Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 21:13:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашите рецепти!!!!!  (Прочетена 308301 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: ноември 24, 2008, 18:47:29 »

KEKС-Теди

5 яйца
2 ч.ч. захар
по малко от 1/2 ч.ч. олио
3 ч.ч. брашно
250 мл.лимонада
2 ванилии
1 бакпулвер
2 ч.л. какао

Смесват се яйцата + захарта , прибавя се олиото , след това постепенно брашно , лимонада , брашно , лимонада , накрая се слагат ванилиите и бакпулвера , бие се още малко и готово.
Формата се набрашнява /маже се с олио и отгоре се ръси брашно/ , в 1 ч.ч. се сипва от готовата смес , слага се какаото и се разбърква с лъжичка хубаво.
Във формата се изсипва 1/2 от готовата смес , след това сместа с какаото , с една клечка за зъби се разбърква на кръгове повърхностно за да се образуват шарки , и отгоре се изсипва другата половина от сместа.
Пече се в предварително загрята на макс.фурна до набъбване , и не се отваря печката , след това фурната се намаля на около 150 градуса и така се пече докрай  Опитва се дали е готово с клечка от метла , като се продупчи кекса , после се изважда и ако по нея има смес , значи не е готов 
« Последна редакция: ноември 24, 2008, 19:05:05 от gucci » Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #46 -: ноември 25, 2008, 15:54:29 »

Свежа салата - mariana

салатка - 1бр
пресен лук - колкото обичате
краставица - колкото обичате
заквасена сметана - 1бр /от малките кофички/
сварено яйце - 1бр
сирене - колкото обичате
сол на вкус
Салатката, лука и краставицата се нарязват както за зелена салата, но не се мачкат, а се объркват със заквасената сметана. Отгоре се настъргва сирене и след това свареното яйце. Добър апетит!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: декември 03, 2008, 21:26:09 »

Айде и аз да се разпиша тук.

Тутманик.

1 1/2 чаша прясно мляко.
4 чаши брашно
2.ч.л. олио
една мая
250 гр. сирене
2 яйца

Маята се разтваря в малко прясно мляко с малко сол.След като стане готово маята със останалото мялко и брашното се разбъркват да стане на тесто с двете лъжици олио.Тестото става малко лепкаво не е като за питка.
След като стане готово тестото тавата се намазва обилно със оли и вътре се слага тестото.Тестото се разтила на дъното поръсва се със олио и се начупва една трета от сиренете.СЛед това тестото се нарязва като за сервиране и частите една срещу друга се затискат по средата.Топката която се е получила пак се разтила и пак същата процедура.Това се прави на три пъти.След последното разтилане когато сиренето вече е свършило пак се реже и се оставя да втаса.Като втаса се разбиват двете яйца и се залива с тях тутманика и се пече.
Да ви е сладко.

Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #48 -: декември 04, 2008, 12:19:10 »

ГУЧИ,  БЯХ СПОДЕЛИЛА С ТЕБ ,ЧЕ НЯМА ДА ПИША В ТОЗИ САЙТ ,НО МОЯ ПОЗНАТА МИ ПИСА ,ЧЕ СТЕ ПУСНАЛИ  РЕЦЕПТИ ПУБЛИКУВАНИ ОТ МЕН   ,КОЕТО Е ЧУДЕСНО.САМО ЗА ПРОТОКОЛА ЩЕ ПОМОЛЯ ДА ПОДЧЕРТАЕТЕ, ЧЕ ТОВА НЕ СА ЛИЧНО МОЙ ИЗОБРЕТЕНИЯ /ТОВА СЪМ ГО ПОДЧЕРТАВАЛА ВИНАГИ КОГАТО СЪМ ПУСКАЛА РЕЦЕПТАТА /, А СА РЕЦЕПТИ КОЙТО СЪМ ВЗЕЛА ОТ ЛЮБИМ МОЙ  САЙТ www.gotvetesmen.com.ЧАСТ ОТ ТЯХ СЪМ ИЗПРОБВАЛА ЛИЧНО ЗА ТОВА СЪМ ГИ СПОДЕЛИЛА С ВАС.ЗА ТОВА МОЛЯ ДА ПОСОЧИТЕ ,ЧЕ ТОВА НЕ СА ЛИЧНО  МОЙ РЕЦЕПТИ,И СЕ НАДЯВАМ ДА НЕ ПРЕДИЗВИКВАМ ИЗЛИШНА ДИСКУСИЯ ТУК.
« Последна редакция: декември 04, 2008, 12:56:46 от juji » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: декември 17, 2008, 16:38:58 »

Мацки предлагам да издадем една книга с рецепти na svatbata.bg.  good
А Жужи, не мисля, че темата е за рецепти измислени от някоя от нас, а за рецепти пускани от момичетата.  Wink
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #50 -: декември 17, 2008, 17:08:31 »

Мацки предлагам да издадем една книга с рецепти na svatbata.bg.  good
А Жужи, не мисля, че темата е за рецепти измислени от някоя от нас, а за рецепти пускани от момичетата.  Wink


Ами именно за това държа да се подчертае ,че рецептите не са лично мой ,а взети от друг сайт.Доста хора сърфират в нета и едва ли на някого ще е приятно да прочете своята рецепта тук или където и да е без да бъде посочен източника,още повече ,че за да съм коректна към момичетата от другият форум винаги съм посочвала от къде съм свалила рецептата.Дори Гучи има регистрация там и снимки ,тя бе трябвало да знае правилата там.Във форума за готварство който посещавам и публикувам рецепти  /изпробвани от мен / тези неща се следят за това държа да се пише източника на рецептата.А и не мисля ,че тук има  такива кулинарки способни да създадът собствена рецепта,включвам и себе си разбира се.Та в тази връзка Пламник не виждам защо е нужно да ме репликраш ,аз изключително точно и ясно съм посочила молбата си

Моля не навлизайте в излишна риторика по въпроса,не разбирам защо когато някой се открои със собствено мнение и позиция вие забравяте любезноста си ,започвата да остроумничите ,и последват едни нелепи  дебати  gthouh lacnl8
« Последна редакция: декември 17, 2008, 17:11:58 от juji » Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: декември 18, 2008, 15:09:34 »

не съм много добра готвачка, но реших да се разпиша и аз тук... с една моя рецептичка  blush blush blush


Задушени картофи във фолио на скара

1 кг. картофи
1/2 глава лук
1-2  моркова
1-2 чушки
1 скилидка чесън
топено сирене (по избор колко ще сложите)
обикновенно сирене (пак по избор колко ще сложите)
малко зехтин
доматено пюре
черен пипер


Начин на приготвяне:
картофите се сваряват до средно положение, така че да могат да се режат лесно на филийки
моркова се нарязва на лентички, а чушките се режат на кръгчета. Чесън на ситно нарязан, а лука като за салата.
Разтилате фолиото и първото нещо, което слагате като основа е лука, след това чесъна, картофките, морковите и чушките, поръсвате с обикновенното сирене, доматеното пюре и топеното най- накрая, черен пипер и зехтина. Затваряте с друг лист фолио и слагате да се пече на предварително загрята скара около 10- 15 минути.

Не е нещо особенно, но съм начинаеща "готвачка" в момента  blush blush blush blush blush  pardon Приятен апетит
Активен
zlatomira__
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 457


Обичаме те малко Мишленце


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: декември 23, 2008, 18:12:52 »

Ето ви един чудесен кейк , става много вкусен

продукти:

5 яйца
1 ч.л. сол
1-1 1/2 ч.ч. прясно мляко
1 бакпулвер
2-3 ч.ч. брашно (да се получи гъсто като каша тесто)
1/3 ч.ч. мазнина (олио, разтопено масло или маргарин)

150гр. шунка (мек колбас) на кубчета
150гр. кашкавал на кубчета (натрошено сирене)
150гр. гъби (леко се сваряват или задушават; 2-3 мин. в микровълнова; може и от буркан)
няколко кисели краставички - на кубчета
маслинки - нарязани,
червена чушка или камба на кубчета
черен пипер, мое и др.подправки по избор!

Продуктите за плънката аз ги слагам на око...

Всичко се смесва: яйцата, млякото, солта и олиото, към тях се добавя 2 ч.ч.брашн примесено с бакпулвера. Слагат се и останалите продукти и се добавя брашно, ако е необходимо!

Кекса се пече в обикновена форма за кекс, мое и в правоъгълна тавичка!
Фурната се затопля силно предварително и когато се постави вътре кекса се намаля на 180-200'.


* mramoren keik.jpg (44.91 KB, 400x300 - видяно 5575 пъти.)
Активен
radinka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 221


Няма невъзможни неща,има пропуснати възможности


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: декември 27, 2008, 18:08:27 »

Бърза трушия - много вкусна

необходими продукти:
3 кг червени чушки
1 кг моркови
2 кг зеле
1 стрък целина (кервиз)
1 кг карфиол
500 г захар
250 г сол
1 л оцет
500 г олио
начин на приготвяне:
  Нарязват се чушките и се разбъркват с 500 г захар и 250 г сол. Оставят да престоят около 8 часа, като от време на време се разбъркват. Течността от чушките се отцежда в тенджера, добавят се оцетът и олиото и се слага на котлона да заври.След като заври се зе заливат с врящата марина нарязаните зеленчуци.
Може да се направи и с различна пропорция на зеленчуците, но за зададената марината, трябва да са общо 7 кг.
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #54 -: януари 07, 2009, 14:49:44 »

Картофки с чесън и копър:
Продукти:
Картофи
Чесън - 2,3 скилидки
Копър
Сол

Приготвяне:
Сваряваме картофите, предварително обелени и нарязани на кубчета.
След като ги сварим, в тенджерката, в която сме ги варили (изплакваме я и я подсушаваме) сипваме олио и запържваме картофките до златисто. Хубаво е тенджерката да е дълбока, за да не пръска мазнината.
Към края на пърженето прибавяме сол на вкус, чесъна, нарязан на ситно и копъра. Разбъркваме хубаво и сервираме.




Десерт "Негърче"
Продукти
кисело мляко -  400 гр к. мляко
брашно - две ч.чаши
олио - половин ч. чаша (може и по-малко)
1 бакпулвер
захар - 1 ч. чаша
какао - 2 с.л.

Заливка
1 пакетче масло
3 с.л. какао (аз слагам какаото с връхче)
1 ч. чаша пудра захар
малко вода за разреждане

Приготвяне В купа се сипва к. мляко и се добавя захарта. След като се обърка хубаво, се сипва олиото и после и брашното, към което се слага бакпулвера. Трябва да се получи сравнително гъста смес, да не е рядка. След това се прибавя какаото и отново се разбърква добре. Сместа се сипва в намаслена тавичка и се пече около 40 минути. Аз проверявам с клечка за зъби, дали е опечен десерта. Фурната винаги я пускам на най-силната степен, така че бих казала - 200 градуса и отгоре.

След като се опече десерта се оставя настрана да поизстине. През това време се приготвя заливката:
Маслото се разтопява в касеролка и към нея се прибавя захарта и какаото. Тъй като става гъста смес, трябва да се разреди с вода. Това малко на око на направих - важното е да се получи сос.

Преди да се залее, можете да го нарежете на парчета, за да попие по-хубаво соса вътре в десерта.

Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: януари 07, 2009, 14:56:53 »

Сладък таралеж

Продукти:
2 пакета обикновени бисквити, 250 гр. прясно мляко, 2 ванилии, 1 ч.ч. смлени орехи, марципан (или черен шоколад), 10-15 сурови бадема; За крема: 2 яйца, 250 гр. пудра захар, 2 пак. масло, какао.

Бисквитите се начупват с ръце на палки парчета (не се мелят) и се смесват с прясното мляко, орехите и малко повече от 2/3 от крема. Бърка се хубаво и се оформя във формата на таралеж. Отгоре се маже с останалия крем, върху който се настъргва марципана (без главичката). За очички се слага или черен пипер или малки парченца шоколад. Накрая се украсява с бадемите нарязани на иглички (по-лесно става като бадемите се попарят за малко в гореща вода, обелват се, разделят се на две и тогава се режат на иглички, като най-хубаво става с бръснарско ножче). За муцунка се слага един цял бадем!
Ето как изглежда като този е направен с около доза и половина (малко действах на око):

А ето и нарязан как се виждат парченцата бисквити:
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: януари 11, 2009, 16:43:26 »

Ето една рецепта за сладкиш  smile Става невероятен  girl_wink
3 яйца
1 чаша захар
1 чаша кисело мляко
2 чаши брашно
1 чаена лъжичка сода бикарбонат
малко олио
1 ванилия
малко какао (по избор)

За глазура - някакво сладко или течен шоколад.

Яйцата и захарта се разбъркват в една купа, добавят се олиото и ванилията (аз ползвам течна). В киселото мляко се добавя содата, разбърква се и се добавя към яйцата и захарта. Накрая се слага брашното и се разбърква добре. Намазва се с олио и се набрашнява тавичката, в която ще печете и се изсипва сместа. Пече се в загрята фурна на 200 градуса и се проверява като кекс - с клечка за зъби. Когато се изпече се вади от фурната, набожда се с вилица на няколко места и веднага се маже с малко маргарин (масло). Отгоре намазвате с някакво сладко или с течен шоколад по ваш избор ( аз слагам шоколад и става страхотно  good ). Оставя се да поизстине и се консумира  girl_wink


п.п. Задължително трябва да се намаже със сладко или шоколад отгоре( а може и да се сиропира) , защото иначе става сухо  smile
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: януари 12, 2009, 00:55:27 »

една много проста салата

10 печени пиперки
3с.л. кисело мляко
2с.л. майонеза, сол
пипера се нарязва на не много ситно и се обърква с млякото ,майонезата и солта


едно предястие

Панирано кисело мляко
галета
кисело мляко /може и цедено/
копър ,чесън/чесън на прах/, черен пипер, сол
Млякото се разбърква с подправките и се изцежда за 3-4 часа.
Оформят се малки "кюфтенца", овалват се в галетата и се пържат


и едно основно
Кюфтета с кашкавал
 
Продукти: 500 гр смляно месо смес, 2 големи глави лук, 1 връзка ситно нарязан магданоз, 50 гр настърган кашкавал, 2 яйца, сол, черен пипер, олио
Смесете месото със ситно нарязания лук, подправките, кашкавала и яйцата. Оставете на студено до момента на печенето. Намажете ги с олио и ги изпечете на скара от всяка страна.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: януари 12, 2009, 09:17:17 »

Домашна салата Снежанка
1 буркан кисели краставички
1 цедено кисело мляко
1/2заквасена сметана Данон
1/2 кисело мляко
100гр орехи
Сушен копър
1лъжица зехтин

Краставичките се нарязват на кубчета.Прибавят се другите продукти.Много лесна салатка.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: януари 14, 2009, 09:10:46 »

ГОФРЕТИ-Eли

4 яйца
100 гр. захар
 1 с.л. разтопен маргарин
1 ванилия
1 л. прясно мляко
малко сол
брашно на око, малко повече от половн пакет отива !!! 

Жълтъците се разбиват с половината прясно мляко, добавя се малко от брашното, захарта, солта ванилията и маргарина, добавя се па брашно докато стане малко по-гъсто от боза , бетъците се разбиват на сняг и се добавят и тях към сместа като се разбърква с шпатула. и сместа е готова да се пече !!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines