossible казаха ми, че един познат в Търговище бил платил 3000 лева за да присъства на раждане миналата година  Oh my ... girl_impossible направо се отчайвам
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 27, 2008, 01:43:26 »

Бе аз не съм Инчето, ама да се намешам и аз в манджата.  blush Нашите разходи за бебето са само за памперси, дрешки накупих бая, та за някоя друга дреяка да отиде някой лев иначе само памперси, но ние сме само на кърма, а акос е храни детето с АМ, също е перо голямо в бюджета...
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 27, 2008, 07:38:50 »

sur4ice88 тя Дидка ти е казала и това, което е написала важи засега и за мен все още - разходите са само за памперси и някоя друга дреболия сега вече. Стилиан също е само на кърма и не се дават пари за млека и прочие.
Един голям пакет памперси 98бр. струват около 30-32лв, аз сменям преди всяко хранене през деня, което ще рече че на ден отиват по между 5 и 7броя ориентировъчно.
Друго, което купувам сега са мокрите кърпички, кремче за дупето и козметиката за къпане. Само че аз като купих още като се роди на Нивеа бейби олио за мазане и лосиончето за къпане, досега не съм купувала друго, то върви доста бавно, все пак по малко се слага.
А обзавеждането на стаята - ние нямаме детска, направихме в нашата спалня кът за бебето с кошара само и разни неща на стената, така че там да са отишли към 300-400лв заедно със комплектите спално бельо.
Какво друго....... количката е един от най-големите разходи, по мое мнение, има от 200 до 2000лв, всеки си преценя каква иска и колко му се дават за нея.
Ако приятеля ти иска толкова да присъства на раждането и тук не може варианта ти е да отидеш да родиш в друг град, примерно Варна или София.........
Това е, което се сещам, ако има друго - давай смело с въпросите.
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #6 -: ноември 27, 2008, 23:25:38 »

Привет отново момичета  Yes благодаря ви много за информацията  give_rose ами тогава май ще го решаваме в национален мащаб хахаха - но въпроса е все пак да ни е и максимално близо  Wink За да можем после лесно да се приберем - обаче не смея да не му осигуря присъствие - иначе ще събере всичките си приятели и колеги и ще се запазсят с по два пистолета и пак ще влязат  angry те са ненормални  tease crazy
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #7 -: ноември 27, 2008, 23:31:14 »

хей знаете ли днес в сайта на чиполино се поразрових малко и намерих мечтаната количка и е само 240 лева  girl_in_love Вие имате ли собствени жилища? Или живеете с родители? Ние и двамата не сме от Бургас като цяло, но не искаме много много да живеем и под наем но се двоумим за жилището - дали е добра идея или не е? Не е ли ковти с дете на квартира? Все пак по всяко време може да ти кажат че прекратяват договора понеже на хазяина му е хрумнало нещо  girl_impossible
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 27, 2008, 23:39:51 »

Здравей sur4ice88 smile
Първо добре дошла  Wink
Да ти кажа , че разходите по едно дете не се заключават само в памперси , дрехи и мляко.Това дете расте , иска и много други неща. След години идват такси за детска градина , училища , джобни и т.н. Не може просто ей така да се хване лист хартия и да се напише какво да се напазари и това да е  pardon
Така , че това е сериозна крачка и трябва много добре да се обмисли разбира се  Wink
За момента не мисля обаче , че е удачно време за покупка на жилище , още повече с кредит /който няма как да вземете при тая идваща криза/ , иначе моето мнение е че това е най-добрият вариант. Но ако попаднете на свестен хазяин може и бая време да откарате на квартира  good

Успех в начинението и много късмет ти желая  give_rose
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 28, 2008, 00:10:56 »

хей знаете ли днес в сайта на чиполино се поразрових малко и намерих мечтаната количка и е само 240 лева  girl_in_love Вие имате ли собствени жилища? Или живеете с родители? Ние и двамата не сме от Бургас като цяло, но не искаме много много да живеем и под наем но се двоумим за жилището - дали е добра идея или не е? Не е ли кофти с дете на квартира? Все пак по всяко време може да ти кажат че прекратяват договора понеже на хазяина му е хрумнало нещо  girl_impossible
Значи логично е ,че е по-добре да се изплаща кредит,отколкото да се плаща квартира tease всичко опира до това имате ли възможност да плащате кредит. Иначе малко или много ако нямате кой да ви помогне едно дете в началото струва грубо 2000лв.-в това включвам най-необходимото за първите 2-3 месеца,количка,креватче и самото раждане good може и малко повече,сега през 9 месеца колко плаща човек е субективно,но ако приемем че си плащащ осигуровките здравната каса поема много неща.За парите на месец-вече са ти обяснили ако го кърмиш горе-долу колко излиза на месец. good Според мен трябва вие да седнете и да обсъдите имате ли възможност сега за едно бебе,казвам бебе защото според мен то първите 2-3 години няма кой знае колко разходи,всичко си е както го свикнеш,познавам майки издържащи се с майчинство и една средна заплата от мъжа си,който се справят доста добре и децата им са задоволени в границите на нормалното. Лошото при вас е ,че нямате жилище,но много хора живеят под наем,ако те притеснява това дали да не ви изгонят-подписвате договор за определено време 1-2-5 години и малко или много имате някаква сигурност pleasantry.
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #10 -: ноември 28, 2008, 00:15:40 »

Здравей Теди,  smile
Благодаря за пожеланията, но ние просто искахме да си дадем сметка за едно - страшно много искаме бебе - но само с искането не става  smile Колкото до времето в момента - наистина не е удачно време за кредит - но пък цените на имотите много паднаха от друга страна  crazy малко сме в шах и мат. Не знам за другите но ние сме в една гарсониерка - съвсем малка с хазяйка и плащаме по 350 на месец само наем - сложи и сметките и ето ти 500 - 600 лева отишли само за тях. Да гледаме реално колко са хората в момента, които имат заплата над 1000 лева?  cray То си е направо обречена кауза - особено ако вземеш жилищен кредит - ето ти още поне 300 до 500 лева. И за разходите по бебока сложи ги 200 - 300 лева на месец, и за нас за храна най-малкото още 200 - 300 лева на месец и какво излезе? Трябват минимум 2000 лева на месец с дете и свое жилище, за да живееш спокойно!  pardon
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: ноември 28, 2008, 00:20:30 »

Трябват минимум 2000 лева на месец с дете и свое жилище, за да живееш спокойно!  pardon
Не съм съгласна,не всеки може да отдели 2000лв.,има много семейства който живеят с 600лв. на месец,да приемем с наем 800лв.,но всичко зависи от това човек как е научен да разполага с парите,ако имаш 2000лв.-логично е да изхарчиш 2000,но ако имаш 600лв.-няма да изхарчиш 700-правиш си сметката. И повярвай много семейства живеят нормално с 600-700лв.
 Offtopic Иначе не разбрах в Бургас ли си,но за гарсониера<то вече такова понятие няма,гарсониерите станаха двустайни crazy > 350лв. и то с хазяйка ми се виждат много  blush
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: ноември 28, 2008, 00:23:18 »

Не се отчайвай ей  blum
Такъв е скапаният живот и суровата действителност за съжаление  cray
Ако обаче всеки седне да си направи сметката , която вие правите в момента , повярвай ми раждаемостта драстично ще намалее  angry
Но пък и няма лошо човек да си направи сметка все пак  girl_wink
Мен ако питаш - правете любов , обичайте се , ако е речено да стане - ще стане , тогава с течение на времето ще се наредят нещата със жилище и т.н. Важното е да сме живи и здрави  give_rose

Поздрави  Wink
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #13 -: ноември 28, 2008, 00:33:15 »

Хаха ама на теб ли ще оставим извечния въпрос - със или без контрацептиви  tease Wink
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: декември 02, 2008, 22:28:09 »

Ние живеем под наем и ни излиза по изгодно отколкото с кредит за жилище pardon Много е подтискащо и страшно да мислиш как 25 години ще ти е свито сърцето ще имаш ли пари за вноската , понеже ти е ипотекирано жилището и може да останеш на улицата с дете и да си дал толкова пари на вятъра :angry:Разбира се не е задължително така да стане , но ...... в тази държава няма сигурно nea
Затова живейте си както искате и както разбирате Вашия живот ще си имате живот и здраве детенце , пък другото ...... само ще се нареди give_rose
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 02, 2008, 22:37:32 »

Момичета, темите, за които говорите нямат нищо общо със заглавието на темата и нещо не ми е ясно за какво всъщност е тя.  crazy
Не правете темата обща за много неща - във форума има различни теми, които засягат отделните въпроси.   pardon
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 02, 2008, 22:44:05 »

 good
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: декември 03, 2008, 10:16:51 »

малката госпожица™, аз никак не съм съгласна, че с 500-600лв. можеда се живее нормално. Да може да се живее, но не и нормално, а за мен нормално е когато отидеш в хранителен магазин да не се чудиш сега сирене ли да си купя или кашкавал.
А разходите за малкото човече не се никак малко. Ако си на АМ е ясно -60-70 месечно. Памперсите също излизат около 50. Когато започне да яде пюренца- ами едно по свястно пюре е 2.9 и това е всеки ден, ако включим и десерта са по 2 на ден. Ами плодовите пюрета всеки ден. За цените на детските дрешки какво да коментирам. Всички добре ги знаем. Ботушките които моята дъщеря ще носи точно 3 месеца бяха 60 лв. но трябва да са ортопедични и не мога да си позволя да взема друго.
Мисля, че вие можете да прецените че 200 лева не стигат на месез за едно бебче. А ако настине целичя бюджет за месеца отива подяволите girl_impossible
 
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #18 -: декември 05, 2008, 09:49:58 »

digita Именно това имах предвид. Ние с половинката ми си правихме някакви сметки бегли и излиза че само за месец разходите само за бебо са поне 5-600, а оттам вече нашите разходи, сметките, евентуално вноска за заем и излиза, че с доход под 1500 - 2000 не може да се живее спокойно  girl_impossible Girl_hide cray
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #19 -: декември 05, 2008, 10:11:53 »

И аз като малката госпожица съм на мнение, че чевек се простира според чергата си. Толкова семейства живеят по-скромно. Всичко е въпрос на желание. А и понятието " нормално" за всеки е различно. Имам примери пред себе си и за скромно гледани деца, и за презадоволени деца. Общо взето скъпите колички, дрешки и други такива са за кеф на родителите. Не че и аз не искам такива  tease
Всъщност само вие си знаете какво ви е положението, ние само си говорим тук. Обаче както беше казал някой, ако раждаха деца само семейства с поне 2000лв доход накъде отиваме  girl_impossible
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 05, 2008, 10:16:02 »

Е вярно е това за чергата. А и когато имаш дете не може да не му осигориш всичко необходимо. Все намираш начин. Не става въпрос за скъпи колички и т.н. само най-необходимите му неща са доста голямо перо в бюджета.
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #21 -: декември 05, 2008, 10:24:26 »

Ами аз скоро влизам във втория месец и просто се чудехме какви парички трябва да подсигурим, за да може на бебчо да не му липсва нищо, но и ние да се справяме нормално А и толкова неща има да решаваме и то бързо - ако ще е квартира - каде ще е и да я обзаведем, ако ще е жилище пък и кредити трябват  girl_impossible в момента седим и си  GROAN за да вземем най-доброто решение, но всичко има толкова + и -  crazy
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #22 -: декември 05, 2008, 10:31:52 »

Еми честито тогава! То темата с това май се приключва  smile Разгледай останалите теми за Бебчета и Майчинство  good Има тема за покупките и списъци с първите най-необходими неща за бебето, има тема за осигуровките и болничните, има тема за родилните домове и цените в тях  good
Активен
Bebe_chaka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148



« Отговор #23 -: декември 05, 2008, 10:37:04 »

Благодаря сладка  give_rose yahoo много сме щастливи и направо не знаем откаде да почнем още  girl_impossible А и съм нова във форума още се запознавам с обстановката наоколо  blum
Активен
MMariana
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1094


"До всеки успял мъж стои по една амбициозна жена"


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 08, 2008, 19:59:39 »

ех...сърчице, честито, мила  give_rose
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines