Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:02:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите рецепти!!!!!  (Прочетена 307671 пъти)
 
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #345 -: октомври 31, 2014, 12:24:18 »

Телешко задушено

Вкусно ястие за студените дни

800гр. телешки пържоли
2 ябълки
2 глави кромид средни
4-ри Дафинови листа
4-ри зърна карамфил
2 щипки индийско орехче на прах
200мл червено вино
400мл телешки бульон
80грама масло

Месото се нарязва на хапки, сол, пипер и се омесват. Поръсва се с брашно и пак омесваш. Изпържват се на два пъти с маслото т.е. 400гр/40гр масло.
Лукът се нарязва в робот (не си играх да режа на ръка), ябълките се настъргват. Месото се изкарва и се запържва лукът, слагат се ябълките, добавя се месото и всичко останало.
След като заври, котлона се намаля и се оставя да къкри 1,30-2 часа, бърка се от време на време.

може да се сервира с ориз или картофено пюре.

По Холандски му е с картофено пюре и задушено червено зеле
ако някой желае да пусна за червеното зеле да казва
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: ноември 04, 2014, 09:42:18 »

Шоколадова торта с портокали   

 

Продукти:
За 1 блат (26см диаметър):
 
1 ч.ч. брашно
1 ч.ч. захар
2 яйца
80г масло
1/3 ч.ч. горещо кафе
1/3 ч.ч. течна сладкарска сметана
Настъргана кора от 1 портокал
6 ч.л. какао
1 с.л. ром
1 ч.л. сода
½  ч.л. бакпулвер
½ ч.л. сол
 

За крема:
400г шоколад (черен или 50% черен, 50% млечен шоколад – ако се използва само млечен или бял шоколад, кремът няма да стегне достатъчно и ще стои по-течен)
1 ч.ч. течна сладкарска сметана
200г масло

За сиропиране:
Равни части прясно изцеден портокалов сок и кафе се смесват с 1 с.л. ром

Приготвяне:
Първо се приготвя кремът. Шоколадът се разтапя на водна баня. След това към него се добавя сметаната и се разбърква, докато се получи хомогенна смес. Добавя се и маслото и се разбърква, докато се разтопи напълно. Сместа се отделя от котлона и се оставя да изстине на стайна температура, като се разбърква периодично, заради маслото (когато е горещо, стои отгоре като течност над крема). Необходими са няколко часа за изстиването на крема.

Приготвяне на блатовете:
Захарта се разбива с маслото до кремообразна консистенция. Добавят се яйцата и се разбива отново. Отделно се смесват брашното, какаото, содата, бакпулвера и солта. Половината от сухата смес се добавя към сместа. Добавя се и кафето, предварително разбъркано със сметаната. Отново се разбива сместа. Добавят се останалата част от сухите съставки, настърганата портокалова кора и 1 с.л. ром и се разбърква отново. Готовата смес се изсипва във форма за блат върху намазана с олио хартия за печене и се пече около 30 минути на 180°С.  Проверява се с клечка за зъби – ако излезе суха, значи е готов. Като се извади от фурната, преди да се извади от формата се оставя да изстине. Готовият блат е изключително мек и се чупи/разпада лесно – внимателно го извадете от формата. Ако се счупи – не  се притеснявайте. Опитайте се да спасите максимално количество от него и го подредете върху поставката за торта. Сиропирайте го и след това го намажете с част от крема. Упражнението се повтаря и за втория и третия блат. Измажете цялата торта с крема внимателно, тъй като блатовете се чупят лесно.
Накрая украсете тортата с портокали и я оставете да стегне в хладилника.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #347 -: ноември 04, 2014, 09:55:59 »

Да, аз искам рецептата за червеното зеле. Яла съм преди години и си спомням само, че и там имаше ябълки и беше много вкусно. Нашето червено зеле е доста твърдо и сухо, при вас какво е?
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #348 -: ноември 04, 2014, 10:28:10 »

Същото, но при нас зелето по принцип си е твърдо, дали бяло или червено, след малко ще отворя книгата и ще препиша рецептата, наистина има ябълки и е много вкусно
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #349 -: ноември 04, 2014, 11:41:30 »

Червено зеле по Холандски

1 зелка червена
2 кисели ябълки на ситно (на ренде) или 50мл оцет
6 зърна карамфил
40гр масло
30гр захар
сол

Зелето се нарязва на 4-ри и на тънки ленти. 300мл вода се завира със сол, прибавят се карамфила, ябълките, зелето. След като заври, огъня се намалява и оставя да къкри 20мин. Бърка се от време на време.
След това се слага маслото и захарта и се задушава още няколко минути или до готовност.

Тукашното зеле не го готвят до разпадане, а леко да хрупа, но същевременно се топи, има прекрасен сладко кисел вкус.
В Австрия беше леко пикантно червеното зеле и пасваше страхотно, та ако искате по пикантно, сложете лютив пипер заедно с маслото и захарта при задушаването
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #350 -: ноември 04, 2014, 11:58:36 »

Да, имаше лютив вкус, ще сложа лют пипер. Благодаря  heart
Активен
tedinceto86
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 24



« Отговор #351 -: ноември 30, 2014, 18:34:06 »

Една много лесна и любима вкъщи рецепта за следобедно похапване през уикенда,мисля,че е особено актуална за зимния сезон:

Крем от тиква

500 мл прясно мляко
700 г тиква „Цигулка“
180 г захар
3 жълтъка
3 с. л. царевично нишесте
1 ванилия   

Тиквата се почиства от семките и се нарязва на парчета, без да се бели. Поръсва се с 80 г от захарта и се пече в загрята на 180 градуса фурна до готовност – 40–50 минути. Охлажда се и корите се отстраняват(така е по рецепта,но понякога вместо да пека във фурната съм варила тиквата и също се получава).Тиквата се пюрира.Млякото и останалата захар се загряват на котлона, докато захарта се разтвори. Прибавя се пюрето от тиква, разбърква се и се оставя на слаб огън.Жълтъците се смесват с нишестето и ванилията.Към тях се наливат един-два черпака от горещата тиквена смес, за да се уеднаквят температурите.Жълтъците се сипват към горещото мляко, бърка се, докато се сгъсти и се оттегля от огъня.Кремът се разлива в 4 чаши и се охлажда.Поднася се по желание гарниран с разбита сметана, канела и орехи.
Активен
opice
Сватбар
***
Публикации: 291



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: декември 01, 2014, 10:17:10 »

Рецептата за кремче с тиква звучи супер вкусно, трябва да се пробва!  good
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #353 -: декември 02, 2014, 15:01:51 »

Наскоро ми попадна рецепта за тиквено тирамису,на снимката изглеждаше безкрайно вкусно и примамващо.Имам една сладка тиква която ми остана от плънка за тиквеник и я замразих,дали да не  пробвам такова тирамису?
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: март 24, 2015, 15:16:28 »

Нахутено-картофени кюфтета на фурна




1 консерва нахут (400г, 240г - отцедено тегло)
2 големи картофа
200г гъби
1 средно голяма глава лук
2 с.л. елда
Подправки (аз използвах сол, самардала и някаква смесена с розмарин, босилек, майорана и др.)
Оризово брашно за сгъстяване.

Картофите, гъбите и елдата ги сварих заедно. След това ги отцедих от водата, смесих всичко (без брашното) и го пасирах. Ако се отцеди нахута, вероятно ще се използва по-малко брашно - аз използвах около 300г оризово брашно. Добавих го към сместа и я разбърквах с лъжица. След това оформих кюфтета в една тавичка и ги опекох във фурната на около 200 градуса.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: март 26, 2015, 13:04:42 »

Гъбен пастет с авокадо

500г гъби,
1 брой авокадо,
сокът от 1 лимон,
подправка "Сушени зеленчуци без сол",
сол.

Гъбите (аз използвах 250г печурки и 250г портабела, но могат да се използват различни видове - така пастетът винаги ще има различен вкус) се задушават със сушените зеленчуци. Всичко се слага в една купа и се пасира.
Активен
silva88
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #356 -: април 02, 2015, 19:09:03 »

Здравейте,
покаднах на един сайт с видео рецепти и мисля, че може да ви е полезен. Може да го разгледате тук http://nahrani.me Аз вече опитах 2 от рецептите и се получават smile
Активен
SummerMoon
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 265


Много,много влюбена :)


« Отговор #357 -: май 23, 2015, 10:18:26 »

И аз се включвам в темата!
Снощи правих това: http://www.momichetataotgrada.com/article/ot-a-do-yam-shakshuka.html#.VUSJlfCHWt9,но с пресни домати,луканка и без магданоз.Стана приказно!Бързо и лесно,а много вкусно.Даже годеникът вече иска да го правя вместо гювечетата (а ние ядем често).Мисля,че гъбки също много ще му отиват Wink
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #358 -: юни 09, 2015, 15:24:29 »

Пиша за тиквичките, за които стана дума в общата тема...

ПАНИРАНИ ТИКВИЧКИ НА ФУРНА

Тиквичките се измиват хубаво. Не се белят! Разрязват се напречно първо на две. После се режат надлъжно на равномерни парчета, като на всяка лента да има кора. Осоляват се и се оставят да изтече сокът. Овалват се последователно в брашно, яйца, панировка (галета). Поставят се в тава върху хартия за печене. По принцип пише без мазнина, но аз ги полях много леко отгоре със зехтин. Пекат се във фурната на 170 градуса с вентилатор.
Вариант е да се добави към яйцето бира. Обаче нямах и не успях да пробвам. Тиквичката става мека, а от панировката се образува хрупкава коричка. Може да се поднесе с подходящ сос, в който да има копър и/ли чесън например. Единственият минус е, че носи много на бира. blush


* Picture 0021.JPG (37.62 KB, 481x271 - видяно 235 пъти.)
« Последна редакция: юни 09, 2015, 15:32:54 от Alichka » Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: юни 09, 2015, 15:43:08 »

Ali, ще ги пробвам задължително, че ние не ядем пържено и нямаме фритюрник.. Обаче тиквички и пържени картофи много ми се прияждат през лятото... Намерихме аналог на пържените картофки, но за тиквичките не съм пробвала  Bravo

Аз днес, освен пълнените тиквички, обмислям да направя и следната рецепта, която ми попадна от Бон Апети.

120 г брашно
5 яйца (размер L)
250 мл прясно мляко
120 г краве масло
200 г сирене „Пекорино“ (ще го заменя с пармезан, защото нямам)
2 стръка пресен лук
1 щипка захар
1 ч. л. пипер меланж
1 щипка сол
зехтин за намазване
Загряват млякото, солта, захарта и маслото. Щом маслото се разтопи, се добавя брашното и се бърка докато се получи тестена топка. Тестото се слага в купа и към него се сипва настърганото сирене пекорино. Разбива се с миксер, добавят се 4 от яйцата, едно по едно, като продължава да се разбива.
Овкусява се със счукания пипер меланж и нарязания пресен лук. Разбърква се. От тестото с помощта на пош се оформят кръгчета, в две намазани със зехтин тави. Хлебчетата се намазват с разбито яйце. Пекат се в загрята на 180 градуса фурна, с вентилатор, за 25 минути, като фурната не се отваря през това време.

Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines